Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (CinemArt)

Ace.A.T.L.

Velký zklamání :( Čekal jsem něco super a nakonec to bylo nemastný, neslaný, po celou dobu mdlý, lekačky laciný. Dávám ušmudlaný 2* a to za žánr a za drobátko napínavý scénky. Ale spíš je to 1* se stínem. Za mě NEDOPORUČUJU ()

metztlimoon

Mne sa to páčilo. A to v porovnaní s tretími Hladnými Hrami, ktoré marketing napchal do každej chladničky v domácnosti a videla som ich deň pred týmto; filmové sesternice Análbelle a Jebabelle, čo tiež mali byť údajne pecky a nič dokopy... sto a jedno. Pokakaná som bola 15x, aj keď malo to nejaké svoje nelogické veci a chyby vo filme. Ja som spokojná, mňa sa to bavilo. A o to viac, že som na tom bola s kamošom, čo sa bojí hádam ešte viac. 75%. HI FRIEND O_o ()

johnnie78

Ono to nakonec tak špatné nebylo, jenže ani bůhvíjak dobré. Je tam pár slušných lekacích scén (zvláště ta s autem), místy docela atmosféra, bohužel je to všechno strašně vykradené z jiných filmů, a jako celek to vyznívá tak nějak rozpačitě. Ale úplnej průšvih to není... ()

Maraboy

já nevim zda-li je ktomu pořeba něco psát. Parta teenagerů,tabulka,démoni,barák. Předvídatelnej horor s pár malejma lekačkama ,celkově poměrně nuda . ()

andrewXx

Na začiatku vidíme dve kamaráti Debbie a Laine. Prvá je celkom v pohode no bohužiaľ sa po pár minútach (pravdepodobne v jedinej atmosferickej scéne filmu) zabije a tá druhá vrcholne nesympatická, vás bude otravovať celý film až do záverečných titulkov. Postava Olivie Cooke prišla o svoju najlepšiu kamarátku a postupne jej vinou začínajú zomierať aj ďalší jej priatelia. Mala by byť minimálne zlomená, smutná a na dne. No jediná emócia ktorú dokáže táto mladá herečka prejaviť je kyslá tvár. Jej príprava na rolu pravdepodobne spočívala v tom, že každý deň pred zrkadlom hodinu lízala (a teraz upokojte svoje chúťky z filmu Fifty Shades of Grey) pretože ja mám na mysli citrón ! V každej scéne, v ktorej prichádza na emocionálne prejavy si Olivia spomenie na svoj citrón a strúha jeden kyslý výraz za druhým. Zrazu sa sami seba pýtate čo to do riti má znamenať a zúfalo sa snažíte nájsť jedného jediného herca vo filme s ktorým by ste dokázali sympatizovať. Keď tu zrazu BUUUM ! nikoho nenájdete. Zúfalo slabý kasting dopĺňa hlúpe správanie postáv, plytký scenár so slabou zápletkou a slabým vlastne všetkým čo na obraze vidíte. Scenár mala na starosti dvojica, ktorá je zodpovedná za pre mňa vydarený The Possession a preto je výsledok o to nepochopiteľnejší. Tvorcom taktiež nič nevraví pojem zvuková kulisa, ktorý je pri hororoch SAKRA dôležitý. Väčšinou to hrajú na ticho ale nie to skľučujúce a mučivé ticho ktoré poznáte z lepších hororov, ale to trápne ticho na prvom rande u ktorého si želáte, aby bolo čo najskôr prerušené aspoň jedným tónom. Tento "horor" je vhodný pre vekovú kategóriu 13-16 rokov rekreačných hororových divákov (rozumej kategóriu, ktorá ešte nikdy predtým žiadny horor nevidela). Tí by vám ho jednoznačne odporúčili a ak ste sa v takejto kategórii našli, tak smelo do toho. Vy ostatní čo sa chcete báť, dajte prednosť radšej niečomu inému, napríklad výletu na strelnicu kde vám prischne rola terča. Ale aby som len nekritizoval musím objasniť za čo je tá moja jedna hviezdička. Tá napriek tomu že je len jedna, paradoxne združuje v sebe 3 dobré veci tohto filmu a to marketing (jasné, produkciu zastrešovalo štúdiu UNIVERSAL), atmosferickú úvodnú scénu a scény počas hrania hry ktoré ako tak držali jemné napätie. ()

aannemer odpad!

Debilní příběh a přehlídka trapných narcisů a totálně nehereckých blbek, které v každé situaci musí vypadat sexy. ()

brasek

Videl som niekoľko tzv. "ouija" filmov a tento bol príbehom najlepší. Z celkového pohľadu taký lepší priemer, ale určite by to chcelo viac hororového hardcoru a popracovať s atmosférou. ()

buchannon

Kdysi jsme s kamarády vyvolávali ducha, ale nevím, jestli to bylo skutečné, nebo si ze mě dělali prdel, každopádně nevím, zda způsob zobrazený v tomto filmu skutečně funguje, nebo ne. Rozhodně však se nejedná o kvalitní snímek. A teď... ...teď si dám vínečko a hodně si rozmyslím, jestli se někdy znovu pokusím o vyvolávání. ()

belinko

Pohnúť s tou doskou a tuctovo sa pýtať medzi ostatnými "To ty?!" "Ja nie, to si bol ty!" - je tak stará sračka, že sa čudujem, že to tým hercom/režisérovi/scenáristom nie je sprosté stále do filmov o tejto drevennej doštičke dávať. 1*, lebo nemôžem ísť na to s odpadom, keď sú tu ľudia, čo dali až 3 (wtf?!) ()

SpicyNugget

Debbie je mladá holčina, která má život před sebou. Ovšem když se rozhodne, že si zahraje hru Ouija a nerespektuje základní pravidlo, že tuto hru nesmí nikdo hrát sám, její život vyhasne. Jak? Proč? Na to se snaží najít odpověď její kamarádi s pomocí oné dřevěné desky a pouští se tak do boje s matkou a její dcerou, které v tomto domě žily před několika lety… Docela dobře natočený horor. Námět s děsivou tabulkou byl zajímavý, i když to pořád málo táhne - prostě probudíte ducha, nic víc. Malinko mi tam něco chybělo, ale koukat se na to dalo. ()

Scaevola

Neoriginální postavy, zpracování děje i lekací scény bohužel nic nezachraňuje a když zároveň víte, co se stalo ve dvojce, nezabaví vás ani postupné odhalování prostinké, leč neopodstatněné zápletky (proč že je duch tak naštvaný?). Druhý díl je o něco lepší, ale jinak snímky za zhlédnutí nestojí. ()

Lilith03

Úplný průměr, na pokračování to nemá. Nelituji, že jsem to viděla, ale bylo by zde třeba hodně změn. Bylo zde hodně věcí k nepochopení, což je velká škoda. A nejvíc mi teda vadilo, že se zde oujia označuje jako desková hra... Kdyby si tvůrci o tom aspoň něco zjistili, ale bohužel. Pro člověka, který má komunikaci s duchy na denním pořádku z tohoto označení vyloženě krvácí uši, tohle sakra nejsou monopoly ale spiritistická tabulka, nechápu jak je mohlo napadnout označení deskové hry... ()

Acinore

Průměrná duchařinka, dobrý lekačky, atmosféra taky ujde...trošku mi to připomínalo díl ze Supernatural :-D ()

Da_reba

Jeden s tých "vyderenejších" tohtoročných B-čkových teenage hororov. Nič som nečakal ale bol som prekvapený niekoľkými dobrými scénami. Nieje to žiaden boxoffice trhák ale aspoň sa to na nič také ani nehrá. Prekvapený som ostal len po zhliadnutí mena Michaela Baya v záverečných titulkách. 55% ()

Lukas0801

V tomto půjdu proti davu - dobře promyšlený příběh s několika nečekanými zvraty. Atmosféra nebyla znát po celou délku trvání filmu, ale jinak skvělý film, který určitě stojí za shlédnutí. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga