Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

solnicka13

A mne sa to páčilo! Film som videla v kine dabovaný, takže k jazyku sa vyjadriť nemôžem. Každopádne som bola od začiatku do konca spokojná, nenudila som sa a koniec prišiel tak rýchlo.... Fantasy nádych mi vyhovuje, mágia zakomponovaná chytľavým spôsobom, pekná hudba, herecké obsadenie pre mňa viac ako dobré! A ešte - dychberúca kostýmová výprava, decentná romantika a žiaden sex! Ja môžem ako milovník ázijskej kultúry a mytológie s pokojným srdcom len odporučiť. ()

tereza.k

Takže Keanu jako odvrženec obstál, asi má ten výraz natrénovaný z osobního depresivního života. Angličtina samurajů je tu dost rozebraná.... celkem to odsejpalo jen nevím co ty vtipné poznámky oněch samurajů, jako zasmála jsem se proč ne, ale nějak mi to k te jejich povaze nesedělo. Čekala jsem epičtější zabití hlavního zmetka. Ale jinak poměrně slušnej film a i bych se koukla znova... ()

dalberg

K úplné spokojenosti by mi stačilo ubrat duchů a podobně. Ale jinak je film ke shlédnutí...Pěkná výprava, dobré bojové scény, klasicky hezká krajina atd. Kdo má rád samurajské kráječky, tak hurá na to! ()

zero_zelo

nebudu se tvářit jako filmový odborník a znalec, nicméně taková hollywoodská sračka, jako sem čekala, to zase není. je to prostě fantasy, legenda, kde musí bejt láska, musej bejt nějaký vznešený poselství.. protože co si budem povídat, na hrdosti, víře a hierarchii je ta japonská nátura postavená. a samurajové sou vyloženě jejich parketa. oukej, občas ty zamilovaný kecy mohly bejt o něco kratší, ale zase to k pohádkám a legendám holt patří. za mě dobrý, i když teda průměr... ()

schvarczi

Vidieť tento film v 3D v kine bol pre mňa zážitok...Keanu sa mi tu narozdiel od Matrixu herecky páčil viac a prekvapil ma aj koniec, keď som čakal americký happy end a ten nie a nie prísť... super, milo prekvapený ! ()

ELDoctorow

Ale až tak strašné, akú to má povesť, to nie je ani zďaleka. Môžbyť, že to bolo spôsobené mojimi očakávaniami, ktoré neboli nulové ale priam v sibírskych nočných teplotných hodnotách, no na základe recenzií som očakával, že niekde v polovici filmu spácham v kinosále určite seppuku a vyvrhnem svoje vnútornosti na rad podomnou a ono nie. Nie je to samozrejme žiadna pecka, ale nenudil som sa a vcelku mi to ubehlo. Nevyužitý potenciál je značný, mnohé zamrzí, nulový background väčšiny postáv rozladí a ak bude Rinsch už do konca života točiť len reklamy nemyslím, že by tým svetová kinematografia utrpela nejakú výraznú stratu. Najviac ma asi mrzí, že keď už štúdio vedelo akú bombu, čo mu rozmetá účtovníctvo na sračky a zvýši počet samovrážd na finančnom oddelení o 73,56%, to má v rukách si niekto z vedenia nepovedal „Fuck this shit!“ a nenarval do toho brutálne násilie a krv striekajúcu na všetky svetové strany, aby na to nahnal aspoň po krvi bažiacich úchylov. Koncu totiž citeľne chýba nejaká masakrálna akcia plná jatiek, odšvihnutých hnátov, telá na kúsky porciujúcich katán, po členky siahajúcich vnútorností a červenej farby striekajúcej až niekam k mesiacu. Miesto toho sa dočkáme mdlej, akože masovej bitky, kde sa švihá naprázdno, aby sme nič neprístupné nevideli a obrovský obrnený samuraj, ktorý je od prvej scény, kde sa objaví prísľubom epickej záverečnej duelovej rúbanice, je odfajčený jedným výbuchom, akoby niekto na poslednú chvíľu zistil, že na natočenie súboja a poriadnu choreografiu už fakt nie sú prachy a tak všetkých záporákov treba čo najrýchlejšie a za čo najmenších finančných prostriedkov zamárovať, zabaliť to a šups ho konečne domov. Proste samurajský filmu, kde najkrvavejšou scénou je tá, kde si roninovia sami režú palce a značkujú svoj podpis to prehral už tak nejak automaticky. No ako nenáročný výplach na jeden večer môže byť. ()

Methew

Veľmi impozantný fantasy film podľa legendy. Śkoda, že je tak podhodnotený ľuďmi, ktorí sa očividne nevyznajú v hĺbke filmov a v tom o čom tie filmy vlastne hovoria. Tento film bol predovšetkým o láske, v ktorej boli veľké prekážky, ktoré vlastne už dnes našťastie neexistujú. Bol o viere, že smrť je len začiatkom niečoho nového a iného, bol o odvahe ako zvládnuť strach a prekonať seba samého, bol o pokrytectve a zrade. A hlboko sa mi vryl do pamäti a určite sa stal jedným z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Ja sa len čudujem ako môže nejaký človek hodnotiť tento film zle, vraj aj za to, že je predigitalizovaný, ale Matrix hodnotí ako skvelý film, pri tom digitálnych efektov je v ňom podstatne viac. A mám odvahu napísať, že tento film je predovšetkým určený ľuďom s vyššou inteligenciou a vnímavosťou detailov.... ()

teseth

Opět další film, který se tu zhatí a pošle do pekel jen kvůli tomu, že diváci nedostali svou porci násilí, sexuálních scén a hlavně nepochopili o co se tvůrci snažili a co se jim podle mého docela povedlo. Ano všichni namítají, že je to mix fantasy s japonskou kulturou plnou keců o cti, slávě a povinnosti, ale kdo čekal něco jiného?? Už ten trailer a všechny ty informace, které nám jasně dávali najevo o čem to bude. Mě se to hodně líbilo, protože vizuál byl zpracován parádně, dějová linka se vyhnula téměř všem klišé, které by nám Hollywood mohl nabídnout a herecké výkony sice nebyly suprové, ale rozhodně ne zase tak špatné jak tu mnozí uvádí. U mě to splnilo veškeré očekávání a rozhodně se na film rád podívám znova, protože mu z 95% nemám absolutně co vytknout. ()

steews

Podle hodnocení jsem šla na film skeptická, ale výsledek byl ještě horší než moje špatná očekávání. Vizuální stránka hrozná, digitálně jako filmy 10,15 let staré, mezi hlavními hrdiny je lásky asi jako mezi mnou a dřezem na nádobí, děj nijaký, vůbec mě to nevtáhlo, dokonce jsem myslela, že usnu, což se mi v kině opravdu ještě nestalo. Anglicky mluvící Japončíci byla jen třešnička na dortu, ale asi lepší než japonsky mluvící Keanu. Poslední samuraj se mi líbil daleko víc, o Tygr a drak ani nemluvím, tomu nesahá film po kotníky. ()

snupko13

Naozaj škoda premrhaného potenciálu, ktorý tento námet ponúkal, bolo kde blbnúť, možností milión a vskutku s veľkou šancou dosiahnúť veľkosť výpravného eposu. Z digitálnej, efektnej časti sa to aj podarilo, krásne stvárnenie rôznych mytologických bytostí neprebádaného východu. Dosť veľkým negatívom však ostáva zbytok. Plytkosť sprevádza celý dej a na istú emociálnu úroveň sa divák dostáva naozaj až pri samotnom konci, keď ako sa povie, je už dobojované. Mne nevadili prkotiny, či japonci celý film rozprávajú lámanou angličtinou alebo aj opičtinou (videl som to s českým dabingom ). Skôr som bol smutný, že Keanu Reeves si vystačil po celý čas s jednou kamennou tvárou, skôr ma mrzelo, že choreografia bojov bola veľmi, ale veľmi na nízkej úrovni, tam sa určite mohli viac vyhrať. Takmer všetky boje a súboje boli snímané kamerou od pása vyššie a bol v nich poriadny zmätok. Nedostatkov som postrehol aj viac, ale nechcem odradzovať, keďže filmov s podobnom tématikou ie je veľa. V konečnom dôsledku však cítim ľútosť, lebo na film som sa tešil, aj do kina sa vypravil, aj 3D okuliare nasadil a nepomohlo. ()

zigi odpad!

Nemám rád fantasy a filmy plný Japonců. Skousnu i zprzněnou historii a tak bych nějakou tu hvězdu v poho dal, kdyby bylo za co. Spusta lidí tu vychvaluje zpracování a triky. Ale mě to zpracováním připomínalo dopolední film na českých komerčních televizích. Že by alespoň náznak nějaký logiky? Ani náhodou. Chápu, že autoři asi nechtěli žádnej krvák, ale když při několika useknutých hlavách, bezpočet probodnutých břich a rozpáraných slezin, zad prošpikovaných šípama a harakiri grupáči neukápne ani kapka, tak je to prostě divný. Asijská subka, která se dovede proměnit v ledajakou potvoru zvolí ve vesnici plný lidí a pestrý lesní zeleni jako ideální kamufláž sněhově bílou polární lišku. Hvězdu jsem chtěl dát, za tu tichou, čistou, špionážní akci, kdyby ji po likvidaci desítky vojáků pod záminkou akce nepodělal poslední strážnej. Jasný, k akci je třeba nějaký záminky, ale proč to nevymyslet trošku s fištrónem? A dávat hvězdu jenom za Reevese, kterej nám ze začátku coby největší vyvrhel světa předved akorát pózu ala seru v přířodě se mi fakt nechtělo. ()

Kinderr

Pro mě byl film jedním velkým zklamáním. Trailer mě opravdu zaujal a říkala jsem si jak to bude super, ale bohužel vše dobré co bylo v traileru bylo i ve filmu a jen malinko dobrých věcí navíc. Fantasy zvíře, které bylo na začátku tam bylo jen chvíli a navnadilo fantasy atmosféru, ale pak jen táhlé dlouhé nic. Pokérovaný týpek co je na plakátech a také v traileru jsem čekala,že bude mít nějakou hlavní roli (když ho tedy tak propagují) a ne, že tam bude 2minuty z celého filmu a řekne jednu větu. Když cestovali do kouzelného, začarovaného nebo jakého lesa, tak zde měli tvůrci šanci udělat z toho parádní fantasy, ale taky nic jediný dobrý byl ten démonický "učitel" Reevese, ale ten tam byl taky chviličku. A konečné scéně s drakem ani nemluvim... Neznám Japonskou historii,dějiny tak nemůžu soudit, zda je to podle pravdy jak uvádějí, ale mohli z toho udělat parádní fantasy, ale tohle je slabý. ()

sha.piro

Budete-li snímek 47 Roninů brát jako báji, fantasy, pak nemůžete být zklamáni. Akční prvky z dob japonských samurajů, stejně jako ty trikové, jsou velice líbivé a je příjemné se na ně koukat a nechat se jimi unášet. Nebýt Keanu Reevese a anglicky mluvících samurajů, ani byste nepocítili "zápach" amerického Hollywoodu : ) Co mě na filmu příjemně překvapilo bylo to, že ač se jedná o snímek americký, který se navíc nese v samurajském duchu, není tu ani kapka krve (jen dvě čistě sťaté hlavy) a je tedy vhodným kandidátem na akční film pro každého, tedy bez věkového omezení. A co se týče mluvení v amerikánštině a k němu směřovaným výtkám zdejších komentátorů, zajímalo by mě, proč jim tohle nevadilo u jednoho z nejlepších a hned několika cenami ověnčeného snímku posledních několika let, z roku 2005, u Gejši : ) ()

Andy.222

Musím souhlasit, že z Japonské mentality a mytologie si film vybral co se mu hodí. Na druhou stranu (pohledem téměř lajka) jsem si nevšiml, že by si tam přidali moc toho co tam nepatří. Myslím si, že postavy mohly dostat trochu více prostoru (když nad tím přemýšlím, žádná mi příliš propracovaná nepřišla), ale sakra... docela dobře jsem se bavil. Souboje zajímavé, triky slušné a třeba Mizuki velice elegantní se všemi těmi hedvábnými smyčkami, příběh hodně přímočarý, což nebylo nijak zvlášť na škodu... Možná na druhé shlédnutí snížím, ale na první 4* ()

Libb

Úplně nerozumím tomu, co místním hodnotitelům chybí. Useknuté ruce, nohy, střeva všude možně a potoky krve, nahé ženy? Toho jsem celkem přesycený z braků, co teď letí. Tohle mělo krásné záběry, děj plynul přirozeným tempem, že měl člověk čas se koukat i na tu krajinu, no podle historie to asi úplně nebylo, ale to ani nemělo být! Já jsem se příjemně bavil a jako fantasy bez nároků na nějaké hluboké poselství mohu jen doporučit. ()

JimLogan

De facto tam Keanu být ani nemusel. A vlastně to ani nemuselo být rádoby fantasy - pak by to, když už nic jiného, byl rozhodně o třídu lepší film. Navíc si myslím, že Hirojuki Sanada by jako hlavní hrdina utáhl film sám. I tak podívaná, která neurazí. ()

mmajjkii

Já tohle japonské pojetí cti prostě nechápu (já nevím kolik chlapů prosí, aby mohlo spáchat sebevraždu...). A jelikož mě japonská kultura obecně moc nebere, musím říct, že tenhle film stál dost zaprd. Může mi někdo vysvětlit proč je na plakátu ten potetovaný maník, když ve filmu je asi 5 vteřin? Navíc s hlavním hrdinou prostě nemůžete sympatizovat, jelikož o něm vůbec nic nevíte, a sázka na vykreslení jej jako vyvrhele společnosti a jeho následné začlenění prostě nestačí, no a ten křečovitý konec (hlavně ušetření Oishiho syna) to sem dostal chuť zabít sám sebe. Akce v celém filmu také moc nenajdete a o fantasy prvcích se raději nebudu ani zmiňovat, navíc je celý děj strašně přímočarý a ničím Vás nepřekvapí. Necelé dvě hodiny žiivota, které už mi nikdo nevrátí !!!! 3*, IMDb 4/10 ale s odřeným vším, co se dalo odřít. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)