Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

medveed

V celku blbina. Ač jsem fanouškem herců účinkujících v tomto filmu (zejména Owena Wilsona), moc jsem se nebavil. Jako oddechovka se dá film bez problémů ztrávit, ale žádný větší smysl, či poslání jsem v něm, já osobně, nanalezl. 45% ()

vrgulnik

Super kombinace komedie a dokumentu o ptacích. Jen díky bláznivém letu v helikoptéře v tomto milém snímku jsem se dozvěděl o tom, že v Nevadě byl vysazen velekur himalájský, který žije především 5000 m.n.m. a to výhradně ve střední asii. ()

BlackVelvet

Miluju operence (doma jich mam 5), takze uz jen to mne na tomto filmu zaujalo. Krasne scenarie, operencu mraky a k tomu pohodovy, lehce plynouci sympaticky film. Neni to komedie k popukani, ale to je vpohode. Je to z kategorie feel good filmu, a realnych pribehu, a to mam nejradsi. Za mne dobry, nezklame, akorat to asi fakt nezaujme nekoho, kdo moc nemusi ptactvo vseho druhu. ()

dogrose

Lidský, laskavý film, v němž spíš než o hledání ptáků jde o hledání sebe sama. Kolik jsme schopni zaplatit za své sny? Výborné herecké obsazení, (zaplaťpánbu) žádné trapárny, které jsme od protagonistů zvyklí vídat v jiných komediích. Krásná příroda, je to akční, svižné, podmalované příjemnou hudbou. Zkrátka pohoda. ()

P@\/EL

Film s vcelku nápaditým a netradičním příběhem. Sem tam se tu mihne povedená komická situace, salvy smíchu ovšem od filmu nečekejte. Vše je natočeno v pohodovém, sympatickém duchu s důrazem na krásy přírody a celkově se dobře na to dívá. Ústřední trojice tento dojem rozhodně nekazí a nad jejich zdravou rivalitou plnou vynalézavosti na cestách za ptactvem se člověk pousměje. ()

Pythonator

Sympatická komedie, kde se však bohužel nedočkáte žádných šílených scén či skvělých kameňáků. Humoru je tu velmi poskrovnu, vzhledem k účasti Blacka a Wilsona. Tento film je úplně o něčem jiném. O rodinných hodnotách a takových těch věcech, které jsou podány vážně, přestože třeba Adam Sandler neustále dokazuje, že to jde podávat i nevážně a velmi zábavně. Škoda, že to tady taky tak nepojali. Z ptáčkařské úchylky se dalo vytěžit mnohem víc. ()

leonskennedy

Miloučká komedie se skvělou hlavní trojkou Black,Martin a mírně zápornej Owen Wilson.Překvapivě chytlavý téma o ptáčkařích co lítaj po celým světě aby viděli dalšího opeřence.Herci hrajou dobře lokace taky pěkné a často se měnící. ()

mAt3s1302

Pěknej film, Owen Wilson to hrál bravurně. Skvělé mi sem pasuje citát z první mafie: Ten kdo chce příliš mnoho, může nakonec ztratit vše. ()

wienfield

Typický divák vychádza z predpokladu, že keď sa v jednom zábere zjavia Black, Martin, Wilson, tak to musí byť super. Lenže tento pohár je naplnený iba s polovice, takže dvere u širšieho publika sa nenávratne zabuchli. Film sa prezentuje ako vtipná, inteligentne zameraná komédia zo starej školy, v ktorej salvy smiechu nečakajte, pretože nemá tendenciu štekliť vašu bránicu, skôr sa len privodiť úsmev. Počas celej doby som dúfal v niečo viac. Nebolo to výslovne sklamanie, ale chýbalo stupňujúce tempo a iskra, ktorá by to odpálila. Takto zostalo iba naložené a ohňa sme sa nedočkali. Viac ()

cezero

Co čekat od komedie která se točí kolem pozorování ptactva? Možná že nic a právě o to víc jsem byl na konci spokojen. Souboj tří pozorovatelů, promísen s jejich osobním životem a podtrhnutý skvělou hudbou Jeremy Fishera a Coldplay. 7/10 ()

JerryPilsen

Velmi příjemný a pohodový film.O lidské posedlosti čímkoli a o tom co je vlastně důležité.Black hraje konečně normálně a ostatní ho dobře doplňují. ()

Montmorency

Komedie k popukaní určitě ne, ale každopádně milý...Mě se ta honba ornitologů-amatérů za opeřenci všeho druhu líbila, za originální nápad přihazuji * navíc.... ()

brano921 odpad!

toto ze je komedia nudne nevtipne bez napadu trapne romanticke no katastrofa cudujem sa ze som to vobec pozrel az do konca proste odpad ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)