César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Polnoch

Kým spíš len potvrdzuje kvalitu a jedinečnosť španielskych hororov. Tento film sa ponára hlboko do zložitej psychiky hlavnej postavy a divák nevie či jej má fandiť alebo ju naopak nenávidieť. Ja osobne som až do konca, ktorý je naozaj podarený, bilancoval medzi týmito pocitmi. Film je plný emócii, ktoré v divákovi aj vzbudzuje. Plus od začiatku až do konca diváka sprevádza napätie a výborná atmosféra. ()

Franc1s

Po tomhle filu člověk nikdy neví,co dokáže jeho domovník :) Spíš než horor bych řekl, psychologické thriller. Kde domovník se umí krásně přetvařovat, provozuje stalking v pěkně v extrému, ničeho nešetří a čím více se sledovaná slečna směje a baví, tím větší tomu dává domovník grády. Opět parádně slizkej záporák a vyhecované scény, kdy neví co dělat. Hlavně je dobrej, jak mu všechno prochází a ze všeho se vykroutí. Povedené a nudit se určitě nebudete! Těch 8/10 si to zaslouží. ()

TomStrom

No nemám já kliku? Včera Derailed, dneska Mientras duermes, to máme dva pěkné romantické filmy, které mě vzaly tak nějak za srdce, ve dvou dnech. Asi vážně přehodnotím svůj pohled na tento pokleslý žánr. ()

markotter

Ufuf. Podařený film, který nese všechny atributy hororu, ale přitom je velmi civilní i uvěřitelný a o to víc z toho mrazí. Domovník výborný, Clara výborná, nápad s traumatem výborný. Od začátku do konce výborná zábava. ()

chaturga

Cokoliv od filmu očekáváte se nakonec neuskuteční. Je to úplně na palici a úplně něco jiného, než se dnes točí :) Ani nevím, komu jsem vlastně fandil víc... ? :) Ale každopádně je to síla. ()

danny_21

Další zajímavý počin ze španělské továrny, která je co do kvality v mých očích možná tou nejlepší evropskou. V tomhle případě cynické psycho drama a nešťastném domovníkovi Césarovi, co se rozhodne, že těm šťastnějším trochu nechá jejich životy trochu ztrpknout svými nápady. TI,kdož měli možnost přečíst si Mariniho předlohu, budou zklamaní, protože se režisérovi nepovedlo dostatečně psychologicky depresivně přenést na plátno tu plíživou atmosféru, prasácké domovníkovi myšlenkové pochody a taky škoda, že byly vypuštěny některé postavy. Přesto kvalitu tam vidím a dávám 70 % ()

bakeero

Rozmýšlel jsem se mezi slaboučkýma 4* a silnejma 3* a nakonec dávám za 3*. Ačkoli se filmu daří to, že se zajímáte o naprostýho slizáka, tak nic dalšího (šokujícího ani překvapujícího) už to nepřináší. ()

Oonika

Hodně jsem váhala s hodnocením, protože tempo nebylo zas tak svižné, ale kupodivu si to dokázalo udržet moji pozornost. Bylo to velmi znepokojivé, slizké a zajímavé. Nicméně horor to nebyl vůbec, řekla bych. ()

Pavel82

Tak tady dostalo mé zvrhlé já zase pěkně napapkat. Kdo by si nepřál mít svého vlastního, osobního úchyláčka, že? Líbilo se mi, že i když je vyznění celého filmu dosti nechutné, propaguje vlastně jednu velmi starou pravdu: Pokud po něčem hodně toužíte a půjdete tomu štěstíčku trošku naproti, tak se Vám to nakonec vyplní:) ()

RajAthen

Civilnost a přirozenost hlavního protagonisty posouvá celkový dojem o level výše. A plně věřím, že takoví lidé opravdu existují. Motivaci mají zcela uvěřitelnou, reálnou a neobejde se bez druhých... ()

gemi

Feel-bad jako čapa. Pravý opak filmů, na které se člověk rád podívá a odchází s blaženým pocitem. Dávám čtyři, ale druhé zhlédnutí je jenom pro psychopaty. ()

rublik05

Ze začátku se film rozjíždí velmi pomalu, než se začne něco dít, máte už půlku filmu za sebou. Děj je jednoduchý, přesto je natočen velmi zajímavě. Úchyl, co skoro denně obšťastňuje obyvatelku své bytovky a ona o tom ani neví, je fakt nechutný už od pohledu (to asi dělá to extrémně vysoké čelo). Projevuje se jako opravdový psychopat, který nemá zábrany a nezastaví se, dokud svou oběť neuštve, a když už se zdá, že holce už víc ublížit nemůže, přijde další rána, čímž jí definitivně zničí celý život. Závěr filmu doslova šokující, spolu s některými scénami z filmu mě naprosto dostal. Škoda té první půlky. 6/10. ()

Acrobat

Spanielska redefinicia vasho spanku, ktory je nudny pre vas. Pre ineho to moze byt sposob zitia. Do detailov prijemnej civilnosti dovedeny osud zivota cloveka, ktory vyzorom je chudak ale myslenim a sposobmi deviantny profesional. Dokonala pomsta a masaker psychologickeho hororu s narezanim krcnej tepny tak, ze je to nepozeratelne. Vdacim spanielom za bezsenne noci, ktore sice nenastanu, ale... ( videne 12.03.2020,Bdrip) ()

Likan7

Nepamatuju si film, kdy bych tak moc fandil záporné postavě. Luis Tosar tu hraje naprostýho magora, který je ale tak zajímavě a poutavě zahraný, že mu budete vyloženě přát, i když to je jedna z nejzápornějších postav, co jsem poslední léta viděl. Není to úchyl s nožem, je inteligentní, zahořklý a dělá si svět hezčím tím, že terorizuje lidi kolem sebe... A miluje krásnou sousedku. Víc prozrazovat nebudu. Zatímco spíš je prakticky film o 5 hercích (Iris Almeida je geniální a velká škoda, že je tohle její jediná role), jedný chodbě a bytu. A tohle je příklad toho, že pokud máte nápad a styl, i takhle málo stačí ke skvělýmu filmu. Pozor ale. Není to horor. Je to taková černá komedie šmrncnutá s lehkým thrillerem. Bát se budete tak maximálně o Césara a jeho snahu o útěk z bytu. ()

rottik-cb

Thrillery nejsou můj šálek čaje, nicméně španělskému kousku Zatímco spíš jsem dala šanci; trailer mi nepřišel nijak děsivý a bylo mi slíbeno, že tam bude jen jedna opravdu „fuj“ scéna. Výsledek mě velmi příjemně překvapil. Možná je to ale spíš tím, že více než o thriller (či snad horor) jde o napínavější psychologické drama. Dva hlavní herci- Luis Tosar a Marta Etura- odvádějí skvělý výkon, který je o to zvláštnější, když víme, že ve skutečném životě jsou pár. Film na několika místech trochu ztrácí dech, nuda ale nehrozí. Kvalitativně na pomezí 3 a 4*, s přihlédnutím k žánru a mimořádně charismatickému hlavnímu „hrdinovi“ se přikláním k vyššímu hodnocení. ()

flu

Natočené je to výborně, ale César je prostě zakomplexovaný zm*d (a neomlouvají ho ani kecy o tom, kterak nedokáže být nikdy šťastný). Nefandil jsem mu ani jedinou z těch 102 minut, takže nemůžu jít výše, než na tři *. Každopádně tahle thrillerová poloha mi u Balaguera sedí více, než přeceňovaný REC. ()

.killer.

Takový lehký nadprůměr. Po technické stránce asi nelze nic vytknout. Je vidět, že Balagueró už má něco za sebou. Námět je poměrně originální, herecké výkony slušné. Z již zmíněného námětu by ale šlo vyždímat mnohem, mnohem víc, a proto nedávám vyšší hodnocení. Film nijak zvlášť negraduje a nečekaný konec se nedostaví. V tomto mě snímek tohoto ambiciózního španělského režiséra velice zklamal. ()

JPO

Jaume Balagueró po REC trochu zvolnil, ale rozhodně ne v kvalitě. Opět španělská paráda. Tenhle žánr a fotbal jim fakt jde ... ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš