Máme papeže!

• Česko Habemus papam (festivalový název) (více)

Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale předcházelo volbě nové hlavy katolické církve? Koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce? Proč se nový papež odmítá ujmout své funkce? Snímek italského režiséra Nanniho Morettiho je komediálním, melancholickým a v mnohém odvážným pohledem na otázky víry s přesahy k Darwinovi, Freudovi, Čechovovi a volejbalu. (Film Europe)

Stoupa07

No, po shlédnutí filmu mám rozporuplné pocity. Tedy já jsem film neshlédl teprve nyní. Už jsem jej viděl po druhé. Jen jsem zatím nevěděl, co si o něm mám myslet. Kardinálové, objednávající si kávu jako v restauraci, opisující od sebe při volbě papeže, hrající si a také samolibí a posléze zklamaní. Nakonec musím říct, že mi to něco řeklo a zaujalo mne to. Určitě to není odpad a ani na pět hvězdiček. Ale skoro stoprocentně zaujme. ()

slavikzbojni odpad!

Daktorí tu napísali aj pravdu- že kardináli a pápaži sú SMIEŠNI. Nech to nenaruš rujné duševné blaho upejpaných strnulo stoporených vedriacich, ktorí nemajú niť iné na práci len odivovať-pardón obdivovávať tu zbierku unylých a prekérne pravdovravných (sic) stvorení pána... ()

Milole

Vtipný film pojednávajúci o vážnej situácií, ktorá sa nikdy nestala, ale mohla by sa stať. Myslím, že ako oddychovka to celkom ujde. ()

Vlkopec

Žádné znesvěcování - velmi zábavný film s pozoruhodným poselstvím. Poskytuje humornou formou námět k zamyšlení jak pro katolíky, tak pro nevěřící (ale i pro protestanty, muslimy a budhisty), a člověk mu tak rád odpustí pár poněkud nevěrohodných dějových zkratů. ()

TheKleofa

Čekala jsem teda větší bžundu. Vlastně to nebylo špatné, ale zhýčkaní filmy s klasickou a předvídatelnou strukturou už nejsme na příběh, který vlastně vůbec není příběhem a vyznívá tak trochu jak výkřik do tmy bez jakéhokoli sdělení (když si odmyslím takovou tu urputnou a dost nesmyslnou snahu ukázat svaté jako obyčejné smrtelníky) zvyklí. ()

cist

Strašně dobře to začne, do půlky filmu to jede a pak to začne drhnout, nikam se to nevyvíjí a televizní formát výpravy, kamery a upřímně i hereckých výkonů tomu nepomůžou. Ale téma pochybujícího a hledajícího člověka přece jen ve mě chvilku znělo, za což dávám druhou hvězdičku a třetí za hereckej výkon Piccoliho, kterej mi připomněl mýho dědu. ()

Misabarry

...jak jsem se těšila, tak zklamalo. Lapsy, přeskakování vyprávění a logiky, místy nuda. Sakriš, čekala jsem víc. ()

Polda99

Čekal jsem zajímavý náhled za zdi Vatikánu, místo toho jsem se dočkal naprosté nudy, která mi nedávala smysl. Postavu psychiatra jsem vůbec nepochopil...a vlastně jsem nepochopil celý film. Možná, že to mělo mít nějaký hlubší význam, ale ten mi unikl. Ke konci jsem si začínal myslet, že ze mě chce Moretti udělat blázna a úplný závěr byl naprostý výsměch divákovi. Rád bych řekl aspoň jednu pozitivní věc tohodle filmu, ale ať přemejšlím sebevíc, nic mě nenapadá...zbytečný film a naprostá ztráta času. ()

Stransky

Abych se vyhnul předsudkům, snažím se nečíst recenze filmů, na které se chystám jít a knih, jež plánuju číst. Tady jsem ale přesto periferně zaregistroval, že se o filmu hovoří jako o komedii. Mně to tedy moc nepřišlo. Je tam sice dost humorných momentů (série vtipků na téma "rodičovský deficit", psychiatrovo "vyšetřování", kdo z kardinálů bere jaká anxiolytika atd.), ale celkovým vyzněním jde, řekl bych, o drama až tragédii. Obecně mi to připomnělo Královu řeč (muž předurčený ke splnění úkolu, na který si netroufá, a k němuž mu chybí předpoklady). Králova řeč byla ale nejen výrazně patetičtější, nýbrž i působivější. ()

Alpha69

Já vám nevím, vždyť ten film byl...takový nemastný, neslaný. Rychle utekl a měl pár úsměvných scén, ale to je asi tak všechno... ()

Potmehud6

Film, od ktorého som očakával zdĺhavú intelektuálnu nudu alebo drsný ironický humor. Na moje prekvapenie som sa dočkal aj humoru, aj intelektuálnemu podtextu, ale v úplne inej podobe ako boli moje prvotné predpoklady. "Máme pápeža" spája láskavý humor s existenciálnou drámou. Film je plný komediálnych situácii, v ktorých režisér dokáže vyvodiť divákovi úsmev na tvári aj bez toho, aby staval na klasickej zžieravej irónii namierenej proti Vatikánu. Zaujímavo je vykreslená aj postava samotného novozvoleného pápeža, ktorý sa topí v pochybnostiach a nie je schopný prevziať bremeno zodpovednosti. V jeho symbolickom putovaní po Ríme sa snaží nájsť silu k tomu, aby sa odhodlal prijať úlohu vodcu. Eso v rukách režiséra predstavuje nečakaný koniec a hra s očakávaniami diváka. ()

A161729

Tak jsem to dílko zhlédl mám rád Jerzyho Stuhra tak jsem to odtrpěl až do konce.Film mě připadá silně slaboduchý že by papeže nechaly utéct....(spíš by ho nadopovaly)a v jejich věku se pak už stěží pozná jestli je sjetej nebo senilní.Ale nic ohledně filmu 104 minut nic nedávající podívané o ničem.škoda času. ()

husaklasu

Pro mě úplně zbytečný film. Zápletka je dle mého tak nereálná, že všechno, co se od ní odvíjí, nevypovídá o ničem. Jedinou sympatickou roli si tady střihnul sám režisér, což také možná něco znamená. Vynaložil velké úsilí k vyjádření svého názoru na církev, aniž by se ji jakkoli snažil pochopit. Je to miloučké, lidské a nicneříkající. ()

resp8533

Příběh o tom, že člověk je pořád jen obyčejný člověk. Lehce vtipné a místy satirické, dějově slabší. Kdo ten pocit zažil, nemůže jinak než pět hvězd. Radek99: Je to o lidech. ;) ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012