Epizody(3)

Čtvrtá řada popisuje, jak Sherlock čeká na další tah Moriartyho, který má být mrtvý, a Watson s Mary se věnují nové životní náplni: rodičovství. (Netflix)

Mahowny

Čekal jsem, samozřejmě, hodně a dostal jsem, bohužel, psychoblábol. Neustále se opakující klišé a dějové rámce, které jsou čím dál zamotanější a nesmyslnější tady narazily na dno. Klasický syndrom vyčerpání dobrých nápadů. 4. série se veze na popularitě Sherlocka a úspěchu předchozích sérií, ale sama o sobě je to pěkná pocukrovaná sračka. Tahle série se opravdu nepovedla. ()

Ahsoka

Štvrtá séria málinko slabšia ako predošlé. Ani neviem, čím presne to je. Možno absencia Moriartyho? Možno tým, že Sherlock ukázal viac svoju ľudskú stránku? A možno iba tým, že vrchol seriálu prišiel skôr ako v závere. Aj tak nemôžem hodnotiť inak ako 5*. ()

Hawaj

Jéžiš to byla zase překombinovaná scénáristická onanie, když si Šerlok blábolí co chce, stává se z něj slaboch a vrahem je náhodně vybraná postava, vždyť je to vlastně jedno. Hlavně že si tam může vyonanovat svůj samolibej mozek pan Gattis. Přešňupaný scénáristický dementi si asi myslí, že to strašně jede, ale opak je pravdou. Sledovat tu změt je utrpení horší než červená knihovna co psal Belmondo v Muži z Acapulka. A Watsonowa, žena je ta nezbytečnější a nejnepravděpdobnější postava postava v dějinách TV zábavy. Vrásčitá Nanyka v přechodu je neohrožená ninja agentka s kulometem a spoustou hystorek z mokrý čtvrti. Názorná ukázka jak zabít detektivky se skvělými herci a produkčním potenciálem. ()

darthvader77 odpad!

Po tom, co radikální feminismus zkurvil Lovce duchů a Star Wars přišlo totální zmrvení Sherlocka, kdy největší detektiv všech dob je přechytračen svou malou sestrou, kterou si tvůrci vytáhli z análu. Děsím se, co uvidíme v GoT. ()

jprmusic

Stupňující se šílenství tvůrců seriálu vrcholí posledním dilem, který se zvrhnul v užvaněnou fantasmagořinu, která naprosto nedává smysl a kdyby byly prachy, mohla pokračovat dokolečka mnoho hodin v závislosti na tom, jaká ptákovina scénáristy zrovna napadla. Škoda, bez čtvrté série by byl Sherlock dokonalej. ()

vepff

S04E01 proste nesel dokoukat. S detektivkou z prvnich dvou serii se to neda srovnavat, ted je to jiz pouze pretechnizovana fantasmagorie. ()

IZFNP

Plno skvelých momentov vyvážených takmer rovnakým počtom rozpačitostí. Prvý diel slabší, druhý diel ako jeden z najlepších vôbec, tretí plný napätia, no i ťažko uveriteľného zvratu. Stále to funguje, obsadenie je stále výborné a séria ma bavila, najslávnejšie dni už má seriál ale za sebou. ()

Amarus

Hvězda fuč a poník sťat. Jednotlivé herecké výkony perfektní. Příběh fuj. Zvraty fuj. Hudba perfektní. Kamera perfektní. Ano, všecky ty volné konce byly svázány dohromady v zájmu... kdovíčeho. Charakterová konzistence nulová. To není vývoj. To je úpadek. ()

swinevenca

Pokračující sešup, místo jednotlivých případů spolu kolegium britských krimičinitelů hraje zamotané psychohry, jejichž vysvětlení na konci dílu má nastavit euforický pocit, že ta hodinu a půl trvající blbost žádná blbost nebyla. Ale jakkoli nechybí spád, Sherlockovy rychlé dedukce ani humorné situace, ta euforie zemřela s Moriartym. ()

Osvícený

Gattis a Moffat se začali každej večer sjíždět do němoty, režiséra někde zapomněli, kameraman dostal na Vánoce spoustu novejch objektivů, tak je musel všechny pořádně vyzkoušet, střihačovi se pomíchaly záběry, tak už to ke konci stříhal nějak tak náhodně, Cumberbatch ztratil holicí strojek, Freeman se nechal přebarvit na blod, Scott se začal vztekat, když mu řekli, že už ho nechtěj, Abbingtonová poprosila Gattise, jestli by ji moch nechat zabít, aby se toho už nemusela účastnit, Jones jako malej odmítal nosit rovnátka a všichni společně vyhrožovali producentovi, že když je pošle do háje, zacpou mu pusu Sherlockovou čepicí a utopěj ho v Bristolskym bazénu. Nebo nevím, jak jinak mohly tyto fádní příběhy o špatném pracovním kolektivu, podnikateli s přebytkem volného času a sestře šikanující své sourozence, využívající do očí bijících a diváky k zblití podvádějících deux ex machina, vzniknout. I přesto mám pro televizního Sherlocka ohromnou slabost a poslední minuty The Last Problem mě neuvěřitelně navnadily na pokračování, za předpokladu, že se bude držet při zemi a odvíjet od předlohy mnohem více, než jednorázovými výkřiky názvů povídek. ()

Vault_13

4. série zatím zklamání. Už je z toho trochu jiný žánr. Lehkost a švih dřívějších epizod je ten tam. Překombinované, přeflashbackované/flashforwardované. Na Sherlockovi se mi vždycky líbilo, že jsem nevěděl, co se stane v další scéně, kam se případ rozběhne a jak se nakonec rozuzlí. V prvních dvou dílech 4. série se mi ale stalo, že jsem úspěšně předvídal, co se stane a jak to dopadne. Takže buď jsem geniálnější já, nebo se Sherlock stává předvídatelnějším (a nudnějším). ()

Leník

Celkově spíš zklamání. S prvními třemi sériemi to nemá moc společného. Nemá to ani nic moc společného s příběhy Sherlocka Holmese, až na pár symbolických narážek na některé případy. Kde jsou dedukce, které byly tak zábavné? Mary Watsonovou považuji za jednu z nejotravnějších filmových / televizních postav. Možná to ještě někdy zkusím v původním znění, tato série je první, kterou jsem viděla nadabovanou, třeba originál vylepší celkový dojem. ()

Muf911

Už trochu nerealisticky překombinované a méně vtipné a čerstvé jako předchozí epizody. Už to není taková příjemná podívaná jako dřív a i to rozuzlení už je fakt hodně přitažené za vlasy. ()