César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

tomkat

Chcete zažít manipulaci režisérem a konkrétní projev myšlenky "zlo dokáže mít tu nejnevinnější, nejobyčejnější podobu"? Prosím - tady je máte, na stříbrném podnose. Ale pozor: riskujete pocit znechucení, pochyby o svém morálním profilu a paranoidní stavy před usnutím. ()

klobasa

Škoda pomalejšího tempa,asi bych k hodnocení ještě něco přihodil.Hlavní hrdina válí a jeho eskapády mě občas vykouzlily na obličeji úsměv.K tomu jěště povedená sousedka vyděračka a je o zábavu postaráno.Parádní film s perfektním koncem! ()

IAMAD

No panečku koukám! Super film s parádní atmoškou a dobrým psychoušem v hlavní roli :) A pak že se nemáme koulat pod postel :)) ()

s.u.g.e.r.

Pro nekoho mozna plus, ze to neni made in USA. Vcelku predvidatelny film o "spešl" domovnikovi. Filmů o šmírování, posedlosti bylo hodne-tento se nijak nelisi Snad jen rada do zivota: Do lidi nevidis-tak radeji predpokladej, ze jsou to pomatene svine(ta cernovlasa filmova kocka by mohla vypravet) :-) Do cervenych cisel bych to ale nevidel. ()

hardcoremuf

Ukázkový "napínák". I když už si opravdu myslíte co se stane tak vás César vždy překvapí. Za mě 5 hvězdiček a jen doporučuji. ()

disstanda

Film s naprosto originálním námětem i atmosférou o vrátném poskytujícím "nadstandartní" služby obyvatelům celého domu sráží v mých očích pouze místy nelogické chování ústředních postav v klíčových okamžicích. Jinak vše funguje jak má a já se jdu podívat po dalších dílech J. Balaguera ()

Indio

Amélie z Montmartru naopak.Tomuhle pánovi dělá, narozdíl od Amélie, dobře když lidem škodí.Jen jsem žasnul jak daleko byl schopnej zacházet a ten spokojenej úsměv, když Kláře ten její konečně setřel z tváře a udělal z ní lidskou trosku. To mu ale nestačilo a musel na svůj dortík dát zvrácenou třešničku. ()

baronGrga

Španělé a zase vynikající! Jen mě tak napadá, jestli lezení lidem pod postel a obývání cizích bytů patří ke španělskému folkloru, protože po El Habitante incierto je to již druhý kousek z Iberského poloostrova, který s tímhle obskurním koníčkem pracuje. Nečekejte horor v tradičním slova smyslu. Domovník s obočím hustým tak, že by se dalo krájet, rozehrává v Mientras duermes důmyslnou kamufláž a právě hranice mezi utajením a prozrazením vás bude udržovat v dokonalém neustálém napětí. Nemám srovnání s REC sérií, ale tenhle Balagueró jednoznačně stojí za zhlédnutí. 80% ()

golemek

silne 4 hvezdicky... pekne husta atmosfera, ktera neda ani na chvili divakovi vydechnout... je velmi zvlastni se divat na film, kde hlavni postava je jaka je a nemuzete k ni citit absolutne zadne sympatie... dost scen je velmi neprijemne sugestivnich.... ()

samurraj

Nechutný film o ještě nechutnějším úchylákovi. Ten konec s tím dítětem je nejhorší. V Kláře se museli míchat dva neskutečné pocity. Na jedné straně krásné dítě a na straně druhé dítě, jehož otec je vrah, psychopat, kerý Kláře zničil život. To musí být šílený pocit. ()

xladik

Sviňskej HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ...........L........... kdo nemá pevné nervy, s...e na to...psychárna, jako by vás někdo pomalu poooooooomaličku natahoval na skřipec. 4 hvězdy ()

Infurius

Uffff. Tak to bol teda dobrý drama/horor. Tak reálne zobrazenie psychošialenca, a není to len vo filme. Určite jeden z 10 000 ludi je taký, ktorý nemá zmysle žiť bez motivace. Z hladiska thrilleru to bolo najlepšie so scénou jak ho našli v izbe, a z hladiska drámy to bolo nakoniec. Úplne som sa do toho vcítil a rozmýšlal som , čo tak by som spravil ja atď. Je mi z toho filmu aj dosť blbo , lebo tá vražda nakoniec bola už tak nechutná , že som neveril, že by človek nečo také spravil, čo začalo pozorovaním. Malo to super napätie aj atmosféru len kus film na depku. 75%. ()

knize viktor odpad!

Horor? Dovolte abych se zasmál, to tam už můžou napsat rovnou love story. Každým pádem po slibném začátku přecházíme k pěkné nudě abych pravdu řekl nevydržel jsem se dívat do konce jednak je to film pro uchylaki a pak je to prostě nuda. Takže dávám odpad ()

Yelush

Keďže REC považujem za totálnu debilinu, do tohto filmu som išiel s miernymi obavami, ktoré boli chválabohu úplne zbytočné. Všetko tu proste funguje tak, ako má. Dobrý nápad, výborný hlavný hrdina, atmosféra, skvelá réžia a toto všetko pekne zmixované do filmu o nešťastnom chlapíkovi, ktorý sa síce snaží normálne žiť, ale ešte viac ho baví robiť nešťastných ľudí okolo seba. Horor to teda nie je ani zďaleka, ale určite to je film vysokej kvality s mnohými dobrými scénami, postavami a hlavne zaujímavým spracovaním. ()

subo.psycho

skvelé..senzačné !! po tomto filme hneď kývnem na prácu domovníka akú mal Cesaer. mať takú nájomničku akou bola Clara Blas to by bral asi každý. To čo jej všetko spravil ako jej riadil život neskutočné. Záver heroický, Španieli opäť raz ukázali ,že sú v hororoch extra trieda :) ()

Pollini

Milé překvapení ze Španělska. Fanoušci obscénních dramat by si to neměli nechat ujít. Originální děj, super výprava a reálná atmosféra. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš