Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (Cinemart)

dubinak

No, tohle je docela průser. Viděno v podstatě jen z toho důvodu, aby byl přehled, co se v roce 2014 natáčelo za paskvily, případně pak pro vytvoření jistých žebříčků. Musím velice vychválit první hororovou scénu a v tom případě i vraždu, která mě fakt hodně navnadila, ale nic z toho. Pak už to bylo vážně jen samé klišé zlo, předvídatelný příběh, nefunkční lekačky i efekty a nulový děj nebo jakékoliv napětí. Žádné posvícení se nekonalo. Letos se s béčkama roztrh pytel. ()

Juto

Film je efektne strašidelný, plný ľakačiek. No strašenia nestačia na vyváženie slabého scenára a nedostatku fantázie. 4/10 ()

URBAN

Já bych neřekl že je to tak špatné, jak ukazuje hodnocení. Nějákou iluzi strachu to ve mě zanechalo a minimálné tři, čtyři scény za to stály. V mnohých hororech se nedočkám ani tohoto. ( 25.2.15/MAC ) ()

panMartin

Já nevim zda-li je ktomu pořeba něco psát. Další jeden z hororů která je náhrada toaletního papíru, se kterým si můžeme vytírat prdel. Nudné, bez nápadu, bez atmosféry, prostě bez čehokoliv, co by měl dobrý duchařský horor obsahovat... Zbytečný snímek. ()

Prometheus69

5 milionů které nejspíš spolkly jen triky a propagace hovoří za vše... takže ani není divu, že hercům se tak nějak nechtělo ani moc hrát.... k tomu si přípočítejme WC stupidní scénář... " a další sračka na několikakeré pokračování je na světě. Tuším že v OOUJA2: The Eye... si konečně zahraje to blonďaté divné kůzlátko ze začátku. To nevadí že je mrtvá.... Když nikomu nepřišlo divné že je pod barákem v mrtvola. On to pan genialní scénarista nějak domyslí. B) ()

tatanapope

Tento snímek byl celkově nezajímavý od začátku až do konce.Za celou dobu jsem se jednou lekla a to bohužel ne bubáka,ale týpka,co stál nečekaně za dveřmi.Celí film je o bandě smutných puberťáků,protože jim umřela kamarádka,která si hrála z duchy sama.Tak se rozhodnou,jak jinak z deskou ji kontaktovat a tak vyvolají jiného ducha,který je chce všechny pozabíjet.No a to je asi tak všechno co by se dalo o filmu říct. ()

Charlizee

Pár fajn lekaček dobrý horor neudělá. Schází atmosféra a především schází alespoň nějaká smysluplnost příběhu - v několika momentech mi vyloženě přišlo, že tvůrci nevěděli, jak dál, anebo čím ještě děj ozvláštnit, a tak se snažili solit kafe, které pak ale v klidu nevypili, protože jim došlo, že mají vlastně jen devadesát minut... Mimo jednoho zajímavého záběru bohužel ničím nevyniká ani formální stránka. P.S.: Taky se normálně natáčíte na video, když doma uklízíte půdu? [Premiere Cinemas Olomouc, 27. 11. 2014] ()

Sfinkter

Snímek z dílny Universalu samozřejmě nemá slabá místa v technickém provedení a efektech, příběh je však velmi slabý a připomíná epizodu seriálu z prostředí středoškoláků. Náklady však byly relativně malé oproti výdělku, takže budeme zvědaví na pokračování. ()

LUKICKK

Hromada silných jumpscarů, a dost v pohodě příběh, vylekaný teď jdu spát během bouřky tak snad se neposeru :D Swag Laine. ()

Phietros

Kdo má rád vyvolávání duchů, at se určitě podívá. Debbie jednou poruší pravidlo a začne vyvolávat sama, následně umírá. Nejlepší kamarádka najde desku a společně s přáteli chtějí odpovedi od Debbi kdo jí to udělal. Nevědí však že rozjeli hru s dáblem, který se za ní vydává. O to víc je šokující zjištění o koho se jedná.. Rozhodně se Vám místy zatají dech a budete se bát. Nevidím důvod, proč by měl být film shazován a podprůměrně hodnocen! Atmosféra není sice bůhvíjaká, trošku to vykradlo místy i nezvratný osud, ale v podstatě se jedná o slušně natočenou duchařinu u které se nudit nebudete! Za mě 60% ()

VanTom

Prvních 50 nejistých minut navazování kontaktu s duchy (přes spiritistickou tabulku) vypadalo i poměrně nadějně, následný pád do fádnosti krajně prostinké a předvídatelné zápletky (pátrání v minulosti, záměna zla) a "efektního" trikového strašení však strhl tento mdlý teenagerský horůrek k zemi. O žádnou katastrofu se nejednalo, jen postradatelnou. ()

kklepkaa

No tak to byla dobrá kokotina. Tak jak trailer i docela slušně navnadil, tak výsledek naprosto zklamal a co je nejhorší... nejděsivější jsou na filmu lekačky a to ještě tak čtvrtina z nich. Předvídatelný scénář... nemá smysl se ani rozepisovat. Pokud se na to nepodíváte, o nic nepřijdete... ()

tommmy89

Mal som pocit, že za rúškom nápadu o stolnej hre s podtónom hororu bude správny výber na večer. To aj bol, predsa som sa len nenudil, film bol pozerateľný i keď miestami poloamatérsky. Veľa situácií sa dalo predpovedať a pôsobili amatérsky. Ako som písal, od témy som čakal menšie JUMANJI s brutálnym nástupom hororovej tématiky. Bohužiaľ, všetko, čo tu nájdete je len slabý odvar :) ()

jenik71

Duchy vyvolávat nejspíš nikdy nebudu (proč bych riskoval ?), podobné filmy mám ale rád, takže Ouija mě neminula. Jde o takový obyčejný duchařský horůrek, kde se člověk párkrát lekne, ale zároveň nenabízí nic mimořádného navíc. Prostě průměrná záležitost na jedno zhlédnutí. ()

sedm.1

Po dvaceti minutách jsem se držel za hlavu a sakra jsem si vyčítal, do čeho jsem se to vlastně uvrtal a byl jsem si téměř jistý, že to dokoukat až do konce bude vážně utrpení. Naštěstí jsem se ale mýlil, neboť zhruba po zmiňovaných dvaceti minutách došlo k prvnímu skupinovému „vyvolávání“, a od té doby šla kvalita naštěstí nahoru, především tedy co se napětí a funkčních lekaček týče. A v těchto dvou ohledech pak Ouija boduje prakticky až do závěrečného finále. Zásadní problém ovšem je, že právě krom těchto dvou prvků už zde nefunguje ale vůbec nic jiného. Zápletku bych označil za průměrnou, postupně dokonce nabírající na tempu a zábavnosti, ovšem dlouhý, nudný začátek a nevýrazné, mdlé finále jí pak ve výsledku stejně dost ubližují, a to zvlášť při tak krátké stopáži. Vůbec se tu pak tvůrcům nepodařila navodit tolik důležitá atmosféra a opravdu hodně mi nesedlo obsazení, které bylo neskutečně nevýrazné a vesměs i nesympatické. A navíc filmaři chtěli i vydělat nějaký ten peníz, takže film naprosto očesali o jakékoliv další hororové prvky, jako krev, či násilí, takže rating se tím stal zcela přístupným pro široké publikum, ovšem zároveň pro skutečné horové fans to naopak znamená se filmu spíš obloukem vyhnout. Ouija je zkrátka duchařina, která vznikl v době, kdy je tomuto subžánru poměrně dost přáno, rozhodně ale nikterak nevyčnívá, to spíš naopak, ale za vyloženou ostudu bych jí asi taky nepovažoval. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga