• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

Nechápu proč zavírat oči a ohrnovat nos? Prostě se některé věci dějí a dějí se naturalisticky, tak proč je nějak přikrášlovat. Samozřejmě nedějí se asi v takové koncentraci jako v tomto filmu, ale to si pište, že takoví někteří mladiství jsou, takoví jsou někteří rodiče a takto žijí některé rodiny a nejen v USA.(7.2.2007)

Pokud se dá natočit hovno i jeho nezaměnitelným aroma, není to pak vrchol filmového realismu? Názory se mění (a možná ještě změní), v roce 2006 jsem vyčmárla emocionálně mravokárný komentář (ostuda a magořina), s kterým o tři roky později víceméně nesouhlasím, bravo, dokonalá dialektická schíza (ale jsem na ni pyšná). Takže v roce 2009 je to za 3* a časem snad ... i za víc... člověk stárne (nesmyslné) ideály padají, emajrajt. Důvody navýšení * - dočasný zájem o artové filmy (bez skrupulí), pornografii a změna přístupu k lidské (i)moralitě. Na čem si ale stále trvám: postavy někdy jednají velmi nelogicky/mimo svoji psychologii - závěrečné filosofování je krásné, ale naprosto nevěrohodné z hlediska toho, že by je vypouštěly z úst právě dotyčné osoby, které na mě celý film působily jako neskuteční voli. Snad byl i záměr filmu, který netouží po divácké identifikaci s postavami, ale vytváří neustálý, avšak voyersky vizuální distanc. Styl předčil naraci. Ken Park není porno, ale nezávislé drama, a právě v tom dramatickém apelu (?) selhává a jeho zprostředkovaná naturalita ztrácí na věrohodnosti (čímž nemyslím, že by se film nesnažil být realistický, jen mu to logicky občas nevyhází..). Co do šokujícího efektu - ten netkví v jen v explicitním sexu, ale v otevřenosti zobrazování a naprostému odhalení i toho neskrývanějšího soukromí, o kterém se nemluví a nikdo ho sám nezažil - které "jste někde četli jako zprávu v novinách". Pokud u průměrného diváka film vzbudí morální zamyšlení/šok či nechuť, pak splnil svůj účel. http://www.cinepur.cz/article.php?article=8 Hard lajf.(13.7.2006)

• POMO

Ak je umením natočiť hovno i s jeho arómou, potom je tento film veľkým umením.(25.3.2003)

1) Ken Park NENÍ ŠOKUJÍCÍ FILM. 2) Ken Park NENÍ PORNO. Pokud to tvrdíte, tak jste porno v životě neviděli. 3) Právě otevřené sexuální scény jsou snad jediným sluncem tohoto filmu, jinak se veškerý děj brodí v hnusu; Americký hnus - tak jsem si pro sebe pojmenoval tento film. Nemyslím to nijak hanlivě vůči filmu samotnému, myslím to jako narážku na film Americká krása. V Ken Parku jsem si sice bílých laňkových plotů nevšiml, ale různými úchylkami (podivnostmi) života na americkém předměstí se zabývá také, akorát v trochu extrémnější poloze. Příběhy, zbavené melodramatičnosti a snahy zlehčovat trpké věci tragikomickými pomůckami, jsou podány s absolutní samozřejmostí, až z toho v některých momentech mrazí v zádech. Takovým příkladem budiž scéna s prarodiči. Je to sice už trochu extrém, ale věřím, že nebudete hledat dlouho, než narazíte v amerických novinách na článek s podobnou story. Když se ještě vrátím k sexu jako k jedinému úniku od nemastné, neslané reality nudící se (případně frustrované) mládeže, pak ten je rovněž nasnímán velice přirozeně, takže kamera se poslušně neodvrací od míst dění, jak tomu bývá ve "slušných" filmech, ale ani přidrzle dloho neciví a neslintá nad obnaženými genitáliemi. Největší šok jsem utrpěl až tady po přečtení naprosté většiny zdejších komentářů.(27.2.2007)

Clarka já můžu, i když chápu, že ostatní ne .. mě si kdysi získal Kids a od té doby mi prostě sedí ..(30.5.2008)