Knights of Badassdom

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 2013, 86 min

• CISTICZ

zmatená sračka, která nudí. Ale Summer Glau! .)(15.2.2014)

• HAL

Že jde o švihlou komedii je jen marné zdání, ve skutečnosti je to amatérsky natočená gore vyvražďovačka s výpravou na úrovni seriálů devadesátých let, zasazená do jakože-parodie na LARP prostředí... a ve které se nějakým strašným omylem ocitli Peter Dinklage, Danny Pudi a nepříjemně zestárlá Summer Glau. Nezajímavá nuda s celkem fajn hudbou. 4/10(12.2.2014)

Docela slušná blbinka z larpového prostředí. To tedy pouze v případě, že pominu závěr. Jinak je tam spousta nápadů a zajímavých momentů ale celý ten všudypřítomný nádech amatérského filmu tomu moc neprospívá.(21.2.2014)

Achjo, proč v našich končinách, kde lišky dávaly dobrou noc, nikdy nebylo nic jako LARP? Na vejšce už člověk nemá moc čas s tim začínat:-D Jakože nasmála jsem se dost:-D(15.2.2014)

Sakra, s tím zajímavým obsazením jsem čekal mnohem větší záběr a hustotu hlášek. Pro tenhle bláznivý kousek, co se nebere vážně, platí při jeho sledování jedno jediné pravidlo a to - NEBRAT ho ani trochu vážně. To však (démonůmžel) neznamená, že se filmu vždy daří udržet si velkolepý a potřebný nadhled. Mám pocit, že při té podivně vedené směsce hororu s komedií, to ani moc nešlo. Stačí se totiž podívat na filmografii režiséra Joe Lynche a hned víte kolik uhodilo a to si troufám tvrdit, že se dokopal k jednomu ze svých (nej)lepších, potažmo nejosobitějších filmů. Peter Dinklage, ano ten, malý herec se vzhledem trpaslíka, si ho produkoval a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. Tři kamarádi a jim podobní zapálení nadšenci a sympatičtí blázni se pravidelně účastní středověkých fantasy her, které berou smrtelně vážně. Dost se při tom vyblbnou, akorát jeden z nich byl do hry přinucen, ačkoliv jeho srdce patří metalu a Beth se kterou se však před nedávnem rozešel a z rozchodu se jen obtížně vzpamatovává. Jeden z kámošů nevědomky vlastní prokletou knihu s jejíž pomocí se dají přivolat temné síly - démoni. Při jednom z rituálů, který je součástí hry, se mu podaří takového démona přivolat. Ten na sebe vezme podobu bývalé přítelkyně Beth a nezastavitelně začne vraždit účastníky her. Krvavá konfrontace dospěje ke svému vrcholu. Pořádný vrchol by však tomuhle filmu prospěl, ale divák se ho nedočká. V režii, jejíž kvalita má dost kolísavou úroven a s nadprůměrným hereckým obsazením, se však k velkému dojmu film nepropracuje. Předně, vražednému řádění není věnován až takový prostor, jaký by si zasloužilo. Více se film věnuje, a hlavně podléhá, poněkud trapné idei středověké bojové hry, tzv. LARPu, přičemž její účastníci drahnou dobu a přes limit pronášejí středověkým jazykem úplně nanicovaté a blábolivé kecy, které jistě žádného diváka zajímat nebudou. Když se film s nástupem démona odhodlá k vraždění, je to sice lepší, ale jen do doby, co démon absolvuje proměnu do své pravé podoby. Příšera, která následně řádí na place a nápadně se podobá démonům z "Krotitelů duchů", jen potvrdí, že film zrovna vysokým rozpočtem nedisponoval. A je to na něm znát i v jiných ohledech jako je třeba laciná výprava a slabé speciální efekty. Film se z větší části odehrává v noci a tak si není možné dost dobře vychutnat tu celkem běžnou porci vražd, které však nejsou až tak blbě provedeny. Film až příliš okatě usiluje o nadhled. Svědčí o tom mnohé, včetně závěrečného shrnutí, co postavy ve filmu dělají dnes, neboli, jak to s nimi bylo dál. Od hereckého obsazení jsem čekal hodně. Zahn, Kwanten, Dinklage a spol. nepředvádějí nic úchvatného, ale jsou to sympatičtí týpci a trapnění jim zjevné problémy nečiní. O něco víc nad nimi čnělo dámské osazenstvo, které tu trapnost spojenou s LARPem pojalo o něco stylověji - Summer Glau přinejmenším středověký obleček lepé bojovnice slušel a Margarita Levieva byla celkem obstojná mrcha. Pro dobré hodnocení mluví i originalita a určitá osobitost s jakou do toho tvůrci šli. Jejich finálním záměrem bylo pobavit a vyblbnout se. Hlavně to druhé se jim povedlo náramně. Mé hodnocení: 60%(1.11.2014)