poster

Černé zlato

 • Itálie

  Il Principe del Deserto

 • Black Gold

 • Francie

  Or noir

  (Francie)
 • slovenský

  Čierne zlato

 • anglický

  Day of the Falcon

Drama / Dobrodružný

Francie / Itálie / Katar / Tunisko, 2011, 125 min

Předloha:

Hans Ruesch (kniha)

Hudba:

James Horner

Producenti:

Tarak Ben Ammar

Střih:

Hervé Schneid

Scénografie:

Pierre Queffelean
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  **

  Takové hvězdy, tak dobře hrály, tak pěkná hudba, tak skvělé prostředí, tak výborný námět a tak zprasený film. To je tak neuvěřitelně promrhaná možnost na skvělý, velko-skvělý film, až se mi chce brečet. Scénárista je kretén a režisér jakbysmet. Všechno se děje hrozně rychle, čím blíže konci filmu, tím je vše překotnější, ale o to méně smysluplnější. Nemálokrát jsem se přistihl, jak v duchu křičím "COŽE?", protože některé zvraty a chování postav jdou mimo jakýkoliv smysl a události se dějí zničehonic jen proto, že někdo těch 15 minut, jež jim předcházely, z filmu vystříhal, čímž gradující děj zcela odstřelil. Přitom všechno ostatní se mi moc líbilo, kamera, hudba, prostředí, herci, všechno, až na ten film okolo toho. ~~~ Jestli já jsem se něco díky filmu v poušti naučil, tak také neplýtvat. Neplýtvejte tedy časem, bylo by vám z filmu jenom smutno. Ne, že by sám film byl tak smutný, jen je tak moc zprasený. ~~~ PS: Půl hvězdičky z čistých dvou dávám dolů za typicky levně americkou debilitu, kdy všichni arabové mluví výborně anglicky i mezi sebou. Což je na to, že film má na triku Francie / Itálie / Katar, dost zarážející (už vidím, jak se Banderas, Strong a další učí plynně arabsky :), ale i všichni ostatní, celá poušť? ~ 1,5*(6.5.2012)

 • StarsFan
  *

  První půl hodinu jsem nechápala, proč chtěl někdo z drsného, realistického námětu vytvořit něco na pomezí komedie a pohádky, následujících 100 minut jsem trpěla. Trpěla. T - R - P - Ě - L - A. Slova nedokáží vyjádřit obludnost scénáře, kde mrtvoly (nečekaně) ožívají, láska překonává všechny hranice a hlavní hrdina připomíná osvíceného evropského humanistu.(29.2.2012)

 • gogo76
  ****

  "Spasiteľ? , veď je to obyčajný knihovník..." Nový film J.J. Annauda som si prisahám ani nevšimol. Už dlhšie som si neklikol na jeho filmografiu a film som prvý krát zaregistroval asi mesiac pred premiérov na stanici Markíza. Narozdiel od mnohých priemerných hodnotení som to ja videl na viac. Mám pre historické filmy všeobecne slabosť, navyše príbeh ma zaujal, takže sa žiadne veľké sklamanie nedostavilo. Ono to asi takto býva, keď človek od filmu veľa neočakáva. Príbeh o sile ropy a peňazí, láske a rozhádaných kmeňoch má zhruba všetko, čo by mal dobrý film mať. Kvalitné herecké obsadenie a kvalitný hudobný doprovod od J. Hornera je tiež lákadlo. Slabšie štyri hviezdy. 70%.(24.8.2014)

 • DEXTER099
  **

  Nedokoukal jsem to celé,ale i tak jsem se dost nudil.Nezachránila to ani přítomnost Antonia.Možná si tento film objednal nějaký šejk ...kdo ví.Za mě 40% a dvě hvězdy.(14.7.2015)

 • kaposlav
  *****

  Ako je možné, že tento film tu nemá ani 500 hodnotení a len 61%? Film som si stiahol pred viac ako rokom a pól, ale jeho pozretie som odkladal v domnení, že budu potrebné titulky, keďže sa jedná o film z arabského prostredia. Taktiež som si myslel, že dej sa bude odohrávať v dnešnom období, kde budú tí dobrí američania a na arabov nakydaju čo sa dá od Al-kajdy cez islám až po tzv. teroristov. Omyl! Film mal výborny scénar, herecké výkony a nenašiel som v podstate žiadne chyby po akejkolvek stránke. Z filmu plynú viaceré ponaučenia a ten kto sa chce dozvedieť niečo viacej o koráne a arabských zvykoch si isto príde na svoje. 5*(25.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace