Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

BLabaKAn

Stále to stejné dokolečka dokola, ale ono to svým způsobem stále funguje. Rozhodně o chlup lepší než trojka a čtyřka i když v pátém pokračování se opět také nevyhneme přehnaným gore efektům. Třešnička na závěr určitě potěší!!! ()

gemi

O čtyřce jsem říkal, že sice nebyla originální, ale bavila, a že se těším na pětku. Po pětce už raději neříkám vůbec nic... ()

cinemaboy7

Příjemný,svěží,ale mírný vítr do plachet přínáší páté pokračování série. Je to hlavně díky nové myšlence: zabij, získáš nový život a zachráníš se. Avšak, ne úplně využité. 1000krát viděné z předchozích dílů nevadí, protože každý fanda série stejně čeká jen nato, kde se co rozlije, něco povolí, praskne, spadne a zlomí tam kde nemá. Příjemné je taky závěrečné propojení všech sérií a to celkem nenásilně. Zasloužených 60% ()

Martin79

Vynikající pátý díl mé oblíbené série. Po slabších předchozích dvou snímcích je tu opět skvělý film, který je opravdu zábavný. Již začátek se zřícením mostu je skvělý. Pak už je to pravda trochu rutina, ale tak nějak má šmrnc. Příjemné překvapení. ()

Psycho.R

Čtvrtý remake nebo adaptace, říkejte tomu jak chcete, ale se sequelem to má společný jen to, že dostanou palubní lístek z prvního dílu. Příběh je stejnej, takže žádná inovace, ale oproti čtyřce a možná i trojce je tu plus, aspoň pro mě, že to neni tak megalomanský a založený na efektech. Takže oproti čtyřce jasný zlepšení. ()

sarfian

Po prvom originálnom filme prišiel druhý a ešte stále dobrý, potom trojka ako tak ešte sa dalo. Štvorka bola ale už len o drastickom vyobrazení osudu. Tento piaty diel má z každého rožku trošku. Nechýba tu kúsok originality v podaní smrti v telocvični, ktorá bola fakt dobrá, tak isto aj koniec v lietadle s celkom velkým prekvapením...treba vidieť jednotku... No ale boli tu aj horšie úseky, ktoré namiesto napínavého príbehu a premyslených úmrtí priniesli len čo najdrastickejšie vyobrazenie smrti. Som na vážkach a rozhodol som sa pre ***VIDENÉ 1x ()

E lan

Nic špatného, nic dobrého, jen další z řady vyvražďovaček bez dobrého nápadu. Podle triků a hereckého obsazení bych odhadoval, že peněz znovu ubylo a na kvalitě to je znát. Přesto se to dá vidět a jsou horší příklady nekonečných mnohem horších sérií. ()

filipes.lu

Pár subjektivních postřehů: 1) Srovnatelný se čtyřkou. Série je už značně vyčpělá a co si budemem povídat, ani jsem od pětky nečekal scénaristický znovuzrození. Bylo hned jasný, o co půjde a překvapení v ději bylo pravděpodobný jako nomimance na Oscara pro Pokémony. 2) Úvod byl ale fajn. Možná kvůli tomu dvě hvězdy. Rozklad mostu mi přišel zajímavejší, než hlavní postavy ve filmu. 3) Zase jsem nefandil nikomu, bylo mi úplně jedno, jak to s nima dopadne. Možná mi byli nesympatický (hlavní mladík a jeho vykulený očiska mě parkrát vyděsily, což taky připisuju ke kladům filmu. I když asi neplánovaným. Kdyby ho začali vymítat, mohla z toho být i zajímavá duchařina.) 4) Závěr zabitej. Doslova. Na jedno sjetí ale nevidím problém. Na druhý už ho vidím pořadnej. MIMOCHODEM: Pro nadějnou gymnastku> holka, holka. Takhle blbej dopad neměli ani holky od nás z bejvalýho Sokola. P.S. Proč byli hlavní dva mladíci jak dvojčata Toma Cruise? Nedělala casting Holmes? ()

Joža

Úvodní nehoda se povedla,nasledující smrtelné nehody byli dobré a navázání na první díl se též povedl,ale už je to ohrané,ale o něco lepší než předchozí díl. ()

Jan.Mlynar

Mně se to líbilo :))) Zhlédnuto v buse StudentAgency z Vídně do Prahy a ta cesta i díky tomuhle příjemně utekla... čekal jsem rozhodně větší průser. ()

Argondia

Po důkladně připitomělém předešlém díle je pokračování velkým překvapením. Skupina kolegů vyráží na team-buildingový víkend. Katastrofa číhá v podobě zříceného mostu, (jako ve filmu "Proroctví z temnot") ale stejně jako v předešlých dílech, je nahrazena záludnějšími způsoby, na kterých se smrt lépe vyřádí. Jako ve druhém díle (na zubařském křesle) je tu maximálně využita bezmoc v momentě nehybnosti a naprostého odevzdání. Každá z postav tu má svoje místo a je něčím výrazná. Nechybí zajímavá zápletka s heslem "zabít, nebo "být zabit", dobří herci a mimořádně zlomyslný konec. Varovná skladba je tentokrát "Dust in the wind" od Kansas. ()

Grogan

V životě bych tomu nevěřil, ale pětka byla po průměrné trojce a strašné čtyřce zase tou skvělou našlapanou jízdou, od začátku do konce a zatraceně mi spravila náladu. Úvodní nehoda byla dechberoucí a napínavá, hned po bouračce ze dvojky nejlepší úvodní vize, jak moc by něco takového bylo reálné, je mi opravdu srdečně jedno, skvělé momenty (jako Isaacův vyděšený výraz těsně před nárazem autobusu do vody nebo napínavá cesta Olivie přes můstek) to naprosto zasťiňují. Navíc tahle parta mi zase byla sympatická po těch protivech ze čtyřky a šedých myších ze trojky stejně jako party v úvodu série a držel jsem jim palce v boji se smrtí, byť jsem jasně tušil, že jejich šance jsou minimální, vcelku sympatický hlavní hrdina, záporák, dvě komické postavy (v dobrém slova smyslu, navíc David Koechner je můj oblíbený herec) a zase pár pěkných holek (Olivia je jednoznačně největší kočka celé série a radši bych ji viděl v roli Molly, abych si ji tu užil dýl). Způsoby smrti zase jednou byly pěkně komplikované, většinou zas nahozeno pár možností a nakonec to bylo něco naprosto jiného, jindy to zase bylo naprosto jednoduché, ale třeba v Dennisově případě byla ta jednoduchost naprosto geniální (na rozdíl od ostatních až do poslední chvíle vůbec netušil, že je na seznamu smrti, takže zemřel v blažené nevědomosti). Pravidlo "zabij nebo budeš zabit" sice není moc originální, ale ta scéna v kuchyni, kdy Peter pronásledoval hlavní dvojku, byla dost napínavá. A ten konec, naprosto skvělý zvrat, provázání s prvním dílem a bylo by to stylové ukončení celé série (bohužel nebude). Nestává se to často, ale tenhle film bych spolu s jedničkou označil za nejlepší z celé série, v těsném závěsu dvojka, pak trochu dál trojka a čtyřka hodně, hodně, hodně v dálce... ()

M1911

Natočit pětkrát ten samý film, to se jen tak nevidí. A to doslova totožný - týpek a dalších 10-100 lidí zemře při nějaké obrovské nehodě, následně se ukáže, že to byla předtucha, tak vyburcuje své kamarády a pár dalších různorodých charakterů a uniknou. Pak ale začnou jeden po druhém umírat za hodně podezřelých situací (které připomínají takové ty stavebnice, kde musíte postavit dráhu a dostat kuličku až do cíle) a dojde jim, že si pro ně jde zubatá. Ale smůla, všichni nakonec umřou :( A takhle se dá shrnout obsah všech Nezvratných osudů, akorát se v každém novém díle obmění herci na porážku a způsoby úmrtí, za které by se v oblasti kečupovosti nemusel stydět žádný pilař ani hosteliér. Bohužel, pátý díl je asi z celé série nejhorší a nepomáhá mu ani ten výprodejový Tom Cruise, co nedokáže zabít náhodného kolemjdoucího, ale holku svého kamaráda by s chutí vodkrágloval ihned. Ale za ten konec tomu ty 2* dám a doufám, že další díly seriálu "Než si pro nás příjde" budou lepší. ()

Hellknight12

Rozhodne lepší film ako štvorka. Máme tu lepšie prepracovania úmrtí a aj tie charaktery sú lepšie spracované. Samotný herci sú fajn. Tiež sa mi páčil aj záver filmu, ktorý pekne prepojil celú sériu. Som zvedavý, čo nám ponúkne 6 film.Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Allka

Je to už počtvrté (nepočítám jedničku) úplně - a tím myslím ÚPLNĚ - to samé. Přesto to nějakým záhadným způsobem funguje a my se těšíme na každý další díl. Bohužel musím říct, že pětka už není ono. Ne, že bych se vyloženě nudila (minimálně jsem byla napnutá na ten vychvalovaný konec), ale přišlo mi to celé nějaké vyčichlé a nijaké. Ani pořádný krvák - způsoby smrti i ve čtyřce měly mnohem větší šťávu, ani thriller, který by nenechal na chvíli chladným. Plusové body dávám za vynikající scénu na mostě, která se mimořádně povedla, a za smrt gymnastky. A dejme tomu i za ten konec, jenž byl příjemný, ale že by byl nějaký bombastický... To zas ne. ()

yaromir

Tak takhle to dopadá, když si Američani nechávají stavět cesty firmou typu Skanska. Navíc se tam všude válí čínské šmejdy, kterým upadávají šrouby, k tomu se přidává asijská "masérna", a mě tak napadá otázka - je v té Americe vůbec ještě něco amerického? Víte, jediná věc, s kterou tady souhlasím, je ta, že si o to vlastně "hlavní hrdinové" koledovali. Vůbec se, kurvy, nestydí chlastat na pracovišti... no kde to jsme?! Po zásluze byli za tenhle jejich úlet potrestáni. Final Destination je ohraná, vybrakovaná a vyčerpaná série (podobně jako Saw), která už nemá šanci přinést divákovi něco trošku nového, svěžejšího. Úmrtí se docela podobají těm z minulých dílů a ty sračky kolem toho - ty už nikoho nezajímají. Divák se vlastně pronudí do konce a může odejít nasrán domů. Po dlouhém bádání jsem se dobral konce - jediné, co je v Americe amerického, jsou tyhle tuctové sračky, které si tam (s čistým svědomím) mohou dát patentovat. ()

misar3

Ve 3D opravdu lekavé, nedá se říci hororové, ale rozhodně napínavé. Závěr mě velmi natchl, když jsem se dozvěděl že se vše odehrávalo (kdo neviděl ať nečte :D, nebo se připraví o zážitek) ještě před prvním dílem. Posledních pár minut písnička od mé oblíbené rockové kapely AC/DC + ukázky z předchozích dílů. Originální smrti, jako v každém díle a samozřejmě nesmí chybět hrobník, který záhadně ve 4 zmizel. ()

Crazynka

Viděno v koně, ve 3D projekci. Už z tohoto důvodu dávám o hvězdu navíc, než kdybych to viděla ve 2D. Mám tuhle sérii ráda, úmrtí neměly chybu, zajímavé, neotřelé, brutální a jiné. V některých scénách jsem byla napnutá a stejně jsem nedokázala předpovídat výsledek.... Super zážitek a šestka ve stejném, či podobném duchu by mě rozhodně neurazila. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání