Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Simgal odpad!

Netrvalo to dlouho a po Markíze následuje TV NOVA. Taky v prime-time a několikrát do týdne. Je s podivem, že se tak skvělá stanice jako TV NOVA snižuje k visílání takového podřadného pořadu. Je tolik jiných skvělých seriálů, které na TV NOVA neuvidíte, protože nejspíš nejsou tak populární v Bulharsku nebo Rumunsku jako Tisíc a jedna noc. Zkrátka, TV NOVA mě tímto velice zklamala. p.s. ano pochopili jste správně, že tu chválu Novy jsem nemyslel vážně. Je to asi ta nejhorší stanice (když nepočítáte některé skvosty na kabelu jako TV Barandov). Zlatý vysokorychlostní internet. Televizi zapnu občas na sport nebo na zprávy, ale to co teď Nova chystá jen dokazuje, že televize začíná být silný přežitek. ()

Jiu odpad!

Jediná vec, ktorá ma držala pri obrazovke až dokonca, bola vedľa sediaca frajerka a vedomie, že potom dostanem, čo chcem. Inak je to strašne presladená cukrovinka bez logiky (a bez konca). ()

Blue.Shark odpad!

Tato věc je na podobné intelektuální úrovni jako šestihodinové zírání do zdi. Chápu, že lidi si sem tam potřebují odpočnout a takříkajíc "vypnout". Ale tohle je vypínání do mínusu! Kdybych vypnul u téhle splácaniny, zaručeně by v místech, kde býval můj kdysi fungující mozek, vznikla černá díra! Vsadím se, že kdyby člověk 24 hodin v kuse koukal na nekončící příhody Šeherezády, měl by IQ nižší, než cvičený mlok. Takže když nyní přistoupím k hodnocení, musím vypíchnout odporný hudební doprovod, který mi připomíná šíleného houslistu po nadměrné dávce libovolné povzbuzující drogy, turbozlého pana Bulhara, nebo jak se jmenuje, a jeho manželku, která (protože se mu postavila na odpor) určitě za pár dílů zemře nečekaně bolestivou smrtí. Na druhou stranu je ale pravda, že herci nehrají tak prkenně, jako je tomu třeba v Ordinaci. Takže hodnotím odpadem za zflimovaný "souhrn všeho odporného", ale s malým bezvýznamným plusem, že ti herci u toho nevypadají jako blbci. ()

nikoletkaa

Po velkolepých upoutávkách jsem byla hodně zvědavá, co to bude zač. Když jsem ale viděla tady na čsfd to mizerné hodnocení, moje zvědavost se ještě zvýšila. No, musím uznat, že to není nic světoborného, jihoamerická telenovela v tureckém kabátě, ale překvapivě se mi to líbí! A to, že je to v hlavním vysílacím čase, mně vůbec nevadí. Právě naopak - co dělat v 8 večer ve všední den? Není nad to, jen tak vypnout. A tuhle funkci tento seriál zvládá dokonale. Navíc herci zde mně jsou hrozně sympatičtí. Hlavně představitel Onura - ty jeho oči! :)) // Upgrade: Po shlédnutí více dílů zvyšuji o hvězdičku. Přistihla jsem se, že se čím dál více těším na další díly. Ano, přiznávám, tento seriál mě pohltil :)) ()

Gulde odpad!

Nevím, zda je větší kretén ten co to natočil, nebo ten, kdo to dal na TV Nova do hlavního vysílacího času...zřejmě bratři? Mimochodem, pokud člověka nerozesměje seriál samotný, tak střih hudby a práce s kamerou jistojistě ano. ()

lafi21 odpad!

video:příšerný, audio:ješte hořší, celkový dojem:kdybych viděl ještě jeden díl rozbil bych televizi ()

waits odpad!

Tak to je ten seriál, který "nadchl miliony diváků" a který "před televizními obrazovkami „uvěznil“ divačky a diváky celého světa" (míněno Bulharsko, Chorvatsko, Ŕecko a Slovensko)? No, potěš pánbů. Jelikož jsem se zvrhlým pocitem sem tam shlédnul pár dílů od té největší šmíry, dávané kdy v naší tv (vždy do dosažení pocitu nudy, která se dostavila po třech-čtyřech dílech, kdy se komický potenciál vyčerpal), mohu snad trochu srovnávat. Viděl jsem tři díly a tady je resume: Scénář je stejně kýčovitý jako v Ošklivce Katce, dialogy a herecké výkony rodičů jsou plagiátem průměrné jihoamerické telenovely z 90.let a hlavní hrdinka má hezké nohy (i když je neukazuje tak, jak to dělala Natálie z Divokého anděla). To byla pozitiva. A ted, proč je lepší dívat se na již zmíněného Divokého anděla: Podnikatel Onur je podivný chlapík se začínajícími kouty a mrtvolným pohledem vykulených očí, kterými se dívá do prázdna nebo Šeherezádě na prsa. Jeho podivný výraz mě přivedl na podezření, že má hemeroidy a začal jsem přemýšlet i o svém zdraví. Do scén hrají tklivé housle nebo úryvky arabské hudby, které mě přiváděly k šílenství už při dávné návštěvě Tuniska. Příběh je ponurý a zádumčivý.Jméno Šeherezáda padne každou minutu, takže na konci dílu už mi lezlo na nervy. Účinkující se zdraví Salam a modlí se, což mě, prominte, přijde poněkud odtažité Jestli tohle má indikovat trend v programové nabídce Novy, tak je zralá na odpis. Doposud podobná dílka běžela většinou přes den, ted v prime timu, čtyřikrát týdně. Ale proč ne, na satelitní nabídce je každý den k dispozici 340 programových možností... ()

(Z)denny odpad!

Je to skvělý filmařský počin, který jistě připoutá spoustu tupoučkých lidiček naší zemičky k televizním obrazovkám. No a díky tomu si my ostatní budeme moci užívat něčeho pořádného ()

Skarface

Naprostá ztráta času :) to si zase nova nasral* do bot , takový serialy ať si vysílá v nočních hodinách a ne v hlavním vysílacím čase ! ikdyž mohl jsem dát jednu hvězdu málo kdy se povede turkům uspět tak aby je vysílala nova v hlavním vysílacím čase aneb chceš li uspět natoč naprostou ptákovinu ()

tom.cube odpad!

Stačí trocha vymývání mozku a ze zdánlivě šíleného tahu nasadit v prime time tuhle tureckou ultra-debilitu je téměř trhání rekordů ve sledovanosti. Občas je mi smutno z naší společnosti... ()

TheGunner odpad!

Dovolím si tuhle slátaninu ohodnotit pouze po zhlédnutí jednoho dílu a to z dobrého důvodu - na ty další mě nikdo dívat nedonutí, ani chlap s karabáčem v ruce. Neuvěřitelně nechutná příšernost! Co si TV H@vna začíná dovolovat už začíná zavánět troufalostí či dokonce výsměchem. Nikdy bych nic nenamítl, kdyby to vysílali po skončení např. Lenssen a spol., ale v hlavním vysílacím čase? Chápu problematiku muslimského osídlování Evropy, ale tady jich nemáme zatím tolik, aby jsme jim museli lést do zadku a pouštět jim tuhle hloupost v 8 hodin. Opravdu úžasný tah od Novy. ()

Luukec odpad!

celkem mě pobavilo, když měl Mareš na Evropě 2 jako hosta programovou ředitelku NOVA TV a strašně to tam chválili jak je to skvělá telenovela, že je jiná než ty ostátní a že díky velkému rozpočtu to bude dobrá podívaná.. I Mareš to chválil že je to krásně natočeno a že se mu to líbí.. Su zvědavej co by o tom prohlásil teď.. ()

davena27 odpad!

ODPAD,jako prase.Nejsem milovníkem telenovel a nikdy nebudu.Tohle přeslazené lejno jako od cukráře a ke všemu ještě na Nově,to je na mou hladinu cukru příliš velké sousto.Je mě srdečně jedno komu se to líbí či nelíbí,ale rozhodně nejsem jeden z těch gurmánů,který si na tak velkou kupu sraček vezme lžičku na dezert a s chutí pozře každé sousto jež nám stanice Nova naservíruje.Je pravda že kam vlezete tam se o téhle pitomosti lidi baví.Onehdá se v jednom nejmenovaném obchodním domě dvě příznivkyně pustili do tak živé diskuze,že nějak přehlédli fakt že k mrazáku se chci dostat taktéž a mě se v tu chvili zmocnila obrovská touha tyto nešťastnice přejet či poplácat přes jejich zádíčka zmraženým filátkem.Souhrnem lze pouze dodat že :"Na zřídnutí stolice dobrá to věc velice" ()

Mr.Mick odpad!

Mám jedno šťastie - televíziu nepozerám, ale dúfam už len pre ľudí ktorí ju pozerajú že markíza nedá do hlavného vysielacieho času ďalšiu rekordy lámajúcu PIČOVINU (prepáčte za výraz ale slušnejšie slovo som nenašiel) v sledovanosti z Turecka alebo nebodaj ešte viac zapchatej krajiny niekde v riti. Ešte aj ten Panelák je super voči tomuto tu. ()

Eterninox odpad!

Tady opravdu není příliš co řešit. Poté, co jsem tomuhle materiálu byl nuceně vystaven kvůli pobytu v nemocnici, jsem se dokonce přistihnul při myšlence, že dřív ty telenovely alespoň za něco stály… 0% ()

Emzet odpad!

Burákový krém, Šeredoheretizániny noci a Onurovy holé lány (dle rčení "pleš odradí veš"), aneb nestačí jihoamerická "klasika", musíme si zvyknout na tureckou "novou vlnu". Nebudu za každou cenu alternativní a dávat pět hvězd jenom abych se nepřipojoval k davu - můj mozek, moje srdce i cokoliv tam dole zkrátka říkají "odpad! odpad! odpad!". Ano, vím že spousta lidí takto hodnotila ještě před samotným zhlédnutím, ovšem u mě toto rozhodně nehrozí - můžete mi věřit, že jsem viděl dostatečné množství tohoto východního skvostu, abych mohl hodnotit zcela upřímně, od srdce a férově. Je mi jasné, že si 1000 a jedna noc najde své diváky, je mi zrovna tak jasné, že ji řadový český divák nejen skousne, ale dokonce si ji i užije a že existuje spousta telenovel horších. Ale na hodnocení to nic nemění. Sice bych měl "hvězdičkování" brát v rámci žánru, ale v případě telenovel bych pak musel dát Esmeraldě či Tak jde čas pět hvězd. A to mi svědomí opravdu nedovolí. Přesto - nejde o agresivní, útočný "odpad", pouze o upřímné ohodnocení kvalit, které tato sága nabízí. V podstatě takové mírné "ne, děkuji". Rozhodně nebudu podepisovat petice za stažení z televize - Bůh ví, že televizi (vzhledem k její obecné současné kvalitě) stejně sleduji tak sporadicky, že mě vysílání turecké telenovely skutečně existenčně ani jakkoliv jinak neohrožuje. ()