Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

Davies182

Natahovaný, ukecaný finiš téhle jinak docela sympatické pop-cornové jízdě s parádními triky nesvědčí. Japonci udělají pro pomstu cokoliv! Škoda, že tvůrcům ta pocta Princezně Mononoke v úvodu nevydržela o něco déle... ()

Tom_Lachtan

Děte do háje se zbytečným nadáváním na všechno možné, przní se tu historie? Ano, ale méně, než třeba v takovém Statečném srdci (!) a většinu věcí jde pochopit tak, aby byla zachována hlavní myšlenka, fantasy prvky jsou naprosto fajn, kdo bude chtít historickou dramatizaci, nechť si přečte nějakou knihu (já doporučuji ;Příběh 47 róninů od Johna Allyna, k sehnání i jako nicht legální e-book), nebo si pustí Japonský film, koneckonců, jsou to japonci, kdo má zvláštní slovo s významem "Vyprávět příběh 47 roninů." Tohle je prostě skvělé fantasy na historických kulisách, nic víc, nic míň, prostě je to jenom alternativní verze známého příběhu, navíc herci se snaží a dobří jsou nejen oni, ale i vše ostatní, od kameru po hudbu. Jestli někdo nadává na to, že Japonští herci ve filmu hovoří anglicky, je mdlého rozumu a zasloužil by zmrskat bokkenem, neboť film je natočen Američany za americké peníze, tohle je už jenom zoufalé hledání klacku, kterým by se někdo pokoušel zbít psa s velkými a ostrými zuby (a čtyřiceti šesti členy smečky za rohem). Určitě bych našel mnogo věcí, které bych mohl vytknout, ale žádná závažná, je to prostě dobré fantasy, dnes zoufale nedostatkové zboží. Howgh. ()

Xmilden

Mé obavy se potvrdily, televizní kamera, špatní herci (jediná vyjímka Sanada, který ovšem musí hrát s prominutím, jen to co mu scénář nachystá, že toho scénář moc nenachystal), on tedy příběh sám o sobě je hodně zajímavý, jenže v nesprávných rukách se promění v hromadu sr....k. Koukám na jména co se pod tuhle tragédii podepsaly žádné mě nic neříká. Hodně špatný nápad bylo obsazení Reevese. S prominutím, ale Cruiseovi ať je vytýkáno cokoliv, tak jeho postavy mají patřičné charisma. Keanu nemá nic. Jen tak kolem chodí, smutně kouká a pronáší ty své jednoslovné věty z kterých pláčou uši. Hodně procent filmu ubírá všudypřítomná angličtina, která se sem opravdu nehodí. 40% ()

-bad-mad-wolf-

Vyprázdněný rádoby exotický blockbuster, jehož zpracování má diváka střídavě buď za debila, nebo za nenáročného ignoranta. Mimochodem, řeči o atraktivitě dálno-východní historie/fantazie či o pronikání asijských témat do západního zábavního průmyslu jsou malinko zcestné. Když si stopadesátikilová blonďatá mamina vezme kimono, nestane se z ní nějakým zázrakem gejša - bude to pořád stopadesátikilová blonďatá mamina. Ve srandovním županu. ()

Ampi

Ono se by se asi 47 róninů otáčelo v hrobě, kdyby to vidělo, ale nakonec to je docela hezká fantasy, která se nechala častečně a velmi volně inspirovat skutečným historickým příběhem. Pěkná ČSFD projekce. ()

LiVentura

Další z filmů, co neví, čím být, pro jistotu autoři zvolili "všehochuť", která zabere co největší spektrum obecenstva. Mně osobně se nelíbilo, zklamání.! ()

CrypzzXD

Solidní a nešťastně se parodující pakárna s idiotským scénářem a nedotaženými triky, které při dvousetmiliónovém rozpočtu vyznívají nepatřičně zoufale. Kam se ty prachy proboha poděly?! 4/10 ()

paascha

klasické japonské pokoukání, které mě přenáramně bavilo. Až si to dám příště, a nebude to dlouho trvat, možná přidám ()

Fiftis

V Japonsku je historický príbeh o 47 Roninoch azda ten najznámejší. Bol už nespočetne krát pretavený do divadelných hier, románov, televíznych seriálov a filmov. Tomuto snímu avšak niečo chýba. Problém adaptácie je, že je vrcholne nejaponská. Prakticky všetko mimo rámca pôvodného príbehu do filmu nepatrí. Hlavný hrdina Kai je de facto postava navyše, akoby úplne vedľajšia, scenáristi sa jej urputne snažia pripísať nové línie, ďalej útek do provincie, love story s Mikou, Kaiov pôvod či určité schopnosti. Napríklad film je fantasy len do určitej miery. Je tu postava zlej čarodejnice, príšera v lese a istými schopnosťami oplýva aj hlavný hrdina Kai, ktorý ich však vytasí len raz a to v záverečnom boji. Film mohol dopadnúť proste aj lepšie. Herecké výkony fajn, kvalitná práca s kamerou a efektami i bohatá výprava. Myslím si že je to film hodný štyroch hviezd. ()

Shakers

Skutočnosť je taká, že trailery a postery sú ešte viac namakanejšie ako to vo filme v skutočnosti je. Ja osobne som nič od Nea neočakával, no niektorý môžu byt sklamaný, že neostali viac príšer a viac cool akcie ako to trailer podával. Ale to už je ich problém. Ja som dostal celkom fajn dobrodružnú Japonskú samurovačku s anglickým prízvukom, B(ohužial)ezkrvi. Scottov nováčik, ktorý mal povodne točiť Promethusa to natočil celkom fajn. Atmosféra tam aká taká je, herci hrajú slušne, príbeh funguje, akcie majú fajn choreografiu a výprava je skvostná, ale tie emócie nie sú vôbec tam kde by mali byť. Ilan Eshkeri zložil skutočne brilantný soundtrack a emóciám trochu asistuje, ale scenáristi odviedli fakt slabú prácu čo sa týka postav, pretože v samotnom závere je vám absolútne jedno, aký osud koho čaká. Škoda, vizuálne pekne zvládnutý film, ktorý nefunguje po všetkých stránkach. Obľúbený soundtrack: Seppuku, 47 Ronin. 70% - 3* ()

Big Bear

Dneska jsem neměl moc chuť nad něčím extra přemýšlet a zároveň jsem chtěl vidět nějaký dlouho uložený film z mého seznamu neviděného. A jelikož mi chuť padla na něco samurajského a zároveň toto je opravdu uleželá záležitost, s očekáváním jsem si film pustil. Ze začátku lehce podobného Avatarovi jsem byl mírně paf, protože příběh znám a tohle jsem tam nečekal. Pak jsem ale pochopil, že nekoukám na historické japonské drama o samurajích jednajících dle kodexu bušidó, ale prachsprostý Halywůd co si japonský příběh vypůjčil a lehce dokořenil barbecue omáčkou a kečupem.  A tak stejně jako v Mekáči nečekáte extra kulinářský zážitek od housky s čímsi zamotané do kusu papíru, nečekal jsem nějaké zásadní drama ani zde a jen jsem se bavil. A řeknu vám na rovinu, bavil jsem se dobře. Výprava úžasná, zvolené lokace také a až na pár míst nebylo skoro poznat co jsou digitální efekty a co nikoliv. A přeci jen, před 8 lety ještě písíčka nebyly tak nadupaný jako dneska a tak oceňuji práci grafiků.  Někdo to srovává se Samurajem, ale to prostě nelze. Já jsem naštěstí viděl film v cz dabinku, takže jsem byl ušetřen anglicky mluvících Japonců. Ono je to někdy naopak také děs, když se někdo snaží např. v angličtině nebo dokonce češtině napodobovat takovou tu japonskou ráznost v mluvě. To je teprve masakr. Trochu jsem byl zvědavý na závěr Made in USA, ale nezklamal. A protože se mi líbily i všechny ty bitky, dávám za 4 zdobené cuby. * * * * ()

Boogeyman

Zpoza křoví vykoukne tajemný vlk (dlouhý detail na jeho oči - jedno černé, druhé modré) a jeho pohled se střetně s Keanu. V následující scéně zpoza rohu vykoukne tajemná ženská (dlouhý detail na její oči - jedno černé, jedno modré) a její pohled se střetne s Keanu. - ve filmu, kterej by nebyl točen jako pro debily, by to stačilo, ale tady ne - ve chvíli, kdy Keanu uvidí různobarevný oči tajemný ženský následuje flashback, kterej nám připomene, že stejně různobarevný oči měl i ten tajemnej vlk. Ale kdyby to pořád nějaký pako nechápalo, v následující scéně už Keanu vysvětluje samurajům, že ta ženská měla divný oči, stejný jako vlk a že je to asi čerodějnice, která se umí proměňovat ve vlk - a stejně mu nikdo nevěří, celá scéna je zbytečná. No a podobný pocit jsem měl po celý film - že je točen debilama pro debily. ()

Madsbender

Stojí predo mnou ťažká úloha vyargumentovať si svoju skrz naskrz kladnú pozíciu a postoj k Rinschovmu uchopeniu japonskej legendy, ovenčenému prípustnými hollywoodskymi postupmi a zároveň obsahujúcemu prvky, ktoré by mohli navodiť dojem negatívnej kolízie vízie tvorcov a pozorovateľnej reality na plátne. Pre začiatok je nutné vyjadriť moje prekvapenie nad tým, ako sa Rinsch drží prvkov nastolených v traileroch, ale zároveň maže moje značné obavy vychádzajúce práve z trailerov, keď sa sa prekvapivo lyrický príbeh nezameriava len na prvoplánovú zúrivo efektnú animálnosť pri počte trikových sekvencií a hyper-akčného tempa na políčko filmu, ale naopak dodržuje posvätnú úctu a veľmi obozretne narába so začlenením tradície a fantasy (to už dnes píšem po druhý raz) prv(o)kov, pričom dbá na súdržnosť celku. Lamentácia nad pomalosťou rozprávania tkvie v neznalosti japonskej filmovej poetiky pomalého záberu, citlivého rozvíjania príbehu a dialógu (i keď tu konvenčne s dôrazom na súboje a devalvujúc vplyv mentality na vzťahy postáv a štruktúru deja pre potreby dramatickejšieho spádu a obsiahnutia väčšej témy, postranných - i keď banálnych - motívov a zvratov na menšom priestore). Dejovosť sa tu stretáva v priamom súboji s postupným gradovaním z nedramatickej polohy na úroveň fantazijného veľkofilmu, čo je nevšedným a vítaným korením v žánri. Máme tu možnosť tak sledovať ako komorné dvorné a salónne scény, ako aj vizuálne bohaté (sakra, to to musia prísť Američania, aby sa natočil moderný japonský veľkofilm s poriadnou výpravou a bez brutálne gýčovej animácie, ktorá ani na chvíľu nezlezie z plátna?) panorámy a bojové scény, ktoré rozhodne majú čo ponúknuť a nechávajú ešte viac vyniknúť kríženie klasického štýlu so západnými postupmi - už pri scéne honu na démona v úvode filmu som mal chvíľu pocit, že sledujem vysnenú hranú verziu Mononoke hime, pasáž z holandského prístavu naproti tomu mierne pripomína Pirátov z Karibiku. Milostné pletky a hĺbka postáv žiaľ zodpovedá väčšinovo Hollywoodu, na druhú stranu exotická elegancia jej dodáva zvláštnu príchuť a šmrnc. Pre film je zásadné, akou optikou nazerá na japonskú mytológiu a ja musím povedať, že som veľmi spokojný - Rinsch využil možnosti, ktoré mu ponúklo zasadenie do éry Tokugawovho šogunátu (resp. edo, opäť dnes spomínam už po druhý raz) a čerpá z dobových strašidelných legiend a príbehov, ktoré sa šírili medzi ľudom, pričom je badateľná aj influencia kurosawovsko-shakespearovských motívov (prítomných predovšetkým, ale nielen v postave čarodejnice Mizuki a lorda Kiru ňou ovládaného a manipulovaného). U Kurosawu by som sa zastavil - nákladná výprava spolu s uhrančivými panorámami mi nevdojak opakovane pripomenula Ran, nečitateľný hrdina s otáznikom Kai je zasa akoby prevtelením nejednoznačných postáv Toširá Mifuneho v Akirových samurajských filmoch, kde sa neraz núka paralela s démonom a nie je jasný jeho pôvod, motivácia ani cieľ (ktorý tu s ohľadom na euramerického diváka prítomný je a zároveň s ním aj istý atraktívny origin, po ktorého odhalení po celý čas baží). Toto žonglovanie s žánrovými klišé a ich dosadzovanie k síce nie príliš prepracovaným, no i tak zaujímavým postavám a úspešná snaha o zloženie pocty na viacerých frontách súčasne z neho robí niečo viac, než len priemerný blockbuster. Dokonca aj kvalita animácie a pomer vzhľadom k hraným pasážam sa približuje ideálu, aký si pre moderný kinotrhák predstavujem. Obsadenie Keanu Reevesa je opäť hollywoodskym ťahom, ale tentokrát príjemným. Celkovo som teda s týmto miešancom v relácii, ktorú dokonale vyjadruje výraz: spokojnosť. Obavy z trailerov zostali nenaplnené a ja môžem nerušene snívať a brázdiť Rinschov fikčný svet aj naďalej. 80% () (méně) (více)

sheen

Za 180 mega natočili průměrný film, který měl potenciál být něco více než "jen" přímočará rubanice. Mě jako obdivovateli japonské kultury to ovšem stačilo ke štěstí. ()

Ruut odpad!

Po 84 minutách blbých keců se parta Hic dá konečně dohromady. Co z toho? Škoda ťukat do klávesnice. "Objektivně" asi 40%, subjektivně nula za ukradnutí dvou hodin života. ()

S.Quentin QUALE

Do dokonalé přímky vystříklej příběh ze země vycházejícího slunce, kterýmu dodávají punc stravitelnosti fantasy intermezzy, jichž by však člověk znalý trailerů očekával sakra povíc. Na prostředí japonské kultury jsem si po chvíli zvykl, ale na dvouhodinové stopáži mně místy musely vypomoct sirky vražený mezi víčkama. Za podívání 47 róninů stojí, což o to, ale nenechte se zblbnout přepáleným PR, protože víc jak mírňoučkou a jednoduchoučkou pohádku se třema fantasy scénama prostě nedostanete. Spektákl do 15 let. 65% ()

Foox

Znásilnění japonské kultury, které se jen tak nevidí. Fantasy prvek pořádně nefunguje, o dramatickém raději nemluvit a Keanu Reeves působí jako pěst na oko. To nekonečné odklání premiéry zřejmě mělo svůj důvod. 50% ()

Allien.9

Jediné, co mi film maličko kazilo, byla (lámaná) angličtina, jež zněla z úst japonských samurajů opravdu všelijak, žádná další negativa, která bych tu musela nějak výrazněji rozmazávat, mě už ale nenapadají (snad kromě nedůstojného konce velkého stříbrného samuraje). Zaujaly mě především nádherné kostýmy a líbivé choreografie soubojů (více krve by jim nicméně neublížilo), děj a vizuální stránka zase příjemně asociovaly další asijsko-americké filmy od "Posledního samuraje" (Evropan mezi Asiaty, motiv vykázání a touhy po znovunabytí cti, poloviční happy-end) až po "Zakázané království" (magie, odlehčující vtípky), a přesto dokázaly bavit celé dvě hodiny bez toho, aby si člověk musel říkat "hmm, to už jsem viděl"... Kdybych to měla jednou rozvitou větou shrnout, nejedná se o nejlepší film roku, ale i přes lehce pohádkový nádech a strach budící americkou koprodukci, je "47 Róninů" filmem kvalitním a návštěvu kina si určitě zaslouží. Jen mám takový neblahý pocit, že půjde o další propadák - zdání (v tomto případě nezajímavý trailer) holt někdy skutečně klame.:-( P.S.: Keanu Reeves nikdy nebyl můj typ, ale lhala bych, kdybych řekla, že mu to tu nesedělo.;-) ()

misterz

Nechápem ľudí, čo dajú tomuto filmu jednu hviezdu alebo rovno odpad. Áno, od tradičnej klasiky Kurosawového alebo Kobajašiového samurajského poňatia to má síce ďaleko, ale čo mu bolo v tomto smere ubraté, bolo pridané inde. Rozhodne ide námetovo o originálnu vecičku. Fantasy zasadená do samurajského prostredia, prečo nie? Takých filmov je málo. Musím priznať, že to fungovalo na jednotku, zabavil som sa celkom slušne. Škoda tých pár hluchých, nudnejších miest, našťastie ich však nebolo veľa. Čistá popcornová zábava s trocha prehnaným melodramatickým koncom. Páčila sa mi aj výprava s kamerou, v tomto smere sa rozhodne nešetrilo. Z hercov najviac vynikol Hirojuki Sanada, ktorý filmu dodal nádych samurajskej autentickosti. Keanu Reeves tiež nehral zle, ale akosi mi sem nepasoval. Vôbec by som sa nenahneval, keby som film videl v kine, môj celkový dojem mohol byť ešte lepší. 75/100 ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)