CampaHD

75% - profi spracované, bez chýb, väzba na chápanie gay sveta a ich problémov či nepochopenie čudakov milujúcich čísla, všetko sa to dá pobrať len to nemá šmrnc. A stačí to raz vidieť. ()

Rajca

Nuž ja Vám neviem. Výborný námet ale, ale celé to bolo také nemastné-neslané. Prvá polovica filmu nudila, v druhej konečne pribeh trochu vygradoval, aby vzápätí opäť vyšumel do prázdna a naraz strih a niekoľko úderných historických faktov. Dejová chronológia bola dosť nešťastne zostrihana, takze filmu skôr uberala ako pridávala, Keira mi bola prvýkrát skutocne nesympaticka a Cumberbatch, hoci miestami presvedčil, stale nedokázal u mna prelomiť antipatiu voči jeho osobe. Takze ako by povedal nebohý Bednárik, z filmu som neáchla ale skôr som si vydýchla, keď skončil. Enigma s Kate Winslet ma bavila oveľa viac. ()

sobol1

zajímavé se podivat jak to všechno bylo. ale zase musím říct že to nebylo nic strhujícího žádný zvrat atd snad jen konec filmu jak skoncil jeho život skoro v zapomění. ()

Lubyk

Někdo tady pustil, že film postrádá moment překvapení, a objevuje se to v každém 2. komentáři. Pro mě bylo překvapením to, co udělali, když prolomili kód. A to nebylo určitě jediné, co mě u obrazovky udrželo. Samozřejmě to nebylo takové překvapení jako kdyby se Benedictovi ulevilo zjištěním, že Keira se narodila v Indonésii a nádobíčko stále nosí. Film toho vypráví dost na to, aby bylo zapotřebí, aby Alanovi jeho kalkulačka třeba utrhla ruku, nebo tak něco. Za mě skvělý film, který drama nepostrádá, má spád. Vše vypadá autenticky a uvěřitelně. A role Alana je napsaná opravdu výborně. ()

mato331

Skoro dve hodiny autistického bľabotania sú pre psychicky vyrovnanú osobu celkom silná káva. Zvlášť keď zbytok deja tvorí nezáživná dráma o teplom matematikovi a otravnej šprtke (hoci sexy šprtke). Ale aj tak to nie je úplné mrhanie mojim časom. Téma filmu je totiž dobrá a herecké obsadenie a výkony super. Len to mohlo byť lepšie podané. ()

Cezar209

v com tkvie tvoja vynimocnost Alan...vazeni divaci polozme se na otazku :o) ... je viac ako 4 % muzskej schopnej podat nadpriemerny, inak unikatny matematicky vykon ? ...v pripade ze ano smeknete :o)) a tazisko filmu je o tom, ze bol gay...ak nie tak je film o tom, ze ...Alan s tym ratal :o)) (teda vedel dobre ratat). Tak ci onak aj bez humoru toto bola jedna z klucovych zalezitosti, vojnova prelomovka ktora zase raz ukazala ze vojna sa nevyhrava v zakope. ()

Ganka

Jedním slovem Bravo. Dost zajímavý film o člověku, který vyhrál válku. Nikdo o něm nemluví, ve škole se o enigmě neučí. Proč? Protože si vláda myslela, že je to tak dobré, že se jim nějaké eso v rukávu ještě bude hodit. Takže hrdinové zůstali v utajení. A chudák génius, který mohl ještě leccos vymyslet se raději zabil, protože mu bylo vyčítáno, že je teplej. Na druhou stranu se film víc nezabývá třeba morální otázkou, jestli bylo moudré nechat skupinu matematiků rozhodovat o tom, kdo přežije a kdo ne a jestli se válka nedala vyhrát už dřív. ()

PavolJay

"Ak túžiš po tom byť normálny, tak ti vravím, že ja nie. Svet je nekonečne lepší práve pre to, že si nebol....Niekedy práve tí, u ktorých by to nikoho nenapadlo, urobia niečo čo by to nikoho nenapadlo". Slová Keiry Kneightley v jednej zo záverečných scén si opakujem dookola, aby sa mi vryli do pamäte. Nie sú to len myšlienky, ktoré prevádzali tento film, sú pre mňa aj veľmi inšpiratívne a nechcem na ne zabudnúť. Čo sa týka filmu samotného, tak ma veľmi bavil, WWII je fascinujúco-desivá udalosť, o ktorú by sme sa mali zaujímať do najmenších podrobností, aby sa nič podobné už nikdy nezopakovalo. Zaujímam sa všeobecne o vojenskú tematiku tu sa však neviedol boj na súši, vo vode, či vo vzduchu. Dokonca (ako zaznelo vo filme) sa tu nebojovalo ani s Nemcami. Bojovalo sa s časom. A hoci bol tento boj úspešní, ľudia, ktorí ho viedli nemali vždy na ružiach ustlané. Za všetkých nech je príkladom Turing. Tento film ma priviedol k tomu, aby som si o ňom naštudoval niečo viac a dodatočne mu tak vzdávam hold. ()

omadlik

Mno, videt vzdycky do matematiky nemusi byt pokazde terno, obzvlaste pokud potom o to mene vidite do lidi. A za valky, kdyz jde vse na ostri noze, tak je vse jeste vygradovane az na samotny vrchol byti ci nebyti. Film velmi zdarile kombinuje minulost s pritomnosti a postupne rozkryva utajene a utajovane, takze do posledni chvile nevite, jak tohle skonci. Ackoliv pocitove lze rozuzleni paradoxne vycitit uz z prvni sceny. Rekl bych takova Cista duse jdouci jeste vice na dren chovani matematickym sociopatum. Cumberbatch je zde mistrnym predstavitelem ne-emoci. 85%. ()

andydufrsn

Jméno Alan Turing jsem znal, ale věděl jsem jen, že se zasloužil o vznik počítačů tak jak je známe dnes. Sledovat jeho krátký životní příběh (porovnat se skutečností nedokážu) bylo hodně zajímavý a opět se mi potvrdilo to co jsem vypozoroval už dávno, že jedno z nějvětších lidských neštěstí je být geniální. ()

Kaylar

Přesvědčivé herecké výkony - dokonce jsem snesla i Keiru Knightley - a navíc se i divák něco dozví. Období druhé světové války, ač již několik desítek let propírané ve všech médiích, může jak vidno stále nabídnout dost témat ke zpracování. A pro mě jako matematického analfabeta je tento film opravdu důkazem triumfu lidského vědění v oblasti této prapodivné a nepochopitelné vědy. Dnes již těžko pochopitelné pronásledování Alana Turinga v konci jeho nepříliš dlouhého života je smutnou tečkou za povedeným snímkem a důvodem k zamyšlení nad uměle vytvořenými lidskými pravidly a zákony. ()

bambiz

Zklamání, jak skvělý námět, obsazení, technické provedení nedokáží vzbudit víc emocí. Přišlo mi to príliš vykalkulované, ale na tři hvězdy to samozřejmě je. ()

A.G.T.C.

Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Tak bych naval podtitulek tohoto filmu. Benedict Cumberbatch zahrál roli famózně. Pro mne jedinečně na Oscara. Film byl na můj vkus docela vyžehlený, chybělo mi víc tajemna a akce v odporu a rozporu. Avšak dobře sehraný herecký výkon. Hodně mě zneklidňovala ta americanizace a málo VB. ()

willmore

Pro mě byl tenhle film utrpením. O Turingovi toho zase až tak moc nevím, ale z toho, co vím, tak dešifrování Enigmy zdaleka nebyla takové one man show. Byl to matematik a pochybuju, že dešifrovací stroj stavěl sám. To by tolik nevadilo, ale zcela určitě Turing nerozhodoval o tom, jaké dešifrované zprávy se pustí dál, a co ne. To už mi vadilo dost. A pro mě největší utrpení bylo, že Turing byl podán jako velice trapný kříženec Sheldona a Johna Nashe z Čisté duše. Proč se dnes už asi po sté chytrý matematik/vědec prezentuje jako totální asociální psychopat? Scénka v baru, kdy Turing dostane nápad, jak Enigmu prolomit, to bylo jak přes kopírák z Čisté duše. Tohle téma mohlo být zpracováno výrazně líp. Dost se bojím dalších filmů o geniálních vědcích. Jsem zvědavý, jak by si filmaři poradili s R. Feynmanem, který byl zřejmě velmi zábavný a společenský člověk. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel