Nezvaní hosté

• Česko Vetřelci (více)

Ke dvěma dětem ve dvou různých zemích přichází každou noc nezvaní hosté. Prvním z dětí je malý Juan, který bydlí se svou matkou ve Španělsku, a druhou je dvanáctiletá Mia, žijící se svými rodiči v Británii. Na první pohled by se mohlo zdát, že chlapec ani dívka nemají spolu absolutně nic společného, ale zdání klame. Obě děti trpí nočními můrami a sužuje je děsivý přízrak v kapuci, který nemá tvář a rád by získal tu jejich. Jejich rodiče jim zprvu nevěří, ale záhy se střetávají s tajemným vetřelcem i oni sami a je jasné, že své děti musí bránit za každou cenu. Dokonce i za cenu toho, že je nejbližší okolí bude považovat za blázny... (TV Nova)

CrazymanM

Slušný horor,udržel mě v napětí,atmosféra také slušná,škoda jen toho ne příliš propracovaného scénáře a nějakých těch hluchých míst,jinak natočeno dobře! ()

jkpj22

Souhlasím s Verbalem... jako horor to naprosto nefunguje. 2 časové osy příběhu sice vytvářejí jaksi zajímavou kulisu, ale tím všechno zajímavé, co se o filmu dá říct, končí. ()

mnx

Chcete vidět celovečerní film úplně o ničem? Tak třeba tenhle. Rozhodně se nedá upřít skvěle budovaná atmosféra, solidní kamera, herci a postavy také více než solidní.. tak co bylo vlastně špatně? Asi tohle: "Muž bez tváře jde blíž, a blíž, a blíž"... a to bylo všechno. Vážně všechno. Je na tom postavený celý film, plus teda v závěru je nějaké rozuzlení, které ale stejně stojí za starou bačkoru. 100 minut by se dalo s klidem smrsknout do 5-ti minut. Jako animovaný spořič bez zvuku (to nic je vážně dobře natočené) by třeba taky uspělo. ()

Ruadek

Juan Carlos Fresnadillo potvrzuje to, že je velice schopný hororový režisér. Střídá vynalézavost španělské nové hororové éry s dobře odvedenou filmařskou rutinou. Vyzdvihuji precizní kameru, která vytváří výbornou hororovou atmosféru a skvěle ostří, obtáčí herce, hraje si. Film nehýří hororvými CGI efekty, nehustí do diváka drahé digitální pixely. CGI se dočkáme ale poskrovnu protože to zde vlastně ani není potřeba. Líbil se mi koncept, celý film je vlastně takovu velkou psychologickou hrou a zároveň terapií na noční můry. Herci hrají výborně, a to jak ti malí tak ti velcí. Celkový dojem z filmu je více než pozitivní, vřele doporučuji dívat se večer (případně ve tmě kinosálu). Film má překrásný hudební podkres, řekl bych až klasické hororové smyčce - i to je jednou z věcí, která se mi líbila. Negativa ? Nenašel jsem nic, co by mi vadilo. Bavil jsem se celých 100 minut a rád se budu bavit i u dalších filmů tohoto režiséra. Viděno na festivalu La Película, 14.2.2012, kino Světozor ()

veverysiak

Normálny horor musí byť založený na ľakačkách alebo na hustnúcej atmosfére, toto tu nie je založené na ničom podobnom, a preto to ani nemôžem brať ako horor, nebudem sa zapodievať analýzou a dokazovazovaním, že ide v podstate o viacnásobnú vykrádačku iných kúskov, stačí stručné konštatovanie, že je to nenápadité a mdlé, takže 30%. ()

Venceslao90

Tak na tenhle film jsem se hodně těšil, pocity mám nakonec dost smíšené. Po celou dobu filmu jsem se docela dobře bavil, příběh mi přišel zajímavý a atmosféra také ušla. Celý to ale totálně zazdívá poslední dvacetiminutovka, která je extrémně překombinovaná a film tak nakonec nedává žádný smysl. Během chvíle se na vás vyřítí všemožná vysvětlení, která se podle mého názoru i navzájem popírají. Mno, nepochopil jsem, nevím co si o tom myslet, žádného smysluplného rozuzlení (jinak docela zajímavého příběhu) jsem se nedočkal...2,5* ()

rigby

Podivný film vlastně o ničem, navíc postrádající jakoukoli atmosféru. Velmi často se chce i smát. Nevím, proč se na to dívat podruhé, když i poprvé je to zbytečné. ()

Ondrew

Z mojho pohladu absolutne zbytocny film, ktory trpi na akutnu nezaujimavost, absentujucu atmosferu, v podstate otrasny pribeh a kopec dalsich neduhov. Cakal som minimalne priemer, ale v skutocnosti je to na zaplakanie. 10%. ()

Hookins86

Nevím, jak to kdo pochopil (ConanVJ), ale určitě to nebylo tak, že se tohle dělo dvěma dětem žijících v různých zemích. Nejdřív měl haldy mladej Owen a pak díky tomu, že jeho dcera našla ten příběh, měla haldy i ona. Ale skutečnost byla taková, že mladej owen, neměl haldy, ale jen noční můry, které se mu zdály potom, co jeho fotra pustili z lochu. Ten si šel domů pokecat s bejvalkou a on mu do obličeje pořádně neviděl. Spadl z lešení a od té doby se mu zjevoval jako beztvář. A řekl bych, že dcera byla trochu jebnutá a jí se stávalo taky a ta to zase naopak přenesla na tátu, kterej pochopil celou tu haldu až ke konci filmu. Jinak k okomentování samotného filmu-líbilo se mi to a ty 4* si to určitě zaslouží... ()

bezprezdivky

Nůůůůůůůůda. A kromě toho ještě blbost. Body pouze za závěrečný zvrat, který spojuje rodiče, prarodiče a děti, jinak to má poměrně chatrnou a děravou zápletku a strach to nevyvolává ani trochu (což mi přijde u horrou jako chyba, ne ?). ()

chem.peace

Já to asi nepochopil a jestli sem to pochopil správně, tak je to ještě větší blbost....úvodní scéna dobrá a pak samý hovna ()

fabregas1

Tento film spíše hodnotím jako mysteriózní thriller s nádechem hororové atmosféry (4 hvězdy), než jako čistý horor (2-3 hvězdy). V zhledem k pro mě neznámým hercům mě obsazení Clive Owena (který v takových žánrech moc nehraje) mile překvapilo a filmu to hodně pomohlo,musím jestě vyzdvihnout výkon dětí,které byly taky výborné.V dnešní době Španělské horory jdou velmi vysoko (Rec, Rec 2, Sirotčinec atd.) a pokud to smícháte s Amerikou, jako u tohohle snímku, tak se máme na co těšit.Film je taková terapie na noční můry. Kdybych ja věděl, že mám ve skříni (šatníku) nějakého bubáka bez tvaře, který na mě hledí a čeká až usnu, aby mi vzal tvář, tak se z toho potentuju.Asi bych to řešil red bullama a nebo bych spal s našima v ložnici.V plno filmech se stává, že rodiče svým dětem nevěří jejich báchorky o strašidlech a právě tady je scéna (a to celkem brzy), kdy otec v šatníku uvidí toho bez tváře (super scéna s výbornou atmosférou) a začne se s ním prát.Tento film je pro mě velké překvapení a patří mezi ty , co vám mužu jen doporučit. ()

90125

O zlom sne, ktory vznikol zo zleho zazitku a o jeho prilisnom zrealneni. Vlastne to nemuselo byt az tak zle. Skoda poslednych 20 min, ked sa z prijemne mraziveho hororiku s dobrou atmosferou stala rodinna drama. Nepodarena rodinna drama. Prave tato premena "from nightmare to cold logic" filmu uskodila. Na konci, ked sa snazi byt ten pribeh realisticky je jeho logika neuspokojujuca. Je to sice technicky skvele a ma to zopar slusnych momentov, ale inak to ako celok za moc nestoji. 50 % ()

Snakefinger odpad!

Jsem zase naletěl. Tady se nestírá hranice mezi realitou a fantazií kterou natočil vizionářský rejžák Juan Carlos ale hranice je vytyčena na milimetr přesně nudou, blbostí namíchané z prošlé prohnilé krabice se zašlým nápisem horor. ()

Carcooli

Větší hovadinu jsem už dlouho neviděla. Atmosféra na bodu nula, možná krom zajímavého začátku, ale to je tak nejsilnější moment celého tohodle braku. Nedoporučuju, to si běžte radši ven zaběhat. ()

Pythonator

Znepokojivý thriller, na němž je nejvíce znepokojující, že než se pořádně rozjede, tak taky už pomalu končí. Clive je dobrý a ta holčina též, ale nějak tam chybí pořádný Fredý Krůgggr, aby to mohlo zaujmout. Jednou jsem se však skutečně bál, to když pomalu vylézal strašák ze skříně. Jenže pak se tvářil docela lidsky i bez tváře, takže docela nuda. ()