Bylo tu sice několik slabších okamžiků, ale když přihlédneme k tomu, že se jedná o film starý šedesát let, k tomu, v jaké době vznikal (neměl ještě potřebný odstup od zobrazovaných událostí, k moci už se dostala komunistická strana), tak je třeba smeknout. Tohle není žádná propagační agitka o tom, jak komunisté vedli slovenské povstání, na jaké jsme byli zvyklí z pozdějších let, ale poctivé syrové drama o obyčejných lidech, kde vlastně jakákoliv politika absentuje.(21.10.2008)

ci jeho, vojenský veľkofilm navyše s unikátnymi xábermi z SNP, skvelá výpoveď o jednom z najzávažnejších historických okamihov našich dejín a k tomu skvelý František Dibarbora(20.10.2005)

Teda musím říct, že jsem takto skvělý film nečekal. Od začátku až do konce se jedná o velice silný příběh, nuda žádná a celé je to navíc skvěle natočeno.(9.3.2011)

Na Vlčích dierach sa už neodvratne podpísal ten povestný "zub času", každopádne každý nový divák bude k filmu pristupovať viac ako k povinnej filmovej čítanke, akoby očakával niečo, čo by mohlo konkurovať neskorším vojnovým filmom. Vlčie diery sú prvým, a zároveň jedným z mála filmov o SNP, ktoré sa snažia túto udalosť zobraziť komplexnejšie, nielen ako jeden príbeh na pozadí povstania, o ktorom by sme sa tak veľa nedozvedeli. Dialógy škrípu, keď malé dieťa hovorí, že Nemci sú zlí, tak som cítil, ako Bielik tŕpne za kamerou a hovorí si, nech to povie aspoň trochu prirodzene. Stopercentnú čiernobielosť charakterov môžeme taktiež pripísať dobe vzniku, na druhú stranu by sme tak nemali jedného z najväčších arcizloduchov histórie slovenskej kinematografie v podaní Františka Dibarboru. No a zo záveru by mal určite radosť aj Ray Harryhausen.(2.9.2014)

Vynikajúci film a výkvet slovenskej kinematografie. Silný príbeh a brutálne zábery fašistov, ako sa snažili robiť na Slovensku poriadky s partizánmi. A taktiež brutálne zábery ako si to Slováci od nich len tak ľahko nenechali.(23.3.2009)