Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Asi najväčším nedostatkom celého príbehu je to, že samotný záver sa dá ľahko predpovedať. Keby scenár obsahoval ešte niekoľko nezvyčajných riešení alebo nečakaných momentov, tak potom by to mohlo byť oveľa lepšie. Herecký potenciál bol viac-menej „kompletne“ využitý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

MickeyStuma

Parta podfukářů v akci. Snímek jakoby vypadl z britského seriálu ´Hustle´ v celé své kráse. Jen v celovečerní stopáži. Takže pokud nebylo co vytknout seriálu, není co vytknout ani tomuto snímku. Každé okénko je brilantně barevné a v rámci děje ucelené v jedinečnosti daných skutků. Jde tu o nemalé prachy a tak vše musí probíhat bez sebemenší chybičky a s jistou předvídavostí. Příběh je odvyprávěn jednoduchým dojmem bez nutnosti razantního napětí a vyloženě thrillerových částí. Jen se po divácké stránce sleduje, jak celá akce probíhá. Ale aby se neřeklo, překvapivý konec je samozřejmostí. Možná ze snímku vyvěrá přílišná shovívavost a ucelenost hodné spíše na televizní obrazovku, ale to už jen záleží na úhlu pohledu. Koncept je dobrý a zpracování jakbysmet. A co si budeme povídat, inspirace výše zmíněného seriálu je určitě víc než zřejmá. Ostudu tomu však nedělá. ()

salamandrr

Je to levnější verze Dannyho parťáků a přesně na takový snímek se každý rád podívá...Závěr je nečekaný a tak to má být,kdo je kafka a kdo volavka se každou chvilku mění ()

Joeey

Ani spousta efektních záběrů a slušná režie nezmění fakt, že jde o průměrný film. Edward Burns v roli Jakea nebyl moc přesvědčivej... ()

Blaogranas

Taková menší kopie Dannyho parťáků, ale funguje to. Celý film se odehrává ve svižném tempu a konec docela překvapí. Myslím, že si každý přijde na své, např. Paní herečkou Rachel Weisz. ()

emdvojka

Film,ktorý svižne uteká do cieľa, aby sa pár metrov pred cieľovou páskou potkol na vlastnom finále, ktoré aj keď nebolo nijak zle premyslené, celý film sa o neho opieral a to veru... nemal. ()

lxbch

Pokud by film chladnokrevně byl řekou, kterou se chystáte přebrodit, museli byste cestou dávat velký pozor, neboť je plný kamenů úrazu. Kámen č. 1 - Hlavní hrdina - Nesympatický člověk, kterému nevěřím, že může zvládnout bandu podfukářů. Kámen č. 2 - Záporák - Ač mám Dustina Hoffmana rád, tady je prostě mimo (bylo by rozhodně lepší, kdyby si ve filmu prohodili role s Garciou). Kámen č. 3 - Překombinovaný děj - U podfukářského filmu zvraty tak nějak čekáte, ale tady jich bylo víc než požehnání při Urbi et Orbi. Kámen č. 4 - Atmosféra - Film sice trvá jen 97 minut, ale přišlo mi, že je to přes 2 hodiny. Prostě to neodsýpá, jak by mělo. Závěrem? Přebrodil jsem to a jediné, co mi pomyslně zmírnilo bolest nohou zraněných o kameny úrazu, byla Rachel Weisz. ()

Patrik200s

Tento film mi pripadal ako by sa hral na akúsi podobizeň Dannyho parťákov. No bohužiaľ nebiť toho, že vo filme zahviezdia Rachel Weis a Dustin Hoffman ani by som nevydržal pozerať do konca. ()

Deftie

Aj keď to veľmi nerada hovorím, Dannyho jedenástka mala navrch. Film nevyužil ani Rachel, ani Dustina (aj keď tá jeho cholerická postava je jedným z mála svetlých bodov), jednoducho nič. Kriminálka, ktorá mala sľubný potenciál trošku prevetrať zaprášené mozgové závity sa pomaly, ale isto zaplietala do vlastných slučiek a podvodov a nakoniec sa aj zadusila. Škoda, na tento film som sa celkom tešila. ()

waska

Trochu mi to připomnělo Obvyklí Podezželí..Trochu podfu(c)k..Trochu Dannyho Parťáky..Prakticky nic nového tento film nepřinesl, jen další záplatku, která se každou chvíli mění o 180 stupnů. Ale tohle už se dá čekat..Hoffman nebyl špatný, ale nehodí se pro tyhle role, Edward Burns je nevýrazný a Garcia moc prostoru nedostal. Takže to zachraňuje nádherná Rachel Weisz ( já vím, jsem maličko zaujatý ). ()

bono22vox

Edward Burns podvádí Dustina Hoffmana v nejukecanějším a nejzamotanějším filmu jeho kariéry. Vlastně je to takový dokonalý PODRAZ: film, který vás přesvědčí, že je lepší, než ve skutečnosti je. ()

danny_21

Snímek kopírující a přiživující ( ne příliš úspěšně ) se na vlně Podfukářů a Dannyho Parťáků. Nebyl to vyloženě propadák, ale člověk má dojem, že tohle tady všechno už bylo a lépe. Některé herce bych v rolích proházel ( Garcia vs Dustin ), Burns nemá charizma, Giamatti prostor, ještěže se dalo koukat aspoň na krásnou Ráchel :-) - 60 % ()

stiewe

Pokus o napodobení chytrých a co hlavně komediálně založených gangsterek se vůbec nepovedl. Jediné co mi bylo útěchou a záchranou při sledování filmu byla překrásná Rachel Weisz. ()

HanSolo

Pro mě velká nuda, která mě alespoň trochu zabavila jen ve chvíli, kdy na scénu přišel výborný Dustin Hoffman. ()

curfew77

Můžu s klidným svědomím říct, že mám Edwarda Burnse rád jako nejspíš málokdo tady na CSFD, je ale smutnou pravdou, že jeho kariéra na pořádnou pecku čeká marně a Confidence není výjimkou. Inspiraci partičkou kolem Danny Oceana by přehlédl asi jen hluchý slepec, zápletka je už v polovině filmu překombinovaná až hanba a konec? Tam už jenom líně čekáte, jak se to srovná, aby "všechno sedělo". Tři hvězdičky za to, že 1) Rachel Weisz je stále božská (kolik let jí to ale ještě bude stačit?) - 2) Andy Garcia je obsazen celkem vtipně proti srsti (a role vypelichaného agenta mu sedí) - 3) Eddie je zkrátka sympaťák (vyjde mu to někdy s opravdu pořádnou hlavní rolí?) Suma sumárum, odzívaných 55 %. ()

Brano

Priemerná krimi o partičke zlodejov, ktorí vymyslia plán lúpeže, v ktorom každý zohráva dôležitú úlohu. Nič originálne, ale celkom pozerateľné a to najmä vďaka dobrému hereckému obsadeniu a krátkej stopáži. Najviac ma potešilo obsadenie Rachel Weisz. Začiatok bol trochu pomalší, ale rozuzlenie deja stálo zato, spolu s výborným záverečným songom od skupiny Coldplay. ()

ric

Ano ano ano přátelé, bylo to tu nesčetněkrát, ale když mě se to prostě líbilo. Nemám výhradu k jediné roli a "přezamotanost" je taky na té správné úrovni. ()