foto

Ivana Korolová

  • nar. 17.9.1988 (27 let)
    Pardubice, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka a dabérka Ivana Korolová je rodačka z Pardubic. Narodila se 17. září 1988. Do Prahy se přistěhovala až ve svých patnácti letech kvůli studiu na pražské konzervatoři, kde studuje šestým rokem hudebně-dramatický obor. Po rolích v divadelních hrách Ruleta nabo Drahý Kadle, Kampak dneska po divadle, byl jejím prvním velkým představením muzikál Tajemství. Poté se jí otevřely další příležitosti v muzikálech Kytice a Johanka z Arcu.

Z divadelních prken se později dostala do televizních seriálů KRIMINÁLKA ANDĚL, NEŽ SE TÁTA VRÁTÍ. Ve filmu se poprvé ukázala v teenagerovské komedii PANIC JE NANIC v roli Zuzany a následně v historické komedii režiséra Karla Janáka AŤ ŽIJÍ RYTÍŘI! v roli dcery rytíře z Vamberka Terezky.

Ve filmové branži se dostala také k dabování filmu. Mezi nejvýznamnější patří MUZIKÁL ZA STŘEDNÍ, kde namluvila postavu Gabrielli Montezové nebo hororová romance STMÍVÁNÍ propůjčila svůj hlas zase Alici Cullenové. Její nejoblíbenějším muzikálem je rocková opera Fantom opery, ve kterém by si sama také někdy ráda zahrála.

Milan "Moco" Kajínek

Herecká filmografie

2016 Četníci z Luhačovic (TV seriál)
2014 Modelky s.r.o.
2013 Kameňák 4
2012 Dvanáct měsíčků (TV film)
Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)
2010 Vodník a Karolínka (TV film)
2009 Ať žijí rytíři!
Ať žijí rytíři! (TV seriál)
2008 Kriminálka Anděl (TV seriál)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Panic je nanic

TV pořady

2012 Zóna IN 5Angels (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Planeta Yó (TV pořad)
2007 O korunu krále Karla (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace