Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

psychohippo

Jakoby jen další lúzrovská story, postmoderně bez pointy, bez hrdinů, bez patosu... Pod tímhle nátěrem je však příběh tak syrový, jako když pleskneš rozmraženým hovězím o podlahu... Příběh o Americe mezi Bushem a Obamou, příběh o lidech mezi čertem a ďáblem, protože anděl, stejně jak dobrá politická volba, prostě neexistuje... Geniální propojení frontline děje s backroundem, poskládaným z reálných projevů politiků, pasáže sedí jak prdel na hrnec (např. "občané se obávají o bezpečnost svých úspor" v situaci obírání hráčů herny...). A ty dialogy, český filmař se má co učit! Ať se kdokoliv baví s kýmkoliv, velká postava s malou, dlouho či chvilku, jsou to dialogové perly, které dosahují úrovně tarantinovských hlášek. Jo, je to občas jak rozbitý zrcadlo, jak nedodělaný puzzle, ale i kdyby to byla je série filmařských etud, tak se skvěle povedly. I když výsledný pocit z filmu není zrovna radost ze světa a života... No a? ()

Mikecat

Snaha o "retro" mafiánsku gang crimi, miestami však až príliš nudné a nedotiahnuté. Výborná hra s kamerou pri strelbe z pištole. Posledná veta hovorí za všetko: "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať." ()

Pangi

Gangsterka?Obžaloba Ameriky? Zajímavý crossover, který mě, ale nechal poněkud chladným. Čekal jsem rozhodně více. ()

Cyberboy

Lehce roztahaná vykillovávačka s dobře hrajícím Bradem. Nijak zvlášť to člověka nevtáhne, ale jedno zkouknutí se dá přežít bez větší újmy. (5/10) ()

Mr.Keli

V příběhu lze cítit inspiraci od klasických gangsterek, ale touha předvést divákovi něco navíc zůstala kdesi ve střižně. Průměrný příběh zachraňují herci, ale střih už ne. Ten rozbourává napětí a celkově v průběhu snímku ho ani nebuduje. Možná by stačilo vidět poslední scénu, protože se rapidně odlišuje od zbytku plytkého příběhu. 60% ()

VanBradley89

Ze začátku se to tváří jako ucházející gangsterka. To se změní, když příjde Gandolfini. Scény s ním mě neuvěřitelně otravovali a nudily. A ke konci to zachrání těch pár výstřelů. Potěšil Pitt, ale jinak nic proti ničemu. Víckrát už bych to vidět nemusel. ()

Cannonball

Spájať gangsterku s finančnou krízou bolo asi trochu riskantné ale napriek malým chybičkám to nakoniec dopadlo vcelku slušne. Ja som sa bavil, možno aj vďaka výborným hercom. ()

Umpa-loomp

Z môjho pohľadu jeden z najlepších filmov roku 2012. Po absolútne dokonalom Zabití Jesseho Jamesa si Andrew Dominik definitívne utvrdzuje pozíciu jedného z najtalentovanejších nových režisérov súčasnosti. Máloktorý tvorca dokáže vytvoriť takéto silné a zapamätateľné dialógové scény bez toho aby nútil hercov zbytočne "prehrávať". Super. ()

PamelaJJK

Tak to je provar :-( Velké zklamání, bohužel. Prvních zhruba 20 minut OK, pak už jen nuda, nuda, nuda... Námět filmu by (v jiných filmech, při jiném zpracování) vydal tak na 10ti minutovou scénu. I při krátké stopáži jsem se modlil, aby už byl konec. Brad Pitt i Ray Liotta byli sice OK, ale tenhle průser nemohli zachránit. Takhle ukecaný krimi thriller jsem snad ještě neviděl. Zabít tiše je diskuzní kroužek, který je natahovaný k samé hranici únosnosti. Nebyl jsem daleko od toho, abych to nedokoukal. Ty usmolené dvě hvězdy jsou za ty dva zmíněné pány. Jinach bych asi film poslal do odpadu... I když je fakt, že jsem už viděl i mnohem větší průsery... ()

Joostas

Těžké tento film odsoudit a poslat do nepodarkových pekel, Pitt přežil,což zkazilo konec. Dvojka mentálů byla odvárkem bří.Coenů.No,v tomto filmu se naplnila poezie.Erekce ranní přechází v sraní.Ale postava zabijáka na smlouvu o dílo to vynahrazovala. ()

harycek

Bože tak nudnej , zhulenej a nesrozumitelnej film jsem ještě neviděl , nebýt tam Pitt a Galdofíni tak dám odpad, jen tak tak jsem se na TO dodíval !?!? ()

megajalec

Príbehovo nič moc, navyše, nechápal som, čo mali s filmom spoločné tie neustále reči politikov, ktoré bežali v televízii alebo rádiu. ()

solisoli

Akási satirická dráma, snáď satirický thriller. Brad Pitt je k takémuto žánru zrejme naklonený. Ešte zo začiatku to bolo pomerne pútavé, ale ako pribúdal čas to bolo viac a viac otravné, až stupídne. Zachrániť to mal Brad. Vôbec sa tak nestalo, takže až do konca to bola naivná otrava. ()

paradoxman

America's not a country. It' just a business. Zajímavě pojatá kritika současných i nedávno minulých amerických reálií. Že to není o gangsterech a nelegálním hazardu jsem se, bohužel, dozvěděl až na konci. Předtím jsem se musel 90 minut nudit u přefiltrovaných záběrů nechutných předměstí, které oživí jen kamera umístěná na dveřích auta. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)