Nezvaní hosté

• Česko Vetřelci (více)

Ke dvěma dětem ve dvou různých zemích přichází každou noc nezvaní hosté. Prvním z dětí je malý Juan, který bydlí se svou matkou ve Španělsku, a druhou je dvanáctiletá Mia, žijící se svými rodiči v Británii. Na první pohled by se mohlo zdát, že chlapec ani dívka nemají spolu absolutně nic společného, ale zdání klame. Obě děti trpí nočními můrami a sužuje je děsivý přízrak v kapuci, který nemá tvář a rád by získal tu jejich. Jejich rodiče jim zprvu nevěří, ale záhy se střetávají s tajemným vetřelcem i oni sami a je jasné, že své děti musí bránit za každou cenu. Dokonce i za cenu toho, že je nejbližší okolí bude považovat za blázny... (TV Nova)

honajz

Kamera není špatná, i když střih se ji snaží často úspěšně zlikvidovat. Herecky nijaké, kromě pedofilní záliby pana režiséra v detailech nedospělého děvčete. A dějově těžké zklamání. Boogeyman měl alespoň nějakou atmosféru, tohle je jakási španělská verze s realistickým podtextem a snahou být Torovský víc než del Toro. Některé scény napínavé, většina ale nudný balast. A strašák vlastně nikdy nic neudělá, jen se ho každý bojí - a nic. ()

SOLOM.

Tento španělský kousek se setkal s dosti rozporuplnými diváckými ohlasy a já se po pravdě tomu ani moc nedivím. Mysteriózní thriller s prvky fantasy a hororu má totiž vzhledem ke své délce (100 minut) dosti nevyvážený obsah, který místy dost nudí, ale skrývá v sobě i několik velice povedených pasáží, kvůli kterým rozhodně nehodlám tento film odstřelit. Já osobně jsem byl nakonec docela spokojený. Ano, znám mnohem lepší a propracovanější španělské kousky (jak co se atmosféry tak i samotného příběhu týče), ale tady do toho zřejmě hodně mluvili i američtí a britští spolupracovníci – no a podle toho to tak i dopadlo. Divák má možnost sledovat prolínání dějových linek: v té první Juan a jeho matka čelí útokům přízraku bez tváře a zvláště ten úvodní byl velmi dobře zpracován. Nechyběla tomu akčnost, atmosféra i emoce. No a samozřejmě pozadu nezůstala ani Mia se svým otcem Johnem, kterým se dle mého tvůrci věnovali daleko více (ti co se dodívají až do samotného konce, pochopí proč). Bohužel soubojů s přízrakem bylo málo a více se zde dal prostor dialogům, což samozřejmě moc nevonělo nejednomu divákovi. Zvlášť když tím trpěla samotná atmosféra. No a v neposlední řadě tu máme i jakési snové pasáže, které měly vyplnit hluchá místa, ale moc se jim to nedařilo. Mohli za to i nepříliš přesvědčivé speciální efekty, které sice nenáročného diváka mohou uspokojit, ale v tomto případě tomu bylo spíše naopak. Samotný digitální přízrak totiž moc lidem hrůzu nenažene. Čím více se film chýlil ke svému konci, tím se v něm jeho tvůrci stále více zamotávali a nejeden divák s nimi. Překombinovaná myšlenka, hrátky s psychikou jednotlivých postav a tak nějak splácaný závěr – byla potřeba si s tím více vyhrát, aby to nevypadalo tak chaoticky. Sice měl ten konec řadu lidí šokovat, ale já si spíš myslím, že hodně z nich bylo rádo, že to už skončilo. 50% ()

Morholt

O nějakém budování atmosféry nemůže být řeč a pokud se člověk rtěší na nějakou tu povedenou lekačku, bude zklamán. Navíc konec patří k tém nejméně povedeným a nejtrapnějším. Nicméně pokud se na scéně objeví onen nezvaný host, tak se dá hovořit o nepříjemném pocitu a jako plus vidím i povedený mezinárodní casting. Potenciál byl větší, ale zase to nebyla taková hrůza, jak tu mnozí předestírají. 55% ()

Avalon820

Velice fádně natočený mysteriózní thriller, který je sice technicky na vysoké úrovni, ale kvůli naprosto nezvládnutému scénáři jej lze jen stěží označit za alespoň průměrný. Hezká hudba a povedený digi-bubák nemají šanci vyplnit pázdný příběh, který pracuje jen s jedinou silnou myšlenkou, ke které je navíc velmi náročné se dopracovat - až příliš dlouho víme příliš málo a když už zjistíme CO se děje, autoři nám velmi násilným a šroubovaným způsobem zatajují PROČ se to děje (což je navíc odhaleno v posledních cca 5ti minutách stopáže). Nemohu si pomoci, ale takovýto přístup zkrátka jednoho otráví... ()

Terva

CITÁT - A žádné sny o příšerách........... Příšera teda přijde, nebo spíš přiletí, ale to co udělá z kamerou je úděsný. Kamera se klepe jak v posledním tažení, rychlé střihy vás úplně zmatou a hudba tu hrůzu jen dokreslí - to je snad sen. Scéna okolo 24 minuty na stavbě je strašně okatá a trapná - pomóc. CITÁT - Mám škaredé sny.......... Jakási obdoba Boogeymana. Muž Bez tváře vychází ze šatníku. Film má tři linie příběhu. Jedna je z pohledu malého chlapce Chuana, druhá je z pohledu mladé dívky Mii a třetí linie je snová sekvence. Všechny části jsou zahaleny ve tmě a snímané šílenou taneční kamerou - užijte si to. CITÁT - Chcete, aby vám dům hlídala čivava? Tohle je hlučný rotvajler. (Mluví se o alarmu do baráku)........... Závěrečné rozuzlení mě vůbec nepřekvapilo, nenadchlo a ani neohromilo, už mě to totiž ani moc nezajímalo. ()

evilmind

Po technické stránce jistě takřka dokonalé, pomalu budovaná horrorová atmosféra umožňuje příjemně si užít první půlku filmu v očekávání nějaké finálové gradace. Bohužel ale tyhle sliby nedojdou naplnění. Absence čehokoliv, co by bylo reálnou hrozbou, celou zápletku naprosto zabíjí. Jako byste měli strašidlo ve skříni, které funguje právě jen proto, že se ho bojíte, ale které není schopné vám reálně ublížit, protože když se dostane příliš blízko, najednou samo neví, co dělat... Funguje to chvíli, a pak už je to jen trapné, a není divu, že stejně sterilně pak vyzní i konec. ()

JohnCZ

Fajn psychologický horor, který i přes vyspělou technickou stránku jako horor moc nefunguje. Na diváka jde hodně zlehka a občas se až zbytečně táhne. Na druhou stranu má supr čupr pointu, kterou, soudě dle komentářů značících jasné nepochopení, málokdo vůbec dokázal docenit. Ach jo. ()

ConanVJ

¨Zajímavý horůrek, ve kterém se dvěma dětem žijícím v různých zemích zjevuje každou noc přízrak v plášti s kapucou a bez tváře, který chce právě tváře dětí získat. Filmek má podle mě hodně povedené finále. Filmek nemá kdoví jak strhující tempo, ale mě se líbil. Za mě 75% :) ()

Marsik

Dlouho jsem se u filmu takhle nenudil. Doslova jsem u sledování trpěl. Horor jednoznačně pro děti, takovýto bububu nemohou přece dospělé vystrašit. Ani Clive to nezachránil. 35% ()

Kryton odpad!

Co to mělo jako být? Nehoror s naprosto totálně stupidním bubákem v kápy? Žádné slušné lekačky, atmosféru lepší najdete v křemílkovi a Clive Owen omylem zabloudil na plac a jeden velký OMYL je pak jak jeho postava, tak i hraní. Ani po konci nebudete tušit: 1) Oč šlo? 2) Na co jsem se to díval? 3) Proč jsem se na to vůbec díval? 4) Clive Owene co to děláš?! 5) Není lepší 100 minut zírat do zdi? ()

MartinezZ

Docela by mě zajímalo, kdy začne hrát Clive v nějakém FILMU? Nuda, nezábavná, nezáživná, protahovaná, nestrašidelná. ()

FilmFan24

Pěkně natočené, ozvučené a tam, kde chybí napětí spolehlivě zaskočila hudba, která je lepší než ten bubák v kapuci. Odnesl jsem si ponaučení, že i strach je globální problém. Španělé řeší traumata ze snů zpovědí u faráře, angláni zase návštěvou u psychiatra. Vadily mě ty dvě dějové linie, jejichž propojení na konci zavrzalo, jako kroky nezvaného hosta v domě. ()

M.i.k.e

nápad ok, začátek má celkem slušnou atmosféru, ale pak to zabředne do neředěné nudy a nefunguje to ani jako horor ani jako cokoliv jiného. Tu a tam sice vykoukne náznak atmosféry ze začátku, ale je to opravdu sporadicky. Film bez tváře stejně jako jeho hlavní záporák...40% ()

bourec

Zase španělák,a neumí natočit drsnej horor.Pohádka,fantasmagorie,a nic víc.Trochu kvalitou připomíná Nebojte se tmy.Prostě na strach zapomeňte.Limonáda bez bublin.30%. ()

cariada

Solidný horor, který se rozjíždí od záčátku do konce. Clive Owen je příjemná hezká dívka, kterou, ale straší bubák až z toho holka přestane mluvit, osobně jsem úplně nepochopil ten konec, ale to mě nebránilo si to užít. Nepopírám, že se mohlo jít ještě mnohem dál, ale určitě to je slušný průměr. ()

Juto

Aj keď je Fresnadillova fantázia krátka na šoky a mierna v horore, má veľa srdca a úprimnosti. 6/10 ()

ecceHOMMO

Napriek tomu že je to neeeeskutočne predvídateľné, má to slušnú atmosféru. A to i napriek tomu, že je to celé robené na milimetrovom papieri (malom priestore, málo intenzívne). ()

Micro41CZ

Předpokládám, že ty přehodnocený 4* komentáře dáváj jen fanoušci malejch španělskejch holčiček, protože tenhle štěk bez špetky napětí nezachrání ani charismatickej Clive Owen. Kde je strach? Kde je respekt z hororovýho zla a očekávání, co se stane v další scéně? "Nepřítel" působí jak přežvejkanej model zlounskýho přízraku (s chapadly! bububu!) z béčkovýho komiksu. Stejně působí hrátky se "strašidelnou" hudbou. A gradace zvukových efektů (včetně klasických lekaček) okopírovaná z každýho druhýho hororu nezajistí napětí, ne, Juane, ne! Slušná je snad jen pointa, která ale nezachrání utahaný a netvůrčí zbytek filmu. A na Cliva se furt dobře kouká. ()

Pavlínka9

Po technické stránce moc pěkný film. Skvělé efekty, propracovanost do detailů.. Určité napětí jsem tam cítila, ale nemůžu si pomoct -prostě to na mě působilo hloupě :D Propletenost dvou časových linií mi ale dělal problém, jelikož bylo jasné, že určitá spojitost mezi nimi je, ale sakra...dost mě to mátlo :D :D Nejlepší na celém filmu pro mě byla Ella Purnell, jejíž výrazné oči mě upoutali hned od začátku. ()