Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

honajz

Stará dobrá špionážní oldschoolovka, I love it! Dodržené zákony žánru, přehledná a slušná akce, nelogičnosti v míře, výborný skript a výprava, snad jen ta klepající se kamera nemusela být. ()

TheEvilTwin

Sice neurážející, ale rozhodně nikterak zajímavý béčkový akčnák, ve kterém je známých herců tucet, ale samotni dobrý film bohužel neudělají. Průměrná akce, kostrbatý a stokrát viděný příběh v čele s Reynoldsem a Washingtonem. Žádný odpad, ale znovu bych si to už nedal a na poli akčních agent filmů je zde hromada lepších zástupců. ()

Ilicka

Další příspěvek do velké rodinky žánru thrillerů. Šablony naplňuje s jistotou, nijak zvlášť je nepřesahuje, snad jen charismatem Denzela Washingtona. I vizuály jsou navrženy podle thrillerové šablony, Trošku mě štval brutálně nepřehledný střih v honičkách. Víc se o tom filmu snad ani napsat nedá... ()

ARI50

Akční stránka byla super a celkový dojem na film je v pohodě, herci jsou skvělý a tenhle thriller je svižný. ()

Necrotongue

Film měl zřejmě budit dojem, že jím světový policajt a žalářník projevil jakousi sebereflexi, ale já jsem se své naivity zbavil už před mnoha lety, takže si dál myslím své. Pokud jde o akční stránku věci, nemám větších připomínek, bylo vidět, že si tvůrci v tomto směru celou záležitost pohlídali, takže akce byla vydařená (škoda, že mi jí kameraman neumožnil vidět víc, sabotér jeden). Horší už to bylo s napětím, které mi tu citelně chybělo vzhledem k tomu, že bylo jasné, kdo projde křížovou palbou až do finále, a taky proto, že bylo krajně předvídatelné, kdo je největší padouch. Ne, to jsem napsal špatně. Věta měla znít: Kdo stojí za problémy hlavního hrdiny. Padouchů tady totiž bylo tolik, že bych si fakt nedovolil odhadnout, který z nich byl nejhorší. Kromě výše zmíněných nedostatků měl scénář sem tam problém s trhlinami v logice a hlavním poselstvím bylo otřepané tvrzení, že jsou tajné služby nutným zlem, ale nic víc jsem si ze snímku neodnesl. / Poučení: Raději neběhej po jihoafrických střechách. ()

Beastmaster4

Tak tohle se nedalo - další z filmů, které jsem neměl ani tu sílu dokoukat a jedna hvězda jen proto, že nebudu házet do koše něco, co jsem neviděl celý (i když jsem to párkrát udělal a tady bych to udělal s chutí rád - jenže u D. Washingtona se mi nějak nechce). SAFE HOUSE začíná krimi zápletkou, kde máte co dělat se držet děje. Ne, že by to bylo nějak složitý a zamotaný, ale spíš je film natočen tak zmateným a nepoutavým stylem, že jsem měl co dělat všechno vnímat a přitom si nevybírat drobky lupínků z pupíku. Tyhle filmy už odsuzuju a s klidem vypnu a ohodnotím odpadem nebo jednou hvězdou protože po několika takových, které jsem přetrpěl do konce, jsem dospěl k názoru, že zas nejsem takovej filmovej šílenec, abych ztrácel drahocenný čas podobnýma blábolama. Daniel Espinosa nebude určitě režisérem, kterého bych si hlídal a čekal, co v budoucnu zplodí ;) ()

Morholt

Když máte po 20ti minutách vyložené karty na stole, je těžké nadále udržovat pozornost a to i vzhledem k třesoucí se akci, klišoidnímu scénáři a táhlé druhé polovině. Herci sice zachraňovali co mohli, ale vzhledem k tomu, že trojice Gleeson-Farmiga-Shepard hrála druhé housle a Washington prozměnu nehrál skoro žádné, tak to příliš nepomohlo, protože tohle Reynolds na hrbu sám utáhnout nemohl. Ale přesto tenhle kluk roste film od filmu a je jedno z mála pozitiv, co jsem si ze Safe House odnesl. 40% ()

Lacike

Velmi slusna akcne thrillerova jednohubka so spickovymi akcnymi scenami, perfektne odsypajucim tempom, zmysluplnym scenarom a solidnymi hereckymi vykonmi. Film ubehol ako voda, takze som sa ani na chvilu nenudil, ale na konci som nebol dostatocne nasyteny. Nieco tomu chybalo. Mozno trochu hutnejsi scenar. Pouzita zapletka je prilis jednoducha a aj dejovy zvrat velmi lahko predvídateľný. Alebo vyraznejsie napisana Washingtonova postava. Vlastne okrem Reynoldsa, ktory milo prekvapil, tam vsetci ostatni predvadzaju len rutinný standard. Za par rokov ked to nahodou pôjde v TV, tak si to najskor pozriem znova, ale pokial to presvihnem, tak mi to vadit nebude. 7/10. ()

BoPo

Denzel Washington je v tomto druhu postáv ako doma. Slušný akčný film, ktorý je celkom priamočiary. Rozhodne však nie je nepredvídateľný. Film pre chlapov, ktorí si chcú zaspomínať na detskú hru Policajt a Zlodej. V tomto prípade Agent a Hosť. ()

maseer2

povedený špionážní thriller, který má sice tak trochu předvídatelnou pointu, ale přesto ani chvíli nenudí.. oba hlavní představitelé se navíc zhostili svých rolí s velkou chutí, takže ve výsledku zasloužená čtyřka ;) ()

GeusX

Napětí vyvážené po celý film, honičky i akční souboje na slušné úrovni bez námitek. Lepší průměr mezi akčními thrillery. Jen trochu nějaké té přidané hodnoty, aby se to nepodobalo jiným obdobným filmům jako vejce vejci a býval bych dal hvězdy i čtyři. 70% A zas tak strašný to s tím třesením v akcích nebylo. ()

Terva

CITÁT - Tohle není vyjednávání......... Opět jeden z té, v poslední době tak oblíbené, řady špionážních filmů. Moc mě to nebavilo. Rozklepaná kamera, nevěrohodné honičky, divný děj, monotonní hudba, prostě dle mého ztráta času. Celkem nic nového pod filmovým nebem. V tom filmu nehraje žádná výrazná postava a utíkání, střílení a utíkání a střílení je tudíž i celkem nudné. Opět nám je připomenuto (pokolikátéjiž?) že svět je plný špiónů a agentů a nepřátel agentů a nepřátel nepřátel a nepřátel špiónů a ......... Kdyby to rozpustili, nic by se vlastně nestalo. POZOR SPOILER - Hlavní hrdina, který celý finální souboj ležel a skučel na posteli a posléze i na zemi, klidně po souboji odchází po svých, jako by se nic nestalo. KONEC SPOILERU. ()

Ouwen

10/10 aniž bych nějak pochyboval o svém hodnocení. Úderné a hodně emocionální dialogy, precizní chemie mezi veteránem Washingtonem a "zelenáčem" Reynoldsem. Oba mě neustále dělali radost logickou improvizací, pokud dojde na akční scény, je to mix soubojů, honiček a přestřelek. Do toho hraje nadupaná instrumentální hudba, kamera se třese tak akorát, aby mi tep kotoučoval šíleným způsobem a všechno je to ubalené v Rku a akční scény maj realistický podkres. Bitky tvrdé, dynamické a opravdu brutální, Danzel naprostá mašina, využívá svojí vejšku a prostor kolem sebe, je chladnokrevný a dominantní, prostě je znát, že si jeho postava hodně zažila. Reynolds prochází upgradem a dodal své postavě dostatečné emoce, měl by se vykašlat na Deadpoola a raděj mi ukuchtit pokračování tohohle střeliva. Opět napětí stoupá, díky monumentální zvukové stránce, kdy každej výstřel mi hladil uši. Film má i výborné tempo a skvělé car chase scény. Lokace se též střídaj a mě prostě nenapadá nic, co bych musel nutně kritizovat, prostě pořádnej akční film pro chlapy. Neviděl jsem to naposledy. ()

corpsy

V akčných scénach slušný, v tých ostatných nenápaditý a občas nudný thriller. Ani herecké obsadenie nepodáva výkony, z ktorých by šiel šmrnc a to ubíja snímok ešte viac. Slabé, vzhľadom na svoj potenciál. ()

Marsik

Cinema City Anděl - Hodně dobrý a napínavý akční thriller, který rozhodně nenudí. Kino můj dojem maximálně umocnilo. Všechny postavy se mi líbily, bylo to dobře napsané a mělo to super šmrnc. K Denzelovi není co dodat, to je pán herec a Ryan Reynolds jakbysmet. 80% (with J.) // (15.5.2014) - O 2 roky později první opáčko a v podstatě jsem byl opět spokojen. Na poprvé jsem byl sice z filmu nadšen více, ale to bylo tím kinem. Doma na LCD to byl obstojný thriller se slušnou akcí, střihem a soundtrackem. Malinko ubírám z důvodu počátečního nudění, které jsem na sobě do 30. minuty zaznamenával. 75% ()

PauloZ

Lidi neblbnime, 66%? Zatraceně nízké hodnocení! Tohle je lepší, jak polovina červeně hodnocených žánrovek. Po velmi dlouhé době výtečná akční paráda, která v podstatě šlape od začátku do konce. Pravda, zápletka není sice nic, co bychom už neviděli a pointu, nebo tedy hlavního "záporáka" odhalíme snad hned při prvním vstupu na scénu, ale to mi nebrání jakkoliv šetřit hodnocením, protože to bylo ku....ky dobré! Vystavění děje a postupné budování atmošky naprostá skvělost, postupně do větších sraček. Navíc velmi, ale velmi povedené duo Denzel/Ryan. Oba mám rád, takže jsem si je tu společně vychutnal a oba hrají, jak jinak než skvěle. Denzel nezapoměl uvěřitelné tvrďáky s kamenou tváří a rozsekaný Ryan to dává na jedničku. Konec v druhém Safe housu, kdy jsou oba rozjebaní na kost je MOC dobrý. Navíc perfektně zvládlé akce, ať už ty silniční, nebo pěstní. Bavil jsem se fakt parádně, dle mého gusta :). Espinosa umí, 80%! ()

F.man

Předem tohoto komentáře dvě zdánlivě nesouvisejí věci. Za prvé - komentář Enšpígla u kterého jsem se opravdu pobavil - mazejte přečíst. Má, do jisté míry, pravdu ten chlapec. Za druhé - distrubutor by měl být vytahán za špek ze naprosto dementní český překlad. Nepřítel pod ochranou? To mi evokuje podobnou zábavu jako třeba Riskuj! A je to docela škoda, protože, přes tu roztřesenou kameru, se jedná o docela dobře udělaný akční film. Střílí se tady, sem tam to bouchne, je tu CIA, nějaké ty thrillerové zápletky, Danzel... Jo, v zásadě se Safe House nemám žádný výrazný problém. Ale za týden už si to asi pamatovat nebudu takže za mě příjemné tři hvězdy. Remember rule number one: you are responsible for your house guest. I'm your house guest. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)