• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

Pokud se dá natočit hovno i jeho nezaměnitelným aroma, není to pak vrchol filmového realismu? Názory se mění (a možná ještě změní), v roce 2006 jsem vyčmárla emocionálně mravokárný komentář (ostuda a magořina), s kterým o tři roky později víceméně nesouhlasím, bravo, dokonalá dialektická schíza (ale jsem na ni pyšná). Takže v roce 2009 je to za 3* a časem snad ... i za víc... člověk stárne (nesmyslné) ideály padají, emajrajt. Důvody navýšení * - dočasný zájem o artové filmy (bez skrupulí), pornografii a změna přístupu k lidské (i)moralitě. Na čem si ale stále trvám: postavy někdy jednají velmi nelogicky/mimo svoji psychologii - závěrečné filosofování je krásné, ale naprosto nevěrohodné z hlediska toho, že by je vypouštěly z úst právě dotyčné osoby, které na mě celý film působily jako neskuteční voli. Snad byl i záměr filmu, který netouží po divácké identifikaci s postavami, ale vytváří neustálý, avšak voyersky vizuální distanc. Styl předčil naraci. Ken Park není porno, ale nezávislé drama, a právě v tom dramatickém apelu (?) selhává a jeho zprostředkovaná naturalita ztrácí na věrohodnosti (čímž nemyslím, že by se film nesnažil být realistický, jen mu to logicky občas nevyhází..). Co do šokujícího efektu - ten netkví v jen v explicitním sexu, ale v otevřenosti zobrazování a naprostému odhalení i toho neskrývanějšího soukromí, o kterém se nemluví a nikdo ho sám nezažil - které "jste někde četli jako zprávu v novinách". Pokud u průměrného diváka film vzbudí morální zamyšlení/šok či nechuť, pak splnil svůj účel. http://www.cinepur.cz/article.php?article=8 Hard lajf.(13.7.2006)

Clarka já můžu, i když chápu, že ostatní ne .. mě si kdysi získal Kids a od té doby mi prostě sedí ..(30.5.2008)

• genetique

Pekná predstava ideálnej americkej rodinky, ktorá je ale možno častokrát reálnejšia, ako sa to všetko dostáva k nám. Syn je doma týraný každý deň ožraným otcom, chodí so svojou susedou, pritom šuká jej mamu. Pohodová rodinka. A to nie je všetko. ;-)) 50%.(2.5.2006)

• sepp

Nic nez softcore porno.(6.9.2003)

...ach jo ach jo ach jo... Znáte přece všichni to přísloví, že kdo říká že nedělal, dělá dodnes... A tak teda chápu ty lehce hysterické komenáře a odpadové hodnocení. Fakt ale ve svém okolí kdekoli na světě nic a nikoho podobného neznáte? A jaký byl ten váš teen sex? A co vaše puberťácké sny a experimenty? Myslím, že ten film jen tvrdě zobrazuje jistou realitu, ale v ničem netlačí na pilu. Jen bezútěšně ukazuje bezútěšné vztahy několika bezútěšných lidí... Tak zahoďte komplexy a návyky na všechna ta inťácká či novácká klišé (ó jak se u těchhle kontroverzních filmů potkávají ve svých nechápavých odsudcích zoufalci všech kulturně-společenských vrstev) a podívejte se na to znovu. Nebo si běžte pustit na tý týví nějakou opravdovou sračku... No anebo si vyhoňte... :-)) Film jako film za tři, ale to téma a jeho syrové realistické zpracování jasně za čtyři... - - - P.S. V rámci škatulkování na čsfd jde prý krom žánru "drama" ještě o "dobrodužný" a "akční" film. To asi vymyslel nějaký zoufalec u své duševní onanie...:-) - - - P.P.S. Ach, co to vyvádí te(e;-)n >blbý< zbytek světa... :o) - Na IMDb 6,1/10 - přes šest tisíc hlasů (březen 2007)... Hm, takže tak nějak, mindráčci čecháčci...(17.9.2005)

• - Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)

• - Existuje aj reálna osoba menom Ken Park. Park bol v skutočnosti profesionálnym korčuliarom v 80-tych rokoch minulého storočia. (MikaelSVK)

• - Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)