Když se do sebe zamilovali vodník Jonáš (F. Cíl) a mlynářova dcera Karolínka (I. Korolová), neměli to vůbec jednoduché. Jonášovi v lásce bránil jeho otec, nerudný vodník Hastrbuch (J. Somr), Karolínka zase neměla tušení, že její milý Jonáš není člověk. Ještěže je tu mládek Libor (J. Gottwald), který udělá všechno pro to, aby celou ves a obzvlášť Karolínku před tím vodnickým padouchem ochránil. Co na tom, že bude intrikovat a lhát? Hlavně když dokáže, aby Karolínka Jonáše zavrhla a dala přednost jemu, udatnému Liborovi… (Česká televize)

Fary

Někde mezi dvěma a třema hvězdičkama. Pohádka nic moc, ale z toho, co jsem viděl za poslední dobu ještě pořád jedna z lepších... ()

EllienPM

Velmi krásná a hřejivá pohádka. Parádní vizuál, skvělé obsazení, venkovská i lidská opravdovost, netrapnost. Chytré texty hezkých písniček, spousta pohádkových nápadů a funkční vesnický život plný postav - takový, jaký opravdu býval (ponocný, stárek, mládek). Skvěle. Moc dobrý a možná i jediný povedený nadstandard dnešní úsečné, civilní a nenápadité tvorby i mluvy. Filip Cíl krásně hraje, a když čaruje, je nesmírně sexy. ()

camper

Samotného mě překvapilo, že dnes ještě někdo umí natočit kvalitní pohádku. Vodníci v pohádkách, to bylo vždy vděčné téma a ani tady nezklamalo. Filmařům se to povedlo. Sice sem dali počítačové efekty, které člověk u pohádek nehledá, ale tady to jedině prospělo! ;) ()

zdeny99

Zobrazení vodnické říše, které šéfuje starej vodník Josef Somr je působivé a na celé pohádce to nejlepší. S ní spojené digitální triky jsou perfektní. Příběh se žárlivým Liborem (Gottwald) je takový naivně pohádkový. Především charaktery postav jsou takové pohádkové. Celkově je to takové průměrné, ale koukatelné. [893. hodnocení, 44. komentář, 56%] ()

Ezis

Pohádka, která začíná smrtí v přímém přenosu, to je trochu silné kafe. Na můj vkus byla moc nepohádková a drsná. Ale prostředí bylo krásné a autentické, to podvodní dobře udělané, herci výborní a hudba pěkná. ()

Haide

Nevím, proč si všichni autoři "čétéčkových nedělních pohádek" myslí, že tam ty písničky musí narvat. Prosím, vysvětlete jim někdo, že nemusí. ()

Harry_

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil. ()

DarkoCohen

Jednoznačně nejpovedenější pohádka natočená Českou televizí pro letošní Vánoce. Pořád to má svoje mouchy a k absolutní spokojenosti mám pořád daleko, ale aspoň už nejsem vytočená k nepříčetnosti. Vodník J. Somr byl skvělý a já jen lituju, že nebyl na obrazovce pořád. Jeho vodnický synáček byl sympaťák a I. Korolová jako Karolínka taky nebyl žádný velký průser. Jen si chtělo krapet víc pohrát se scénářem a vybrat jiného autora písniček. Texty Václava Chalupy jsou trapárna na entou. 65% ()

Joe16210

Velmi pěkná pohádka s dobrým obsazením hlavních rolí. Zajímavý je i příběh, který sice čerpá z podobného tématu, ale je stále originální... I hudba se povedla. ()

Avarga odpad!

Slušná demence! Takhle idiotsky zahranou pohádku jsem ještě neviděl. To byla katastrofa! Hudební výstupy mi přišly jak když někdo zvrací ožralej z okna a ještě u toho brečí. Morální poučení bylo těžce duchaplné "Buďte na sebe hodní!" Mno a příběhovou stránku nemá cenu hodnotit, to by tu musela být ještě horší volba než odpad. Vsadím boty, že kdybych měl děti a ty by tohle viděly, tak se z nich stanou postěžený nebožátka. ()

ostravak30

Natáčelo se opravdu v krásném prostředí. Dokonce mám pocit, že se jedná o stejný nebo hodně podobný mlýn tomu z pohádky Kouzla králů. Není to pohádka, která se zapíše do dějin nejkrásnějších pohádek, ostatně nemá ani hodinu. Na druhé straně - v jednoduchosti je krása. Takhle má podle mě vypadat pohádka. Je milá, příjemná a nehraje si na žádné složitosti. Zlo je potrestáno a dobro vítězí. Ivana Korolová je neskutečně sympatická a David Prachař, Jan Skopeček či Miroslav Táborský jsou nadmíru vtipné postavy. A když se k nim přidá Radek Holub pak už úsměv na tváři hraje. Herecké obsazení je vůbec silné. Josef Somr je herecká legenda. Tohle je pohádka, kterou bych zařadil do kategorie laskavých. A hudba se taky povedla. ()

valesv

Pohádky moc nemusím, ale když už člověk sedí v kuchyni u jídla a má puštěnou televizi.. Tahle se dala vydržet a byla i místy zábavná (viz. lež má krátké nohy). Zvláště pak za Josefa Somra v roli vodníka si zaslouží i slušné hodnocení = 2*. ()