Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Dexter666

Môj obľúbený romantický teeny-movie. A to z jednoduchého dôvodu: Rachel Leigh Cook je tu jednoducho čarovná. Dej sa pri tom nijak neťahá, je síce schématický, ale komu by to vadilo? Freddie Prinze Jr. sa narodil pre role v podobných filmoch. Nemám nad čím rozmýšľať - je to žánrová jednotka... ()

Veeria

Proměna z káčátka v labuť....Tyto filmy můžu, i když pravda, jsou lepší, povedenější verze, ale tato v sobě má určité kouzlo....Líbí se mi, jaké sebevědomí Lancy získá...:) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

mikul

Toto je film, při kterém jsem měl pocit, že už jsem ho viděl, protože takových filmů je hodně, jednoduchý příběh, při kterém víte, jak to dopadne. Ale přesto je to příjemný film, pro víkendový večer jako dělaný:-)..další shlédnutí mě nebude dělat problém. ()

Llaney

Tenhle film mě zastihl v tom správném věku asi 14 let a líbil se mi. To, že je už nějakou dobu mimo mojí věkovou skupinu ale neznamená, že ho musím jako intelektuál hodit do odpadu. Jasně, zpětně si uvědomuju jeho jednoduchost, nic to ale nemění. ()

Mc.Flurry

tak jako takovy hodne unili....no co se da delat....jako celkem good videla sem lepsi...ale tak jako da se to....osklivka z kery se vzdycky stane kraska...pste konec kerej vite uz pri prvnich minutach ()

2sistem

Klasický příběh, predvídatelný už od začátku, ale i tak film překvapí, nebo spíše potěší. Známý a sympatický herci. Viděno několikrát, ale vždy stejně pobaví. ()

demovka

NEmusíte se mnou souhlasit, ale věřte, že musí vznikat i filmy, kdy se holky baví a jsou rádi za dobrý konec. Rozhodně je IKONICKÁ scéna, kdy šikanující (Chris Owen) musí sníst svoje pubický ochlupení, které bylo připraveno pro malého Simona (Keiran Culkin). Lacey (Rachael Leigh Cook) má dobrého kamaráda, který má ale nejradši jídlo (Elden Henson). Je do sebe uzavřená, vzala si nebo musela si na svá ramena vzít zodpovědnost za spousta věcí. Nedokáže si ale užívat a je to znát i v jejich obrazech. Na stejné škole je premiant (Freddie Prinze Jr.), který dostane kopačky a uzavře hloupou sázku, že on dokáže z kohokoliv udělat královnou plesu.  A pak je tady jeho kamarád, syčák (Paul Walker), co pochopí, že je to vážné, závidí mu a rozhodne se z toho využít něco i pro sebe.  Přeměna ošklivého káčátka v sebevědomou labuť nebyl špatný nápad. Ale přeměna mladíka na dospělého nebyla vidět, Freddie byl většinu času vykulený a zaražený. Neměl, co hrát. Chválím Paula Walkera, byl velice dobrý. Stejně tak působil i Kevin Pollak (otec). Chtěl bych pochválit i Cleu DuVall, měla málo prostoru, ale strhla na sebe pozornost. ()

P@\/EL

Je mi samozřejmě jasné, že americké teenagerovské komedie nejsou pravdivé, přesto je rád vyhledávám, mám pro ně zvláštní slabost a dokážu se u nich obstojně pobavit. Rád se prostě zasměju těm nenáročným, humorně naivním a absurdním situacím, kterých je i zde dostatek. ()

Zabriskie

Už tolikrát provařená romantická zápletka o dvou rozdílných povahách, které nakonec skončí spolu, je navíc doplněna o proměnu ošklivého kačátka v krásku. Výsledek nedopadl až tak špatně, film má určité kouzlo a navíc je to teenage film, což podstatně oživuje daný žánr. Faktem ale zůstává, že tento film má jednu z nejpředvídatelnějších zápletek co jsem kdy viděl. ()

jirik

Film dobrý tak akorát do televize na úterní večer, kde ostatně asi byl. Snadno předvídatelné,aneb jak z ošklivky udělat superkočku...už trochu nuda páni scénaristi, ne? ()

Cristiena

Naivní a poměrně milý, leč hodně neoriginální film na tisíckrát omílané téma, kde je v podstatě všechno předvídatelné už od samého počátku, takže náročnost příběhu je zcela nulová.Zach a Laney ale tvoří krásný pár, což film poněkud vyzdvihuje spolu s úžasnou taneční scénou na plese. ()