Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Misirlou

Americký inteligentní "Maxipes Fík" je pěkná a zábavná podívaná nejen pro děti. Pan Peabody je vtipný a chytrý, Sherman je milý a zmatený a Penny rozmazlený hajzlík. Samozřejmě tam nechybí sociální pracovnice, která představuje ztělesnění zla a před kterou se všichni klepou strachy. Cestování do minulosti a setkávání s osobnostmi dob minulých je zábavné a nenásilně poučné. A když dobro začne bojovat se zlem, tak film získá ten správný akční náboj a prostor pro další smích. Milá animovaná komedie, která potěší a pobaví, ale od které více nečekejte, přestože se tváří poučně. ()

Rorschach_SK

"Každý pes by mal mať svojho chlapca." Svieži animák plný psích kúskov s časom. V ktorom inom filme si pes môže adoptovať chlapca, aby spolu cestovali do minulosti? Tvorcom sa nedá uprieť inovatívnosť, skvelé nápady a inteligentný humor (ako pre deti, tak aj pre dospelých). Tempo neustáva a tých 90 min. Vám ubehne ako nič. Rob Minkoff to po desiatich rokoch opäť dokázal, vrátil sa ku koreňom animovaného filmu a po dlhom čase má u mňa palec hore. ()

Tempter

Něco jako MS ve fotbale. Už jsem jich prostě viděl moc. Vždycky na to kouknu, obal ba i tempo dobré, občas je tam i nějaké to překvápko, ale nakonec to vždy skončí stejně a nebo ne. A ono je to vlastně jedno. Zase budou další... Smál jsem se hlavně proto, bych se utvrdil v tom, jak je to mezigeneračně a mezioborově vtipné a chytré. To taky nevyšlo. ()

CrashHP

Dlho som rozmýšľal odkiaľ sú mi tieto postavičky známe, až som na to prišiel niekedy na konci filmu. Však ja ich poznám už dlhé roky a dokonca mám aj nejaké hračky. A teraz k filmu, ktorý je nadupanou akčnou jazdou od samotného začiatku. Animačne veľmi dobre zvládnuté, príbeh dotvárajú rôzne postavičky, ktoré sú zábavné, múdre a aj zákerné. Skvelá akčná jazda, ktorá vás nenechá vydýchnuť skôr ako uvidíte záverečné titulky. ()

dj_p_j

Tak som chvilu rozmyslal preco niekto spracuje takyto priblbly namet. Chlapec adoptovany psom... Ale ono to ma svoj zamer. Dalsi z brainwashingovych pokusov na nase deti, snaziacich sa vtrepat im do hlav, ze adoptovat a vychovavat deti moze ktokolvek. Ved vo filme je to vsetko take zlate...teda az na toho vrcholne nesympatickeho psa a dalsich par postav :) Hodnotit to nebudem, pretoze za podpasove manipulativne praktiky by som musel dat odpad a za kvalitu propagandy 5 hviezdiciek. Len by ma zaujimalo ako by cenzura prijala napr. film o zvieratkach, ktore sa rozhodli vyhnat z lesa vsetkych co nepracuju a robia bordel. ()

michalis

Nemam rad tento typ kresleniek no draplo ma to a pustil som sa do toho. Animak (rozpravka) o tom ako moralne detom vysvetlit cestovanie v case (ako keby to existovala) bez nutnosti pozeraz Butterfly effect s Ashtonom Kutcherom. Vtipne, mile, potesi. Odomna plus ()

illilay

Vyborne, napadite a zabavne... A neviem preco to maly syncek zboznuje, ked tomu ani nemoze rozumiet. V kazdom pripade videla som to uz aspon 50x (min 2x denne) a stale sa pri tom zastavim ()

bratr_jezek

Nadprůměrný animák s myšlenkou. Proč by si vlastně nemohl pes adoptovat člověka. On ten pes je totiž opravdu překvapivě schopný. Blbnutí kolem stroje času pak dodává vtip a tempo. Konec trochu uspěchaný, ale celkem dle tradice jiných animáků. ()

Wolfis

Opäť geniálny a na prekvapenie dosť inteligentný a zaujímavý animák z trochu iného súdku. Objavia sa tu fajn gagy a dospelý humor, vďaka čomu si v ňom nájdu svoje ako deti, tak aj dospelí a dobre sa pobaví celá rodina. Inakosť tejto snímky je na každom rohu od adopcie malého chlapca psom cez cestovanie v čase až po historické povedomie postáv. Počas celého priebehu filmu prevláda slušná dávka historických faktov, ale aj vydarených narážok či paródie na samotné historické udalosti a ich postáv. Taktiež jednou z tém je aj rodičovská výchova, ktorá je takým zrkadlom bežných problémov a situácií každého rodiča s dieťaťom. Milo pobavia historické udalosti založené na faktoch okorenené svojským dospelým humorom a fantáziou autorov či stretnutia so známymi postavami našich dejín. Poslednú dobu vidím veľa kvalitných animákov a len ma to utvrdzuje v tom, že to je jeden z najlepších žánrov, ktoré dokážu osloviť širšiu skupinu ľudí. /výchovno-vzdelávacích 80%/ ()

leafroller

"Potom jsem vzal katovi meloun, který mě převážil." Navzdory mnoha historickým nesmyslům, které si děti snad nezapamatují, navzdory velmi otravné zápletce mezi psem-otcem a "zlými "úřady" je to pořád cestování časem, které neomrzí nikdy. Alespoň mě. Navíc se jedná o velmi klasickou, až legendární dvojici známou už desítky let. A k takové musíme přistupovat s trpělivostí a úctou. A kdykoli vidím fantastické úniky pana Peabodyho, jako ten s melounem, vzpomenu jinou legendární partičku, která sluje OK Go. A pak? Pak už se nechám jen unášet na vlně události.70% ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST