Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

medveed

Filmařsky zajímavě pojatá gangsterka s hereckými výkony, které v jednotlivých scénách převyšují celkovou úroveň příběhu. 60% ()

Bragi66

Brad Pitt řeší loupež v ilegální herně. Příběh nadhozený velmi dobře, ale cestou trochu ukecané, avšak drsné. Pro ty, kteří to tak mají rádi je to velmi vhodné, i když to má tak nízké hodnocení. Oni ti zloduši většinou nejsou žádní myslitelé, ale tady se nedá jasně rozpoznat, jestli to tam v té Americe mají tak hloupé. Tohle je ale spíše zajímavá hra na hloupost a vyhulenost. To s tou pojízdnou psí kadibudkou je dost dobré. Za mne všechny prsty hore! ()

Googooplexer

Tešil som sa na gangsterku s Bradom Pittom, Rayom Liottom, no a obaja prišli. Gangsterka však nebola ani len v tesnom závese, šlapala niekde v hlavnom pelotóne priemernosti. James Gandolfini tiež potešil a Ben Mendelsohn príjemne prakvapil, ale pár dobrých hercov a 3 dobre vložené skladby, to samotné film neurobí. Scenár sa asi počas nakrúcania niekde stratil, nuž a bolo to treba dokončiť bez neho. O čom boli dlhé dialógy medzi postavami, ktoré nikam neviedli, to naozaj neviem. Ale rozhodne to nebudem pozerať druhýkrát, aby som to zistil. Tie dialógové historky nemali šťavu ako v iných filmoch, naozaj sa divím, že to Brad Pitt vzal, bol všaknakoniec jediný, kto držal film na akotak na troch hviezdach. ()

DarkDRAGONS odpad!

Pred filmom som bol nabudený energeťákom, po 15 minutách som zistil, že od toľkej nudy som až zaspal. Prinutil som sa to pozerať dalších nekonečných 30 minút ktoré mi prešli ako večnosť, potom som nemal už na to nervy vstal som a šiel som sa radšej pozerať na stenu, lebo to bolo oveľa zábavnejšie... Hrozný film, väčšiu rozťahanú nudu som snaď ani nevidel, nudné konverzácie neslané nemastné, otrasné vtipky o ktore sa ušiľovali boli úbohe. Zopar akčných scén to ani len kus nezachraňovalo, herecké výkony akurat boli fajn to jedine musím uznať... Divím sa, źe sa na takýto odpad dal nahovoriť Brad Pitt, nemalo to proste šťavu a nič sa mi na tom filme nepáčilo, proste ani jedna vec za ktorú by som bol ochotný dať aspoň jednú hviezdičku, aj tá hudba mi liezla na nervy a Johnyho Casha mam sice rád ale nehodili sa mi tam jeho piesne zrovna.... podla mňa je to len môj názor je toto odpad roka viac som sa bavil pri filmoch od Uwe Bolla oveľa viac, na nich som sa mohol aspoň nasmiať, ale tu sa ani len to nedalo...... ()

1normalny

Jamesovi Gandolfinimu som uverit kazde slovo, je to rodeny gangster :) Inak film az na slow emotion scenu z popravy v aute posobil tak, ze Brad Pitt zobral za honorar polovicu rozpoctu. Celkovy dojem umocnila posledna veta filmu. ()

oli1va

Film by strašně rád napodoboval mafiánské eskapády z Ritchiových žánrovek. Bohužel ty nesou ve svých dialozích podstatnou část děje, načež zde pouze nudí a o ničem nevypovídají. No a na zbytek už si ani nevzpomenu, i když jsem to dokoukal před hodinou. Velké zklamání. ()

saidlik

Další zbytečný, nicméně koukatelný příběh z podsvětí. I když se filmu po celou dobu daří upoutávat a udržovat chabou místy hutnou atmosféru, bohužel příběh se hodí spíš do minipovídky, než plnohodnotného hollywoodského díla, což logicky nemohou zachránit ani dobří herci, ani podmaňující pozadí voleb. ()

pomada

... tak záverečný preslov B. Pitta sa oplatí vypočuť (poteší hlavne všetkých "neameričanov"), ináč ďalší z filmov v ktorých je zobrazená zvrátenosť tej "vysnívanej krajiny"...(DVD) ()

TonySoprano

nudná pičovina, keby som pri tom nežehlil tak zaspím.. do piče ten pitt keď je bez clooneyho, či northona, tak nestojí ani za fajku z močky! a tie pridrbane cynické kecy o amerike furt. úbohé chudácké! ()

bertrand

No jako další spolupráce dua Pitt-Dominik je to bohužel zklamání. Dobře zahrané, dobře napsané, místy velice originálně natočené, ale jinak....s prominutím.... vcelku o hovně i když se to asi pokouší něco sdělit. Občas se tlačí na pilu a když si někdo píchá do žíly a hraje k tomu Heroin od Velvetů, tak je to spíš trapas než invenční použití hudby... Pak ty politické komentáře z médií provázející děj... Pan Bertrand na tyhle skryté šifry moc není... jediný dobrý byl ten komentář o Jeffersonovi, proč takový nebyl celý film, to je škoda, protože by byl jako rána na solar... sorry, Brade, i když oceňujem tvé umění sloužit celku navzdory tvé star power. ()

hajner

Taký pokus o Tarantinovku bez Tarantina.Pokus chabý a ničím neprekvapujúci.Chlapčenský vzhľad tomu nepridávajú ani pričasté vulgarizmy ani herci.Nič som od toho nečakal a nič som ani nedostal,len som to videl a nejak zvlášť my to neublížilo a pár krát som sa aj pousmial.Ku tej chybe vo filme v bare zo zaujímavostí.Tá scéna je celá nezvládnutá.Pivá sa premiestňujú,dopĺňajú,drinky sa nosia a stále sú na stole len dva a tie buď vypité a zrazu oba plné a iné.Celé zle:-) a ďalšia chybyčka.V ďalšom bare asi 15 minút od konca si dá Brat Pit okuliare do vrecka a v inom zábere sú zrazu na stole a potom znova zmiznú.Ach jaj ()

Montmorency

Už podle hodnocení jsem tak nějak tušila, že to bude vymáchanej čajík gangsteržánrovky......za damn sexy Brada dávám za 3* a honem pryč, než si to rozmyslím:-) ()

Kathleena

Není to úplně můj styl, ale udělaný je to hezky. A přestože mě politický kecy vměstnaný do filmu lezly na nervy....Amerika není země je to jen byznys! ()

Jose...

Až na pár velmi vzácných, zajímavých momentů by to byla nudná, neoriginální tuctovka. Díky nim je to jen tuctovka. Škoda ze nejde dát 2,5, bo tohle nemá na víc, než 50%... ()

ToughCookie

Brad Pitt aj ako producent, zaujímavé. Hard-boiled román Cogan´s Trade od Georgea V. Higginsa z roku 1974 adaptovaný na súčasnosť, teda koniec roka 2008 a finančnú krízu. Cynický film, žiaden kladný hrdina, žiadna morálka, surové dialógy, najhlbšie dno spoločnosti, špinavé, ponuré mesto, šedá denná obloha a množstvo nočných zločinných scén, žiaden (americký) sen....pre mňa slušný film noir. Ako vidím trochu nedocenený....Argo Fuck Yourself! ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)