César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Herzeleid

Po mnoho letech druhá šance, ale pořád z toho nejsem tedy odvařený. Nápad zajímavý, provedení slabší. Potřetí to už fakt vidět nechci :-) ()

deckardx

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy "fandil" záporákovi. Není potřeba litrů krve nebo předvídatelných lekaček, aby se zrodil atmosférický film, u kterého bude místama mrazit v zádech. Jednoduchý, ale velmi chytrý příběh o člověku, který bude šťastný, když vy budete nešťastní. A přesto mu tak trochu držíte palce... ()

Linkyc

Holky, taky se občas koukáte pod postel jestli tam není bubák a nebo váš domovník s lahvinkou (vína? ale kdeže) chloroformu? Ne? Tak to začněte, poněvadž po tomto filmu budou úchyláčci a stalkeři slavit hody na počest návodu jak zničit lidem (ženám obzvláště) život. Na tenhle snímek jsem se donutil koukat vlastně omylem v touze vidět další španělský film co mě možná bude bavit. A ejhle, ono to mělo opravdu kou...e. Sice jsem z příběhu neodvodil proč si hlavní anti-hrdina César vybral právě onu podnájemnici za svou sleep-tight oběť, ale to bude zřejmě moje chyba. Pár kiksů se zde našlo, např. jak dlouho by musel člověk čekat pod postelí než by se jeho kořist vrátila, mohlo se stát cokoliv, člověk není stroj, náhlé odbočení od zaběhnuté rutiny, humpolácky poschovávané "nádobíčko'' pod postelí (to si opravdu myslel, že ona slečna špindíra nikdy nebude čistit nebo otáčet matraci?) atd... ()

JančiBači

Každý človek má svoje tajomstvá.No niekoho tajomstvá sú zvrátené. César je domovník ktorý je toho príkladom.O obyvateľoch domu vie všetko.Značí si ich príchody a odchody a stačia náhradné kľúče aby sa počas ich neprítomnosti poobzeral po ich bytoch.Objektom jeho záujmu je však sympatická obyvateľka Clara (španielská verzia našej Soňe Norisovej ), ktorou je César doslova posadnutý. Posadnutý natoľko, že sa neštíti čakať na ňu v noci pod postelou, omámiť ju a zneužiť.Samozrejme chlap ako on by u nej nemal šancu ale aj tak si našiel svoju zvrátenu cestu. Atmosferické, napínavé a velmi dobre zahrané.Louis Tosar je tá najlepšia voľba a kvoli jeho herectvu si film určite v budúcnosti ešte pozriem. ()

latvar

Od teďka se radši vždycky podívám pod postel před spaním, jestli tam někdo není :-) Povedený film, který nám ukazuje, že láska má tisíc podoba a někdy lidi dovádí k šílenství. 75% ()

Hanzisko

Balagueró = REC. Čekal jsem úplně jiný film. Tím nemyslím, že Zatímco spíš mě nějak zklamalo, ale přece jenom to nesplnilo má očekávání. Někde kolem poloviny filmu jsem začal přemýšlet, jestli náhodou trošku nevykrádají Dextera. Tak celkem dost věcí tomu nasvědčuje, od neschopnosti být šťastný po uspávání chloroformem. V konečném účtování celkem povedené drámko, že kterého šlo vymáčknout víc. 65% ()

navorski

Co se mi musí honit hlavou, aby mi narostly dost velké koule na to, abych mohl tajně spát v cizí posteli? Tak o tom jsem přemýšlel velkou část filmu, který je to tak trochu nepravděpodobný, skřípe, ale místy je tak napínavý, že hltáte každé filmové políčko a potíte se víc než vlezlý domovník. Takže ve výsledku to bylo docela příjemné čekání na rozuzlení mozkových závitů hlavní postavy. Domovník César si myslím právem zaslouží titul Hrdiny roku, protože takové koule, jako má on, nemá ani John McLane. ()

zsn

Španělská verze Intimní pasti s Hillary Swank. Naprosto stejnej film - jen ten úchyl v Intimní pasti vás na rozdíl tu od tohoto neirituje, že si na vás dovolil v noci vlízt... Verbal nezklamal - namísto viagry oslňuje ženy chloroformem, taky se dá :-) ()

Daddko

Hororom sa zďaleka vyhýbam, našťastie toto nie je horor. Poučenie: Nikdy nevieš kedy a kde stretneš MAGORA. ()

danca044

Zpočátku mě film moc nebavil, ale čím více se děj blížil ke konci, tím více jsem si ho užívala. Nenápadný a milý domovník mě opravdu překvapil a zajímavé zakončení filmu taktéž. Mientras duermes je opravdu velmi zajímavý španělský film, který jistě stojí za shlédnutí. ()

BMAJTZ

Luis Tosar si to v tomhle filmu hrozně dává, tak znepokojivou postavu jsem v hororu už dlouho neviděl, Tohle můžu vřele doporučit a to hlavně proto, že se zde vsází víc na atmosféru než na cokoli jiného. ()

Firebug

Mientras Durmes se rozjíždí hodně zostra a stále graduje. Hlavní postava je přes sympatický zevnějšek strašlivý zmrd a hned zkraje před diváka vykládá karty na stůl. Rejža ale sleduje veškeré jeho jednání s takovým zaujetím a láskou, že tomu hajzlovi prostě fandíte. Hra na kočku a myš tedy neprobíhá pouze na plátně, ale i ve vaší hlavě. Zábava to je sice krutá, ale fakt výborná. Jaume Balagueró překonal svůj [Rec] levou zadní. ()

herr_carter

Netradičně skvělý, výbornou hudbou opláštěný, spíše než-li horor, nevšední psychologický thriller o zamindrákovaném domovníkovi, jehož hlavním životním krédem je soužití s nájemnicí,která do poslední chvíle nic netuší...doporučuji vřele všem, kteří ocení kvalitní a inteligentní film.....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

bari68

Balagueró si ,,Mientras duermes,, udržal svoj kvalitný štandard.Film ide rozdeliť na akési dve časti, pričom zo začiatku sledujeme a poznávame hlavné postavy, kde dej nie je až tak plynúci a miestami nudí.V druhej polovici filmu si reputáciu vylepšuje a úloha kočky a myši je občas v antonymickom kontraste.Herci, resp. hlavne Luis Tosar je skvelý a filmu dáva zaujímavú auru.S konečným výsledkom budete spokojní, bo nie je to žiadna škatuľka, kópia, xerox, ale dejová kostra neobsahuje žiadne klišé a tak je toto dielo príjemným oživením.Ja som čakal trochu viac... Bohužiaľ u mňa je to ,,len,, kvalitný thriller, ktorý sa na horor díva ešte trochu zďaleka. ()

DavidS.

Španělská odpověď v hitchcockovském stylu na otázku z písně kapely Chinaski : "Kláro, jak to s tebou vypadá od půl devátý do osmi ráno?" ()

Luciášek

Když si vzpomenu na svou šéfovou, tak si vždy znovu uvědomím, že lidé, kteří nesnesou štěstí druhých opravdu existují. ()

nameadel

Španělské filmy, bojím se vás. Ta vaše mentalita jde mimo mě a tak mě chvílemi dost děsíte. Ale ještě vás nezahazuji! (nevypadá Luis Tosar jako Táborský?) ()

VIPerson

Velkým plusem filmu je hlavní představitel Césara,díky kterému by se postava mohla stát téměř ikonickou a být tvůrci klidně bych se nebál pokračování.Děj ale neodsýpá tak svižně jak bych si přál a zapamatování hodných scén je poskrovnu.Vypíchnul bych scénu,ve které je César skoro přistižen.Ta byla opravdu povedená...Popravdě se spíš těším na finální REC od stejných tvůrců (režiséra). ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš