Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

Tak přesně tohle jsem potřeboval. Jednoduchou komedii s nářezovou hudbou a něčím, co mě zajímá. Nejsu sice zarytý fanda LARPu, ale aj tak sem si film užil, jak jen sem mohl. Fantasy hry mě berou (vyrostl sem na sérii Gothic a i teď si rád zahraju nějakou fantasy hru. Wiedzmin rules, a Dračák si občas taky rád zahraju, ale to je vedlejší), fantasy mě bere ve všech směrech a tohle byl prostě nářez! Dostal jsem od filmu, přesně to, co jsem čekal a su za to jenom rád. Povedené hlášky, sexy herečku, kotel vtipných momentů a podařený děj, který mě královsky pobavil.Jo a nesmím zapomenout na výborný soundtrack. Trochu mě mrzí nízké hodnocení, ale myslím, že kdo nemá rád fantasy a trochu toho šílenství kolem toho, tak to asi nedocení. 80%(22.2.2014)

Zábavná, nízkorozpočtová geekovina, která má vedlejší postavy lepší, než poněkud unylého hlavního hrdinu. Nejradši jsem měl Petera Dinklage a potom Gunthera. Není to nějaká gigasranda, ale bavilo mě to a je to i příjemně brutální. Myslím, že zadání to splnilo na jedničku. 70%(28.10.2014)

Svižný, vtipný, dobrý efekty (žádná do ksichtu bijící digitální trikařina á la after effects) a s pořádnou muzikou. Knights sice nejsou tak badass jak bych očekával ale i tak ze strany RPG nehráče a nefanouška spokojenost. Ačkoli bez toho hudebního konce bych se obešel. Jinak gut.(12.2.2014)

• HAL

Že jde o švihlou komedii je jen marné zdání, ve skutečnosti je to amatérsky natočená gore vyvražďovačka s výpravou na úrovni seriálů devadesátých let, zasazená do jakože-parodie na LARP prostředí... a ve které se nějakým strašným omylem ocitli Peter Dinklage, Danny Pudi a nepříjemně zestárlá Summer Glau. Nezajímavá nuda s celkem fajn hudbou. 4/10(12.2.2014)

• JohnCZ

Těšil jsem se na komedii ze světa LARPu a trochu se dostavilo zklamání, že se v druhé polovině stala z filmu krvavá vyvražďovačka. Je to totiž celé dost amatérsky natočené a kdyby to byla jenom komedie, tak by to ani moc nevadilo, ale ty příšerné efekty a nenápaditý děj to zabíjí. Humoru totiž zas tolik není a v momentech, kdy se film snaží tvářit alespoň trochu vážně, působí spíše trapně a to je konečná. Škoda, přitom začátek byl hodně fajn.(5.1.2015)

• - Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)

• - Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)

• - Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)