Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

BDMarty007

Rozhodně jeden z nejzábavnějších "animáků" co jsem kdy viděl. Humor dvojího typu - jeden pro děti, který ale není také laciný a hloupý a druhý pro rodiče či už vzdělanější děti. Není to nějaký komplexní historický exkurz, ale u dětí to vzbudí zájem o spoustu historických témat a otázek. Vtipné jak námětem (byť je to v podstatě poněkud absurdní), tak provedením. Dobrý překlad a dabing. Opravdu jsem se dobře bavil a uteklo to neuvěřitelně. 90% ()

quip

Right up there with Wall-e. Animovaný film, který se se mnou úspěšně minul nebo je vážně špatný, protože postavy, emoce a messáž jsou úplně debilní. Dokážu si představit, že by Mr. Peabody & Sherman byl parádní nebo aspoň celkem dobrý fim, bylo by ale potřeba ucelit scénář a hlavně napsat alespoň hlavní postavy tak, že jim nechcete už od začátku ukousnout hlavu a poslat je za trest spát. Takhle mám ale pocit, že ve filmu nefunguje vůbec vůbec nic, snad jen kromě dabingu vedlejších rolí (Tucci, Bell, Colbert, Janney). ()

Franc1s

Další vyvedený animák s chytrým psem v čele, cestování časem a hláškování Leonarda. Jednoduchý příběh, kterej jede a nenudí. Nechybí sranda, které se opravdu každej zasměje. Mohu jen doporučit a klidně bych dal i další díly. Ty historické postavy nemaj chybu!!! 8/10 ()

Oonika

Přesně takový animáky mám ráda! Něco málo pro děti a spousta humoru pro dospělé! Vážně skvělé narážky na dějinné souvislosti a mnoho zábavných dvojsmyslů. SUPER!! ()

Khalia

Animák s humorem pro dospělé, nicméně děti se budou bavit také. Bylo to pro mne opravdu překvapení, jelikož jména režiséra, skladatele hudby ani dabérů mi nic neříkala, tak jsem přemýšlela, co z toho vyleze. Líbí se mi, že se konečně neřeší to, že pes mluví, že je geniální a že mu soud povolil adoptovat kluka. Prostě to tak je, spoutá vás to k sedačce a před vámi se odehraje jedna velká impozantní bomba plná skvělých hlášek, dobré animace a originálního kouzla. Nadprůměrná podívaná pro celou rodinu, kterou mohu opravdu jen doporučit! ()

danny_21

Je vidět, že jde udělat chytrý animák pro odroslejší smráďata a to z něj dělá,společně s dobrými nápady, kopou vtipu a nádhernou animací, výbornou rodinou podívanou, která naprosto bez problémů pobaví a řadí se u mě na 2 místo letošních animo hitů, hned za vikingské draky. Škoda jen, toho konce, kdy už tvůrcům došel trocha dechu, ale jinak Francouzské, egyptské, italské a trojské časprostorové cestování vůbec nenarušilo mou pozorovací kontinuitu - 85 % ()

Hellierer

Nikdy jsem o tomto dílku nic neslyšel a tak jsem si ho pustil s tím, že naprosto nevím, do čeho jdu. A ono ejhle, druhý nejlepší animák roku ihned po LEGO Movie. Chytrý humor, dětský humor i trochu toho toaletního humoru, to vše zabaleno do pěkného audio-vizuálu a k tomu jednoduchý a několikrát viděný příběh, který je vlastně jediný větší nedostatek filmu, jinak nemám žádných výtek. ()

Likan7

Animák pro odrostlejší publiku aneb kde se dozvíte, že Tut umřel mladý, co dělali s manželkou, když umřel, nebo proč je šikmá věž šikmá? Hlas Ivana Trojana a Leonardo suveréně nejlepší. Naopak mě už po 50 minutách neskutečně nasíralo to věčný "pane Píbody!". Ze začátku člověk kouká jak vyvoraná myš, protože hned od úvodu se nasazuje neskutečná rychlost a musíte fakt zapnout naplno, aby jste všechno stihli. Ve skutečnosti se ale jedná o prostinký příběh, nebo spíš nepříběh, kde prim hrají hlavně jednotlivé scénky navazující na sebe v jakémstakéms příběhu. Na konci film ještě přidává a v přítomnosti běhá snad 20 nejslavnějších historických postav v ulicích dnešního velkoměsta a všichni nahánějí vesmírný jablko a psa, který unesl dvě děti před zlou sociální pracovnicí... :) To myslim vystihuje celý film :D A poučení? Ať už jsi jakýkoliv, rodina je pro tebe to nejdůležitější a rodina jsou ti, kteří tě mají rádi. ()

E lan

Pro mne krásné vánoční překvapení v podobě inteligentního a vtipného animáku, který stojí za to vidět. Několikrát jsem se ze srdce zasmál a hlavně se celou dobu dobře bavil. ()

Martell47

Absolútne prekvapenie. Jeden z najlepších animákov aké som videl, rozhodne top10. Veľmi nápadité, akčné, vtipné. Mnohých ľudí tento počin obišiel, rovnako dlhé roky aj mňa no každému čo ho doporučím je milo prekvapený. Rozhodne neváhajte a pozrite si to ;) ()

Megynka

Nebylo to špatné. Pár minut mi trvalo, než jsem se do toho jakoby dostala, ale příběh byl super, i když ne zas tak originální. Tak 3 a půl hvězdičky, zaokrouhlíme nahoru, přeci jen je to animák :) ()

vZeč

Opět problém, který mám u většiny "super" animáků. Ano, ono je to super. Smál jsem se mnohokrát a mnohokrát jsem se královsky pobavil. Ale zbavit se dojmu, že jde pořád o tolik a tolik skvělých atrakcí nabalených na nějaký děj se prostě zbavit nedokážu. V jednotlivostech je to skvělé, prakticky každý aspekt je nápaditý a vtipný, ale přesto, že jsem se bavil, tak celek mě opět moc nezajímal. Jsem asi Tyler Durden. A však nejde nedoporučit PS: Mohlo si to klidně odpustit všechny povinné scénky pro mrňata, protože v případě, že nejsou géniové, nemají šanci pobírat drtivou většinu fórů. ()

Alergius

Nebýt toho závěru, možná celé poslední třetiny, která přetékala hollywoodským kýčem, by byl dojem mnohem silnější, s takovou to ale srazil na lehký nadprůměr. Zrovna Dreamworks má na víc. Jinak hlavně musím vyzdvihnout zajímavé a vtipné hlášky a to ironické zpracování historických postav. ()

Don82

Renezanční, mluvící pes cestující časem, který má syna? Ano, rozhodně bizarní námět na animák a rozhodně by se našlo i pár šíleně podobných, ale v tomto případě je nápad využit opravdu dobře. Film skvěle zvládá kombinaci mírně dětinské zábavy společně s mnoha odkazy a vtípky na skutečné historické postavy, které pochopí spíše starší publikum. Zápletka není bůh ví jak originální, ale po celou dobu to táhnou nahoru promyšlené a dobře načasované gagy. Podzápletka filmu je lehce dramatičtější a snaží se poukázat na odlišnost mezi lidmi a že bychom měli akceptovat i jiné názory a povahy. Právě to, že je ve filmu hodně k vidění jak po vizuální stránce tak po stránce obsahové, si myslím, že to dělá z Mr. Peabody & Sherman ideální animovaný film pro odrostlejší diváky, kterým už nestačí "jen" roztomilost jiných animáků. ()

FaithZombie

Z nějakého důvodu jsem čekala hloupoučký film pro nejmenší co se bude snažit všemožně poučovat ale byla jsem příjemně překvapená iteligentní zábavou nejen pro malé ale i velké. ()

papadoce

Všetky 3 hviezdy sú za animáciu a je potrebné povedať, že sú plne zaslúžené. Ale čo je na tejto rozprávke vtipné tak to som vážne nepochopil, až na pár gagov, ale na tie mi stačia aj prsty jednej ruky vyslužilého pracovníka píly. Ako sa môžete baviť na tom malom bielom psovi. Ten malý zmrd predstavuje všetko čo predstavujú arogantný kokoti. Múdry jak rádio, všade bol, všetko videl. Po celú dobu som mal chuť streliť mu do hlavy guľku. Som veľký fanúšik týchto moderných animákov, ale toto zrejme nie je moja šálka kávy. Je to pre mňa trocha sklamaním. ()

Maniik88

Rozhodne to neurazí a rozprávka chŕli jeden nápad za druhým. Už samotný fakt, že hlavná postava je geniálny pes čo cestuje v čase je hodne strelená. Myslím, že to poteší deti a aj dospelých. Mne to celé ale celkom nesadlo, vtipné mi to neprišlo dostatočne a animácia sa mi moc nepáčila, ale v celku podarená rozprávka. U mňa lepšie 3*. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST