Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

Dzejna35

Tak tenhle film mě totálně zklamal. Jedna horší scéna za druhou a když už jsem si říkala no tak horší už to být nemůže tak ejhle další "super" scéna a jelikož jsem na to zrovna byla v kině (ještě jako bonus), chvílema jsem opravdu měla chuť se zvednout a odejít. Celkem se divím že má tenhle film takový ohlas, ale proti gustu... ()

Lubakus

Ještě o chlup lepší než poslední Největší z Čechů. Opět perfektní výběr herců (E.Vrbková, J.Vyorálek, I.Chmela). Neprovařený námět (90% českých melodramatických komedií). Navíc celá část ve Strážnici je tak dokonale zábavná a vtipná (slivovice, háčky na košíky, koza). Zasloužené 4 hvězdy. ()

VanillaIce

po Bobulích jsem prosil, ať se už nikdy nesnaží čeští herci mluvit moravsky... a už je to tu znova... JÁ CHCU BEJT ŠŤASTNÁ... jinak průměrný film, první 45 minut strašná nuda, dokud nedojedou do Strážnice ()

mgerlich

Těšil jsem se, bavilo mě to, ale chvílema to je vyloženě špatně natočený. Kino fakt ne - je to zase televize. Obsahově dobrý, herci super. Silné 3*. ()

Perchta6

Tragikomický příběh, dost dobře podaný, ale nudný (dvakrát jsem u něj usnula). Moc kladně hodnotím setkání ve Strážnici, to bylo moc dobré, snad právě díky hercům. A poučení nakonec: kdo s čím zachází, s tím také zchází... ()

MP17

Po dlouhé době jsem byl na českém filmu v kině. První dramatická půlka filmu je fajn, ale zastávka na jižní Moravě vše hodí do naprosté otravnosti. Herci jsou dobří, hudba ujde. Další z těch filmů, které mi stačí vidět jen jednou. ()

PamelaJJK

I když je to na můj vkus hodně "pomalej" film, tak mě dokázal zaujmout až do závěrečných titulků. Výkon Igora Chmely byl bezchybný, film úžasně vykresluje naší současnou společnost. Nemám co dodat a vřele doporučuju... ()

pablohoney

Díky bohu za Roberta Sedláčka. Jeden z mála českých filmařů u kterých mi v hlavě nezní refrén The Smiths ("the movies that thay constantly play, says nothing to me about my life, Hang the DJ"). Přemýšlivá road movie a příspěvek do debaty "co teď s tím?". Doufám, že mezi kaktusama nepochcípáme. ()

srolyma

Krejčíř s Koženým se na nás vesele usmívají z exotické ciziny a u nás se točí filmy, které tuneláře vykreslují jako veskrze sympatické, rodinu nadevše milující, bývalé učitele zahrané (mimochodem skvěle) idolem z Partičky. On to vlastně asi nebude zase takový hajzl, když to přece všechno dělá pro rodinu (o čemž se při pohledu na jeho poměrně odpudivou manželku dá s úspěchem pochybovat). Takže po charismatickém sériovém vrahovi je tady nový prototyp českého filmového hrdiny – Hodný Tunelář. Naproti tomu spravedlnost, která ho nakonec, v dosti trapném a za vlasy přitaženém finále, dostihne, je ztvárněna dvojicí nesympatických zakomplexovaných diletantů, kteří ještě ke všemu nemají rádi děti. A cpou se bez ustání tiktakem. V tomhle filmu je všechno tak nějak naruby. Zachraňuje ho už výše zmíněný skvělý herecký výkon Igora Chmely, kouzelná moravská krajina a vlastně i komediální vsuvka v podání manželů-spolužáků. Což není zas tak málo. ()

lobo87

Sedláček ma svojou tvorbou ešte vôbec nepresvedčil a nepodarilo sa mu to ani pri tomto ospevovanom filme. Dráma, ktorá patrí skôr na televízne obrazovky o mužovi, ktorý urobil chybu, ale nechce za ňu pykať. Ozdobou boli herecké výkony hlavných predstaviteľov, ale niečo tomu chýbalo... 60% ()

dsaiko

Pro mne rozpačitý film, jakási paneláková televizní pseudointelektuální tvorba o české Adamsově rodině .... ()

DR.SZ

Na tento film jsem se opravdu těšil kvůli režisérově další tvorbě, ale bohužel mě na očekávání zklamal. Sice je zajímavý pohled na jakýsi úprk před sebou, ale děj kolísá na různých událostech, jež jsou podřadné. Na druhou stranu si hrdina a další uvědomují stále více pravdu a preventivně se připravuje na svůj potencionální konec. Mnohdy tedy se polemizuje o pokažených životech, což je v podání Jiřího Vyorálka a Simony Babčákové bezvadné představení. I Eva Vrbkové poprvé zazářila, ovšem díky vynikání ostatních herců na nás opět slabě působí Igor Chmela. Děti i vyšetřovatelé hráli obstojně. 62% ()

solisoli

Nemôžem si pomôcť, ale hneď od začiatku som mal pocit, že sa pozerám na tuctovú TV inscenáciu na otrepaný stereot o zazobancoch. Neviem, ale títo novodobí český herci, akosi nevedia prirodzene zahrať, to čo sa očakáva. Potom čo réžia a ostatní v tíme, keď to nevedia riešiť. Akýsi strnulý bezduchý štýl, akosi nejde mi prehĺtať. Nejaký ten bakalársky nápad by tam bol, malý záblesk od Vrbkovej, ale to všetko je málo pre filmové plátno. ()

Alden_Larson

Skvělý snímek s působivým dějem a krásně rozvinutými postavami. Nejvíc se mi na filmu líbily dialogy, drtivá většina z nich byla mistrovsky napsaná. Herecké výkony byly moc dobré, prezentace byla fantastická, spousta krásných záběrů a pozoruhodných kompozic, a hudba byla výborná. 9/10 ()

dank011

Pět hvězdiček bez rozpaků. Pro mě české zjevení roku, bezesporu. Pohled na problém úplně z jiné, a hlavně nové roviny ( teď nechť mi prominou opravdoví znalci kinematografie, kteří určitě vysypou z rukávu stovky mesiášů-novátorů), pro mě a pro vnímání téhlé doby, tak jak nám ji injektuje mainstream, jde opravdu o pohled neotřelý. Neměl jsem vůbec problém s tendenčností tématu tunelování. Nevadila mi třebas i možná glorifikace zloducha, tak trošku jako fandíme belmondovským rošťákům. Necítím film ani jako příběh o české realitě, kde je nějaká reflexe doby, oh bože, nechyběla mi. Já tu hru přijal, tu obyčejnou lidskou touhu. A když jsem byl "v tom", doslova, sakra, uvnitř, tak už jenom radost a užívání si. Hudba, kamera , dialogy, pánská jízda v garáži, i to "gangsterské" finále. Herecké výkony - lahůdka ! Naprosto přesné úsporné herectví Igora Chmely, žádné překvapení ( Karamazovi apod..). Těším se na další projekci, pět hvězdiček mám jako pozvánku k dalšímu zhlédnutí. P.S.: teď něco nepůvodního, už je to kdesi dole v diskusi: opravdu proč dvojička Budař + Taclík v epizodní roličce přihlouplých policajtů ? Úlitba divákovi ? Sedláčkova poťouchlost ? ()

Thorgerda

Čekala jsem - podle nadšených recenzí a vysokého hodnocení o dost víc. Co oceňuju je nelíbivá tematika, Sedláček se rozhodně nepodbízí... Forma mi ale přišla strašně nevýrazná, nemastná neslaná, televizní... na to, co ten námět skýtá to byla strašná nuda. Nudní lidé "bez ksichtu", ničím blízcí, ničím zajímaví (krom toho, že jsou v průšvihu) vlastně nudní i v těch nejvypjatějších momentech. Sedláček chce strašně mluvit o určitém problému, tunelování, relativizaci morálních zásad, ztrátě sebe sama. Je si ale vědom, že musí to celé drama nějak odlehčit, přilepit ke svému kázání i něco navíc. A to "navíc" strašně ruší, nepúsobí věrohodně, ani komicky, ani existenciálně, ani eroticky, ani trapně (tedy trapně ano, ale jinak, než by bylo záhodno) Snaha o komické odlehčení v podobě "hvězdně" obsazených parodicky přitroublých policajtů působí jako když zbloudili z jiného filmu... a lesbický motiv mezi Babčákovou a Vrbkovou... zbytečná a málo uvěřitelná křeč, stejně jako takové to klasické klišé, že největší moudra a životní proklamace se říkají jedině s cigárem v koutku a se dvěma promile v krvi (Intimní osvětlení? Tak to je vzdáleno několik světelných let)... Ale abych nebyla jen zlá, já si strašně vážím a oceňuju tu Sedláčkovu zatvrzelost, přísnost, nekompromisní kritičnost - a chápu, že ty oslavné reakce odborné veřejnosti jsou zčásti důsledkem určité vyprahlosti po tomto autorském přístupu, mezi těmi všemi Vejdělky a Janáky. Jen jsem měla pocit, že aby z toho byl dobrej film, měl by ho podle Sedláčkova námětu natočit někdo jiný, menší myslitel a větší filmař. Možná jsem moc příkrá, kdybych si počkala na televizní premiéru, třeba bych ržála nadšením... Filmové plátno ale všechno zvětší, a tak je velké i moje rozčarování. ()

bebu

Si nemůžu pomoct, já mám toho Sedláčka prostě rád, by se mi od něj líbila asi aji reklama na psí žrádlo... ;-) ()

rigby

Film o úniku před realitou dnešního světa, film o návratu k síle rodiny. A právě ty momenty, kdy je rodina jen tak spolu, jsou nejsilnější. Bohužel toto silně narušuje prostřední část, kdy jsou u kamarádů na návštěvě. Dlouhé dialogy, ve kterých se nic neříká a nic neděje, zbytečné a leckdy i nepochopitelné sekvence. Vše ale mistrně vygraduje v závěru. Na druhou stranu se vlastně za celý film toho moc nestane a šance rozehrát rodinné vztahy zůstala promarněna. 3+ ()

Tristanian

Robert Sedláček je technologicky zdatný filmař, který má jen jednu vadu. Točí filmy o hovně. (Ano, žádnou trefnou a kousavou kritiku současné společnosti jsem neviděl, leda snad pár nemastných neslaných pokusů o ni.) ()