Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (CinemArt)

ivishka

V tomto filmu hodně dbají na ústní hygienu. V poslední době jsem hodně přemýšlela, zda zvolit zubní nit a nebo mezizubní kartáčky. Díky filmu Ouija jsem se konečně dokázala rozhodnout. A teď vážně. Jedná se o typickou dojičku peněz, která ve výsledku nemá skoro co nabídnout. Koncept, který byl v podstatě převzat z nesmyslné, avšak nikoliv divácky příjemnější série Paranormal Activity, se zakládá na stejném principu lekacího systému pro diváky. Rozhodně oceňuji poutavou dějovou linii, která se točila hlavně kolem party kamarádů, kteří chtěli zjistit jak se věci mají. Každopádně musím poznamenat, že už nikdy nezajdu do kina Premiere Cinemas. ()

kaylin

„Ouija“ je dalším ukázkovým produktem moderní hororové scény. Prostě jen rychle natočený horor, o kterém se hodně mluví, ale který nemá co říct. Ta zápletka je tak špatná, až bolí na film koukat, nemluvě o tom, že každá scéna je v podstatě klišé a vy celou dobu budete mít pocit, že sledujete něco, kde se tvůrci nesnažili ani o trochu té invence, oni se jí doslova báli. Tohle je prostě špatný horor, kterých je v dnešní době mnoho. ()

Makky

Že sa z doskovej hry dá urobiť dobrý film nám bolo už roky dozadu dokázené. Ouija nemala zlý rozbeh a pod taktovkou Universalu film určite mal isté ambície. Úvodná scéna a sympatická hlavná herečka sľubujú dobrý zážitok, všetko však vyprchá veľmi skoro. Prvoplánovými ťahmi a tisíckrát obohranými motívmi sa z filmu stáva veľké nezáživné klišé, ktoré môže potešiť jedine tak dnešnú mládež. Odfláknutá ducharina pre deti. 1/2* ()

Philcze

Zcela neurážlivý hororový průměr, jehož nejzajímavějším prvkem je, že má jeho ústřední oběť v pokoji plakát The Rakes. Jsem si byl jistej, že tu skupinu zná tak nanejvýš tak pět lidí. O to divnější je, když jí má v pokoji v roce 2014 vylepenou osmnáctiletá holka. 50% ()

stration

Naprosto průměrný, bezpohlavní kousek, který je opět vyroben na zakázku pro kina a pro hororuchtivé teenagery. Nic nového, sterilní výkony, hloupý scénář, nanicovatá pointa, tradiční lekačky a kupa nezodpovězených otázek, na které možná ani nechceme znát odpověď. Stejně tak je mi záhadou, proč nakonec nechci slevit ze tří hvězd, když jsem v podstatě zklamaný. No, hodně tomu přidává to, že jsem filmeček sledoval na noční, sám, potmě, a to mu přece jenom na působivosti přidalo. Takže pokud tomu sakra pomůžete, lehce vystrašení nakonec budete. ()

salalala

Absolutně nenápaditá nuda, která oproti jiné konkurenci nemá opravdu vůbec nic, čím by byla zajímavá. Stiles White se o atmosféru sice snaží, ale nedaří se mu to vůbec a neprobleskne tu ani náznakem. O ději nemá smysl hovořit, protože tu prakticky žádný není, nenabídne byť jen minimální překvapení a opírá se o tunu těch nejotřepanějších klišé. Logika tu také nefunguje a momenty, které by měly být děsivé, jsou vesměs nechtěně směšné. I to je vlastně zásadní problém - Ouija se totiž bere strašlivě vážně a nenajdete v ní jediný záměrně vtipný moment a to je určitě špatně, protože podobná látka něco takového potřebuje. Neznámí herci jsou zaměnitelní, protože samozřejmě nemají co hrát a musí jen pronášet nudné a několikrát slyšené repliky, o sympatiích postav se nedá moc mluvit. Ačkoli tvůrci mluví o tom, že jde vlastně o teenagerskou vyvražďovačku, pravda to úplně není, protože vražd je tu moc málo a o nějaké alespoň minimální krvavosti nebo brutalitě se nedá vůbec mluvit. Ouija je zkrátka sterilní, přespříliš korektní a směšný horor, který zanikne v záplavě jiných a v drtivé většině povedenějších žánrovek. 20% ()

AlistairMir

Jako jeden z mála jsem jak tak koukám nečekal duchařinu u které mě bude mrazit ještě dva dny po filmu, ale prostě jen zábavné béčko, jednohubku na večer u které se nebudu nudit. A to film zvládl na výbornou. Pár scén je povedených a člověk u nich je lehce napnutej, děj sice předvídatelný, ale no a co. Však to je problém většiny hororů. Já si to užil a Olivia Cooke je navíc opravdu sympaťanda a směle jsem jí fandil. Bubák vypadá v pohodě, rozhodně lepší než nějakej další digimon a jsem celkem zvědav, jak se vyvede pokračování. Dal bych tři, ale když vidím jak to tady všichni hejtujou tak přisadím jednu k dobru. ()

TheDon

Težko říct, jestli zdejší "kritici" chodí do kina spát a nebo se dusit sejrovým popcornem a maxi pepsi, ale Ouija zase takovej propadák není. Je tři prdele nadhodnocených hororů. Ouija má jednoduchej nápad a jednoduchej předvídatelnej děj, ale podle mě docela dobře zpracovanej. Kdyby tam hrála Jessica Alba, tak si přiznejte, že byste hvězdičkovali jak voteklý. Solidní atmoška, pár lekaček tam taky proběhlo a ta květinka se zašitou hubou byla bezva. Já sem se bavil, ikdyž musím říct, že to co předvádí bonton dabing poslední dobou je děs běs. 45% ()

M.i.k.e

hororové sucho pokračuje a po Annabelle je tu další prefabrikovaná teen srágora,která nemá absolutně co nabídnout.Počínaje průměrným obsazením,chabými lekačkami a naprosto sterilní atmosférou,která vybízí spíš ke spánku než k tomu,že by se divák měl bát.Ještě mám před sebou Jessabelle a podle ohlasů si asi moc nepomůžu.Suveréně nejlepší letošním hororem tak zůstavá celkem suveréně Deliver Us From Evil...20% ()

Havaj8

Je pravda, že loni to dobrejma hororama moc neoplývalo. Další z těch co se dostal do kin, ale nevěřil jsem mu. Téma okolo týhle hry nemusí bejt úplně nejhorší a i ta část, kde to fakt hráli, byla asi nejtemnější a nejzajímavější. Tudíž začátek nabídl pár fajn momentů, který se od duchařiny očekávaj, ale zbytek už mi přišel lacinej a příběh možná horší nez Jessabelle. Přitom režisér už ukázal, že umí, tak snad Poltergeist zaboduje víc. ()

peiton

Žiadne veľké očakávania som od tohto neočakávala a o to bolo väčšie prekvapenie v pozitívnom zmysle slova.Začína sa to klasickou klišé zápletkou kedy onen svet-svet duchov potrebuje opäť pomocnú ruku od nás preživších ľudí z mäsa a kostí,lenže tentokrát je to iné a síce,idú na nás prostredníctvom starodávnej hry.Ostatné si už domyslite..: Ľahko stráviteľná duchárska záležitosť,ktorá mi chutila k prekvapeniu moc dobre + dostačujúca stopáž.Tak zhasnite svetlá,zastrite závesy,zážitok a atmosféra sa tým umocní na silné 3 hviezdy. ()

honajz2

Napětí to mělo (i když ale až ke konci), i když nebylo moc komu fandit, konec bohužel nepřekvapil. Atmosféra zřídka. Mělo to pár nelogičností, ale jinak lekačky vyděsily, ale na tři to nevytáhly. ()

Wiikii

Takový průměr, který zakládá na deskové hře díky které se dostaneme k spíše klasickému hororovému příběhu s mírným zvratem ke konci. + Ještě úvodní scéna je dobře nalaďující. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

bourec

Tohle téma je samozřejmě obrovsky vyčerpaný,ale pokud někdo(WAN)přjde s něčim intenzivně strašidelnym,tak je na hit zaděláno.Tohle sice nedopadlo vyloženě špatně,ale je to horor (?)spíš pro teeny,chybí tomu víc toho ďábelskýho strašení,a hlavně gradující konec,kterej by nás posadil na prdel.Tady se to všechno rozpouští v prach jak v Mumii,a skutek utekl.Neurážející,nenudící,ale jen z části strašidelný.60%. ()

cariada

Opět desková hra a vyvolávání duchů, jaká to neskutečná nuda, možná pro holky ,ale né pro mě který už viděl ledacos. ()

Rodriguez

Když chcete rychle zemřít, tak je nejlepší si zahrát nějakou stupidní hru! A nejlépe sám, i když je napsáno první pravidlo: nikdy nehrej sám! 50% ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga