Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

3DD!3

Nemohl jsem si zpočátku vytvořit vazbu k postavám, nevím proč byl Tobin Frost takový borec a Ryan Raynolds byl prostě jenom tuctový. Akce je celkem fajn, sviní ve vedení je taky dost. Příběh je více méně klasika. Určitě by pomohlo zesvižnit děj. Konec je pak hodně příjemný s takovým pěkným wisthleblowerským apendixem. ()

Kaka

Je dobré na to nahlížet jako v podstatě na režijní prvotinu Daniela Espinosi, téměř neznámého režiséra - alespoň pro tuto chvíli. Zároveň je Safe House film, který už podle scénáře nemá žádné vyšší ambice. Ale v rámci středního proudu zabodoval více než solidně. Není to naštěstí jen tupý akčňák, ačkoliv tématicky k němu lehce směřuje. Vše zachraňují výteční herci (Reynolds, Washington) a dravá, kynetická akce ala Jason Bourne. Espinosa určitě žánru ostudu neudělal a docela bych se nebál mu svěřit větší rozpočet, zajímavější téma, trochu ho srovnat do latě a nechat jej čarovat. Ten člověk ví jak má vypadat akce a rychlé tempo. ()

Falko

Mnoho podobnych spionaznych filmov uz bolo natocenych a mnohe su aj lepsie, ako napriklad BOURNEOVA TRILOGIA (2002, 2004 a 2007) s Mattom Damonom, ale tento film mal aj napriek prilis trasucej sa a miestami neprehladnej kamery pri akcnych scenach svizny dej s perfektnou hudbou, takze aj napriek zapletke, ktora nepriniesla nic originalne a aj kvoli Denzelovi nemozem dat menej, ako 4 hviezdicky, pretoze tieto filmy ma vzdy bavili a vzdy ma budu bavit. ________ Denzel Washington - (Tobin Frost) +++ Ryan Reynolds - (Matt Weston) +++ Vera Farmiga - (Catherine Linklater) +++ Brendan Gleeson - (David Barlow) +++ Sam Shepard - (Harlan Whitford) +++ Robert Patrick - (Daniel Kiefer) +++ Liam Cunningham - (Alec Wade) +++ Produkcia: Denzel Washington +++ Hudba: Ramin Djawadi +++ (Videl v kine 03.03.2012) +++ ()

castor

Daniel Espinosa má zřejmě nasledováno hodně podobných záležitostí a moc rád by se přiblížil/vyrovnal svým vzorům, ejhle, stalo se jen z části. Na režijní židli jakoby vystřídal akčního klasika Tonyho Scotta a ve finále je to docela nuda zabalená v nepřístupném obalu odložená roky někde v horním zaprášeném regálu. Jakoby někdo z osekaného akčního bijáku vzal to, co se už nevešlo, přidal další desítky průhledných a nikterak vzrušivých minut, jasně rozdané role, roztřesenou kameru i vybuchující auta. Všechno je to pohříchu uzívané a nezajímavé. Výsledek působí dojmem, že na tvůrce tlačil čas nebo jednoduše fakt, že se někde něco zaseklo (nápady, shořel scénář, zemřel producent :-)) a nikdo nevěděl, jak z toho ven. A nakonec přeci jenom přijde konec, díky kterému se divákovi vlastně trochu uleví. Stejně tak hercům. Reynolds se snaží (tak za 2-), Washington recykluje už pár let sám sebe, ale pořád je to fajn. Safe House tak vážně vypadá jako natáčený podle příručky, žádná přidaná hodnota, žádný kávovar, ve kterém by svoje nejlepší kousky (Nepřítel státu, Poslední skaut) připravoval už zmíněný Tony Scott. PS: Asi po sedmi letech jsem tenhle kousek viděl znovu a divím se, že jsem byl tehdy (2012) tak přísný. Tentokrát u mě zabodoval více než solidně, rád přidám čtvrtou hvězdu. ()

viperblade

Bylo to zvláštní, ale přišlo mi, jako bych tento film už (ne)jednou viděl. Safe House je totiž průměrný, s ničím novým nepřicházející film, který má (jediné) štěstí, že má dva schopné herce v hlavních rolích. Bez Ryana a Denzela by to určitě dopadlo ještě hůř. Když jsem pak viděl jméno režiséra, tak jsem si říkal, že mi je povědomé. Mrknu do jeho filmografie a jistě, to byl on, kdo natočil Snabba Cash, kdo jiný, že? Protože ty filmy mi přišly úplně stejné - nenudíte se, utíká to rychle, ale na konci zjistíte, že to je takové nijaké, není zde jediná zapamatování hodná scéna a hlavně, oba jsou z kategorie "jednou a dost". Na jedno zhlédnutí je tento film dobrý, ale už teď vím, že podruhé se k němu vracet nebudu. 50 %. ()

*CARNIFEX*

Veľmi slušne natočený špionážny thriller, ktorý však tieň tých lepších neprekročil. Presto všetko veľmi silná trojka!! ()

petero

Denzel Washington opäť nesklamal. Po výborných The Book of Eli a Unstoppable je Safe House ďalšou vydarenou žánrovkou. A parádne akčnou. Čakal som viac thriller či drámu preto ma akčná stránka príjemne prekvapila. Pre fanúšikov Bournovej trilógie zatiaľ najlepšia voľba. I keď námet nie je ničím originálny, slušná réžia to spoľahlivo vynahradzuje. ()

Davies182

Zase jednou ohromně lituji promarněné návštěvy kina. Právě jsem totiž viděl strhující akční thriller, který mě nenechal ani na vteřinu vydechnout. Nemám sebemenší ponětí, co viděli (skoro všichni) ostatní uživatelé... ()

gogo76

Slabšie hodnotenie ma odradilo siahnuť po filme hneď ako sa naskytla príležitosť a nechal som to na náhodu. Napokon som ostal dosť milo prekvapený a musím uznať, že film v rámci žánru prekonal moje očakávania. Otrepaný príbeh akých tu boli stovky vás síce neprekvapí, ale akčné scény, na ktorých film stojí, určite stoja za pozornosť. Film má spád, stále sa niečo deje a divák dlhšie netuší, kto ťahá za nitky. D. Washingtonovi tieto filmy sedia, možno i preto bol jedným z producentov. R. Reynolds nie je môj obúbenec a aj on bol jedným z dôvodov, prečo som film nepotreboval vidieť hneď. Nakoniec neurazil, zahral slušne. Celkovo slušný akčný thriller. Nič viac nič menej. 70%. ()

Xmilden

Místy jsem sledoval agenta Bourna, bohužel mě Ryan Reynolds do role moc neseděl a tak hlavní ovace z mé stranu sklízí opět přesvědčivě uhrančivý Denzel Washington. Přišlo mě jakoby tvůrci moc ani nevěděli co vlastně chtějí točit. Směska scén, která je zvláštně pospojovaná solidní akcí. Určitě z příběhu agenta Matta Westona nejsem odvařenej. Doufám že tvůrci hodně rychle zaplaší myšlenky na druhý díl.....55% PS: Joel Kinnamana nelze přehlédnout! ()

Fiftis

O Safe House platí - čím menej viete, tým lepšie si ho vychutnáte. Akčná zmes je dobre namixovaná v celej stopáži a väčšinu času nemáte možnosť vydýchnuť. Ten úvod je síce akoby milé naťahovanie a napínanie, no potom začína zbesilá séria scén. Okrem rutinných strieľačiek, naháňačiek tu je veľký počet prekvapivých nárazových vtrhnutí do akcie. Z ničoho nič sa dej ocitne v akcii neporovnateľnej so situáciou pred pár sekundami. Akcia si zakladá na nepokojnej kamere, ktorá sa stáva občas neprehľadná. Inak sa však jedná o kvalitnú akčnú naháňačku. Akčné scény boli však dokonalé, zvuk úchvatný a divák do poslednej minúty nevie ako film skončí. Minimum kamerových obletov či spomalených záberov vytvára celkom zaujímavý pocit poctivej akcie z 90. rokov. A tú mám ja rád. ()

Shakers

Táto ďalšia Washingtonovka respektíve Reynoldsovka ma opäť bavila, ale mohla dopadnúť aj lepšie. Herecky dobre obsadené, akcie sú pekne natočené a je ich tu dosť, no taký Contraband s Wahlbergom ma bavil viac. A dôvod je príbeh, nie že by bol zlý, ale ma skratka nezaujal, tak ako by mal a nestačili na to ani dobrý herci, pretože chémia medzi nimi mi tiež nefungovala tak ako by mala. Nie je to zlý film, akcie majú tempo, nechýba im napätie a dej tiež nie je tupý, ale moc ma to na prvý krát nevzalo. 65% - 3* ()

Pepinec

Postavit film na jednom herci jde jen v případě, že se ten dotyčný jmenuje podobně jako Denzel Washington. Když pak navíc vypadá jako emeritní černošský afro profesor se slušivou bradkou, je vcelku jedno, že většinu času sedí spoután na židli, vozí se v kufru auta anebo postává v koupelně přikurtován k topení. Ani naprosto průměrný námět s průměrným zpracování by mi samo o sobě nevadilo, kdyby protějšek Denzelovi nedělal bambula Reynolds, kvůli kterému se ještě rádi necháte naverbovat do týmu padouchů. Akce, která vás nenechá usnout, ale ani nepostaví ze sedačky. ()

Big Bear

,,Zabíjím jen profíky'' ... Denzela mám moc rád a měl jsem ho rád dávno před tím než než byla účast Afroameričnů povinná v každém filmu ba dokonce v každé reklamě. Teď už mně to mírně prudí a jemu to krapet ubírá na atraktivitě. Tady mi výborně jako ,,zajatec'' sednul a to i přes to, že námět filmu není nijak originální. Uniklý seznam agentů a zkorumpovaní agenti bojící se vyzrazení, to už tu bylo mnohokrát. Banální zápletku špionážních thrillerů lehce ozvláštnilo prostředi Kapského města i např. honička po střechách příbytků jednoho ze slumů... Bylo to akční, dobře zahrané a skončilo to zajímavě. A protože mně to bavilo, dávám za 4 padělané doklady totožnosti. * * * * ()

Madsbender

Priemerná, zo začiatku príjemná žánrovka, až po okraj naplnená tradičnými klišé, čo v preklade znamená, že budete predvídať väčšinu obsahu nasledujúcej scény. Filmu to však našťastie na atmosfére neuberá a na pomery žánru poteší úroveň Reynoldsovho rovnako ako Washingtonov jednoznačný odkaz - "Kniha prežitia neznamená, že patrím do starého železa!" Zvyšok však padá na spomínanej predvídateľnosti a fakte, že až na pár dobrých momentov sa stále budete snažiť spomenúť si, kde ste toto už videli, rovnako ako nuda narastajúca priamo úmerne s časom, stráveným pri filme. Vyslovene strata času. 40% ()

liskam

Slušá jízda, pěkně mi film ubíhal, a pořád se něco dělo (a hlavní hrdinové to mohli dokonce i zvládnout.) né jako v "Bourneovu ultimátu" a nebo "Mision Imposibble I,II,III,IV".... Tak to asi vypadá, že se mi začínají líbit povedená "běčka" oproti nadupaným a nesmyslným "áčkům" ve kterých by hlavní hrdinové měli mít spíše pláštěnku a na prsou veliké "S". Za mě 78% ()

mzss1

Tak nebyl to špatnej film, ale čekal jsem trochu víc. Akčních scén je tu dost, nějaká ta naháněčka autem, prvky mysteriozního žánru, nevím co mam dál o tom mluvit. Chybou bylo, že žádná scéna nebyla tolik nápaditá, takže diváka moc neoslní a dokáže na ní zapomenout. Další chybou filmu je rychlý střih, otřesená kamera, to se mi moc nelíbilo. D.Washington hraje dost dobře, i R.Reynolds. Nějaký příběh se tu najde, ale na jedno shlédnutí to stačí. Takže to vidím tak na 54% = *** ()

kingik

Žádný úkryt není pro hledaného špiona dost bezpečný. Denzel Washington vs. Ryan Reynolds. Ostřílený špion proti nezkušenému tajnému agentovi. Těžko říct, kdo z těch dvou má navrch. Jedno je ale jisté. Hledaný zločinec Tobin Frost je nyní horké zboží pro CIA, zvláště když má materiál usvědčující agentské špičky z korupce. Vítejte ve filmu plném akce a napětí. A s tou zápornou rolí Denzela Washingtona bych to zase neviděl až tak jednoznačně. Klady: zajímavý námět s prvky hi-tech thrilleru, originální a nepříliš předvídatelný vztah mezi oběma hlavními postavami, menší zvraty v polovině příběhu, perfektně odvedené a dobře načasované akční scény nepostrádající napětí, zajímavé herecké obsazení, mučení formou ručníku přes obličej a na něj nalévané vody, dynamická kamera připomínající styl zesnulého Tonyho Scotta, neokoukané lokace JAR, do role agentky zajímavě obsazená Vera Farmiga, umírněný střih v akčních sekvencích, závěrečný záběr filmu. Zápory: obtížná identifikace diváka s hlavními postavami, respektive není komu fandit, postava Denzela Washingtona nemá slabiny, jméno Tobin Frost, výčet služebních aktivit Tobina Frosta během jeho života budící smích, nudné sekvence z centrály CIA, postupné vytrácení se originality z příběhu, absence nějaké vrcholné scény, průměrné finále, film se bere příliš vážně. Mé hodnocení: 70% ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)