J. Edgar

Scénář:

Dustin Lance Black

Kamera:

Tom Stern

Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson, Kaitlyn Dever, Sadie Calvano, Judi Dench, Josh Lucas, Ed Westwick (více)

Skutečný příběh Johna Edgara Hoovera, zakladatele FBI, který této americké instituci vládl pevnou rukou téměř 40 let... Píše se rok 1919, prvním šéfem Edgara je na ministerstvu spravedlnosti Mitchel Palmer. Bojují spolu proti bolševikům. Komunisti v jednu noc nechali vybuchnout 8 bomb v domech senátorů, soudců a politiků, kteří proti komunistům bojovali. Palmer přežil jen náhodou. Když Edgar přijede na místo výbuchu, diví se, proč nikdo nesbírá důkazy, nepátrá po atentátníkovi a vezme vše do vlastních rukou. Vyšetřovatelé totiž neuložili mezi důkazy ani zbraň atentátníka, ani jeho krev, která se u domu našla. Jen tam všude uklidili. Nikdo si nevážil kriminologie, neexistovaly federální úřady ani FBI. Tento večer Edgarovi otevřel oči. Když mu bylo 24 let, pověřil ho ministr spravedlnosti Ston vedením nově vzniklého úřadu pro vyšetřování. Edgar byl přísný a vyhodil každého, kdo nebyl loajální, dost chytrý nebo fyzicky zdatný. Edgar začal jako první využívat pravomoci deportace, sbíral a katalogizoval informace o všech radikálech v zemi. Každý se bál jeho tajného sejfu s materiály. Později komunisty coby největší hrozbu státu vystřídali zloději, únosci a bankovní lupiči. Po roce 1932, kdy dojde k únosu dítěte slavného letce Lindberga, zakládá FBI vědecká pracoviště, získává právo zatýkat a nosit zbraň. (TV Nova)

stOKYi

Sklamanie, to je tak keď očakávania sú niekde inde. Bohužiaľ nezaujímavý scenár a príbeh celkom kostrbatý. Od kliťáka by som čakal viac, u mňa asi prvé sklamanie z jeho režijnej tvorbe. ()

TheBalrog

Tak tohle je říkám zatím velké zklamání, více řeknu až po druhém či třetím shlédnutí. Clint to má sice pevně ve svých rukou ale DiCaprio podává herecký výkon úrovni tak nízké, na které jsem ho dlouho neviděl. Celkově budí film velmi ospalý až rozbředlý dojem tím jak je až zbytečně dlouhý a historicky důležité momenty jsou zbytečně daleko od sebe. Zatím tedy jen 60 % ()

chelseaman22 odpad!

To se mi ty nedokoukané filmy ale kupí! Měly do být ódy na GEJE HŮVRA, místo toho to je impotentní nic těžící z dlouhé historie Spojených států amerických! Hoover byl mamánek, kazišuk, klukošuk či vyděrač, přesto ho americký lid miluje asi stejně jako děvkaře Kennedyho, jež jich pár schytal v projižďce po horkém Dallasu! U romantické líbačky mužů jsem skončil, jak já vás obdivuji ó vy uživatelé, jež tomu naperete čtyři hvězdy BECAUSE Leo! odpad! Celosvětový výdělek k 27. 5. 2014: $84,606,030, což je 2,42 násobek budgetu ()

filmmovier

J. Edgar se velmi těžko hodnotí. Ono se ani není co divit, tenhle chlápek je sice zajímavá osobnost, ale tohle nemohlo bavit ani Američany - čímž nechci řict, že mě to nebavilo. Řemeslně je to zvládnuté na jedničku, atmosféra také není špatná, film se zabývá jen tím nejdůležitějším (a nejsenzačnějším) z Hooverova života, jenomže to stojí JEN A POUZE na DiCapriovi, který je tradičně fantastický. Bez něj by to byla fakt nuda, ale i s ním se to vleče. Docela dost. J. Edgar je přesně ten typ filmu, který je docela náročné sledovat a musíte na něj mít tu správnou náladu. Ve výsledku je to ovšem dobrý, páč jak už jsem říkal - řemeslně a herecky je to zvládnuté na jedničku. Co zvládnuté není, to jsou masky, které jsou (na Leovi obzvlášť) doslova příšerné. Je mi jasné, že to víckrát už neuvidím, ale tahle životopisná dramata mají velké kouzlo a tohle, ať je jakékoliv (protože ten film opravdu není průměrný, to ani náhodou, naopak) není výjimkou. 70%. ()

sugythesugar

Som veľmi rád, že Clintov J.E.H. neskĺzol do klasického rúžového životopisu, kde sa idealizuje, až za hranicu únosnosti.Tu je chvalabohu Edgar vyobrazený, ako nesympatický, arogantný, vypočítavý a paranoidný hajzel, akým aj podla všetkého bol. Bolo mi trochu ľúto, že sa do filmu nedostala zmienka o Chaplinovy, ktorého tiež nechal sledovať a pri osobnom stretnutí ho nazval nereprezentatívnou osobnou Ameriky. To že film neprikrášloval Edgarovu osobu síce nesie cenu, že si k postave nevypestujeme pozitívny vzťah a kvôli tomu nie je koniec tak emocionálne silný, ako by papierovo mal byť. Ja to beriem ale ako klad. ()

arbitr

Jako pro mnohé jiné i pro mne určitě velké zklamání. Dokonce váhám za co dát tu třetí hvězdu. Asi Clintovi opravdu dochází síly a podobně jako na konci filmu hlavní hrdinové, trpí stařeckým třesem. BTW ty masky mně vadily ze všeho nejvíc. A také, že film nemá šťávu a spád. Potenciál by určitě byl, ale já z toho mám asi takový zážitek, jako při sledování kariéry chlapa s klotovými rukávy, sedícího někde na magistrátu a řešícího agendu přestupkové komise. Ale jedno pozitvum tomu nemůžu upřít, už vím kdo uhájil v USA svobodu proti strašáku komunismu. ()

Sonnik

The Most Powerful Man in the World. Je tam znát, že Eastwood je frajer. Bohužel si vybral, ač významného, tak děsně nesympatického člověka. Leo je stoprocentní, jako vždycky. Hodně dobré tři. Trefa do černého to prostě nebyla. "McCarthy was an opportunist not a patriot." ()

Mrkvič

Ze začátku slušně a svižně rozjetý životopisný snímek. Zpočátku ani nevadilo střídání dob, které byly zrovna vyprávěny. Potom ale Eastwood začal až moc experimentovat a dvakrát přehledné to zrovna nebylo. Sice byl Hoover v soukromí asi takový, ale gay tematika a vztah s dlouholetým kolegou film abosultně zabíjejí. Takže za první polovinu filmu, která byla stejně z valné části smyšlená (jak se později i potvrzuje), a za informační hodnotu 3*. ()

žvanimírek

Je to únavně dlouhý a roztahaný, chvílema došlo i na chuť se na to celý vysrat, vyhodit to a smazat z koše, nicméně faktor DiCaprio mě to prostě nenechal udělat. Byť to jako celek je nic moc a Eastwood není režisér, kvůli kterýmu bych si rval úd, tak prostě chtě nechtě musím uznat kvality filmu, a to zejména hereckej výkon LD. ()

Belbo

Není to životopisné, není to politické, není to psychologické drama ani romantická jízda. Ze všeho kus a nakonec prd. Jak už jsem nejednou psal: někdo se snažil sedět jednou prdelí na dvou židlích. ()

Sfinkter

Pro většinu publika nezáživně natočený životopis, ale mně podobné faktografie nevadí. Hooverův život určitě stojí za vyprávění, a je dobře, že se toho ujali Eastwood s DiCapriem. Další neuvěřitelný osud skrývá postava Charlese Lindberga, jehož případ byl pro FBI zlomový. ()

Maki89

a zasa životopisná dráma... tentokrát síce s oveľa zaujímavejším námetom a pre mňa ešte o niečo zaujímavejšia a s lepším obsadením, no niečo tomu chýbalo... niečo, čo Moneyball mal, to J.Edgarovi chýba... aj tak ale veľmi solídnych 7/10 ()

civalII

Nemůžu si pomoct, ale tohle je zklamání. Clinta jako režiséra uznávám, dokonce patří k mým oblíbeným. Přesto si myslím, že film bylo možno natočit zábavněji. Zde padla zábavnost na úkor autenticity. Clint se až příliš soustředí na to aby jsme mu film věřili a ten chvíli dokáže velmi spolehlivě nudit. A ještě jedna věc mě nemile překvapila. Masky, oba starší pánové vypadají jak pět let po smrti, Armie Hammer je jako kombinace lebkouna a pohublého vybledlého Hulka. ()

venison

První "Big Brother" John Edgar Hoover by asi nebyl rád, kdyby zjistil, že se o něm natočil životopisný film a odkryl spoustu jeho osobních věcí :-) Velmi povedené historické drama o kultu jedné světově známé osobnosti - takhle nějak jsem si představovala zachycení života Margaret Thatcherové, bohužel jsou oba snímky jako nebe a dudy.. Leonardo DiCaprio opět zazářil a jenom mě utvrdil, že "roste" do velikosti herců jako je např. Jack Nicholson, Sean Connery nebo Anthony Hopkins.. Chválím obsazení Judi Dench, která se dokonce vzhledem hodně přiblížila filmovému synovi :-) Naomi Watts si místo "naivky" střihla odhodlanou emancipovanou ženu, milé překvapení.. Film je poněkud rozvláčný a zachycuje Edgarovo mládí a stáří přeskakující vypravěčskou metodou, což chvílemi může být poněkud zmatené a uspávající, ale jinak myslím, že je to povedené cvičení divákovi pozornosti :-) Clint Eastwood jako režisér opět nezklamal.. Hudbu měl také povedenou :-) Další hodnotný film americké kinematografie :-D ()

BoncheR

Ach jo. Opäť ten podobný pocit aký som mal pri Prezidentovi Trumanovi. Pekný príbeh, dobré výkony hercov, ale o samotnom Edgarovi toho veľa nevieme. Teda, vieme, ale všetko sú to polovičné informácie. Naozaj bol gay? Naozaj si pripisoval zásluhy za činy iných? Naozaj bol taký sebec? Alebo naozaj bol taký záhadný? Samotný dej nie je zlý, réžia je pôsobivá a kulisy skvelé, no celkový dojem odhliadnuc od týchto vecí, je len veľmi slabý. Čakal som od snímku viac a bol som prekvapený, keď dostal takéto nízke hodnotenie. Teraz však vidím, že to bolo úplne oprávnene. Pekný hardvér, ale softvér by sa zišiel iný . To, čo naozaj Hoover pre FBI urobil mu nikto nezoberie (ak to podľa tohto filmu naozaj urobil), ale myslím, že nech by bol akýkoľvek, zišla by sa mu poriadnejšia "vizitka". (( 50% )) ()

Pavlínka9

Když jsem se chystala psát tento "komentář" napadlo mě: "Viděla jsem to vlastně do konce?" :D :D Ten film byl pro mě tak nudný a utahaný, že jsem ho viděla natolikrát, že jsem si opravdu nebyla jista. Chtěla jsem ho dokoukat s takovou vervou, s jakou jsem se na něj těšila :D Proto jsem začátek viděla i několikrát, ale několik dalších minut to zase pohřbilo :D Clint je vynikající režisér i herec, ale tohle mě vážně vůbec nechytlo. Nejhorší pro mě byla hlavně Naomi Watts, která ve ztvárnění své role ve starších letech byla tak strojená, že bych ji poznala i poslepu na ulici o půlnoci. Kurňa - a já to klukům tak přála... ()

rockwoman

Chválím maskéry. Díky nim už mám živou představu jak bude Leo vypadat ve stáří :-) Zajímavý životopisný film o zakladateli FBI. Silná citová vazba k matce v podání Judi Dench. Armie Hammer a Naomi Watts v roli jeho nejbližších spojenců a přátel. Potěšilo mě jak pan Eastwood dokázal s citem nastínit vztah mezi Edgarem a Clydem. Něco mezi přátelstvím a láskou,hodně silné až do konce. Pokud má člověk vedle sebe lidi na který se může spolehnout hlavně ve špatných časech,pak má obrovský štěstí. ................" ..že život má smysl,který přesahuje jakýkoliv člověkem vytvořený systém. Že láska je největší mocí na zemi,přetrvávající daleko víc než nenávist." ()

0lie

Clintova režije je opět na jedničku, ale mám takový pocit, že zaostával scénář, který z tak bohatého života J. Edgara Hoovera vybral opravdu je třešničku na dortu což byla obrovská škoda..Clint nemá v poslední době štěstí jeho filmy postrádají něco co vás chytne za prdel.. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Eastwood režíruje Beyoncé?

Eastwood režíruje Beyoncé?

24.01.2011

Navíc v muzikálu, konkrétně ve čtvrté filmové verzi slavného A Star is Born? Zní to jako absolutní šílenství, ale Clint má poslední dobou žánrové tanečky rád a k hudbě má taky vztah – konec konců pro… (více)