Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

Tryskomyš

Mě toto dílko moc nenadchlo. Při dosti chabém ději nepomohla ani spousta akce. Zrovna tak ani 2 z mých neoblíbenějších herců Denzel, a především Vera. Farmiga při svém vysokém hereckém umění zde nedostala moc příležitost se rozvinout. Je to její zatím nejhorší film, co jsem viděla. Sympaťák Ryan to také zrovna nezachránil. 3. hvězda za zvrat v 89. minutě filmu. 55%. ()

Kryton

Dvě hodiny akční jízdy v jihoafrickým prostředí, která by vypadla z oka Tonyho Scotta (R.I.P.). Denzel Washington předvádí, že i ve svých letech ( 60 se blíží) dokáže utáhnout film a lámat kosti. Reynolds předvedl svoji solidní práci, ale osobně ten, který celý film uzmul pro sebe byl Denzel! ()

JimWayne

Množstvo ľudí to prirovnáva k Bournovi a prevedeniu ktoré použil Greengrass, avšak nikto si nemôže privlastniť určitú techniku spracovania filmu.Denzel Washington super tajný agent so zaujímavím menom, parťák Reynolds v pohode, aj keď tohto herca neobľubujem teraz mi pripadal v pohode nie ako v iných tupých filmov v ktorých hral.Scenár vraj tuctový mne stačil a nová lokalita tiež potešila. ()

agentmiky

Espinosa si mě pomalu ale jistě získává svými skvělými režijními počiny. Po Životě jsem zavítal do úplně jiných žánrových vod, tentokrát do pořádně našlapaného akčního filmu. Tučný rozpočet byl znát již od prvních minut, třebaže podle mě většinu spolkly platy s pronajímaným prostory, ale i tak se na živější sekvence moc hezky dívalo. Washington je jedním slovem borec, který musel dostat svůj herecký um jako dar. Nepřekonatelný herec, který si drží před ostatními dost velký náskok. Reynolds zahrál dost solidně, ale na Denzela neměl. Příběh bych spíše zařadil do kategorie těch fádnějších, ale ono se moc inovačních věcí udělat již nedá (i tak mě nápad se špionážními agenturami plnými shnilých "jablek" dostal, i když to tady bylo tolikrát omílané). Souboje i honičky se můžou pochlubit svou reálností, ale trochu bych ubral na té roztřepené kameře, ačkoli chápu, že to bylo asi záměrem. Závěr potěšil, nečekal jsem, že se zabíjení rozjede jako na běžícím páse. Shrnu to asi takto: Weston coby agent na Bournea nemá, ale po přidání příměsi obsahující pana Denzela a skvěle odsýpající akce se to vyrovnává samotné trilogii. Nechápu zdejší podhodnocení. Co bych já za více takových filmů dal. Za mě dávám 82 % EDIT: Film bych již podruhé kvalitativně k Bourneově trilogii nepřirovnával, přece jen Greengrass je režijně někde jinde, ale pořád se jedná o solidní adrenalinovou jízdu, která má širokému spektru lidí pořád co nabídnout (hlavně díky Denzelovi, Reynolds zde hraje spíše druhé housle). Za mě 7/10 ()

Greg

“I'm not your only enemy tonight.“ Jasně, není to nic, co by už několikrát v kině a v televizi nebylo – klasická zápletka, klasičtí hrdinové, klasické akční scény. Ale… je tam přece Denzel Waashington, díky čemuž filmu hodně chyb velmi rád odpustím. Ve filmu, který má ale velmi dobrý a rychlý spád (přes svou dost dlouho stopáž), nečekejte žádné zásadní zvraty, i když hrdinové nejsou úplně jednoznačně rozdělení na hodné a zlé. A pokud čekáte nějak zvlášť důmyslný scénář, ani se na film nedívejte. To hlavní, o čem film je – akční scény – je natočeno a vymyšleno velmi dobře. Přestřelky i souboje mají slušnou choreografii, i honičky jsou poměrně nápadité. Určitě se ve filmu najdou chyby, ale u tohoto typu filmu nemají takovou váhu, protože u něho si chci hlavně odpočinout. Špatní nejsou ani představitelé hlavních rolí – přesto ze všech trochu vyčnívá výkon mého oblíbence Denzela Washingtona. Protože ten umí zahrát opravdu cokoliv! Ani Ryan Reynolds není špatný a ani jeho postava není jednoznačná. To Ryanovi podle mě docela sedlo. Ostatní, hlavně Vera Famiga a Brandan Gleeson, také nepodali špatný výkon, ale celkově ve filmu moc prostoru nedostali. Safe House je výborný film na odreagování se, když při něm vypnete mozek, budete se pravděpodobně hodně dobře bavit. Slušné 4*. ()

MartinezZ

(Bacha, někde jsou tu spoilery a nehodlám je extra označovat) ~ Čekal jsem to rozhodně horší. Akce odsýpá, Denzelovi i "Green Lantern" Ryanovi jsem role věřil, honičky, přestřelky... je to sice kvapné, ale účinné. Dokonce i příběh, nijak objevný a dopředu odhadnutelný, včetně "šokujícího" rozuzlení, je tu kladem. Jede z A do B a nejsou kladeny žádné extra nároky na přemýšlení, Potud skvělý akční film na odreagování a konzumaci. ~ A co že je tedy špatně? Šablona. Zase nějaký scénárista použil ukázkovou šablonu z příručky "Akční thriller v deseti krocích" - MUSÍ tu být romantická linka s milou, MUSÍ tu být závěrečné profláknutí a "upload", MUSÍ tu být shledání. O jak moc by byl film výborným konkurentem v zapomnění upadajícího Bourna a oživeného Ethana, kdyby si Ryan nechal soubory, poučil se od Denzela, a využil je, co by operativní důstojník. Stjně tak kdyby si nadřízený nad Ryanem držel dohled, protože TO ví. Kdyby Ryan milou jen sledoval a případně ji raději nechal jít, než se s ní znovu setkával (sice to není řečeno, ale...) a mohlo se tak nějak někam rozvíjet pokračování, přičemž se mohla rozehrát složitější špionážní hra, když by v tom najednou lítalo mnohem víc tajným složek různých států. Ryanovi by tohle slušelo mnohem víc, než zelená škraboška. A jak moc tedy bolí, že konec to takhle celé zabil a žádné navazování na otevřený konec s drtivě velkou pravděpodobností nebude. ~ Od Déja Vu po dlouhé době konečně zas koukatelný Denzel ()

Paxxx.cz

Taková směsice všeho možného co jsem už někde jinde viděl. Fajtovací scény mě docela bavily, ale jinak jsem trochu zklamaný, čekal jsem od filmu více, takhle to je za 6/10. ()

Lamiczka

Mladý ambiciózní chlapík spravuje jeden z takzvaných "bezpečných" domů, které má po celém světě tajná služba Spojených států Amerických. Pekelně se ale nudí, protože zatím nikoho "neubytoval". Vše se mění s příjezdem elitního lumpa. Akce střídá akci, přibývají mrtví a věřit se nedá opravdu nikomu. Duo Denzel & Ryan funguje, pokud jde o akční sekvence (kterých je naštěstí ve filmu dost), naprosto parádně. Osobně mi trošku vadilo, že všichni maji vždy po ruce to co zrovna potřebují (ať už to jsou speciální nástroje nebo zbraně). V žánru se nejedná o žádné vrcholné dílo, pár klišé záběrů nevadí. Hlavní padouch byl mnou odhalen během první půl hodinky (škoda, doufala jsem, že režie překvapí, nestalo se tak). Konec rozhodně vžene nejedné citlivé dušičce slzu do oka. ()

Ellmariachi

Film sám o sobě určitě není špatný. Jenže mi vlastně nepřijde ani ničím dobrý. Jak Denzel tak Ryan film táhnou. Oba ve svých rolích podávají přesně co mají. Mlaďák je vystrašený nervózní, ale na druhou stranu je vidět, že má výcvik a neztratí se. Washington jako protřelý mazák jdoucí si za svým je více než přesvědčivý a baví. Příběh vám je tak nějak jasný od začátku a jen na vás je, jak si vyložíte signály, které vám tvůrci dodávají a odhalíte kdo ze tří variant nehraje podle pravidel. Vím, kdy film nebude na 4 a více. Je to tehdy, kdy nejsem schopný dokoukat stopáž alespoň na dva zátahy. A zde je to přesně ten případ. Dokoukáno až na po třetí. Celkově lehký nadprůměr v žánru a 65 procent. ()

Riddick77

Akcí nabitý špionážní thriller o hledání "pravdy" uvnitř Ústřední zpravodajské služby a současně o pohledu na svět, ve kterém se každý nechce podřídit mocenské a byrokratické mašinérii, jež dělá z lidí pouze statistické položky. Denzel v roli naštvaného agenta s minulostí a Ryan jako jeho nechtěná chůva jsou v pohodě, ale bohužel se opravdu nedaří - především v první polovině filmu - vytvořit nějakou pevnější vazbu s divákem, nějak zaujmout, vytvořit vztah. Všechno je to točené s odstupem, tudíž se cesta k postavám a jejich charakterům hledá jen těžko. Jistě, Denzel je sakra cool drsňák, co sice přepisoval manuály ohledně metod výslechu (hlášky ohledně ručníku jsou fakt boží - viva waterboarding a americká demokracie), ale to nestačí. Chybí tomu cit pro hru s postavami a hlubší vykreslení vztahů mezi nimi. Jinak je to zvládnuté na výbornou, hlavně akční sekvence se povedly, ač se kamera tolik třást nemusela. I příběh je fajn, sice malinko okoukaný, ale funguje dobře i s jedním či dvěma zvraty. Škoda hodně chladné první poloviny, protože řemeslně je to opravdu dobré. 6/10! ()

Macejko

Takých už bolo. Nejaký ten adrenalínik s troškou sprisahaníčka a odhaleníčka. V podstate je to presne také, ako som čakal. Zaujímalo by ma len, ako na takýto tuctový scenár tvorcovia nalákali Veru Farmigu a Brendana Gleesona. Ak ste sa na nich tešili, môžete prestať - nech sú to akokoľvek skvelí herci, nemajú absolútne čo hrať. Poteší tradične výborná Djawadiho hudba. ()

buldock

Až na to závěrečné rozuzlení se mi dostalo velmi slušné akční podívané, která určitě neurazí a nabídne divákovi trochu toho adrenalinu zabaleného v bournovském audiovizuálu. Denzel Washington opět velmi dobrý, Ryan Reynolds slušný, ale chemie mezi nimi slabší. Celkově lehce nadprůměrná jednohubka podpořená dobrou hudbou Ramina Djawadiho. Film: 64% ()

blackrain

Škoda, že zápletka je tolik neoriginální. Všechno už jsem v podstatě viděla někde jinde. Ryan Reynolds působí celekm snaživým dojmem. To beru jako velké plus. Denzel Washington bohužel kopíruje sám sebe. Rozhodně by mu neuškodilo nějaké pořádné drama, kde by mohl konečně rozvinout svůj herecký um. Takhle se jedině zahrabe. Ještě, že má velké charisma, které dokáže opravdu hodně. ()

Tony.cs

Se špionážními thrillery se v posledních letech roztrhl pytel a je proto těžké je ohodnotit. Většina z nich totiž už potom vypadá šablonovitě a nenápaditě. Ale v tomto případě mi to tak vůbec nepřišlo. No dobrá...jak v čem. Ale i tak je to dobře odvedená práce, s parádní akcí a skvělými herci. Jděte do háje se zdejším hodnocením. ()

Kaluž

K filmu nemám nic, snad jen, že Washington je už doživotně odsouzen k tomu hrát vyměklé slušňáky (od Muže v ohni jsem ho neviděl v bad-ass formě). Ale už mě tady mezi komentujícími docela serou ty zástupy epileptiků, kterým se z "třaslavých kamer" dělají osypky. To je teď nějaký trend? Zkuste nějakou dobu civět jen na fotografie a od filmů si dejte voraz. Uvidíte, jak vám to prospěje :) ()

Rakosnicek77

Tak jsem si dal repete tohoto filmečku a musím říct, že v záplavě těch současných šíleností, musím své hodnocení přehodnotit. Film je plný akce a zápletka není vůbec k zahození. Spokojenost i po repríze, navíc si teď podobných bijáků, ve stylu Jasona Bournea, budu mnohem více vážit. ()

slunicko2

Sympatický akční začátek  1)  se posléze změnil v permanentní honičky, přestřelky a souboje s více než předvídatelným koncem._____ 2)  Přihoďme tuctovou zápletku, jejíž variantu jsem už viděl snad ve dvaceti jiných filmech a standardní ničím se nevymykající zpracování a vyjdou nám dvě hvězdičky._____ 3)  36letý přitažlivý Ryan Reynolds (správce Matt) to už výše nevytáhne. ()

Herr_Flick

Úplně prachobyčejný, průměrný akčňák s převzatým konceptem. No každému je snad jasné, jak to bude probíhat, takže k tomu nemám co dodat. Jenom to, že koukat se na to dalo a čtvrtou hvězdu dávám jen kvůli účasti mých hodně oblíbených Washingtona a Reynoldse. ()

MATADOR

Rychlostravitelná akční jednohubka, na které oceňuji hlubší podtext. Kapské město mi k akčním scénám zrovna moc nešlo, ale vem to čert. Safe House stále nahazuje menší zvraty, které jsou stejné provařené, ale sleduje se to dobře. Víc než tři ode mě nechtějte, za to ty akční scény zase nestojí a celé to vyzerá poněkud pohádkohrdinkovsky :) ()

PogoJoe

Podle komentářů na tento film jsem získal dojem, že půjde o kvalitně natočený thriller s výborným hereckým obsazením, avšak se slabým příběhem/scénářem. Celkem to sedí. Také již jinde zmíněný pojem "jednohubka". Viděl jsem horší, ale vícekrát už to shlédnout nechci a vím, že během pár dní mi celý film zcela vyšumí z paměti. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)