Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Milky.

Z nostalgie a pro krásnou Rachael hodnotím 4. Hvězdičku odebírám za debilního Paula Walkera, sral mě tehdy, sere mě i v současnosti a nechybí mi. ()

Pedro

Tradičně prostoduchý film z prostředí americké střední školy, při kterém se vám ale, oproti jiným, alespoň nedělá fyzicky nevolno. ()

D@ve

K tomuto se dá říct jen jedno. Je těžko uvěřitelné, že by se tohle stalo ... už jen to že jako obvykle je ta na první pohled nejhnusnější holka vlastně nejkrásnější....absolutní blbost :) ()

Brylin

Jestli nemáte co dělat a chcete jen tak zabít odpoledne, je tahle romantická komedie přesně pro vás. Ve srovnání s filmem 10 důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl ve stejném roce a odehrává se ve stejném prostředí, je ovšem znatelně slabší. Potácí se na pomezí dvou a tří hvězd, k těm třem ho přibližuje fakt, že se na film příjemně kouká a Rachel Leigh Cook je opravdu roztomilá. Zápletka je však slabá a předvídatelný děj plný klišé. Na tři hvězdy tedy film nakonec nedosáhl - dávám dvě a půl. ()

Johny303

Ve svém žánru nenáročných blboučkých slaďáren se jedná o průměr. Shlédnout se to určitě dá, když nejde nic lepšího. ()

kaze

Film, ktorý je trochu (?) gýčový a typický americký. Ale keď máte doma 16-ročnú fanynku Paula Walkera, tak určite uspejete :) ()

Lukoye

Velice tupý film odehrávající se v černobílém prostředí americké středoškolské mládeže. Něco mezi popelkou a Pigmalionem. Snímek snažící se dokázat, že každá inteligentní, kriticky uvažijící mladá nadaná dívka se může po zásahu vizážisty a mentora v podobě, koho povolanějšího, nejhezčího kluka ze školy, stát tupou navoněnou nemyslící parodií a nejtupější barbínu na škole. Neustálé moralizování na všech úrovních. Film tak nereálný, že mě to až uráží. O to horší, že mládež jež to shlídne, bez ostatních zkušeností, musí nabýt pocitu, že všeho lze dosáhnout ze dne na den, bez problémů a vývoje. Jednoduše jste dnes kačátko a zítra královna třídy. Bulshit, který se může rovnat tak s S club 7. ()

ypres.bass

Už je to dávno co jsem to poprvé viděl, ale stále trvám na názoru že je to jedna z mála "teen_comedies" na které se dá podívat i víckrát. U mne už minimálně kvůli nádherné Rachel Leigh Cook (ale s brýlema jí to slušelo víc) --- 70% ()

RadimFišer

Nápodoba originálu do konce 20. století, do naší současnosti. Film není zahraný na 100 procent, je vidět, že je to film. Tím začínám na 3 hvězdách, protože bolest, kterou ta dívka musela zažít při zjištění, že byla objektem sázky... Je to jen život a život je jen sázka. Oceňuji vidět současnost v tomto filmu, ale víc mi film nedal. Hodnotím dvěmi hvězdami pro unikátnost příběhu. Jinak mě film rámcově zapadá mezi dálší a další průměrné filmy, kterých je dneska jak pneumatik kolem závodních tratí. ()

Kochanski

U těhle filmů vždy vite, jak dopadnou... pokud se s tím smíříte a necháte se "bavit", odnesete si z toho nezhnusený ale deprimující pocit, že to takhle v životě přece nechodí!! ()

Rami

Přirozeně krásná umělkyně s osobitým vkusem a výrazem vyhýbající se nástrahám a stupiditám amerických středních škol, kde je tím nejdůležitějším kritériem oblíbenost, se zamiluje do velmi oblíbeného studenta. Tak nějak by se dala popsat první půlka filmu, která se mi opravdu líbila, a přiznávám se, že jsem Rachael Leight Cook a jejím nádherným očím držel palce. Nakonec vše dopadlo jak mělo - tedy dobře. Ale přesto mě to neuspokojilo. Naopak, celá druhá půlka (nebo možná poslední třetina) filmu mě více než znechutila. Ta dívka, která si celý život ponechávala svůj osobitý styl, ta, která pohrdala make-upem, nafintěnými slečinkami a stupidními spolužáky, se nekonec stala jednou z těch namalovaných stupidních středoškolaček, pro které je důležitá jen ta oblíbenost. Pro mne je to velké zklamání z toho, kam se tento příběh ubíral. Za první půlku dávám 4, za hlavní hrdinku 1 hvězdičku a za druhou půlku -2,5. Celkově 2,5 - tedy 3 hvězdičky. :-( ()

Colleague

Co jsem od toho filmu čekal, to jsem tam viděl. Rozhodně nejsem zklamaný, párkrát jsem se zasmál (třeba dabing: Ty můj frňáčku!!) a i ta herečka byla parádní. Zas na druhou stranu to bylo takový pohádkový, jasně definovaný zlo a princezna a taky každý už na začátku ví jak to dopadne. ()

merigieren

Co to je My Fair Lady ??? Najdou se zde dvě hodně odpudivá tancovací místa, pak několik vtipných hlášek, děj celkem ubíhá, prostě střední škola a "královna" plesu malující modré obrazy v modrých šatech :-). Jak známo, člověk je tvor společenský, proto se nelze od ostatních izolovat. Samozřejmě nemůžu zapomenout na tu lásku. Být to jindy asi by to 3* nevybojovalo... ()

Rokle

Je jasné, jak se to bude vyvíjet, je to naivní, ale já jsem se u toho příjemně bavil. Plusem je moc hezká hudba a krásná Rachael Leigh Cook. ()

bolf!k

Na jednu stranu to je směšný, na druhou ale vlastně docela příjemný pokoukání se sympatickým obsazením. 60% ()