Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

Fajung

Originálna rozprávka, ktorá používa presne ten druh humoru, ktorý mám rád - humor, ktorí neotrávi ani dieťa, a ani dospelého, práve naopak. Vytvoriť animák, ktorý nie len pobaví, ale aj poučí nieje určite jednoduché, no Robovi Mikoffovi sa to v tomto prípade slušne podarilo. Nenápadná, ale za to príjemná záležitosť. 80% ()

Tambry1231

Podla mňa velmi rozkošný animák. Cestovanie časom ma zaujíma, takže ďalšie plus, aspoň pre mňa. :) Určite sa mi páči ako tento film dokazuje, že nemusíte byť rovnakej krvi, dokonca ani rovnakého druhu, aby ste mohli byť rodina, stačí že sa máte radi. Úprimne sa mi časy ktoré Peabody a Sherman navštívili nezdali velmi zaujímavé, teda... to je iba moj problém, vážne, ak sa zaujímate o napr. Francúzku revolúciu, Leonarda da Vinciho alebo Trojsku vojnu, tak je to v poriadku, ale mňa to velmi nezaujíma. Viac sa mi páčili scény s hlavnými hrdinmi, ktoré boli úžasné. A som prekvapená, kolko faktov tento film vystihol. A sú tu rozne vtipné scény, ale okrem niekolkých Peabodyho slovných hračiek si na ne velmi nepamatám. Nevadí, aj tak dojímavé scény sú pre mňa doležitejšie ako vtipné. Tento film odporúčam, ale nie velmi. ()

Pute

Kdyby mi bylo 10 a vychovávaly mě jeptišky, dal bych ****. Protože jsem ale trochu starší a jeptišky mi připomínají Batmana, dávám slabé **. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Majoslav11

Oveľa dospelejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Výborné vyváženie detských vtipov s tými pre dospelých. A bez srandy, tento film má pre deti aj veľkú edukačnú hodnotu. Nielen pre deti ! Animácia pekná, solídna akcia, dokonca náznak časového twistu (Pán Peabody má totiž stroj času). Vskutku veľmi príjemný rodinný film bez hluchých miest. Viac takýchto. Za štyri hviezdy. ()

Bestfan112

Tak tohle byla doslova dějepisná topovka. Jako cestovat časem do Starověkého Egypta, Řecka nebo dokonce způsobit časový paradox, fakt husťárna. Dobrý Animák. Film 10/10 ()

mister10

Súhlasím zo salalala. Tešil som sa na tento film podľa recenzií tak ako treba. No moje nadšenie kleslo keď sa začalo premietať. Príbeh postavení na negatívnom vzťahu spolužiakov no hlavne vzťahu Psa s chlapcom (v trochu rodinnom ponímaní) mne osobne neprišiel vtipný. A s cestovania v čase sa mohlo toho viac vydolovať. Nevravím že to bola hrôza alebo tak, ale že toho fakt vtipného tam bolo primálo. Možno za to mohol slovenský dabing s Petrom Marcinom no neviem. Celkové hodnotenie 2/5 hviezdičky. Videl v kine 3D verziu. ()

pesbara

další věc kterou lze jen doporučit a to i optikou mého syna:o) Zábavné, inteligentní, humorné, kvalitně provedné, prostě dobrý film ()

Luke_1

Za mě skvělý animák s ještě lepší hudbou Dannyho Elfmana, u filmu jsem se nenudil, je plný skvělých hlášek a nebál bych se ho pustit dětem ve škole, aby se dozvěděli něco o historii, aspoň trochu. Dávám 4 hvězdičky za film a jednu bonusovou za soundtrack! ()

Epco

Príjemné prekvapenie plné správne zameraného humoru. Príbeh tak tiež OK. Takže sám vdosť dobre nechápem prečo ma film nechal viac menej chladným. ()

HMTD

Vtipný animák s cestováním časem. Geniálním psem co všechno zná a všude byl. Co víc si přát. Doufám, že pokračování bude brzo na cestě. ()

shinlove

Jeden z nejinteligentnějších animáků vůbec. Těšil jsem se na něj strašně moc a i když si myslím, že není pro děti do 10 let natolik skvělý, jako pro starší děti a dospělé, věřím, že i tato omladina si tam najde spoustu vtipných míst. Průvodce po historii lidstva neskutečně vtipnou formou, bavil jsem se od první do poslední minuty! 5* ()

teseth

Velmi povedený animáček, který rozhodně není pro děti pod 10 let, protože pokud by se na něj koukli tak by stejně většinu hlášek nepochopili. Povedená je animace, provedení postav a co můžu říct tak děj rozhodně nenudil. Teda až na proslov shermana. Ale ten pro změnu krásně zabil Spartakus!!! Jedinou věc co bych vytkl je až přílišná rozumová vyspělost Penny. To mi přišlo chvilkami až moc za čárou. ()

Alvin

Superinteligentní pes s adoptovaným fakanem příliš nenadchne, ale ani neurazí. Rozumná stopáž a solidní tempo zajistili, že jsem to dokoukal až do happyendu, ale během některých slabších výletů pana "hráška" do minulosti, jsem si radši udělal výlet do lednice, abych dolil sklenku. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST