Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

sona.1990

Asi mladý Jaden Smith potřebuje více takových rolí aby z něj jednou byl tak mistrovský herec jako je jeho okouzlující otec, kterému já prostě uvěřím úplně všechno. Nebylo to špatné, ale znovu bych na to nešla a ani nevím jestli to je film, který budu chtít mít doma. Možná jen kvůli úplnosti filmografie s Willem Smithem. ()

Qaylie

Celý příběh je o ničem. Mě osobně vůbec nezaujmul i když se dostali do obsazení tito herci a zlepšili vizi filmu. nijak to ale nezlepšilo nepříliš dokonalý děj. Tvůrci se snažili udělat něco zajímavého, bohužel se jim to nepovedlo a místo pořádné akce mě čekala nuda. ()

james11

"Hraje tam Will Smith, tak snad to nebude opravdu tak špatný." - S tímhle předpokladem jsem se rozhodl na film podívat a myslím, že ho ale už dlouho nepoužiji. Willovo charisma už utáhlo všelijaké filmy, ale buď se mu za ta léta vytratilo nebo spíš nebyl prostor pro to, aby to nějak film ovlivnilo. Film je špatný úplně ve všem. Jaden očividně moc chce hrát, ale mě nepřijde, že by k tomu měl vlohy jako jeho táta. Bohužel Jaden je ten nejmenší problém na filmu. Film je nelogický až běda. Lodě vypadají, jako kdyby je udělali z nějaký látky a kytky. Přestože je to hodně pokročilá civilizace, řeší některé věci jako pralidi. Jak se může ta slepá obluda hejbat v prostoru? A jak vůbec mohla hejbat s těma mrtvýma rangera, protože, co je mrtvý, to snad nemá strach? WTF hlavní zápletka? To nemůže loď udělat automaticky sama? Takhle bych mohl pokračovat ještě pěkných pár řádků, ale to by nemělo žádný smysl. Na dvojky Já, robota a Hancocka se pořád těším, ale asi trochu zmírním očekávání... Uvidíme. ()

Big Daddy

Kdo by to býval řekl, ale výsledek spojení Smith a Shyamalan je velmi slabý. Příběh nevýrazný, interiéry tragické, kostými velmi slabé, herecké výkony bída, napětí téměř nula....snad jen exteriéry občas ujdou. Netuším co se film snaží řici, nebo pokud mělo jít o prostý survival biják, pak se někde ztratila atmosféra, tempo a napětí. Takto už prosím ne Wille a kluka nech radši zatím zkoušet repliky jen u televize. ()

snupko13

Nakydal každý, tak prispejem svojou kôpkou aj ja, hoci už asi neprekvapím. Je naozaj smutné, že indovi došiel dych presne v tej dobe, keď sa horko ťažko dostal na výslnie, kde si už môže dovoliť nákladné, či výpravné filmy. Škoda veci, no chlieb lacnejší aj tak nebude. Námet napriek priamočiaremu deju sľuboval širokú škálu možností a nebolo s nimi naložené veru podľa zásluh. Vytratila sa Shyamalanova prekvapivosť, keď aj z jednoduchých kvietkov lotosové skvosty tvoril a vedel zaujať. Zaujal aj tentoraz, ale bohužiaľ nudou a nešťastným fakt obsadením. Takže resultát znie. Zmena réžie, hereckých úloh, nebrať veci tak nudne vážne a urobiť z toho tak trocha vyvražďovacie béčko a nástupcu predátora či aliena máme jasný. ()

doogiemus

Mám rád survival. A hoci to malo ďaleko od Bear Grylls, celkom to ušlo. Príroda bola pekná, ve-fa tiež zvládnuté v pohode. Celkom som si to užil, tak tomu dám za štyri. ()

ghoston

Ztráta času. Fabule. Nevím, za co dali těch 130 mega dolarů? Synáček mi nepřišel herecky špatnej, ale nebyl mi moc sympatický. Myslím, že Shyamalan skončill, a to je škoda nebo vlastně už dobře, protože jestli někdy něco ještě natočí, tak já u toho fakt nebudu trávit dvě hodiny mého života. Je to klasický film pro diváky do 12 let! ()

Mukade

mno, ktoviečo to nebolo. A to s tým mrznutím v tropickej džungli, ako sa všetko za pár sekúnd pokrýva námrazou, tak to je megahlúposť, aj keď je to po tisícke rokov. Plus extrémne predvídateľný záver filmu. Ale strašidlo bolo celkom dobré - špatné a hnusné :). ()

Snakefinger

No ani nevím za co tu jednu hvězdičku dávám. nuda k uzoufání. přitom ten nápad ztroskotání na planetě Zemi by se dal parádně využít. bylo to celkově fakticky o ničem. ()

zekon

V celku slušná sci-fi. Nebýt toporného fracka Smithe mladšího asi by to celé vyznělo jinak. Ale tohle je Shyamalan?? No kam ten režisér spěje teda. Takový rozporuplný pocit. Najednu stranu dost dobrý nápad na druhou stranu otřesné děcko a to že divák vnímá že celý film je o tom že děcko někam de a de a de...... Hlavní bubin je tam pár minut, triky jsou takové trikové, dívatelné to bylo, metráž udělali tak akorát. Za mě 3 a 1/2. ()

Pavlo

Dielo, ktoré po všetkých stránkach neurazí, ale ani neohúri. Veľa vecí bolo už skorej videných, pár noviniek sa však taktiež našlo. Dej rýchlo odsypával, efekty boli ľahko nadpriemerné, herci hrali stredne a dobre som sa zabavil. ()

macoslavek

díky posledním shyamalanovým filmům a taky díky všem možným recenzím jsem měla tak nízké očekávání, že jsem si to nakonec docela užila, a to hlavně po vizuální a hudební stránce - kolem a kolem to sice nijak extra nepobavilo, ale ani neurazilo. jaden smith talentu po tatíkovi moc nezdědil, ale možná tím líp, že se ho nesnaží kopírovat.. třeba se časem vypracuje v dobrého herce. ()

Lord.Filipus

K uzoufání nudný a předvídatelný kousek plný patosu, keců a s několika pěknými efekty. Kdyby to pojali jako přírodopisný film bez hlavního (ne)herce, udělali by lépe. ()

Djflash

Je zajímavé, že skoro pokaždé je z ukázek trailerů k filmovým počinům indického režiséra M. Night Shyamaliana vzbuzován zprvu dojem velkého filmového trháku, jenž by si divák rozhodně neměl nechat ujít. Po jeho celkovém zhlédnutí se však zpravidla dostaví nečekané vystřízlivění, a tím pádem i tvrdý pád na zem. Tento scénář potkal i zatím jeho poslední celovečerní dílo s příznačným názvem Po zániku Země. S velkou nadsázkou říci, že se jedná o ekologický snímek, kde spatříte velké množství zeleně a přírodních záběru. V tomto směru není film nikomu nic dlužen, bohužel je to jen jedna z mala věcí, která se zde vydařila. Příběh stojí sám o sobě na dvou vztyčných bodech. Tím prvním je boj o holé přežití a s tím je i ruku v ruce spojeno i vzájemné sbližování obou přeživších. Právě tomuto aspektu je v ději vyhrazen mnohem větší prostor a veškera dynamika a akce je tak hodně utlumena a objeví se převážně až v závěru. Na tom bych neviděl nic špatného, ovšem za předpokladu, že to snímku bude celkově vzato ku prospěchu, ale spíše to natropilo více školy než užitku. Což je na jednu stranu dosti zarážející vezmu-li v potaz, že oba hlavní hrdinové, tedy otec se synem netvoří rodinu pouze na filmovém plátně, ale i v reálném životě. Vzájemné citové propojení tu naprosto selhává a u diváka tak nemá šanci vyvolat žádné emocionálně vypjaté pocity. Až po celkem dlouhé době se film zaměří také něco jiného než je řešení mezilidských vztahů a dohání tak svým způsobem alespoň částečně své resty. Co se týče vizuální stránky věci, může být režisér sám se sebou nadmíru spokojen to je totiž to co se zde opravdu vyvedlo nejlépe a tudíž je celkem i na co koukat. Všechno ovšem kazí nemastné herecké výkony a vážné trhliny v příběhu, který tak spadá do kategorie amatérských. Will Smith se musí ještě hodně co učit ve vztahu psaní. A vůbec celé mi tak trochu přijde jako rodinný projekt klanu Smithu. Stačí se jen pozorně zadívat na závěrečné titulky, a také Vám to bleskne hlavou. Sci-fi snímek o tom co se stane s naší drahou zemičkou, až se na ní nebude dál možné spokojeně žít, tak zůstal daleko za svým očekáváním, což mě zas už tolik nepřekvapuje. Shyamalian to opět nedotáhl do zdárného konce. Nebo jsem do jeho filmové tvorby stále ještě nepronikl a nepochopil tak jeho myšlenky, kdo ví V tomhle ohledu při pohledu na celkové hodnocení mě uklidňuje fakt, že nejsem sám, kdo to tak vidí. ()

injoy

Tak tohle bylo hodně špatný. Úplně zbytečný film, který diváka silně prudí vztahem otec - syn, otravnejma flashbackama a hloupostí. Smith junior je navíc tak nesympatickej spratek, že nechápu co dělá ve filmu :-/ Film nedoporučuju nikomu. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback