• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

Kdysi jsem viděl v kině. Jsou to už nějaké čtyři roky. Pak se mi do ruky dostal film na DVD. A to se nemělo stát, neboť moje pubertální sestra si ho pouštěla minimálně dvakrát týdně a já před tím neměl kam utéct. Výsledek? Sestra z puberty vyrostla a já měl klid. Co z toho plyne? Že tenhle film už znám bohužel z paměti. A žádné hluboké ponaučení jsem tam nenašel, ač jsem k tomu měl mimálně nekolik desítek příležitostí. Podtitul nahlédnutí do života americké mládeže je podle mne až příliš přehnaný. Chtěl bych vidět kluka, který si vystřelí mozek z hlavy kvůli tomu, že je jeho holka těhotná, a ještě si to natočí na video. Chtěl bych vidět kluka, který v noci zničehonic vezme kuchyňský nůž, zabije prarodiče a ještě je u toho vzrušenej. Chtěl bych vidět holku, která se vdá za vlastního otce. Tohle se podle mne nemůže stát ani v Americe. A pokud ano, tak jsem rád, že žiju v Česku. Ale na druhou stránku, film je koukatelný, což je u filmu nejdůležitější vlastnost. Tři hvězdičky to jistí...(30.4.2007)

• tron

Takmer odpadová, miestami vyložene nechutná, záležitosť od režiséra, ktorý kedysi vďaka kontroverzným KIDS kosil slávu uznania, ale už jeho ďalšie projekty (ŠIKANA) ukázali, že predčasne. Starý pánko nevie pracovať s príbehom, postavami, hercami, ani ďalšími nepodstatnými záležitosťami, ktoré robia film filmom. Kým u KIDS som mu to ešte bol kvôli drsnej téme schopný tolerovať a dokonca to pokladať za plus (80%), ďalej sa takto žiť nedá. Jediným dôvodom, prečo som rád, že som KENA PARKA videl, sú odvážne erotické scény, miestami hraničiace s pornom. Trojnohý pes k tomu. Hnus. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/186995/Ken-Park-20.html(27.3.2005)

• Faye

Zážitek z filmu-pocit nevolnosti.(13.10.2004)

Můj dojem a názor na toto dílo je nepatrně odlišný od většiny uživatelů. Tento film neukazuje nic jiného než realitu a to o tom, jak žijí mladí, hulí, provozují pohlavní styk a mají sadistické úchylky. Jistě, tyto aktivity se vyskytují ve spoustě filmů, ty ale nerežíruje kontroverzní Larry Clark. Jakýmsi mým filmovým smyslem je tento film lehce podceňované dílo, které má v sobě, i přesto, že to jediné, co se v něm děje, je "just fucking and fucking", jakýsi nevysvětlitelný umělecký náboj.(8.5.2006)

• B!shop

No koukat se na to dalo, i kdyz par scen bylo dost nechutnejch.(1.2.2005)

• - Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)

• - Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)