• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

• B!shop

No koukat se na to dalo, i kdyz par scen bylo dost nechutnejch.(1.2.2005)

• Chrustyn

No, je vidět, že se nás opět režisér pokouší šokovat tím jak se chová dnešní mládež. Avšak narozdíl od jeho starších \"Kids\" mi tohle přišlo o ničem a režisér nás akorát šokuje zbytečnými detaily (detailně natočená masturbace od začátku do konce, záběr na močícího chlapa, kde nám režisér s chutí ukáže jak ho bůh obdařil apod.) a nic nedává smysl.(20.3.2007)

Pokud se dá natočit hovno i jeho nezaměnitelným aroma, není to pak vrchol filmového realismu? Názory se mění (a možná ještě změní), v roce 2006 jsem vyčmárla emocionálně mravokárný komentář (ostuda a magořina), s kterým o tři roky později víceméně nesouhlasím, bravo, dokonalá dialektická schíza (ale jsem na ni pyšná). Takže v roce 2009 je to za 3* a časem snad ... i za víc... člověk stárne (nesmyslné) ideály padají, emajrajt. Důvody navýšení * - dočasný zájem o artové filmy (bez skrupulí), pornografii a změna přístupu k lidské (i)moralitě. Na čem si ale stále trvám: postavy někdy jednají velmi nelogicky/mimo svoji psychologii - závěrečné filosofování je krásné, ale naprosto nevěrohodné z hlediska toho, že by je vypouštěly z úst právě dotyčné osoby, které na mě celý film působily jako neskuteční voli. Snad byl i záměr filmu, který netouží po divácké identifikaci s postavami, ale vytváří neustálý, avšak voyersky vizuální distanc. Styl předčil naraci. Ken Park není porno, ale nezávislé drama, a právě v tom dramatickém apelu (?) selhává a jeho zprostředkovaná naturalita ztrácí na věrohodnosti (čímž nemyslím, že by se film nesnažil být realistický, jen mu to logicky občas nevyhází..). Co do šokujícího efektu - ten netkví v jen v explicitním sexu, ale v otevřenosti zobrazování a naprostému odhalení i toho neskrývanějšího soukromí, o kterém se nemluví a nikdo ho sám nezažil - které "jste někde četli jako zprávu v novinách". Pokud u průměrného diváka film vzbudí morální zamyšlení/šok či nechuť, pak splnil svůj účel. http://www.cinepur.cz/article.php?article=8 Hard lajf.(13.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,054,000/0%/(4.6.2010)

• berg.12

Nevím, jestli mám právo hodnotit film, na který jsem se nedokoukal, respektive viděl velmi útržkovitě, ale na víc jsem prostě nenašel sílu. Dokonalé a absolutní ztělesnění toho, co si představím pod pojmem antifilm.(2.1.2006)

• - Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)

• - Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)