Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Standic1

Vše začíná prakticky stejně jako předešlé díly, takže žádné překvapení. To ale neznamená, že by byl Nezvratný osud 5 špatný, právě naopak. Hláška starého známého "já pravidla neurčuji, já jen uklízím ten svinčík" mi vykouzlila úsměv na tváři a já věděl, že FD5 je zpátky se vší parádou. Trošku mě zklamalo, že představivost režiséra klesla a způsoby jakými hlavní postavy zemřou nejsou až tak originální. Příjemným zpestřením je propojení pátého dílu s prvním a když vynechám zbytečný třetí díl, tak patří celá série rozhodně k těm lepším kouskům. ()

Ondrej120

Nepřesvědčilo mě to. Z filmu se mi líbilo tak 10-15 minut scén zbytek nuda,nuda a zase nuda. Je to na mě už moc překombinované,spíš mě štve to že vždycky zdrhnou a pak je smrt zabije pohromadě.(No pohromadě dobře většinou 2 nebo 3) zdá se mi to prostě zbytečné. Doufám,opravdu doufám že další díl bude aspoň na podobné úrovni jako 2 díl. Jo ty 2* dávám za úvodní a závěrečné titulky a scény s naším oblíbeným a jediným "normálním" Coronerem. ()

Anakinekcz

I když je to zde již popáté a v podstatě víme jakým směrem se bude příběh ubírat tak se ve filmu setkáme s plno napínavými okamžiky kdy si říkáme "už, už to musí přijít" a ono to né a né přijít. :-D I přes předvídatelnost se jednal o film plný napětí a to musím ocenit. Osud máme všichni již nalinkovaný ... ()

Stanley619

Bože, kolikrát budeme muset prožívat to utrpení z dalšího slátaného dílu? Další nesmyslná vykrádačka, která postrádá logiku, ignoruje veškeré fyzikální zákony a kopíruje předešlé díly. Ještě k tomu ten spoiler na konci filmu, který má jakože navazovat na jedničku, to už byl fakt vrchol. 28% ()

M1k9

Máte panickou hrůzu z létání, akupunktury, přemetu na hrazdě, operace očí, jeřábů a z mostů? Skvěle. Asi jste už tento film viděli. 2.5/10 ()

Yokolobuna

Ano, je to pořád to samé dokola, ale kvalita se vrací k prvnímu dílu... Nebýt úplně poslední smrti dávám 4 Hv, protože ač je to pokaždé stejné stále se člověk velice dobře baví a film pěkně ubíhá. Škoda toho konce :/. ()

Ronaldo79

Začátek excelentní pro mě 3 nejlepší z celé série, ale zbytek je furt ta samá omeleta, ale po dvou podprůměrných dílech, jsme se konečně dočkali kvalitního pokračování. A ješte bych dodal, že propojení serie mě lehce vyrazilo dech. Za mě 4*. ()

arcticsky

Po velmi dobrých prvních třech filmech serie následovala slabá "čtyřka" a už se zdálo, že je vše vyčerpáno. Ale výměna režiséra pátému pokračování prospěla. Už úvodní dobře natočená monstrózní scéna zřícení mostu to naznačuje. Úmrtí jsou zde opět pěkně vygradovaná - tentokrát i s černěhumornýmu průpovídkami. Hodně dobrý průměr! ()

S.Kok.i

Konečne sme sa dočkali nejakého posunu vpred oproti predošlej časti. Nezvratný osud 5 je podľa mňa minimálne o level lepší od štvorky, a to hovorím minimálne, pretože neviem o ničom, v čom by štvorka bola lepšia. Po hororovej stránke ma táto časť asi bavila najviac z celej série. Každá jedna smrť zapríčinená Smrťou, je na pohľad nepríjemná a oku lahodiaca hororovému fanúšikovi. Po hereckej stránke sa pre mňa nič nezmenilo. Opäť banda hercov, pri ktorých mi vlastne bolo aj jedno, či nakoniec skapú alebo nie (česť výnimke menom Jacqueline MacInnes Wood). SPOILER: Nápad spraviť z tejto časti prequel prvého dielu sa mi zapáčil, a ten koniec ma veľmi prekvapil. Bolo super vidieť konečne aj niečo nečakané, a ako spôsob ukončiť túto kvalitnú hororovú sériu, to zafungovalo dosť dobre. ()

Flopik

V poslednom diely je klasicky všetko o tom istom, ale cením snahu aspoň o maličkú inováciu v podobe zober život dostaneš život. Oproti štvorke je to opäť príbehové a nie len postupné vyvražďovanie partičky preživších. Zabitia drsné, zlomenie gymnastky asi najviac. Úplne sa mi nepáčia tie pravidlá tohto sveta, kde platí, to čo práve potrebuje režisér ale odpúšťam. Za mňa 4* a ako posledný diel dôstojné ukončenie a prepojenie s prvým dielom na výbornú. ()

Chundys

5. díl. Neskutečný jaký smrti můžou být, pravda, nikdy by se to takhle ve skutečnosti nestalo. Originální nápad s katastrofou na mostě. Po prvním a druhém díle, nejlepší díl ze série :-) ()

Venous666

Jako nebýt Té skvělé gymnastky , tak volím o hvězdu méně. Tak trochu se nám to opakuje a tak si přeji, aby to u pátého dílu skončilo a zbytečně to nemrvili... ()

jorgus

stejny pripad jako saw, divam se na to kvuli efektnim umrtim..ne ze by nebyli, ale saw je stejne efektni a jeste brutalnejsi..a priznejme si, kvuli tomu divak uz tu okolni vatu trpi ne..:)a ze ta vata byla hutna..dlouho jsem se tak nenudil pri techto meziscenach:) ()

Silencia90

Jako film to nedosahuje kvality předchozích dílů. Opakuje se stejný scénář, který už mě tolik nebaví... i když tentokrát nedostávají upozornění "jak" a "kdy". Naštěstí to zachránil brilantní konec. Opravdu suprově vyřešenej konec, kterej mě tak nadchl, že jsem šla z kina s velice dobrým pocitem. To bylo nejlepší z celého filmu. Tak trochu mě urazilo zobrazení krátkozraké dívky, která na mostě bez brýlí byla snad doslova slepá. A dorazila mě ta operace očí, kterou plánuji (i když teď teda nevím)... :/ Ale jednoduše - konec dobrý, všechno dobré. ()

jasanka

Až moc mi pětka připomínala minulé díly. Teď nemyslím ten základ s přicházením smrti, ale různé detaily - sedačka (viz 1. díl), písnička (viz 1. a 2. díl), přehřání přístrojů (snad všechny díly) apod. Navíc myslím, že by tvůrci už mohli (nebo spíš přímo měli) vymyslet úvodní scénu někde, kde by nešlo o nehodu s dopravním prostředkem; už mi to přišlo "trochu" ohrané (1x --nebo vlastně 2x - letadlo, 2x auta, 1x autobus, a 1x sice horská dráha, ale ta se principu dopr. prostředkům hodně blížila taky). Kdybych tohle všechno pominula, tak jsem se ale i tak docela nudila. Spousta prázdných míst, téměř žádná akce, chvílemi příliš morbidní, herci (nebo spíš postavy?) taky nic moc. Jediná scéna, u které jsem byla jako na jehlách, byla ta na gymnastickém tréningu, a zajímavá byla i závěrečná scéna, za kterou dávám hvězdičku navíc. Celkově rozhodně zatím nejslabší díl. To ale nemění nic na tom, že celé Final Destination je hodně originální, a časem bych uvítala šestku. ()

xxSmoldaxx

Přece i když něco točíte popáté za sebou, a i když vám očividně jde pouze o peníze, tak přece vždy něco nového lze vymyslet. Bez toho je to prostě jenom remake remaku. Tady se ničeho nového nedočkáte. Přesto na to lidi budou chodit a budou se točit další díly. 55% ()

KOZEL84

Popáté némlich to samé,ale jestli je nějaká serie u které je to fuk a já bych to snad ani jinak nechtěl,tak tahle.Hlavně,že nám to pěkně odchcípá,pardon odsýpá,a který z neherců bez budoucnosti to odsere je totálně buřt.Naopak,takový vepřočokl ''na světě je jen jedna buchta-nenávidím trička-jsem odporně hnusný slizák'' Taylor by tomuhle celkem slušel....sem se úplně zasnil ted'.By bylo možná až na překopání topky.Potěší smrt'ákův sofistikovaný přístup.S lety praxe se stále vyvíjí,všechno si šikovně pozichruje a rozjede tak občas okulahodící dominový defekt (luxusní kladina!).Je s ním prostě hlína.Prachy nějaké byly,nejlepší narážka na 6.smysl taky a jestli sem váhal mezi,tak ''finále'' si doletělo pro čtverec. ' ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání