César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Sinn

Na úvod - trochu naštvaná označením "horor". Když horor, očekávám, že se budu bát. Ne nutně s hektolitry krve, ale aspoň trochu lekaček, semtam. Drama je to ovšem vynikající. Dlouho jsem neviděla zajímavější práci, na to jsou holt Španělé machři. Ale jak už psal verbal - to, že si ráno ničeho na sobě nevšimne, mohli trošku domyslet. ()

bourec

Nějak mě to nebavilo.A přiznám se ,že ani nevim,co napsat.Seru na to,ať je ten komentář stejně nudnej jako ten film.40%. ()

Mefistofelle

Belagueró si od svých RECů odběhl odpočinout k thrilleru z prostředí jednoho činžovního domu. A ačkoliv se jedná o dílko na první pohled slabší, než REC, pořád se jedná o výrazně nadprůměrnou záležitost. Jak už se vyjádřil J*A*S*M, celý film stojí na postavě chronicky nešťastného domovníka Césara. Ten se snaží najít životní naplnění ve vztahu nevztahu s mladou obyvatelkou domu, která ovšem nemá ani tušení o Césarově posedlosti a ačkoliv se k němu chová mile, není pro ní více, než nezbytný inventář domu. Luis Tosar, který si zabírá naprostou většinu času na plátně, svou postavu ztělesňuje takovým způsobem, že je vám Césara místy líto a zároveň si říkáte, že je to odpornej zmrd, kterej by zasloužil dostat po tlamě, ne-li hůř. Podobných thrillerů už bylo více, ale ne každý se takhle detailně zaměřuje na postavu "toho zlého" jako je tomu v Mientras Duermes. A i přesto zbyl prostor i pro pár ostatních nájemníků, kteří sice mají tendenci zapadat do archetypálních škatulek (osamělá stará dáma se psy, rozmazlenej vyděračskej spratek, kterej se na venek tváří jak andílek), ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, naopak to dokreslovalo celkovou atmosféru. Rozhodně jsem se u toho nenudila a kdyby Balagueró natočil více podobně laděných filmů, nebyla bych rozhodně proti. ()

Flaxik

Kláro! Tak jak to s tebou vypadá, od půl devátý do osmi ráno! ...zdroj Balaguerovy inspirace je nepochybný, doufám, že jdou Malátnému nějaké ty tantiémy. Jinak je to zajímavé cvičení na téma jak ojet a zůstat nepoznán. Bohužel mě to zastihlo asi v nedobré náladě, takže mě většina filmu vůbec nebavila. Tedy až na závěrečnou scénu s malou zvědavou holčičkou. Fakan jeden! Za tu je tady ta třetí hvězda. Když už kvalitní šmírovací film, to snad raději Nezvaný host. ()

TommyLeeJape

Princ španělského hororu vyskočil ze své škatulky a natočil inteligentní psychologické drama se špetkou krásy, v podání hlavní herečky, a s hrncem slizkosti v podání postavy domovníka. Co si ale budeme povídat, Luis Tosar je jako domovník celkem sympaťák (slizký sympaťák, zase se do toho zamotávám), svoje noční šichty bere smrtelně vážně a když na to přijde dokáže vpálit krutou pravdu důchodcům přímo do očí. Možná právě proto máte během filmu mnohem větší starost o jeho budoucnost než o budoucnost všech ostatních. Mientras duermes určitě nenudí, akorát jeho zařazení mezi horor (ano, tohle tady do svého komentáře napsal každý druhý) mi přijde malinko nepřesné. Mimochodem u závěrečných titulků mě napadla zajímavá myšlenka, je to vlastně jen jednoduchá otázka: To jsem jediný kdo se dívá pod postel jestli tam náhodou není bubák? ()

TomikZlesa

Cesar is home ! a to doslova, ještě že mám pod postelí takovej bordel že se nemusím bát že mi hajnej robátko v noci neprotahuje koncák. Je asi nepravděpodobný aby tomu prasátku něco tak dlouho procházelo, ale budiž, jak ale s tímhle chobotem může někdo sympatizovat ? i když Marta Etura by za to asi stála :) ()

C0r0ner

No jo, mě Španělé nezklamou snad nikdy. Když oni totiž umí napsat dobré scénáře, obsadit dobrého režiséra a vybrat skvělé herce. A to vlastně v každém svém filmu. Zatímco spíš je dost svíravý thriller, kde člověk neví, komu má fandit, protože příběh jede z pohledu sympatického záporáka. A závěr je masakr, co se vidí výjimečně. 85% ()

sulimo

Opovrhovala jsem sama sebou, když jsem zjistila, jak moc hlavnímu hrdinovi přeju, aby ho nikdo nikdy nechytil. Jenže o to zjevně šlo, takže paráda, i když se budu asi nějakou chvíli nenávidět pro to, jak moc mě Balagueró a dokonalý psychopat Tosar dostali. Jen tak dál. ()

pufina

Domovník ve středních letech. Poloplešatý. Sám a nešťastný. Drží ho při životě to, že i ostatní jsou nešťastní. A jak se zabavit při osamocených nocí? Žádný problém, když v domě bydlí mladá kráska. Příjemně napínavá atmosféra, závěr mě skutečně pobavil! ()

zette

Velmi kvalitni thriller o silenem domovnikovi a jeho mlade obeti! Film, i kdyz se cely odehrava jen v jednom dome, bavi od zacatku do konce. Na pohled sympaticky a klidny domovnik (vyborny Luis Tosar) a krasna najemnice (Marta Etura) jsou velmi dobre obsazene role. Spanelske filmy poslednich let umi zaujmout. ()

Pajky3

Hororový Pátek třináctého part IV - Tak a na scénu přichází první ze dvou španělských počinů při naší noci. V hlavní roli charismatický Cesar v podání Luise Tosara. Příběh vrátného jehož jedinou radostí je níčit štěstí ostatním. Hraní si s bytem a v bytě Carly je úžasně zvrácené a zajímavé. I když úplný horor to nebyl, tak si to určitě připsalo jednu z nejpůsobivějších scén. Mám na mysli tu, jak si počkal v závěru na tu malou holku. Velká paráda a velká spokojenost. Španělská tvorba snad už ani neumí zklamat. Dost možná nejlepší film večera. ()

Wormboy

No pekne...takeho domovnika by som veru nechcel mat. A suhlasim, ze ide o fajnovu zanrovku, s ktorou fanusikovia jednoducho musia byt spokojni. ()

johanka.g

Něco mi na tom filmu nesedělo. I když hrdina byl dostatečně slizký a jeho oběť dostatečně krásná nepostačilo k lepšímu hodnocení jak 65%. Horror to rozhodně nebyl. ()

campix

Zpětně musím jít s hodnocením ještě níž, jelikož ani po čase se nemůžu srovnat s tím, jak zvrácené to vlastně je. Španělská dramata dokážou být hodně zvláštní (jako například Kůže, kterou nosím), ale tady to v mých očích přelezlo tu nastavenou laťku. A nedokážu přistoupi na hru, kterou předemnou tvůrci rozehráli. ()

Iwus.ka

Ten domovnickej je vážně neskutečný borec a inovátor. Posunul hranici intimního sblížení o pořádný kus vpřed. Kam se na něj hrabou ostatní zasunovači. A přitom stačí být jen zastydlý vyšinutý magor s neobvyklým apetitem, to jsou pak pipiny více povolné. Teda po chloroformu určitě jsou... ()

angel74

Dobrá úchylárna! Ovšem nemůžu říct, že bych nebyla napnutá, co se z toho všeho vyvrbí... Poněkud zvláštnímu domovníkovi jsem docela fandila, ale s blížícím se koncem moje sympatie k němu celkem opadly. Rozhodně jsem se však nestihla při sledování filmu ani chvilku nudit, takže ty 4 hvězdičky jsou zcela zasloužené. ()

E=mc2

Veľmi zle natočený film. Napätie len pri jednej scéne resp. dvoch. Zapamätateľné scény - dievčatko na balkone a púšťanie žilou, inak šeď, umelina, nevierohodnosť, slaboduchý príbeh. 0 atmosféra. ()

Nivenx

Doplnil jsem si další mezeru a to ve filmové tvorbě režiséra Balagueró. REC, Fragilés i Darkness jsou výbornými počiny a zde nám to předvedl znovu v plné parádě. Moc hororových momentů od Zatímco spíš nečekejte, i když se jich tam pár najde. Čekejte výborné scény s brilatní atmosférou kde jsem byl několikrát tak napjatý, že jsem ani nedýchal. Balagueró má opravdu hodně nakoukáno a zde předvedl, že Thriller je taky jeho silná stránka. jen tak dále. [REC] 4 bude vážně pecka a at' už je. 80% ()

URBAN

Nápad je skvělý, technická stránka je skvělá, ale to co tento film vyzařoval mi nebylo něják zvlášt sympatické a skoro mě to odpuzovalo, nebylo to tím že mi tento film přišel nechutný, ale deprese která z tohoto filmu čišela, mi nebyla příjemná protože byla až moc přesvědčivá. ( 19.1.15/PC ) ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš