Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

slavokvasic

Na slovenské pomery veľmi kvalitný film. Scenár bol dobrý až na niektoré klišé a tupé dialógy. Réžia takisto bola na dobrej úrovni, no najviac ma bavil na filme ten príbeh a jeho prevedenie. Ale myslím, že film ťažko zaujme starších divákou. Kroner týmto filmom posunul úroveň slovenského filmového priemyslu na vyššiu úroveň. Len tak ďalej. ()

dj_kure

Po prvý v životě jsem se odhodlal k tomu abych si pustil slovenský film. A věřte nebo ne, chybu jsem neudělal, protože Love je skutečnej unikát na poli slovenskýho filmu. Dokonce ani ten look neni klasicky středoevropskej. Palec nahoru. Ale asi těžko něco podobného v budoucnu zopakujou. 64% ()

sigi2

Rád hovorím, že každému filmu dávam šancu. Tejto "krónerovine" som úprimne nemal veľa chutí ju dať, v spomienkach ma ešte stále desil otrasný blavafilm. Nakoniec som sa nechal nahúpať a poviem ... mohlo to byť horšie. Dialógy síce stále šuštia papierom, ale réžia je slušná a príbeh ako taký nie nezaujímavý. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac, ale ak sa táto partia bude film od filmu zlepšovať rovnakým tempom, azda raz natočia slovenský Amorres perros. ()

DadysGirl

Prej se takhle opravdu žije a Slovensku... Já jen doufám, že u nás ne... Pro náctileté asi větší lákadlo... já to viděla jednou a to mi stačí... ()

Uesbe

vôbec nie zlé....a prečo? lebo: 1. je to tak realistické, že to pôsobí až ako hraný dokument, 2. : herci boli úplne bez zaváhania uveriteľní,, 3. typicky slovenská téma, 4: ani hudba nebola najhoršia......nie je to diera do sveta, ale je to slušné a v každej sekunde je vidno, že si na tom všetci dali záležať.......je to vôbec slovenský film? ()

chlebo

Na to aké nízke boli moje očakávania, je film lóve celkom príjemným prekvapením, natočeným bez prikrášľovania a všetko to surové podáva pekne a natvrdo. Navyše príbeh sám o sebe nie je tiež až taký zlý a upätý ako som čakal, proste je vidieť, že režisér nie je z tých, ktorí majú v riti zarazenú ostrúhanú ceruzku a nebojí sa ukázať odvrátenú tvár mesta, nočné ulice troška inak, za hranicou zákona. Pokiaľ ide o romantické scény, to už bolo občas prehnané až troška lepkavé, ale to by až tak nevadilo. Čo mi neskutočne vadilo bol "herecký" výkon Michala Nemtudu, neskutočne mi kazil dojem z celého filmu, rovnako ako aj Tina, ktorej sa chvalabohu nedostalo príliš mnoho priestoru. Ďalším menším problémikom boli miestami nezmyselne dlhé odveci dialógy, ale to je asi tak všetko, čo môžem vytknúť. Osobitne sa mi páčili scény s policajnými zákrokmi. Nebyť toho Nemtudu tak ešte jednu prihodím, ale takto, po dlhšom váhaní je to za tři vážení. ()

Maskott

Na slovenské pomery veľmi dobrý snímok (nemožno porovnávať s Amerikou a pod kde sa točí niekoľko sto násobne viac filmov ročne). Aj keď tie dialógy by sa možno dali napísať lepšie, no celkovo film pôsobí nadštandartne (na Slovensku). uvidíme čo nám v budúcnosti ponúkne mladý Kroner. Urćite mu budem fandiť :) ()

FIAT 500

Vizuálně opravdu hodně zajímavé, herecky výborné, postavy jsou uvěřitelné a to stejné vlastně celý příběh. Ačkoliv sám patřím asi zhruba k cílovce, nikdy bych podobný život jako ti dva žít nemohl a vlastně je ani nechápu, že takhle žít dokážou. Krást auta na objednávku, tak bych byl za chvíli paranoidní i kdybych někde viděl jen měšťáka v parku... Nicméně jak jsem řekl, příběh je dobrý, dokáže probudit emoce a i díky mluvě nepůsobí strojeně a nuceně, což se zase u tuzemských, případně slovenských, filmů tohoto typu nestává zas až tak často. Plus jednoznačně za K1 Attack, to auto je fakt moc hezké, scénu, kdy je vykrádání aut bráno jako videohra a pak samozřejmě moc pěknou herečku v hlavní ženské roli. ()

1mArc0

Za všetky, tie Lóve to mohli spraviť lepšie, no nie. Kamera je dobrá, hudba môže byť, herecké obsadenie môže byť ...postavy celkom dobré vybrané, pre daných hercov. Napr. jeden z hlavných predstaviteľov má aspoň poriadny pud sebazáchovy. /50 %/ ()

Ex_Machina

„Poznáš ten pocit, keď niekoho poznáš iba chvíľu, ale zdá sa Ti akoby si ho poznala celý život ? “ Nájsť spriaznenú dušu a životnú lásku je podstata života a každý z nás je ochotný sa kvôli tomu zmeniť. Ale ako to tak býva, nikdy to nie je ľahké. No pravá láska si cestu nájde a prekoná všetky prekážky. Film odsýpa solídnym tempom a vypäté situácie za hranou zákona, kde ide o dlhoročný pobyt za mrežami striedajú chvíle nehy medzi hlavnými predstaviteľmi. Mladý režisér v snahe o čo najväčšiu autenticitu necháva hercov používať až príliš hrubých nadávok, čo je miestami na škodu, ale Kristínka Svarinská to svojim pôvabom aspoň trochu kompenzuje. ()

bubu25

Toto je film pre násťročných a hlavná postava,(Nemtuda) by si mohla v súkromí zaplatiť veľa-vaľa hodín herectva -a to čo najskôr. ()

Kopite

Herecké výkony v tomto filme asi nemá moc zmysel hodnotiť. Na slovenské pomery VYSOKO nadpriemerný film určený mladšej skupine divákov. Malo to hlavu, malo to pätu a aj napriek tomu, že bol scenár často krát nedotiahnutý a „deravý,“ film pôsobí dobrým dojmom a dáva znať, že slovenská novodobá kinematografická scéna predsa len za niečo môže stáť. ()

Cherry_Bomb

Na začiatku filmu som si myslela, že je to kravina a vlastne aj v strede. Ale po dopozeraní filmu musím uznať, že naša produkcia sa zlepšila. Príbeh, ktorý bol v tomto filme zaznamenaný má niečo do seba. Bol silný a zároveň som ho nečakala. Takže konečne dávam lepšie hodnotenie slovenskému filmu! ()

MaxForValue

Jeden z najzaujímavejších a zároveň najpreceňovanejších filmov, ktoré som v tomto roku videl. Lóve zďaleka nemá parametre toho správneho hitu, nepracuje s hercami, má scenár, v ktorom sa objavujú poväčšinou vulgarizmy ako odraz slovnej zásoby terajšej mladej generácie, láska Svarinskej a Nemtudu je rovnako uveriteľná ako celý príbeh, ktorý je prostý a naivný, ale predsa len v tomto filme je niečo, čo vás núti sa nad tým všetkým zamyslieť. Boli momenty, kedy som si v duchu hovoril "WTF", boli momenty, kedy som si hovoril, že je to veľmi slušné a boli momenty, hlavne počas záverečných titulkov, kedy som si hovoril, že stačilo málo a mohlo to byť super. Krónerovi sa nedá uprieť snaha, ale do budúcna by si nemal písať sám scenár. ()

mark9th

Film, ktorý sa na nič nehrá. Možno, že 5 je veľa, ale naozaj ma oslovilo reálne zobrazenie životných situácií, do ktorých sa hlavné postavy dostávali počas celého deja. Taktiež ma z tej miestami až úbohej slovenskej kinematografie obohatil najviac. Pekne zahrané, málo to dej, logiku, napätie a romantiku. 90% ()

oasismanik

Koncert hereckých antitalentov dopadol prekvapivo veľmi slušne. Síce špecialne Nemtuda pripomínal svojím sileným citovaním replík trápiaceho sa študenta na stužkovej scénke, niektoré dialogy pripomínali tú najhoršiu tureckú telenovelu, tak by som rozhodne mladého Kronera nezatracoval. Ten chalan potrebuje čas, trochu skúseností, trochu lepších hercov a v budúcnosti to bude možno taký náš malý Tarantino. 6/10 ()

J0man

Priemerný film o typických slovenských hajzloch, čo plávajú životom, ale nenudil som sa, takže výrazné plus vzhľadom na našu produkciu a Nemtuda je katastrofálny herec...55% ()