Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

papez12

Všetci čakali nejakú komédiu ako Škola rocku alebo nejaké pecky s Owenom Wilsonom, a teraz hodnotia nízko lebo to nesplnilo ich očakávania. Ja preto neberiem csfd absolútne vážne, je tu X idiotov, ktorý hodnotia filmy, ktoré ani nevideli a proste úplne od veci.... Toto je skvelý film, o tom, že treba niekedy vypnúť život na baterky, ktorý ani nechceme žiť, ktorý nás svojim stereoty&pom ubíja a pustiť sa do vysnenej vášne, do tajného sna a prežiť ho naplno. Často ale zanecháme niečo čo je pre nás veľmi cenné a preto zaplatíme veľkú cenu, ale niekto môže veľa získať. O tomto ten film je, a vôbec nie o vtákoch. Ale idioti tu to nepochopili znova. .... tento film by mal mať tak 79%. Jack Black je výborný, a je radosť pozerať tento film, rozhodne prekvapenie a som rád, že som si počkal na dabing. ()

jurajP

v prvom rade nemam velmi v laske filmy so Stevenom Martinom - az na par kuskov... toto je jeden z nich... akoze film o amaterskych "ornitologoch"? to bola prva myslienka... Nastastie to bolo prijemne, nenutene, zabavne, s myslienkou... klobuk dole... uz aspon z casti rozumiem "zberatelskej" vasni a tomu ze zivot je tvoreny malickostami... 4* bravo... ()

pravda1 odpad!

Totálna blbina ktorá ma dvakrát uspala čo sa mi nestáva a mal som problém to aj dopozerať do konca.Nechápem kto môže tomuto filmu dať tak vysoké hodnotenie.Film o tom ako traja magori chodia počítať vtáky a ako sa im to podpisuje na rodinnom živote sa asi ťažko dá nazvať komédia pretože ja som sa počas celého filmu ani raz nezasmial a že dobrodružný haha viac dobrodružstva zažijete pri hrabaní záhrady :DDD......proste škoda času ()

Hrmak

Jedna lastovička leto nerobí, rovnako ako jeden vtipný dialóg nerobí komédiu. Je to však príjemný film s výborným obsadením, takže 3 hviezdičky. ()

PinkButterfl

Mne osobne sa film celkom páčil, aj keď to nie je klasická komédia s Owenom Wilsonom či Jack Blackom, na akú som zvyknutá. Veľmi sa mi ale páčil námet i spracovanie, krásne prírodné scenérie... Miestami som sa nudila, preto dávam hodnotenie 3*. Celkovo sa mi ale film páčil a rada si ho zase niekedy pozriem :) ()

jujask

Tento film sa skutočne dá pozerať. Príbeh je jednoduchý klasické súťaženie troch chlapov okorenené humorom a príroda je fakt nádherná. Odporúčam ako relax od všedných dní je to fajn strávený čas. ()

sabatko

Nadějný rok jak název napovídá je o naději, že manželstvím, plánovanými dětmi a přestavbou domu ještě nekončí život a my si své sny můžeme plnit v jakémkoli věku. Steve Martin, Owen Wilson i Jack Black hrají viděno z podtextu filmu velmi přátelskou hru, které nechybí humor, zklamání, beznaděj ani naděje. A to všechno tvoří zajímavou podívanou, která potěší, ale na to, aby se vyškrábala v rovině komedií na vyšší příčky by to chtělo ještě něco navíc. Co, to už se nedozvíme. ()

Duston_Movie

Celkom príjemná komédia, malo to dobrodružný charakter a pozitívny koniec a dávam jej 3 hviezdy.. celkom originálna zápletka, teda skôr téma a to pozorovanie vtákov.. bolo tu pár pekných záberov.. 65% ()

kyzi

Přikláním se spíš k 3,5. Komediálně velmi pěkné, dobrá volba hereckého obsazení. Krásná příroda i hudba. Nicméně ptáčkaření není oblíbené hobby u každého že? ... ()

Dudu250

Celkem příjemná podívaná.Nic jsem od tohoto filmu neočekával, ale hodinka a půl mi rychle utekla a já se nenudil! ()

Necrophobic

Přiznám se bez mučení že jsem na tohle ornitologické porno narazil na zdejším profilu Rosamund Pike. To byl byl pro mě asi nejvzácnější ptáček.(tudíž Owena Wilsona a jeho volbu bych asi nikdy nepochopil).Nicméně dle některých zdejších odpadů už jsem si jistý ,že tito recenzující jedinci to nemají v hlavě srovnané. Neříkám že je to zázračný film ,ale odpad? Takže herecké obsazení ok,kamera a exteriéry super,hudba ok,scénář není jen o ptácích ,ale má sociální přesah a pár dobrých hlášek se tam taky najde.Suma ,sumárum 80% . P.S. Nenechte se odradit jedinci ,kteří slintají blahem u Klubu sráčů ()

JDB

Film pre celú rodinu. Bavil som sa. Komédia tu hapruje, nie sú tu veľké vtipné scény ale je to má to emóciu a všetci traja hlavný protagonisti i ku sebe pasovali. ()

Peospopletos

Miluju, miluju, miluju. Jsem těžce zaskočen, že jeden z mých nejoblíbenějších filmů je o ptáčkařích. Kdyby nebylo mého otce, asi bych o tomhle filmu ani nevěděl a kdyby mě neposadil vedle sebe a nedal mi popcorn do ruky, ani bych se na něj nepodíval. Ale prostě pecka. Jack Black je borec. Po tomhle filmu jsem si ho oblíbil. Miluju toho tlouštíka. Je mi jedno, kdoví jak to nemá velké hodnocení a že to není nějak extra bláznivá komedie, jak někdo mohl očekávat. Film má v sobě neskutečné kouzlo. Ani ho nedokážu popsat. ()

ixel1

Kdo nemá ve svém životě nějakou silnou vášeň, koníček kterému věnuje čas, finance a dělá ho přitom jen pro svou vnitřní radost, ten nemůže tenhle film pochopit. V opačném případě vám ale přiroste k srdci, a je jedno, že nejste zrovna ptáčkař. Celý film je tak milý, ani chvilku jsem se nenudil. Největší překvapení za dlouhé roky, jsem nadšený. ()

Megahead

Dobrí hlavní herci (Wilson, Martin, Black), avšak po dejovej stránke skôr priemerná komédia - na jedno pozretie. Bolo tam pár lepších scénok, ale aj kopec priemeru. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)