Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

tata22

Promarněná příležitost, myslím. Režisér si nějak nemohl vybrat zda-li točí komedidi, romantický film, film o chudobě a bídě a nerovnoprávnosti žen v Anglii té doby anebo film podle skutečné události. Takhle je tam od každého kousek a diváka (rozuměj mne :-) to mate. Vskutku nevím co si mám o tom myslet. Za zmínku určitě stojí naprosto vynikající výkon Maggie Gyllenhaalové, která výrazně převyšuje ostatní herce, což rovněž ale bohužel přispívá k nevyrovnanosti filmu. Musím ještě dodat, že jestli to takhe opravdu s vynálezem vibrátoru ve skutečnosti bylo bylo tak jsem tomu moc neuvěřil a to je myslím škoda. Já na začátku věřit chtěl... ()

telesien

Pokud vám nevadí lehce lascivní vtipy v náznaku a naopak si dokážete užít kontrast profesionality a sexu, tak se vám tenhle film prostě bude líbit. Na širší stupnici 95% Odečet pár bodů za pár křečovitých scén z žánru romantických a sociální poselství ()

Terminator666

Myslím, že to není špatný snímek. Děj příjemně odsýpá a člověk se u toh dobře pobaví. Ale pro lidi, co se rádi smějí od začátku až do konce to opravdu není. ()

xxxdvorixxx

Takový pěkně natočený film na sobotní večer, když nejsou v zásobě žádné akční pecky. Správňák (a jako vždy ze začátku hloupoučký zajíček), rebelka. Samé klišé, ale dá se na to relativně dívat. ()

Alvin

Musely to být zlaté časy, když tihle průkopníci sexuologie zbavovali ve svých ordinacích bohaté paničky návalů hysterie. Pravda, koukalo by se mi na to líp, kdyby v čekárně seděla patřičně hysterická Scarlett Johansson vedle silně frustrované Emily Blunt, ale nakonec to i tak to byla celkem dobrá oddechová taškařice. ()

bombastus

Ke konci jsem si říkala, že je to prostě průměrný film s dobrým nápadem. Ale pak přišel ten "americký" konec, kde všechno dobře dopadlo, všichni byli šťastný, ať se stalo cokoliv. Ten mi to dost zošklivil,proto dvě hvězdy. ()

Mates Hradecky

Nikdy jsem nepátral, kdo vlastně vynalezl vibrouše. Ale byl to fešák, co holky? Děkuji paní režisérce za možnost nasát zásadní historická fakta, které v encyklopedii nenajdete a ještě se u toho dobře bavit. Inu, vynález je to stejně významný, jak ruchadlo bratří Veverků. Doporučuji hlavně divačkám trpícím na hysterii. ()

Mort09

Měl jsem od filmu vysoké očekávání díky prvotním dobrým hodnocením, a to více jsem byl zklamán. Vrtěti ženou je totiž naprosto tuctová romantická komedie, která se liší jen v tom, že je zasazena do roku 1880 a je lehce šmrcnutá historickými událostmi. Ty jsou však naprosto podružné, protože prim hraje prostoduchá milostná linka, jejíž výsledek víte v 15 minutě filmu. Prostě další zajímavý námět pohřben neoriginálním zpracováním. 40% ()

Alchemilla

Na začátku jsem se bavila, příjemná oddechovka. Ovšem pak se film zlomil v příšernou agitku a za konec by se nemusela stydět ani Rosamunde Pilcher. Třetí hvězda je za Ruperta Everetta. Nejen, že bylo velmi příjemné vidět ho po dlouhé době na plátně, ale postaral i o milé osvěžení celého filmu. ()

Linsang

Já jsem nadšená, film se mi velmi trefil do nálady a bavila jsem se celou dobu. Mám ráda starou Británii, výprava přesná, příjemná hudba, bezchybný casting. Hugh Dancy je naprosto neodolatelný a božského Ruperta Everetta jsem poznala až po hodně dlouhé době. Skvělá dvojka, nevím, komu mám fandit víc :-) Oddechová komedie, která zaručeně zvedne náladu. PS: Jestlipak byla královna Viktorie s Jolly Molly spokojená? :-) ()

J!b

Jane Austen + vibrátor = vcelku příjemná a místy i vtipná viktoriánská oddechovka jak má být. ()

Pavlo

Kvalitný film vhodný na letné večery, pretože nie je komplikovaný a je veľmi zábavný a zaujímavý. Herecky je vhodne obsadený a musím potvrdiť písané nižšie, keď príde na scénu Maggie Gyllenhaal, scénu si ukradne pre seba a všetko jej zjete aj s navijakom. Tak brilantne zahrané som v jej podaní dlho nič nevidel. Palec hore. ()

klaranapoli

Já vám nevím. Natočit film o ztvoření tohoto přístroje to je každiopádně bomba, ale jinak mě film jako sám o sobě příliš nenadchnul. Jinak se mi to vše zdálo naprosto nechutný, když se snaží takovej hezkej mladej kluk udělat dobře takovým starým ošklivým ženám. Fuj. ()

saaaky

Co dodat - myslím si, že v 'Hysteria' jsem objevil pohodový romanticko-komediální snímek, ke kterému se budu rád vracet při každé sebehorší náladě. Velkým lákadlem pro mě byla přítomnost 'Maggie Gyllenhaal' v hlavních rolích. Její schopnosti a dovednosti jsou v rámci hereckého světa výjimečné a ojedinělé - o to víc jsem se těšil na její roli v této sexistické veselohře :-) A opět jsem nebyl zklamán - jí, ani nikým a ničím dalším. Vrtěti ženou je naprosto geni(t)álně zpracované téma, o kterém by jen málokoho napadlo točit film. Ještě, že se vždycky najde nějaká 'černá ovce" jdoucí proti směru. Tanya Wexler proti směru šla - ale více než dobře. Nemohu jinak, +75% :-) ()

Dataminer

Výborný film. Skvěle natočeno, příjemní herci, romantika, humor...prostě paráda. Tento film mě mile překvapil, i přes vysoké zdejší hodnocení. Potvrdil ale, že si to opravdu zaslouží. ----Jen si neodpustím pár poznámek k názvům tohoto filmu. Z originálního názvu filmu člověk hned ví co je předmětem filmu, zato český název raději nebudu komentovat. Zajímavé sledovat i ostatní názvy. Jen slováci mají rozum a dali filmu název jaký má mít. U nás "Vrtěti ženou", francouzi "Ó můj bože" a němci " V dobých rukou" - proč ne, když jde o tak složitou věc nazvat to Hysterie. Jsou filmy, kde změnu názvu pochopím, když jde například o nějaký idiom, ale zde? Jó distributoři....asi mají moc peněc a času, tak se nudí a dělají tyto zhovadilosti. ()

fruitixx

Tak tohle je fantazy komedie, která kypí originalitou. Je třeba jí brát s nadsázkou, tak nějak introspektivně a vnímat jen obrázky a otázky, které obsahuje. Kam až sahá lidská nevědomost plynoucí asi z chození k doktorovi z "hysterií" ??? :-) ()