Dilema

• Česko Manžel, nebo milenec? (více)

Ronny Valentine a Nick Brannen jsou od studií nejlepší kamarádi. Teď spolu mají malou firmu zabývající se vývojem nových automobilových technologií a designu. S Ronnyho přítelkyní Beth a Nickovou manželkou Genevou po boku jsou ti dva neporazitelný tým. Na posledním autosalónu se Ronnymu podaří malou lstí domluvit schůzku se zástupci firmy Chrysler. Pokud by jednání dopadlo dobře, měli by oba o budoucnost postaráno. Jenže pak se Ronnyho svět obrátí vzhůru nohama, když nechtěně spatří Genevu v náruči jiného muže. Ronny se před tím, než tuhle nepříjemnou zprávu sdělí Nickovi, rozhodne zjistit víc. Coby amatérský detektiv promění svůj život v komický chaos. (TV Nova)

jefff

Docela zajímavý film se zábavnou zápletkou. Škoda jen, že herci, kteří se snažili, ze sebe nevytřískali víc, díky slabému scénáři. Vaughn je dobrý herec a role mu sedla, ale pořád tomu něco chybělo. Ke všemu opravdu vtipných scén tu na komedii bylo tuze málo. ()

Soweek

Tradiční bromedy tk trochu netradičně od Rona Howarda. Film je na tom s kvalitou stejně jako všechny Howardovi snímky, takže dost průměrně. ()

LuciusWlk

Dilema je příjemně svěží oddychová záležitost. Snímek se nesnaží být nějak bránici trhající komedii. Spíše jde o úsměvnou snahu jednoho se dvou přátel nějak šetrně sdělit druhému ze dvou přátel, že jeho žena trochu zalítává. Samozřejmě shodou ( filmových ) okolností a nečekaných situací je pro ostatní přátele dvou přátel trochu blázen. Příjemný mix jemného humoru a jemně dramatická linka je v tomto případě příjemně vyvážená a děj ani příliš nespadá do nějakých klišé, či trapnosti. Balancuje sice na hranici, ale záleží na jednotlivém vkusu, co si ze snímku chce vzít. Já se vcelku pobavil a byl jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne. A zklamaný nejsem. Herci fajn a své role zvládli. ()

Rebbit

Je to celkem dobrá komedie, která spíše spoléhá na známe tváře, ale i přes to je to celkem povedené... ()

sedm.1

Ať je to všechno jak chce, Dilema má jeden obrovský problém. Tvůrci se totiž po celou dobu nedokázali rozhodnout, zda-li Dilema představí jako zábavnou, odlehčenou komedii s vážnějším motivem, nebo spíš jako drama s lehkou nadsázkou. Ono by to po pravdě řečeno bylo pro mě osobně ve finále vlastně úplně jedno, neboť funkčnosti tohoto žánrového mixu stejně jednoduše nevěřím, o čemž jsem se zde jen utvrdil, nicméně tady se to projevilo o to výrazněji, že jsem skutečně po celý film nedokázal vůbec odhalit, k čemu to tvůrci směřovali víc, čímž to pak u mě samozřejmě ztratilo na jakékoliv důvěryhodnosti a větší přitažlivosti. Ve výsledku to tedy znamená, že jako drama není Dilema působivé z důvodu malé naléhavosti, absence uvěřitelných emocí a nevěrohodného chování postav a naopak, jako komedie nefunguje prostě proto, že ona odlehčenost přítomného, vážného tématu není ani vtipná a většinou ani moc vhodná. Celé to tak balancuje na hraně křečovitosti a apatičnosti, což není zrovna dvakrát výhra. Škoda. Samotný námět totiž přitom není vůbec chladný a myslím, že pro většinu diváků by mohl být i zajímavý a svým způsobem přitažlivý, jen si zkrátka myslím, že by to dopadlo daleko lépe, kdyby se celá zápletka vydala prostě jen jedním, přímým směrem. Buď jako bláznivá, zamotaná komedie, nebo klasické, vztahové drama. Jak jedno, tak druhé by ale bylo prostě určitě lepší. Takto to bohužel působí jen jako leklý kapr bez páteře. Ale abych jen nekritizoval, herci tu jsou hodně fajn a příjemní, příšernou Winonu Ryder tím samozřejmě nemyslím, a musím pak vyzdvihnout i vyhnutí se kýčovitým a na city násilně působícím scénám, což dodalo celému filmu přeci jen poměrně lidský a uvěřitelný rozměr. ()

Flaveus

Tento film určitě nepatří do škatulky klasických komedií, ačkoliv by se podle hlavních hrdinů tak mohlo zdát. Námět je zajímavý a herecké obsazení se sexy partnerkami, doplněné Queen Latifah, kterou přivádějí do extáze motory aut také. Jediná špatná volba hereckého osazenstva je snad jen nevyjasněná role Channinga Tatuma, který chvílemi předvádí skvělého milence a ve chvíli druhé brečí nad ležícím Vaughnem. Ale jako většina filmů z americké produkce končí šťastnou trefou do černého, tedy spíš do desetinásobně zmenšené hokejové branky. ()

MareT.

Co k tomu dodat?? Je to typické slovní drama, které ale má určitý smysl a naštěstí je to všechno uvěřitelné. Na druhou stranu se díváme na skoro dvouhodinový příběh, který rozebírá jednu každodenně dějící situaci (i když prekérní) a sem tam to něčím zamotá. Je to spíše o těch hereckých výkonech, které stojí za to. Čistý průměr, nic víc, nic míň. ()

Tessie odpad!

Nejdřív to vypadalo na dobrou komedii, ale pak to začalo být příliš přeameričtěné. A já nebyla dostatečně opilá, aby se mi to líbilo aspoň trošku. Poslední půl hodina byla horší a horší. Nedívat se na to na návštěvě, rozhodně to do konce nedokoukám, kolektivně se to zvládnout prostě muselo. Nebýt toho příšerného dabingu, který byl jakožto jediná zvuková stopa dostupný, možná bych hodnotila jinak. Dabing zkrátka film vždy zabije, i když by mohl mít normálně úspěch. A Vince Vaughn už nechci dlouho v žádném filmu vidět, fuuuuuj. ()

HArna

Velmi slabý film, dvě hodiny o ničem...no o přátelství - jo super......ale prostě téhle komedii chybý všechno co by komedie měla mít. Za celý ukrutně dlouhý dvě hodiny jsem se nezasmál. Tak trochu poslední dobou chybý na tohle téma nápad - no nejen na tohle. Na druhou stranu jsem nic od toho nečekal - nic jsem nedostal a doufám, že už to nikdy neuvidím. Bez nápadu! ()

Hanys_

No, viděl jsem to asi před rokem (sakra jakto, že to nemám hodnocené?), ale žádná řezba ani pořádné drama to nebylo. Jen takový kočkopes, který vůbec neměl co říct. 4/10 ()

Prochy38

V poslední době se točí opravdu i lepší komedie. I když tahle by se dala řadit mezi ty spíše trpčejší. Film nás nutí klást otázku, jak bychom se asi v takové situaci zachovali my.... Já bych tedy nikoho nefotil z balkonu, ani bych nehazel kytarou do akvária, ale jak bych situaci Ronnyho řešil, to vážně nevím. A budu rád, že nemusím. V tomto mě film hodně zaujal, že tohle se opravdu může stát každému z nás. Co mi naopak vadilo, bylo pojetí hrdiny, který se má s tímto dilematem vypořádat, ale on se z toho málem zbláznil. Hezky se koukalo jak na W. Ryder tak na J. Connelly. Ch. Tatum pobavil a oba hlavní protagonisté určitě zvládli role na jedničku. Ale víc dát nemohu. I když mě závěrečná scéna na stadioně opravdu pobavila :). Dej bože, ať tohle nemusím nikdy řešit. ()

peetriss

Bylo to pro mě opravdu dilema: lákala mě má oblíbenkyně Jennifer Connelly (v teplákovce k sežrání) s Winonou Ryder (potvory se zhostila výborně), odpuzovala mě však účast komediálních impotentů Vince Vaughna a Channinga Tatuma. Bohužel impotenti to vyhráli. Prázdná nuda k uzoufání, umělá komerce se snahou tlačit na pilu až k absurdnosti. Ron Howard se tentokrát se svou múzou očividně rozkmotřil. 30% ()

mazadlo

Příjemný střední film na nudný večer s ještě příjemnějším obsazením . Nápad na to jak udělat z elektronického motoru pořádný mustang mě uchvátil.....vrrrrrrm ()

Dr Lizal

Pohodová komedie se dvěma šašky Vaughnem a Jamesem, sexy správňačkou Connellyovou a sexy mrchou Ryderovou. Spršku gagů nečekejte, ale herecké obsazení Vám to vynahradí. ()