poster

Violet & Daisy

 • USA

  Violet & Daisy

 • Slovensko

  Violet & Daisy

Krimi / Komedie / Akční / Thriller / Drama

USA, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  ****

  Takřka povídková nedětsky infantilní pošahaně skoro-brutální snová artová... věc. ~ Uniká mi smysl dávat do kin dva roky starou věc, ale tohle je... zvláštní. Má a nemá to příběh, je a není tam několik otevřených nedořešených ale vlastně ani pořádně neotevřených dějových linek, ale zajímavě to vypadá a prostě se na to povídkově roztrhané vyprávění dobře kouká. Pomalu se prolínající a vysvětlující se příběh, u nějž vysvětlení nedojdete. Nebo možná ano, záleží na tom, jak si film zkonzumujete a vysvětlíte - přátelství a důvěra vs. dětsky pitomé ambice a sny. Takovéhle ztvárnění a způsob vyprávění mi prostě přišlo zajímavé, zvláštní. Za tohle bych byl ochoten dát tři hvězdičky - užijete si to, ale vypaří se to z hlavy. KDYBY! Kdyby nebyl tak skvěle vybraný casting v podstatě skoro všech postav (i těch mrtvých nebo umírajících). ~ Čtveřice 'konkurenčních' zabijáků byly slizké tfujky :), OK. Ale obě hlavní představitelky se fakt povedly, protože obě herečky jsou zvláštní. Nemohu u nich říct, že bych nad nimi slintal :D, fakt ne, ale jsou svým způsobem zajímavé, zvláštní. Saoirse mi přijde jako o něco známější ksichtík, víc mě ale překvapila právě Alexis, kterou jsem snad nikde jinde neviděl (jo, viděl, ale v paměti mi další role neutkvěly) a nepamatuji si ji (pořádně) odnikud jinud než právě jako jednu z Gilmore Girls, kde to skutečně byla ještě holčina. A najednou si žvýká gumu a vyprazdňuje zásobník. Obě vedle sebe prostě působí lehce étericky, vzhledem k jejich 'koníčku/obživě'. Perličkou je skutečně Gandolfini, kterému byste skutečně po pár minutách s ním pomoci nechtěli. Za tuhle hereckou trojku skutečně hvězdičku nahoru. ~ Je to lehce akční, o něco víc morbidní, ale v hlavně je to zvláštní. V dobrém slova smyslu :) A to včetně použité hudby. ~ PS: Na film jsem původně nechtěl, ale teď jsem rád, že jsem se přemluvil a spolu s dalšími pěti lidmi si počkal až do konce titulků. A i se zasmál. ~ "Dude, you are vegetarian!"(26.7.2013)

 • asinus
  **

  Nezvedený a nepovedený pokus o éterické seznámení s dvěma naivními rozmilými děvčaty, která nejdou pro ránu z revolveru daleko. Není to divoká jízda, jak říká distributor, spíš atmosférická pocitovka, která sází na zvláštnost postav, herecké obsazení a sem tam nějaký šperk v podobě snového obrazu či krátké hry s dějovou strukturou. Pocitovka, která mně úplně minula. Ronan a Bledel jsou dost mimo sebe (každá zvlášť i vzájemně). Snad si Fletcher po oscarovém úspěchu trochu zchladil ego, vypadá to, že se naštěstí i dál bude věnovat hlavně psaní. Nebožtík James Gandolfini sice zachránil jeho debut pozoruhodným výkonem, všechno ostatní ale bylo špatně.(4.5.2014)

 • MMR
  *****

  Od začátku mě to vtáhlo do děje. Pomatený humor mě velice potešil a okamžitě jsem si zamiloval obě hlavní protagonistky. K tomu zajímavé vyvrcholení a hurá do kladného hodnocení.(7.1.2014)

 • Momo_desu
  ***

  Na jednej strane mi to prišla ako hrozná sračka, ale potom zas boli niektoré scény, ktoré prekvapivo pobavili a zaujali. Zabijácke šťandy ma naozaj bavili, keď som bola malá túžila som byť nájomná vrahyňa, bohužiaľ miesto toho som predavačka v kníhkupectve (velice ďaleko od tejto profesie). No najviac ma v celom filme zaujal James Gandolfini v jeho úlohe. Priznávam, že na konci som aj kvôli nemu plakala. Bol tam proste úžasný a spolu s Daisy sú to pre mňa najlepšie postavy z celého filmu. Veľmi som si ich obľúbila a ich spoločné scény sa mi naozaj páčili. Tak aspoň kvôli nim 3*.(22.12.2013)

 • Aaron.
  **

  Z pohledu mé oblíbené Saoirsei - sice to bylo o ničem, ale pořád lepší než nějaké teenage výplachy, Aspoň to bylo originální.(6.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace