Film je divokou jízdou dvou nevyzpytatelných mladých vražedkyň Violet (Saorise Ronan – Hanna, Pevné pouto, Pokání) a Daisy (Alexis Blendel – Sin City, Gilmorova děvčata). Jejich zabijáckou pohodu jim však naruší jedna neočekávaná zakázka a jeden záhadný muž (James GandolfiniRodina Sopránů). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pítrs85

Líbí se mi filmy, kde slečna o váze průměrného Somálce kosí stokilový hovádko (zdravím Hit-Girl) a tady obě dvě titulní postavy byly opravdu khůl, protože zrovna dvojka Bledel-Ronan je jak z reklamy na kontaktní čočky (ne vážně, hezčí barvu očí, než maj tyhle dvě, v současném Halyvůdu nenajdete). Jenže... ať se to Geoffrey Fletcherovi líbí anebo nelíbí, Tarantino je prostě pořád jenom jeden. Akce docela koukatelná (hlavně to hopsání po mrtvolách), ale ty dialogy... ty dialogy, no nepronášet je tyhle dvě, kdy je vám tak nějak jedno, co plácají, protože se na ně kouká i tak fajně, tak je vám snad i stydno. O triviální zápletce nemluvě. Ale kašlat na to, tomuhle filmu budu vděčný za zabití... času, takže vlastně spokojenost. ()

sniper18

Je to dosť dobrá čiastočne umelecky ladená akčná komédia. Má celkom dobrý príbeh o dvojici nájomných vrahýň, ktoré prijmú jednoduchú zákazku na odstránenie jedného muža u neho doma, keďže okradol vplyvných ľudí. Ale na mieste si uvedomujú, že je to úplne iný prípad, než všetky predchádzajúce akcie, s mužom sa spriateľujú a tak sa musia rozhodnúť, čo ďalej. So spracovaním som veľmi spokojný, síce sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje, film sa venuje prakticky len jednej akcii dvojice vrahýň a navyše sa väčšinu času odohráva v jednom byte, ale sadlo mi to viac než dobre. Môže za to hlavne toto skvelé prevedenie, celé je to tak príjemne hravé, čiastočne originálne, s mnohými skvelými nápadmi a s veľmi dobrou atmosférou. Navyše to ťahá perfektné hlavné duo, pričom vzťah medzi nimi funguje výborne a je skutočne radosť pozerať na ten celkový kontrast, keďže v akcii zabíjajú krvavo bez mrknutia oka a zároveň majú taký detský, bezstarostný prístup, takže si rozprávajú vtipy, bavia sa. túžia po drahých šatoch a mnoho iného. Dobre zvládnutá je aj postava muža a tak som bol zvedavý, ako to dopadne a nesklamalo, aj úplný záver sa mi páčil. Takže tu sa je skutočne na čo pozerať. Čo sa týka akcie, moc jej tu nie je, nájdu sa tu prakticky len dve, tri krátke sekvencie, ale vôbec mi to nevadí, keďže o ňu tu vôbec nejde a navyše aj to málo tu má svoje čaro. Veľkým plusom je aj humor, toto rozhodne nie je klasická komédia s jej typickým humorom, tu je taký originálnejší, morbídnejší a hlavne súvisí s tým celkovým kontrastom, takže ešte aj také skákanie po mŕtvolách ma svojou absurditou dokázalo rozosmiať. Herecké obsadenie je skvelé, Saoirse Ronan si vyberá jednu zaujímavú úlohu za druhou a perfektná je aj tu, o moc nezaostáva ani Alexis Bledel, pričom spolu im to skutočne sadlo, bavil ma aj James Gandolfini a poteší aj krátka účasť Dannyho Treja. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, pekná vizuálna stránka, atmosféra a celé toto prevedenie, tu nemám čo vytknúť. Pred pozretím som si prial, aby to bolo presne takéto, takže som rozhodne spokojný, príjemná zábava, ku ktorej sa ešte rád vrátim. 77% ()

Trustme

Holčičí film o dvojici zakomplexovaných holek, které zabíjejí lidi na zakázku, aby si mohly koupit módní šaty. Holkám chybí náboje a režii ještě tak dva ročníky filmové školy. Rádoby cool pulp fiction movie s "kultovními" žvásty, nudným magickým dějem a modrýma kontaktníma čočkama. Chtěl jsem to ale vidět... ()

Carol Pifková

Na jednej strane mi to prišla ako hrozná sračka, ale potom zas boli niektoré scény, ktoré prekvapivo pobavili a zaujali. Zabijácke šťandy ma naozaj bavili, keď som bola malá túžila som byť nájomná vrahyňa, bohužiaľ miesto toho som predavačka v kníhkupectve (velice ďaleko od tejto profesie). No najviac ma v celom filme zaujal James Gandolfini v jeho úlohe. Priznávam, že na konci som aj kvôli nemu plakala. Bol tam proste úžasný a spolu s Daisy sú to pre mňa najlepšie postavy z celého filmu. Veľmi som si ich obľúbila a ich spoločné scény sa mi naozaj páčili. Tak aspoň kvôli nim 3*. ()

Fr

,,MÁM TĚ RÁDA, DĚVČE. DOKONČETE AKCI, NEBO PONESETE NÁSLEDKY. MÁTE HODINU..…“ /// Namířit a stisknout spoušť zvládne dneska každý děcko. A tyhle dvě cácorky s vizáží patnáctek a chováním dvanáctek nejsou výjimkou. Po úvodní akcičce se mi chce zařvat – TO URČITĚ, ale držím hubu, páč kdyby to jako mělo parádní průběh, tak bych pak mohl vypadat jako kretén. Váj a Dejz, dvě puberťačky, který jsou kurevský zabijačky – jak vám to zní? Odpovím za tebe… – jako píčovina! Předpokládám totiž, že máme stejnej sluch. Nakecaj toho víc než 2 upírky a výsledek je stejnej. Jen prostě svý bolístky schovávaj za assassinství. A tak se tam válej s (budoucí) obětí a kecaj a kecaj, abych pochopil, že cesta do nitra holčičí duše vede přes několik litrů červený barvy a mrtvol. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když ,,POGO“, tak jedině ,,Tanec krvavejch fontán“. 2.) Zrovna jsem zamilovaná do Barbie Sunday. 3.) Thx za titule ,,Euler“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

• Obě hlavní hrdinky mají jména květin - Violet (Alexis Bledel), v překladu "fialka", a Daisy (Saoirse Ronan), v překladu "sedmikráska". Zmínili i jméno bývalé partnerka Rose, tedy "růže". Dcera Michaela "James Gandolfini" měla zase jméno April, tedy "duben", kdy květiny začínají kvést. (Aknah)
  • Podobnost názvu filmu s Daisy a Violet Hiltonovými, nejslavnějšími siamskými dvojčaty světa, není náhodná. (h0n24)