Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

• MartinezZ

Bože to byla volovina :D Málem jsem přemýšlel i o třetí hvězdě (+3 ke Zpomalení času). Nápad byl dobrý, epický LARP sraz se dílem magie a náhody zvrhne v boj s démony a boj o přežití. Bohužel se to zvrhává jen v béčkovou vyvražďovačku s pár lidmi v hlavních rolích. Čekal jsem od toho skutečně něco, jako že všichni budou přeneseni někam, kde se jejich vymyšlené zkušenosti a schopnosti stanou skutečnými a ty rozkmotřené strany bitevního pole budou muset spojit síly ve snaze zničit a zahnat zlo. Prostě něco ve stylu "Fatntasy LARP skutečností". Ze začátku to tak i vypadalo, skupina mimoňů se sejde na parkovišti u lesa a žijí svými rolemi, ale pak to bohužel upadalo někam, kde to končit nemělo a začalo se to brát... vážně.A to vážně nebylo dobře. (SPOILER!) Alespoň jsem čekal, že zlem zabití povstanou nebo že čaroděj, do té doby 26. úrovně, skutečně použije uzdravujících lektvarů a kouzel. A ono prd. (/SPOILER) Prostě škoda, mohla to být zajímavá fantasy-dobrodrůžo-nejen-komedie, u které by se případná lacinost dala oželet a možná i zakecat právě LARPem. Prostě škoda, no. A ten konec byl už fakt jako ehm, no.(23.3.2014)

Svižný, vtipný, dobrý efekty (žádná do ksichtu bijící digitální trikařina á la after effects) a s pořádnou muzikou. Knights sice nejsou tak badass jak bych očekával ale i tak ze strany RPG nehráče a nefanouška spokojenost. Ačkoli bez toho hudebního konce bych se obešel. Jinak gut.(12.2.2014)

Zábavná, nízkorozpočtová geekovina, která má vedlejší postavy lepší, než poněkud unylého hlavního hrdinu. Nejradši jsem měl Petera Dinklage a potom Gunthera. Není to nějaká gigasranda, ale bavilo mě to a je to i příjemně brutální. Myslím, že zadání to splnilo na jedničku. 70%(28.10.2014)

• J*A*S*M

Má to pár sympatických sekvencí/nápadů, ale celek je příliš zabit tím, že většina humorů je opakovaně stavěna zásadně na idee "LARP je trochu trapná, ale současně docela roztomilá zábava". Což časem začne nudit. Bitka s gumovým paňácou v závěru je navíc naneštěstí pouze trapná. Roztomilá ani omylem.(22.2.2014)

Docela slušná blbinka z larpového prostředí. To tedy pouze v případě, že pominu závěr. Jinak je tam spousta nápadů a zajímavých momentů ale celý ten všudypřítomný nádech amatérského filmu tomu moc neprospívá.(21.2.2014)