Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

BDMarty007

Akční thiller asi primárně pro teenagery. Není to nic sofistikovaného, ale viděl jsem už i daleko větší kraviny. Nejzajímavější je asi Lily Collins a to nikoliv proto, že je dcerou Phila Collinse, či proto, že by byla tak skvělou herečkou. Ale díky ní jsem měl důvod koukat až do konce. Kolik toho uvidím, byla asi jediná neznámá celého scénáře od poloviny filmu. ()

Claude Speed

Taylor Lautner pro mě asi bude ještě dlouho zafixovaný jako ten "pes, co si líže vlastní koule". Za to, že si zahrál zamilovaného emo vlka v upírské romanci ho opravdu moc nemusím, ale tímhle filmem si mě částečně získal... Pokud to takto půjde dál, budu i ochoten zapomenout na to, co předváděl při stmívání... Jeho výkon nebyla žádná extra třída, celkově film spadá pod takový lepší průměr, ale dá se to přežít, při nedělní nudě je to příjemná podívaná. 75%. ()

Mitisko odpad!

Odpornejšieho umeleho trapka som ešte nevidel. Hotovy bastard Taylor Lautner fuj grcať sa mi z toho chce a to niesom ani v polke... ()

Armin82

Jejda jejda...USA, USA, USA...země nepřeberných možností a taky nepřeberné množství filmových výblitků...kdykoliv něco podobnýho vidim, tak si vzpomenu na roční přestávku NHL. Jakou to má souvislost? Tehdá si řekli, že někteří hráči vydělávají víc, jak američtí státníci a začali se dohadovat o platebních stropech a já si vždycky v těchto případech říkam, že by neuškodili i stropy produkující takové televizní zvratky. Ročně jich tato země vypustí do světa desítky a co je nejvíc k pláči, že nás naše komerční televize těmito úlety pořád krmí. V hlavni roli jižanskej cigoš, kterej před rolí pumpoval bicáky a jehož celofilmovej tupej výraz s rádoby uhrančivým pohledem, ze kterýho se třináctkám klepou nohy, byl první prů*er. Opravdu herec každým coulem. Poté připočtem tragickej scénář, dějovou stránku, stupidní dialogy a zbytek kvalitních herců. Je mi líto Jasona Isaacse, Ripleyový a taky doktora Octopuse, tohle si nezasloužili. Děkujme bohu, že nám tvůrci dopřáli aspoň jednu pohlednou slečnu, která sice měla obočí jak Brežněv, ale jí to aspoň slušelo----> 10% ()

dudo0606

Zaujímavá zápletka, akcie bolo dosť, dramatická vložka tiež celkom ušla, ale ten Lautner mi tam fest liezol na nervy. Ja si nemôžem pomôcť ale on podľa mňa je strašne zlý herec, akoby ho do filmov hádzali len kvôli svalom a tomu že relatívne obstojne vyzerá pri pekných dievčatách. Bez Lily Collins by to nestálo ani za zapnutie ale urobili dobrý ťah tým že k nemu na útek dali milé a pekné dievča. Inak by to stratilo strašne veľa lebo on bol hrozný. Keby tam dali herca čo vie hrať tak by to mohlo byť aj 5. ()

pirulka

Hmm filmoví nadšenci a kritici a myslím, že celkovo 95% drvivej väčšiny ľudí by tento film zjazdili pod čiernu zem ..hovorili by o mnohých chybách v spracovaní deja, slabých hereckých výkonoch, scenári, a čo ja viem o čom ešte.. ja som neočakávala veľa a možno aj práve preto sa mi tento film celkom páčil, vedel zaujať,mal v sebe náboj a hoci ho samozrejme nemožno pokladať za niečo kvalitné.. celkom ma bavil ..taký ten slabší nadpriemer :) ()

rublik05 odpad!

Jestli si takhle někdo představuje akční thriller, tak to jsme na tom opravdu ale hodně špatně. Už jen obsazení Taylora Lautnera do hlavní role je zcela nepochopitelné, jelikož jeho herecký talent se hodí maximálně do nějakého Twilight, ale do akčňáků fakt ne. Jako herec postrádá jakékoliv charisma a spolu s nulovou mimikou mi už od samého začátku celý film akorát tak zkazil. Příběh se tak moc snaží být vážný, až z toho nakonec vyjde jako totální parodie sebe sama. Děj je tím pádem neskutečně nudný, suchý a prakticky nemá čím zaujmout. Snažil jsem se si užít alespoň akční scény, ale v tomto ohledu mě rovněž čekalo zklamání. Vůbec mi nejde do hlavy, proč se do takové hrůzy nechalo uvrtat tolik dobrých herců zejména do vedlejších rolí, kteří se sice snaží, ale bohužel je to ve finále k ničemu. Zkrátka ostuda akčního žánru. 0/10. ()

Nix

Ale jo, já se opravdu bavil a je to pohodový film. Taylor je tu dobrej a určitě ho neodsoudím jen kvůli romantickým upírům, už jsem s ním viděl Tracers a to bylo taky naprosto v pohodě. Děj je celkem prostý, avšak ze začátku to tak vůbec nevypadá a člověk nic netuší. Doporučuji vydržet tak půl hoďky a pak se to rozjede. Hlavně film si po celou dobu udržuje napětí, umí vybudovat atmosféru a má i pár dobrých akčních scén. Není to teda jízda od začátku do konce, ale tady mi to nevadilo protože i přes to, že zrovna není akční scéna pořád se něco děje a tak to mám prostě rád. Tohle mi sedlo a klidně bych si dal další akční věc od Taylora. ()

TommyDiamond

Po delší době skvělá akční podívaná. Název filmu je velice výstižný. Nathan Harper (Taylor Lautner) se opravdu za celý film skoro nestačí nadechnout. Je mi úplně jedno, že příběh nebyl zrovna dvakrát reálný. Já se v kině bavil a ani jednou jsem se nepodíval na hodinky (jakmile mrknu na hodinky, nudím se). Pouze při dvou scénách jsem musel přivřít oči: 1) Výbuch domu, který Nathan se svou dívkou rozhodne opustit na poslední chvíli. To by ani náhodou nepřežili. 2) Výbuch Bavoráka ve kterém jela Sigourney Weaver. Nesmysl aby auto takhle výbuchlo. Trochu mě tento snímek připomína film Jako štvaná zvěř ze Cindy Crowfordovou v hlavní roli. Rozhodně to nebyl pokus o Bourna Juniora. Přijde mě, že všichni na tomto filmu hledají zbytečně mouchy a to jen proto,že Lautner hraje ve Twilling sáze. Nejsem nějaký velký fanda Taylora Lautnera a hlavně jím ani nikdy nebudu. Ale jestli film náký problém měl, Lautner to rozhodně nebyl. Celkově 80% ()

john.h

Jako nadprůměrný pilot k špionskému televiznímu seriálu to bylo vynikající. Jindy celkem zábavný Singleton si zde ale chtěl založit novou špionskou filmovou sérii a vytvořit nového Jamese Bonda, Ethana Hunta, nebo Jasona Bournea. Ve filmu se až nápadně velmi často omílá jméno hlavního hrdiny Nathan Harper, ale pod kůži se mi prostě nedostalo ani náhodou a Singletonův pokus rozjet novou špionskou sérii skončil celkově neúspěchem. Na druhou stranu oceňuju jakési vykreslení toho, jak vlastně vznikají ti známí superšpioni. Ještě nikdy jsem neviděl, jak se vlastně dostal Bourne, Hunt nebo Bond ke svému řemeslu. Předpokládám, že přes pohovor to nebylo. A právě to jakýmsi jednoduchým teenage způsobem zkouší Bez dechu ukázat. ()

ClapTrap

Těžko říct, jestli jsem nebyl až tak zasažen předpojatostí proti Lautnerovi ze Stmívání, ale v tomto filmu mi vlastně vůbec nevadil. Proti tomu, že příběh byl vcelku plytký a plný klišé nemohu říct, ani slovo, ale i přesto jsem ho ztrávil celkem bez problémů, jelikož v akčním filmu jsem již delší dobu nenašel žádný hlubší příběh, či snad nějakým způsobem rozvitou myšlenku. Akce byla pěkná, na to, že měl film 100 minut, tak uběhl velmi rychle a nenacházím žádné extrémní nedostatky, abych dával přehnaně nízká hodnocení. Po zvažování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami jsem se nakonec rozhodl pro čtyři. 720p ()

Zombiepod

Nebudem to zhadzovať len preto, lebo tam hrá cukrúšik Lautner, ale jednoducho toto nemalo žiadny nápad a podla mňa to boli len ďalšie zbytočne utratené peniaze, ktoré mohli ísť radšej na lepší film. Trochu Bourna, trochu Hanny, medzi to vkliesnená teen stredoškolská romanca s Collinsovou ktorá má obočie ako Brežnev, a chuderka Sigourney si tam zahrala asi 15 minút čo je na herečku jej úrovne žalostné. Jediný na koho ma bavilo dívať sa bol Nyqvist, ten chlap jednoducho nikdy nesklame. Dve, možno tri scény skutočne upútali moju pozornosť a vytiahli aj trochu napätia, ale nejaká tá prudká bitka a pár naháňačiek za sterilným koncom film proste nerobia. Kedy sa to už v tom Hollywoode naučia? ()

Lilien

hlúpučký scenár to je pravda....taká svižná akcia pre teenagerov. Celkom zaujímavé obsadenie vedľajších postav Molina, Weaver, Bello. A najmä skvelý Michael Nyqvist, ktorý sa priam hodí do postavy záporáka. A hlavný hrdinovia Lautner vyzerá fakt hrozne ako hovno,a ta baba nevedela vôbec hrať. Ako svižná jednorázová oddychovka na večer celkom fajn. ()

beso74

Príbeh Nathana, syna Jamesa Bonda. Nesmejte sa, určite, pretože len fagan s takou genetickou výbavou by dokázal čeliť útokom niekoľkých skupín špeciálnych agentov. Príbeh, ktorý nie je ani napínavý, ani akčný a ani zapamätateľný... Výsledná diagnóza: totálny výplach... ()

MimiD

Film jsem viděla před 2 dny, k hodnocení jsem se dostala až dnes a jediný co si vybavím je výrazně objemné obočí Lily Collins. Čím to asi bude? ()

baltik

Akční a thriller... a drama a.. no jako kdyby to natočili jako parodii na akční film tak by to možná uspělo. Možná teenky zbožňující vlkodlaka z Twighcosi, to budou milovat. U mě neobstál jako herec. No každopádně já se tam zasmál tak 1* dám. Jinak zůstanu raději u Bourna a jemu podobných. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka