Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Abin_Sur odpad!

Miluju sci-fi, mám rád Willa Smithe, ale to, co vzešlo z tohoto filmu je k pláči. Horší scénář než tohle jsem snad ještě nikdy neviděl, nemluvě o režii. Dále ufňukánek Kitai mi lezl celou dobu šíleně pod kůži. "Speciální" efekty taky nejsou jedny z nejlepších (jako například v "Já Legenda"), kde animace vypadá tak uměle, až si člověk myslí, že je to schválně, bohužel není. Konečně jsem se těšil, že si koupím nějaký pěkný Blu-ray steelbook, ale to by byla škoda vyhodit 600Kč za takový nesmysl jako tenhle. Doufejme, že nás v příštích filmech Will tolik nezklame ()

koumes.

Celý film proležet a jen odříkávat text, za to Will nemoh chtít moc velký honorář, ne? :-) Aspoň, za filmové prachy si užili rodinnou dovolenou... Protože film je opravdu o ničem. Dlouhé a prázdné dialogy, záběry na válejícího Smithe a ufňukánka v přírodě. Celý film se sctvrknul jen na to, že má vylézt na sopku a zavolat pomoc... Scénárista, Smith i režisér se fakt zapotili ()

radek.896

Začíná to oznámením synovi od Smitha, že ho neberou do řad rangers. Doma se navečeří a hodný tatínek jej vezme s sebou na loď, kde si z něj udělá posádka rangerů solidní srandu. Nastává první WTF moment: Otec si všimne, že není syn vedle něho. Vstane, rozhlédne se a dívá se na něco na lodi. Normálně by měl reagovat vystrašením a hledáním syna! Po pár minutách letu napadnou jejich loď meteority. Po konci pokračuje další WTF - W. Smith si vklidu odepne bezpečnostní pásy a jen tak čučí jakoby se nic nestalo. Po chvilce začíná pád lodi na planetu, který trvá jen pár minut.... to mělo být mnohem delší a záživnější. Po obhlídnutí situace říká synovi 3 možnosti, které ho mohou potkat na pouti v neznámé zemi. Dává mu kapsle kvůli dýchání + vysílačku, obrazovku, kterými mu bude radit při cestě. A to se blíží další WTF: Kousek od lodi leze nahoru po skále a najednou se mu na pravé ruce ocitne pavouk. Vklidu jej odhodí - jakoby nic...Ani náznak strachu? U toho se už smáli i diváci v kině. Ocitá se v pralese, zastaví se a otec mu dává instrukce, že se k němu něco rychle blíží . První opice se zjeví a najednou jich je víc a víc. Konečně se začíná obávat. Otec mu sděluje, že má rychle běžet - 250 metrů od tama je řeka. Nečekaně jim o fous zdrhne. Po vylezení z řeky prchá, jak kdyby ho něco dál honilo. Při tom se směje naplno celé kino, protože na něj otec huláká: ,,Před ničím neutíkáš, nepronásledují tě! (opice)...Nepronásledují tě zopakuje tak 3x a kino se může uchechtat ,, k smrti''. Uplně vysílený si vezme první kapsli. Následují nudné kecy otce. Po vzpamatování se syn opět rozejde pralesem. Ocitrne se na hraně vodopádu na pařezu a civí do obrovské krajiny, která se rozprostírá dál od vodopádu. Chce se dostat dolů, otec ho odrazuje od letu, ale on to prostě udělá stůj co stůj. Letí dolů do krajiny, kde jej začně pronásledovat obrovský pták. Střih režie - Najednou se ocitně v hnízdě mezi potomky ptáka. Ani se nevzpamatuje a hned je hnízdo napadnuto tygry. Jo a je čas na další dvě WTF: Ihned mu přiletí na pomoc pták. Pri bráněení se před tygrem se utvoří v hnízdě díra a tou shodí útočícího tygra dolů. Tygři jej vůbec nezraní: Nemyslíte, že je to moc náhod najednou? Děj pokračuje, čím dál tím se blíží více k hoře a v tom jej zachrání před smtní mrazem zmíněný pták. Po probuzení mu řekni děkuji a pták je mrtvý, jak dojemné, že? Spíše mi to příjde strašně srandovní. Začínají nudné kecy otce, které jsou nesnesitelně zdlouhavé a zbytečné. Ve výhledu je hora. Jde k ní, objeví jeskyni, prolézá ji a začíná jej honit Ursul (příšera, který nevidí, ale nahání své oběti po čichu). Utíká před ní a spadne do vody (další WTF-moc velká náhoda!) Boj stále pokračuje, vyleze nahoru, snaží se najít signál, aby přivolal pomoc rangerů. Ursul také vyleze a nastává poslední boj o holý život. Dopadne to tak, že Ursula zabije. Usrul vydechne těsně před spadnutím ze sopky dolů. (syn sedí vítězně na něm...Další WTF,) Najednou se objeví rangeři, zachraňují oba dva Smithy. V tom přichází fakt usměvná hláška, při které jsem myslel, že ohluchnu od smíchu díváků v kině: syn: Dad... otec: Yeah syn: I wanna work with Mum. Režie a scénář jsou obojí strašné. Nebojím se tvrdit, že to je průser (propadák) letošníku roku 2013 v kinech. V diskuzi o filmu jsem četl narážky na Smithy, ale takový scénářský a režisérský paskvil by nezachránil ani L. Dicaprio, Tom Hanks a další podobné hol. hvězdy. Kdo tomu dá 4 nebo 5*, tak není normální. () (méně) (více)

JohnyMaSpani odpad!

Tohle snad ani nemohlo být myšlený vážně ... Pokud tohle čtete a zvažujete, jeslti jít do kina nebo ne, rozhodně to NEdělejte, budete zklamaní. ()

Sekyn

Rychlost, jakou film začal mi celkem vyrazila dech. Až jsem si říkal, že tohle snad ještě není začátek. Bylo to takové šup, šup, tohle je takhle a tohle zase takhle, pobíráte jo? Říkal jsem si aha, tak to nám toho asi mají hodně co říci a ukázati, tak bylo zapotřebí rychlejšího tempa. No jo, jenže oni tam už dál nic neměli. Chod filmu se najednou přepnul na pomalý a celé to důležité vypravování na začátku nebylo až do samotného konce filmu zapotřebí. Nad tou příšerou (Ursou) jsem se nějak nezamýšlel, ale souhlasím s názorem, že to stvoření nemělo moc hlavu ani patu. Je ale třeba uznat, že i taková biologická zbraň, jako byl "vetřelec" nevyužívala zraku a nikomu to nelogické dosud nepřipadalo. Osobně jsem od tohoto filmu spíše očekával nádhernou podívanou na Zemi bez lidí (ruiny civilizace, divokou přírodu a zvěř). Místo toho si Jaden vyšel na krátkou procházku, potkal pár opic, nějaké ptactvo a smečku šelem. Bylo tam toho snad víc? Já myslím, že pasoucí se Bizoni v dáli se snad nemusejí ani počítat. Postava Willa mi moc neseděla, myslím však, že zahrané to měli oba dobře. Jejich vztah měl hloubku a já jako divák jsem se dokázal vcítit. Živým důkazem pak byla vedle několikrát plačící přítelkyně. Přiznám se, že jsem v jisté chvíli málem usnul, což se mi snad ještě nestalo. Je třeba přiznat, že to bylo opravdu slabší a to i vzhledem k tomu, že celkový nápad se zdál velice dobrým a ve finále takřka nevyužitým, což je škoda. ()

Martineq15

Rozhodování jestli tomuto filmu přiřadit 2 nebo 3 hvězdičky rozhodovalo spousta faktorů. Mezi plusy bych zařadil celkovou myšlenku příběhu ve které by se dalo udělat spoustu věcí jinak, ale i přesto ho zařazuji mezi plusy. Pak taktéž krajinky po apokalypse na Zemi. A poslední plus je Will Smith, který je pro mě ve většině případech známka kvalitního filmu. To je z kladů tohoto filmu asi vše. Záporů je zde mnohem více, proto 2/5. Ať už je to přílišná umělost zvířát na zemi, určitě se to dalo udělat lépe. Další věc, kde příběh se odehrává 1000 let po apokalypse na zemi by člověk očekával, že technolie kterou lidstvo oplývá bude vyspělejší. Poslední věc, která mi vadila na tomto filmu klad Will Smith a to, že se nehrál tak jak bych čekal. Hlavní role syna Jadena Smitha byla sympatická, ale přesto aby dokázal na hodinu a půl přikovat diváka do křesla, to se říct nedá. ()

inhotep

Mohli by natočit dvojku, Po zániku Shyamalana film by byl o tom jak slavný režisér kultovního filmu (Šestý smysl) začal točit filmy horší a horší (Stalo se, Poslední vládce větru) až natočil megapropadák, který ani Will Smith nezachránil a tak se kdysi slavný a skvělý režisér stáhl k režírování reklam na jogurty a mýdlových oper... ()

PORTER44

Pro mě absolutní zklamání,viděl jsem v hlavní roli W.Smith tak to bude výborný sci-fi jako jeho předchozí herecké výkony a naopak.Nezáživný,akční vůbec,možná trochu napínavý ale jinak spíše to řadím do hodně slabých sci-fi.Dobrodružná cesta jeho syna napříč jakým si pralesem kde ho cestou napadne tlupa opic a pak velký pták a to je tak všechno nestojí za nic. ()

padre71

Ale jo.Mělo to napětí,efekty byly taky slušné.Dějově trochu chudší,finále předvídatelné,ale výkony obou Smithů v poho. ()

RADX1

Byla chvíle kdy jsem jako fanoušek sci-fi zvažoval dvě hvězdičky. Ale dneska budu tvrďák. Prostě hrozná slátanina která mne nijak neoslovila a je vidět že scénarista o možných změnách světa ví kulové a myslím si že mu to nezbaštila naprostá většina publika. Dokonce i monstrum (jako dokonalý zabíjející stroj na lidi) které umí vyčuchat najít a zabít člověka jen dle feromonů strachu je stupidní... Možná se budu opakovat, ale akčně slabé, srdceryvné to také není, k thrilleru daleko, pro někoho možná trochu komedie... ale dohromady prostě nabubřelý šedý nemastný neslaný houbelec. ()

quintes

Je mi ľúto Will, dve hviezdy ako vyšité pre ten chaos zvaný film, jedna naviac pre teba. Škoda, že ti asi dochádzajú sci fi nápady. ()

Phoenixus

čakal som od toho trošku viac,no nevydalo ani na 3 hviezdy. Asi idem urobiť ghosting na môjho čokla,ktorý je totálne slepý,ale pohybuje sa v priestore bez akýchkoľvek problémov, no a keby to náhodou nevyšlo dúfam,že moje trenky sa sfarbia včas do hneda aby som vedel,že sa niečo deje :) ()

beaverkiller

Shyamalan má tři dobrý filmy a tim to končí. Asi frajer začal šňupat kari a odešel mu mozek. Měl by se vrátit do Bollywoodu a točit indický romantický sračky, na což má genetický předpoklady. Tohle je jen další nepovedená, sračkoidní, sentimentální hovadina o ničem, která zaujme jen šílenou nudou a debilníma dialogama. ()

YvLeZa

Když jsem četla komentáře a hodnocení, nechtělo se mi na film chodit. Jenže v kině se vše změnilo. Ano, nějaké scény nebyly zrovna světové, ale koukatelné to bylo. Sice nechali Willa Smithe skoro celý film sedět nebo ležet, ale i tak to je docela povedený film se skvělými efekty a herci. Trochu mi i vrtá hlavou proč se to jmenuje "Po zániku země", když to ani nedává smysl. ()

goauld

Tady je krááásně vidět, jak platí pořekadlo: když dva dělají totéž - není to totéž. Rozdíl v oněch hlavních protagonistů je asi jako mercedes VS trabant. Já se osobně celkem divim, že "rejža" nechal toho -neumětela- hrát. Ale... zřejmě "zapracoval" tatínek a tak holt "tohle" nemehlo se dostalo na plátno... Nejen, že TO neumí hrát, ale navíc svou roli hraje krajně nepřesvědčivě a (co je uplně nejhorší) je silně nesympatický..... Takže pokud by ho po cestě "tam a zase zpátky" sežrala hned první gorila tak by mě ho vůbec nebylo líto :-) A co se týče samotnýho děje?? No - celkem mi je záhadou, že film takového ražení, kdy se sci-fi žánrem to má společných snad prvních 15min (z toho 5min od začátku filmu nastupuje "záchodová vata") "sežral" 130mil $ !!!!!! Proboha za co??? Dyt 80 % filmu se odehrává v nějaký jungli a těch pár minut "kulis" kosmické lodi - to nestojí ani za řeč... Navíc - už se mi dlouho nestalo, abych u sci-fi snímku zíval.... z důvodu totální absenci dynamiky děje... (ty závěrečný 3minuty -osudového střetu- s nějakou Ursulou to nevytrhlo) Takže - podtrženo, sečtěno: byl jsem hluboce zklamán a doufám, že podobně "kvalitních" snímků se jen tak nedočkám :-) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback