Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

Filooos

Po všech glorifikujících komentářích jsem s dětmi vyrazil....v kině se nesmáli ani dospělí a už vůbec ne děti. Obrovské zklamání. ()

bara1313

Bohužel ze začátku pěkná nuda a dalo mi hodně přemáhání, abych to hned po 10 minutách nevypla a film zařadila do kategorie - tohle nechci vidět... Na druhou stranu, naštěstí jsem to neudělala, později se film "rozjel" a potom, co se Shermanova kamarádka málem stala ženou maličkého Tutanchamona, jsem se začala i celkem bavit. Vcelku je film zábavný a vtipný a počáteční někdy až otravné chytrolínské hlášky Vás pak začnou bavit a docela se i zasmějete. A pokud chcete vědět, jak vznikl záhadný úsměv Mony Lisy, rozhodně doporučuji tento film :) ()

Kejo

Tento film mi prišiel celkovo nudný od začiatku. Nemám k tomu čo povedať. Dlhý názov a zlý dej 1* ledva. ()

hajner

Výborné a dokonca pre deti aj vcelku poučné a vtipné čo sa často nevidí. Nemám čo vytnúť už som to s deťmi pozeral tretí krát. ()

barapatty

Animáky (i psy) mám moc ráda, ale tento mě prostě, nevím proč, nebavil. Pouze během poslední půl hodiny jsem se párkrát zasmála. ()

r3musko

čakal som viac. niekedy spravím tú chybu, že si pozriem hodnotenia na film predtým ako film samotný. tento krát sa moje očakávania nenaplnili a aj keď bola táto rozprávka originálna a miestami aj vtipná, do mojej TOP 10 sa nedostane ()

PORTER44

Geniální pes Peabody který na co šáhne to se mu daří a všechno zná a ví navíc sestrojí stroj času ve kterém cestuje časem se svým adoptovaným klukem Shermanem.Pak na jené cestě do minulosti se to zvrtne a v přítomnosti se začnou objevovat lidé a předměty z minulosti a svět se dostává do chaosu,ale na konec se to všechno srovná.Dobře natočený animák se skvělým příběhem ve sci-fi stylu a plný humoru. ()

zimi

Asi jsem čekal víc. Nějak mě to nenatchlo, ale koukněte na to a obrázek si udělejte sami, námět je dobrý, ale příběh se vyvíjí špatným směrem, jistě z toho šlo vyždímat mnohem mnohem víc. je to škoda, protože to mohlo být super! ()

Lyshitski

Tento film je vynikající animák. Opakuji, tento film je vynikající animák. A pro ty, co začínají číst až od třetí věty, opakuji, že tento film je prostě vynikající animák. Parádní námět cestování časem a vtipně kousavé (někdy doslova) hádky mezi geniálním psem a jeho méně geniálním adoptovaným synem, který je vlastně taky pes, protože....všichni jsme přece psi, a kdo není, ten ať zaštěká. Co mne ovšem dostalo nejvíce je záporák. Jak by řekl král Agamemnón, " Granionová, ta je má", aneb na každou svini se vaří voda. Lepšího záporáka, než je právě sociální pracovnice, slečna Granionová jsem už dlouho neviděl. Člověk má skutečně chuť vytáhnout ji z filmu ven a dát jí přes držku. Ale co, ve finále mít za manžela krále a k tomu věnem dostat Trojského koně není zas tak úplně špatné. Já se u filmu pobavil, jeho sledování bylo příjemné a navíc jsme se dověděl řadu nových informací, například jak to bylo s úsměvem té slavné Mony Lisy. Více už ovšem neprozradím, abych vás nepřipravil o ten skvělý zážitek, kterým shlédnutí tohoto animáku bezpochyby je. Za mne psích 78%. ()

len.tilka

„MAY I HAVE SOME CAKE, MISS ANTOINETTE?“ – „MAIS OUI!“ – „OKAY, MAY WE HAVE SOME CAKE, MISS ANTOINETTE?“ Musím přiznat, že mě to celkem zklamalo. Pejsan s hochem jsou určitě fajnoví, ale proč tam sakra nacpali tu malou fiflenu s Ajfounem? Má to být pro děti a celý děj je o tom, jak ho slečna nejdřív zešikanovala, pak ho dostala do maléru, po žádné případné omluvě ani slechu a ještě se do ní chudák musí podle scénáře zamilovat? Ahaaa, tak to je moc. Neřikám, kdyby to byl normální film, ale tohle má být původně určeno spíše dětem nebo ne? Kdyby nechali děj bez ní nebo jí aspoň neudělali takle krutou, ale místo ní nasadili nějakou neškodnou kámošku, bylo by to parádní. ()

82fanda

Já nevím..mě to nesedlo, asi to bude tím že animáky moc nemusím a bavili mě tak možná Doby ledové a Madagaskar , ale od té doby jsem nic pořádnýho neviděl, a tenhle film to rozhodně nezměnil, zasmál jsem se všehovšudy jednou.První půle absolutně nuda, poté to mírně graduje, ale stále dost málo na to abych řekl že je to dobrý film.Nápad s přesouváním Einsteina a podobných z minulosti do dneška a zpět nebyl špatný, ale mě to přišlo prostě celé takové křečovité. Za mě dvě a půl hvězdy, ale za snahu dám tři. Vidět to už nepotřebuju. ()

MarkHarry

Dávám filmu plné hodnocení, i když by se zejména na scénáři nějaké výtky daly najít. Ale pravou je, že jsme se u filmu s celou rodinou náramně bavili (dokonce jsme si to s rodinou v kině zopakovali ještě jednou), 3D animace byla úchvatná a je to po dlouhé době příběh, který je hoden i staršího divactva. ()

Majez

Synek to moc nechapal. Ani chytrej pes ho nezaujal. Ja se bavil a verim tom,u ze i on bude. Ale az tak za pet let. Pohadka je pro ditka, ktera maji za sebou uz alespon prvni stupen a neco jim rika historie. Zapletka je bravurni stejne jako profily postav. Davam plnou palbu, protoze to je jeden z mala animaku, ktery vas pobavi bez prdeni, krkani atd ()

JaninaM

Poslední dobou jsou kina zaplavována spoustou animáků, ale tento příběh opravdu stojí za shlédnutí. Hlavní postava pan Peabody je geniální pes , velmi vtipný a se schopnostmi MacGyvera. Adoptoval malého chlapce Shermana, který je velmi zvídavý a snaží se zaujmout svou spolužačku . Celou dobu se něco děje, celé to má spád a švih, takže se nenudíte ani na chvíli. Také je v příběhu spousta poučných věcí z dějin a děti navštíví ve starém Egyptě Tutanchamona , ve Francii v 18.století prožijí velkou francouzskou revoluci, Trójskou válku, setkají se s Einsteinem, s Leonardem da Vinci.....ap. Ve filmu je dost povedených gagů a hlášek. Hlas panu Peabodymu propůjčil pan Ivan Trojan a stojí to za to. S postavičkou si krásně pohrál a celou dobu se moc příjemně poslouchá. Nádhera a doporučuji. ()

Edwin44

Začátek sice hodně slabej, už to vypadalo, že ten pes bude jen moralizovat celej fim, ale jen co začala ta část s cestováním v čase tak to začalo mít grády a bylo to celkem vtipný. Sice jsem viděl už lepší a vtipnější animáky, ale tenhle byl takovej skoro až poučnej. :-D ()

Misirlou

Americký inteligentní "Maxipes Fík" je pěkná a zábavná podívaná nejen pro děti. Pan Peabody je vtipný a chytrý, Sherman je milý a zmatený a Penny rozmazlený hajzlík. Samozřejmě tam nechybí sociální pracovnice, která představuje ztělesnění zla a před kterou se všichni klepou strachy. Cestování do minulosti a setkávání s osobnostmi dob minulých je zábavné a nenásilně poučné. A když dobro začne bojovat se zlem, tak film získá ten správný akční náboj a prostor pro další smích. Milá animovaná komedie, která potěší a pobaví, ale od které více nečekejte, přestože se tváří poučně. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST