Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (CinemArt)

Junys

Zase hodinu se tam nic pořádně nedělo ale poslední půlhodina byla dobrá. Prostředí 5/10 Herci 5/10 Atmosféra 3/10 Příběh 5/10 ()

Faila

Variace na tisíckrát ohrané téma. Bohužel příběh s vyvolávací deskou a malým médiem je docela neokoukaný nápad. A bohužel proto, že poměrně zajímavý nápad museli tvůrci zkazit příběhovými zvraty naprosto jdoucímu proti smyslu i logice. A to mě vždycky obzvlášť mrzí, protože film, který je pitomý od začátku do konce, mě bolí daleko méně než film, který má aspoň nějaký potenciál, ale vůbec ho nevyužije. ()

Rathalos

Slusne natoceny ducharsky horor s celkom fajn atmosferou,hercami i zapletkou,mne sa to nezdalo zle,ako to tu poniektori opisuju,v pohode film...:-) ()

helloween93

Na Netflixu je totiž Ouija: Origin of Evil, tak jsem si řekl, že si napřed pustím první Ouiju, to jsem si zase dal. Ač námět s deskovou hrou k vyvolávání duchů zní zajímavě, je to tak hloupě a nudně natočeno, že vás film přesvědčivě po 40 minutách otráví tak, že byste raději šli na rande s tou mrtvou Doris. Hrozně jsem se nudil předvídatelnými lekačkami i death scénami. Že je Ouija od výrobce hraček Hasbra, jsem netušil. Jak mohla taková sračka vydělat 100 milionů dolarů? Protože jestli existuje filmové peklo, Ouija v něm bezesporu bude. ()

domirovec

Ouija je i na mě opravdu hrozně slabý duchařský snímek, který nedokáže ani jednou po celou dobu jeho trvání spolehlivě vyděsit. Ani atmosféra tady teda za moc nestála. Nápad to má sice zajímavý, ale jeho potenciál značně nevyužitý, což je podle mě velká škoda. 2/5 ()

Dementra

Proč tolik hejtu? V porovnání s velmi očekávanou Annabelle jsem dokonce i párkrát nadskočila. Průměrný horor, který za chvíli vypustíte z paměti, ale rozhodně neurazí (a ani tolik nevadí) ()

darkreider

Prvoplánový výmaz podľa najošúchanejšej šablóny. Príbeh snáď ešte horší ako nulový. Postavy sa správajú tak retardovane, že na konci už som len s hlavou v rukách oplakával stratený čas a nenávidel celý film. Skutočne už sa mi dlho nestalo, aby som na konci filmu nadával. Stelesnené filmové peklo, všetky postavy vám budú ukradnuté, ich správanie debilné a záver každého ubezpečí, že tu nedáva zmysel vôbec nič. V úplne plochom deji je len jeden looping (a aj ten priehľadný jak blúzka Lindsay Lohan) a to záver a nikto si nedal tú námahu, aby to zapadlo do zbytku rozprávania. Je to ako keby mal byť záver rovnako plochý, akurát si to za 5 dvanásť rozmysleli, ale pretáčať už natočené nebolo za čo. Tá jedna hviezda je zo súcitu, pretože to mohlo byť ešte horšie. Tomuto filmu sa treba vyhnúť. ()

Kadas97 odpad!

Nápad dobrý, ale realizácia hodná 10 ročného decka pre 10 ročné deti. Niektoré scény mali potenciál, dokonca som sa raz zľakol no to nevytrhne celý film z biedy. Potešilo ma opäť vidieť Oliviu Cooke, ale pôsobila tu mladšie ako bolo zamýšľané. Je to premrhaná šanca na dobrý horor a to sa neodpúšťa. Celkovo aj niektoré epizódy Scooby-Doo boli desivejšie. 0 z 10 ()

Katcat

Když má někdo nutkavou obsesi sledovat každý den alespoň jeden horor, musí se smířit s tím, že za nějaký ten pátek už mu prostě dojde ten "lepší" výběr, protože na rozdíl od dramat není moc z čeho vybírat. Dokonce jsem i výrazně snížila žebříček priorit, které od filmu očekávám, abych ho po 10 minutách nevypínala. Ale aby ze mě dělal režisér úplnýho debila, a to prosím úplně cíleně (pokud ten film myslel vážně, obávám se o jeho duševní zdraví), to teda zapotřebí nemám. Kdyby ti mladí aspoň vychcípali úplně všichni, včetně toho režiséra a scenáristy, byl by to pro svět daleko větší dar. ()

TheSompeque

Jeden z novějších hororů. Famílie dělá fake duchařiny, aby vydělala nějaký ten cash. Pak se to ale nemile zvrtne. Začátek slabší, prostředek solidní děsivá záležitost, ale ke konci se z filmu stává obvious sranec, kterého jsou tucty. Nutno dodat, že film má místy creepy atmosféru a zasazení do 60. let tomu jedině přidává. ()

Eventyrer

Nič nové, hlúpe, trápne. Špiritistická doska ako hlavný duchársky predmet už dávno nevie vyvolať v človeku hrôzu a už vôbec nie ho zaujať. A ak je to horor, prečo som sa ani raz nebála? Ja sa občas zľaknem aj vlastného tieňa, ale pri tomto filme sa hodnota môjho strachu vyšplhala maximálne na 0,005 % . Jediné čoho sa pri tomto filme môžete báť je, že ho budete nútený vidieť znova. ()

Likan7

Klasická hororová podívaná, kterých je na trhu celá hromada. Ouija přitom ničím nepřekvapuje a všechno jede podle kolejí, po kterých jedeme po 150-té. Lekaček je minimum, co si pamatuju, tak jich bylo snad 5, a všechny předvídatelné, takže efekt polití čajem s citronem nehrozí. Neurazí, nenadchne, za den zapomenete. Nejlepší na tom byl ten čaj s citronem. :-) :-) ()

Tirkus

Tento film ze začátku vypadal slibně, ovšem pak se z toho stane něco, co vás nevystraší, nepřekvapí a bude vám to připadat hloupé. U tohoto se fakt může bát maximálně osmileté dítě a nebo někdo, koho vystraší "tajuplné" hýbání po tabulce OUIJA a předvídatelný děj. ()

Hashirama odpad!

Moje seksy kamoška byla celá nesvá, mluvila něco o tom Človeče, nezlob se, pak se zabila a mě nenapadlo nic lepšího, než si s tím začít hrát. A to i přesto, že máme za barákem bazén velkej jako Slovinsko a jenom ve Wajomingu zemře každý rok padesát tisíc lidí na paranormální aktivitu. Uídža je typickým americkým hororem, kde typicky čekáte hodinu, než typicky vrznou dveře a scenárista nevytasí ze své tvůrčí impotence tři čtyři typické džampskéry. A jak je u současné americké produkce zvykem (a teď mluvím obecně), není žádný problém divákovi ukázat pět kilometrů umělých střev, ale nedejbože, aby nějaká z těch výstavních obětí ukázala prso. Navíc se ta nejhezčí holka odporoučí po deseti minutách a celou partu pak vede nějaká patnáctiletá dvacítka. Ale to je tím nejmenším problémem tohoto filmu plného typických Američanů (o jejichž životy se rozhodně bát nebudete) vypouštějících z úst projednou zcela atypická hovna, která mě nutila k zamyšlení, jestli nebyl pátý Pach krve horkým kandidátem na Oscara za scénář. Ještě jsem snad neviděl partu takových dementů. Tím zásadním problémem je fakt, že tento film dělá hororem jediná věc, a sice, že je v baráku celou dobu zhasnuto. A strašidelná je pouze skutečnost, že film vznikl. Ochotnické výkony všech neherců, kteří by se uplatnili možná jako stromy ve školním představení Hry o trůny, pak film bez námahy zabíjí a dabing ho nasekává do karbanátků. Ač se mi extrémně příčí škaredit můj profil dalším odpadem, jedná se o jeden z nejodpadnějších odpadů, co jsou na mém profilu k vidění. Tato příšernost si zaslouží pouze vrcholné opovržení a vztyčený prostředníček směrem k scenárisTŮM (všimněte si množného čísla), kterým bych nesvěřil ani vánoční besídku. ()

Zombiepod

Produced by Michael Bay. Značková hororová sračka, priam tlačiaca na úpadok žánru, ktorý sa James Wan predošlý rok tak starostlivo snažil postaviť na nohy. Ouija nielen že nemá štipku nápadu, ale navyše ždíma všetky najposlednejšie duchárske prvky do bezduchého, mizerného príbehu s nezaujímavými postavami, bez atmosféry či napätia. Kvalitnejšie vizuálne spracovanie je jediný dôvod dopozerania filmu do konca bez ujmy na zdraví. Rok 2014 bol veľmi chudobný na dobré horory. ()

TSZ

Další náhrada toaletního papíru, kterou si můžeme vytírat prdel při neutuchající hororové sračce poslední doby. Ač je to k neuvěření, děj tohoto "veledíla" je ještě debilnější než bývá obvyklé a bát se může jen idiot s max. 1 gramem mozku. Velmi nepovedené, a to i na poměry sračkových duchařin. ()

BrianStorker

No jo... Pokud z filmových pláten horrorů (které vlastně horrory ani nejsou) neteče krev proudem, nevyhřezávají se vnitřnosti, netrhají ruce, nohy, či jiné údy, pokud se nepředvádí násilí hodné pomatených či jinak zvrácených jedinců, tak to je dle dnešní filmové populace "slabej horror." Uvědomte si prosím, jaký film se nazývá horror a jaký film horrorem skutečně je. Ouija má veškeré prvky horroru (na rozdíl od např. Saw, či jiných "rádobyhorrorů", které prvky tohoto žánru vůbec nenesou). Já jsem byl po shlédnutí Ouiji maximálně spokojený. Jedná se o klasický duchařský gothický horror, má atmosféru, náboj, lekací scény i zvrat v ději. A jako bonus se ukázalo, že Olivia Cooke dokáže zahrát i něco jiného, než jen recepční v motelu. Naprostá spokojenost a oslava návratu k horrorové klasice. Jen tak dál! ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga