Černé zlato

Čierne zlato

Day of the Falcon

Drama / Dobrodružný

Francie / Itálie / Katar / Tunisko, 2011, 125 min

,,VŠE CO MÁ NĚJAKOU CENU SE ZÍSKÁ BUĎ LÁSKOU NEBO KRVÍ“..... /// Arábie, poloostrov životní úrovní asi tak tisíc let za západem. Jen vítr a písek. Ropa? Aha... nadešel čas připravit se na události, po kterých se neměnný svět začne měnit..... Peníze a láska. Válka a mír (ty krávo - Tolstoj?). Pravda a odvaha. (ale hlavně...) PENÍZE A ROPA. Slušnej pohádkově – historickej příběh. Hodně zajímavejch myšlenek, informací (třeba že pod vodou je voda), jiná kultura (kde kurva máte ,,evropskou“ logiku?), Islám, ale i patos. I když co může bejt na tom ,,Jak jsme sjednocovali Arábii“ patosácký, že? Vlastně hodně, a je celkem jedno, jestli TO budete brát jako pohádku nebo cokoliv jinýho. Filmu škodí i kolísavost vypravěčskýho tempa (mohlo to bejt kratší). Ale co. Sjednocujou se Afričani, sjednocujou se Číňani. Proč by se nemohl sjednotit ,,tak nějak po svým“ taky někdo jinej.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Arab“, kterou napsal Hans Rüesch, číst nebudu. 2.) Nevím, kdy se mi vyplatí vlastnit místo zelenýho trávníku písek. 3.) Chystám se na válku v poušti. 4.) Thx za titule ,,Velkotlamka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(29.5.2012)

• DEXTER099

Nedokoukal jsem to celé,ale i tak jsem se dost nudil.Nezachránila to ani přítomnost Antonia.Možná si tento film objednal nějaký šejk ...kdo ví.Za mě 40% a dvě hvězdy.(14.7.2015)

• Radiq

Alláh, mohamed a islám, to všechno v počátcích rozmachu ropy v tamních zemích. Tento film nám asi měl říct, že jak se arabské národy zaprodaly. Mě ale hlavně řekl, že jsou tam skoro všichni uplní fanatici s omotanejma hlavama. Ale rozhodně je to plus oproti předchozímu Annaudovu filmu Jeho veličenstvo Minor. Taky docela dobré obsazení tomu dodalo na vážnosti. Výpravou a věrohodností se mi to docela libilo, tan příběh taky docela zaujal, i když nevim, jestli se to odehrávalo podle skutečnosti nebo ne. Jako celek ale rozhodně žádná vyložená spokojenost. Jediny a hlavni, co jsem si odnesl, je, že arabskejm zemím, kde převládá poušť a idiotské nábožsnství (stejně jako jakykoliv jiny náboženství), se rači vyhnout...(10.5.2013)

Film, který chce být po všech směrech extrémně velkolepý, ale ve výsledku působí docela lacině. Téma zajímavé, herecké obsazení slušné, pouštní záběry připomenou Leanovu velkolepost, ale při sledování si divák neustále uvědomuje, že se zde nic zajímavého neděje a filmy plyne tempem dehydrované pouštní kavalerie. Dlouho zde, takový snímek chyběl, ale když už se měl objevit, tak takový, aby se na něj jen tak nezapomnělo. O tomhle bych nedokázal nic odvyprávět, ani hodinu po shlédnutí.(9.7.2013)

Zajímavý námět, který je bohužel roztažený na nedůstojných 130 minut, z nichž prvních asi 30 je skvělých a zbytek je jako z dokumentu "Jak jsme bloudili pouští". Škoda.(20.6.2012)