Nezvaní hosté

• Česko Vetřelci (více)

Ke dvěma dětem ve dvou různých zemích přichází každou noc nezvaní hosté. Prvním z dětí je malý Juan, který bydlí se svou matkou ve Španělsku, a druhou je dvanáctiletá Mia, žijící se svými rodiči v Británii. Na první pohled by se mohlo zdát, že chlapec ani dívka nemají spolu absolutně nic společného, ale zdání klame. Obě děti trpí nočními můrami a sužuje je děsivý přízrak v kapuci, který nemá tvář a rád by získal tu jejich. Jejich rodiče jim zprvu nevěří, ale záhy se střetávají s tajemným vetřelcem i oni sami a je jasné, že své děti musí bránit za každou cenu. Dokonce i za cenu toho, že je nejbližší okolí bude považovat za blázny... (TV Nova)

venison

Víc než thriller bych to specifikovala jako psychologické drama s hororovými prvky.. Pointa příběhu je zajímavá a neotřelá, ale zpracování je poněkud laciné a rozbředlé.. Nijak mě to neuráželo a docela jsem se těšila na konec.. :-) ()

Fakipics

Já vám nevím, zdálo se mi, že na tak malé hodnocení se ve filmu vyskytují záběry, které správně odváděly pozornost a díky tomu se obličeje na kterých, ve správné pozici, v tu pravou chvíli a samozřejmě divák to musí vidět ze správného úhlu, ukazuje obří prdel přes celý obličej(u holčičky s úsměvem to nemělo chybu) což se stalo pro mě nečekaně zábavným, i když děj kolísal po celý film přímo přede mnou(zmatený,kompaktně neusměrněný). Naopak Clive byl zase vskutku Owen, takže... ()

Danny F.

Průběh sliboval něco víc. Divák stále čeká až to vyvrcholí a stane se něco hrozivého a nic. Bezobličejový duch se vytratí. A stále dokola to samé. Neustálé lákání na něco co se neuskuteční. A ten divný závěr. Takhle nalákat diváky. Slabota. 55% ()

blackJag

To, co začalo jako mysteriózní horor, končí psycho dramatem. Nechci zbytečně prozrazovat, ale tvůrci asi zamýšleli, že na konci bude divák tak překvapený, že mu sanice klesne až k palcům u nohy, což taky mohlo být, kdyby všechno, co k závěru vede, nebylo tak blbě poskládané a nehýřilo nudou (a kdyby dotyčný divák neviděl hvězdokupu dalších rádoby překvapivých snímků). Upřímně? Pobavila mě jen scéna, kdy Carice van Houten vylezla nahá z peřin. 40% ()

JohnSmith

Fresnadillo natočil před lety slušných 28 týdnů poté. Tohle je propad o několik pater dolu. Ne že by neuměl režírovat a navodit atmosféru, ale to málo co se mu povedlo nestačilo. Ani Clive Owen nic nezmohl. Chybu bych hledal ve scénáristovi, který napsal opravdu hovadinu a ještě jí napsal nezajímavě. ()

Guzo

Já nevím, jestli si všichni hororoví tvůrci myslí, že čím víc efektů, tím větší zábava, ale když je tam chtějí dát, ať to udělají pořádně. Ve scéně ke konci ty rostoucí kořeny (či co to bylo) by se hodily do filmu možná před třiceti lety a Intruders by se bez toho určitě obešli. Naopak hlavní záporná postava byla rozpohybována opravdu dobře, až mě to překvapilo. Příběh alespoň trochu zavání originalitou a hercům jejich role sednou, takže bráno jako béčková žánrovka, proč ne.. 5/10 ()

Šakalík

Z filmařského hlediska zručně natočený mysteriózní thriller, který shazuje dost ujetý příběh, jenž tak nějak nemá hlavu ani patu. Zpočátku sledujeme dva zdánlivě nesouvisející příběhy dvou dětí, které navštěvuje podivný bubák bez tváře. Ve filmu je patrný španělský rukopis, protože právě tyto pasáže jsou vizuálně ztvárněny opravdu výborně a divák u nich ani nedutá. Jenomže tempo snímku po čase pozvolna upadne a jakmile se oba příběhy spojí v jeden, zavání to docela kýčem. Nicméně z nějakého důvodu to prostě funguje. Tenhle film je bezesporu kvalitně odvedená filmařina, která právě díky tomu dokáže zaujmout. Za podívání to tedy určitě stojí, byť o nic mimořádného se v zásadě nejedná. ()

Dromed

Slaboučce strašidelný horor. Víc jsem se bál Mozkomorů z Harryho Pottera. Pokud chcete povedený horor na podobné téma podívejte se na Insidious . Na tohle zapomeňte! Pokud se na to díváte z holkou, za těch 100 minut stihnete 4 X něco jiného! ()

sedm.1

Nezvaní hosté je velice slabý duchařský thriller, kde vlastně není snad jediná věc, která by mě na celém filmu jakkoliv oslovila. Zápletka není ani trochu zajímavá, celý příběh je velice nekompaktně poskládán a nudně odvyprávěn, spád filmu je též velice mdlý, bytost bez tváře jako hlavní, a vlastně i jediný, záporný element nemá vůbec šťávu, spousta scén a postav je tu naprosto zbytečných a pro příběh zcela nepodstatných, napětí se při pár scénách pak tvůrcům sice podařilo navodit, ale šlo spíš jen o jemné pošimrání, než mrazení a atmosféry tu pak dosaženo bylo, ovšem v podstatě zcela nepůsobivé. Celému filmu prostě chybí jakýkoliv výraznější, či zajímavější nápad, postava, myšlenka nebo moment, jakékoliv oživení a vytrhnutí z té jinak dlouhé, vysávající nudy. A nezachránila to ani závěrečná pointa, která byla sice určitě překvapivá, ovšem v podstatě i poměrně tuctová a působící vlastně stejným dojmem, jako celý film, tedy ospale a bez jakéhokoliv vyvolání sebemenších emocí. A na závěr musím zmínit ještě i herecké obsazení, které ve mě též nezanechalo pozitivní pocity, kdy účast mého oblíbence Cliva Owena budu považovat v jeho jinak povedené kariéře za jemný přešlap, ale jaký dojem tu ve mě zanechal Daniel Brühl, to je ovšem mazec, jeho totálně úchylný, pedofilně-nekrofilní výraz mě bude ještě dlouho strašit ve snech, brrrrr a on tu je fakt děsivý. A tak že se tu alespoň opět ukázala nahá Carice van Houten, jediný to tak světlejší moment filmu. Nezvaní hosté se zkrátka nepovedli vůbec v žádném směru, mě ta duchařina ani trochu neoslovil a nebavila, prostě špatenka. ()

iXtr3m3

Veľmi sľubný rozjazd, veľmi predvídateľné prepojenie dvoch línii a veľmi slabý dojazd. Škoda, lebo inak technicky to bolo dobré. ()

Holina

Já teda chápu, že se tady zvedá jistá nevole, protože film má takové podivné rozuzlení. Ale teda viděl jsem už mnohem, mnohem horší kousky a s lepším hodnocením než Intruders. Navíc se přece nebudu zlobit na člověka, který mi dal Intacto. Na večerní relax je tenhle film jako dělaný, tak ho nechte beeeeejt! ()

Teabag

Ne moc výrazný horor, který je naštěstí vcelku dobře vypointovaný, a k tomu herci dostatečně sympatičtí na to, aby mě udrželi dokoukat jej do konce. 5/10. ()

mosnak

Neslané - nemastné :-( kdyby v tomto snímku nehrál Clive,tak půjdu ještě o hvězdičku dolů. Já moc na duchařiny nekoukám,ale tohle vlastně ani duchařina nebyla. Byl to takový spletenec všeho možného. Ani závěr mě nějak nepřekvapil a bylo mi vlastně úplně jedno,jak to dopadne. Nechytlo mě to. A první (festivalový) název "Vetřelci" mě nasral :-( 35% ()

Flopik

No tak už od začiatku som vedel že to nebude niečo svetoborné ale toto bola fakt nuda.Má to byť horor a kde ? Za celý čas som sa ani raz nezľakol.Bez tváre bol nudný , nevýrazný a strach z neho nešiel.Keby tam nebol Clive tak to asi vypnem na začiatku.Dal by som 3 ale tentokrát bude zlý a preto 2*a 45%. ()

petikacka

Toto se opravdu nepovedlo! Jeden pořád čeká, čeká a čeká....a ničeho se vlastně nedočká. Nakonec si jeden může akorát tak říct, že to všechno čekání bylo vlastně úplně na pi*u. A to je na tomto filmu úplně nejhorší...Za mě 30% ()

GOREGASM

Podobně těžké a nudné zklamání jako u Dream Houseu. Duchařina, která se za celých sto minut nehne ani intenzitou, ani atmosférou směrem, který by mě nedonutil několikrát silně zívnout. Vyústění příběhu postavy Hollowface je navíc silně neuspokojivý a v kontextu předešlého děje těžce odbytý jako ostatně celé finále (dáli se tomu tak vůbec říkat). 25% ()

Kolssteyn

Nešťastně uchopený téměř archetypální "faceless being". Dobré téma prostě není zárukou kvality, když to nevidíte. ()