Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

MikO_NR_1909

Na Slovenské pomery nevídaný projekt. Síce naivný, nevierohodný, skratkovitý, ale nič lepšie pre teenegerov u nás nikdy nevzniklo. Mix čierneho humoru, drámy, romantiky a na konci prvky trileru nevyznejú trápne, motiváciu postáv chápete A "hviezdou" filmu nie je ani tak Kroner, Nemtuda či Svarinská, ale Jakub Gogál! ()

Macejko

Spočiatku super. Obdivuhodne zrelo zrežírované a v dialógoch doslova brilantne presné - Kronerovi sa podarilo vynikajúco zachytiť štýl reči dnešných mladých. Väčšinu fráz som ja sám pri nejakej príležitosti použil alebo ich doteraz niekedy používam a v podaní ústredného dua má niekoľko z nich dokonca nábeh na to stať sa kultovými hláškami. Film taktiež pekne zachytáva atmosféru Bratislavy a herecké výkony sú takmer dokonale civilné - obrovskú pochvalu smerujem hlavne k Jakubovi Gogálovi. Lenže potom to prišlo. Scéna na streche domu s výhľadom na mesto. Michal Nemtuda sa rozpráva s Kristínou Svarinskou. Príšerné, hrozivo napísané a obludne zdurené romantické dialógy ako z rannej hnačky Rosamunde Pilcherovej ochromili moju nervovú sústavu spoľahlivejšie ako pol litra morfia. Myslel som si, že skoršia scéna na balkóne (s rovnakými aktérmi) bol iba Kronerov drobný ústrel a že po tejto drobnej nepríjemnosti sa pôjde opäť štýlovo ďalej. Ale kdeže. Až v tejto scéne to vypuklo naplno. Doslova VŠETKY najtrápnejšie klišovité drísty, ktoré človeka napadnú a ktoré sa už nikto neunúva ani len parodovať (!!!), si dali míting práve v "Lóve". Nedokážem pochopiť, ako človek, ktorý preukázal tak nezanedbateľný talent v písaní pomerne bežných konverzácii, dokázal napísať toto monštruózne NIEČO. Iste, potom sa zase išlo ďalej po tej "správnej" koľaji a ja som sa mohol opäť dobre baviť. Avšak nebolo mi súdené dopozerať film v tomto stave. "Romantika" (veľmi veľké úvodzovky) sa totiž s drvivou silou znova prihlásila o slovo a ja som mal znova chuť kričať od takmer až fyzickej bolesti, ktorú mi TO spôsobovalo. Vo svetle tohto scenáristického zverstva je potom fakt, že Nemtuda (hlavný hrdina) je po väčšinu filmu dosť slabý a nepresvedčivý (s niekoľkými výnimkami, ako napr. scéna na recepcii), iba slabým prdom počas atómového výbuchu. Ešte nikdy sa mi nestalo, že som si chcel nejaký film pozrieť znova a pritom vedieť absolútne presne, ktoré scény budem natvrdo a s husou kožou vyvolanou nepríjemnými spomienkami preskakovať. ()

blackrain

Zápletka není originální, ale příběh je civilní a uvěřitelný. Je to obyčejný film o obyčejných mladých lidech, kteří nemají jednoduchý život a musí se spolehnout jen sami na sebe při hledání toho pravého místa v životě. Život jim kolikrát ukáže svou tvrdou ruku. Každý by se s nimi mohl velmi lehce stotožnit. Tina se mi sem vůbec nehodila. Navíc ji mám pořád v hlavě spojenou s Leošem Marešem. ()

SarumanKo

Lóve je na slovenské pomery viac než slušne natočený a až na niekoľko scén príjemne napísaný film. Cieľovým divákom bol jednoznačne dnešný "blavácky teenager", a tomu je prispôsobené prostredie hrdinov aj ich slovník, ale to jedine kvitujem, pretože zapadám do tej kategórie aspoň generačne. Hlavne vedľajšie postavy sú sympaťáci, ktorí na rozdiel od Nemtudu hrajú celkom dobre aj vo vypätých momentoch. S dejom som taktiež spokojný. Kriminálna rovina perfektná, jej naviazanie na tú romantickú tiež, ale samotná romanca najmä v intímnych momentoch (myslím dialógy, nie sex) totálne kolabuje. A to je dôvod, prečo nedávam 4*. Dve romantické scény na streche, ako aj celkovo väčšina dialógov medzi Nemtudom a výbornou Svarinskou totálne kazia zážitok z inak úprimného a sympatického filmu. V tých scénach do Lóve presakuje toľko scenáristickej demencie, toľko debilných, patetických, sentimentálnych žvástov, že ma takmer rozboleli uši. Ani napriek jedinečnosti Kronerovho projektu v našich podmienkach sa neprikloním k lepšiemu hodnoteniu, pretože ten chlapík v sebe skrýva viac talentu, než preukázal touto nevyrovnanou snímkou. (4/10) ()

ABLABLABLA

Viděla jsem trailer a řekla jsem si "to musím vidět", viděla jsem samotný film a následovalo "no tak to jsem až tak moc vidět nepotřebovala". Na slovenskou režii je to výborný snímek, film se určitě líbí několika mladým lidem, protože je to prostě za takového prostředí zlodějíčků, zhulenců atd. Ale celkově to není až tak dobrý snímek, který už víckrát vidět nemusím, ničemu by mi to nepřispělo - ani napětím, ani filmovým zážitkem. ()

harfuska

Veľmi dobre natočené tínedžerské dielo, ktoré ale vďaka slabému scenáru spadá do šedého priemeru. Akčné scény autíčkarov, okorenené hovorovou mluvou, boli dobre spracované a bavili ma. Ovšem vzťahová a internátna lajna boli o dosť slabšie. Naviac mnohé scény boli pritiahnuté za vlasy, čo vo výsledku vyznievalo komicky. Čo sa týka hereckých výkonov, tak sa našli aj svetlé momenty, ale vačšinou pôsobili amatérsky a kazili celkovú atmosféru. Aj napriek týmto nedostatkom si Kroner zaslúži pochvalu, pretože tým určite oslovil veľa mladých ľudí. Nabudúce by však mohol siahnuť po menej depresívnom scenári, lebo z tohto som akurát upadla do melanchólie. ()

kaylin

Musím přiznat, že zrovna nejsem velký nadšenec toho, když se používá moderní kamera, která neustále uhýbám, ani nejsem zastánce ruční kamery, ale v tomhle případě to prostě funguje a umocňuje to jednotlivé scény. "Love" mají dobrý příběh a skvěle zahrané postavy, tedy v rámci toho, co bylo potřeba zahrát. ()

slunicko2

Slovenský film v naději. 1) Od debutu 24letého režiséra a scénáristy Jakuba Krónera (Bratislavafilm) uplynuly dva roky a opět jsme v Petržalce mezi flákači a nemakačenky, tentokrát zloději aut. Návaznost na minulý film dokumentuje vedle deprimujícího prostředí a jazyka i představitel hlavní role - 24letý Michal Nemtuda. Mimochodem, 26letý Jakub Gogál (druhá hlavní role) byl velmi přesvědčivý. 2) Od minulého filmu došlo k posunu. Dialogům je rozumět, herci hrají, kamera se zklidnila, hlavní postavy netráví většinu času v nočních klubech a objevuje se tu dokonce pokus o lásku jako katalyzátor dění. Bohužel však zůstal povrchní pohled a nedůvěryhodný scénář. Jak píše Radek99: Jakub Kroner by chtěl být moc slovenský Guy Ritchie, ale je spíš takový lepší Tomáš Magnusek. 3) Ale Jakubovi držím palce. Až se vymaní z postpubertálního vidění světa, možná osloví diváky něčím hodnotnějším, než jsou pokusy o gangsterskou love story. Syn herce Jana Kronera, prasynovec legendárního herce Jozefa Kronera si to, myslím, zaslouží. ()

Rosalinda

Čekala jsem víc, ale zklamaná jsem nebyla. Hudba skvělá, kamera příjemná. Jen ti "hercové" mi přišli občas mimo a mírně nevěrohodní. V jednom filmovém časopise jsem četla: "...Jestli dokáže tak trochu shakespearovský příběh o milencích z různých prostředí správně naservírovat se v Čechách teprve uvidí. Na Slovensku se mu to podařilo" (Kronerovi) ",protože Love se tam jen pár týdnů po svém uvedení dočkal historicky nejvyšší návštěvnosti. Film zůstal pro českou distribuci ve slovenském - velmi drsném znění (na rozdíl od nedávno uvedeného snímku Dům, který byl nadabován). To mu sice přidává body na autenticitě, ovšem u mladých Čechů, kterým je určen především, je proto může paradoxně ztratit..." A proč toto cituji? Nedovedu si představit k tomuto filmu jakýkoli dabing a nedovedu si představit, že tomu někdo může nerozumnět, vždyť je to právě jedna z věcí, které tomuto filmu dodávají na autenticitě a vyzdvihujú ho z totálneho priemeru. Takže pro mě tři hvězdy a chlup k tomu. ()

salalala

Budou to hooodně odřený čtyři hvězdy, ale mám dojem, že tenhle film za to stojí. Oceňuju poměrně fajn nápad a sugestivní podání, v němž se skutečně dá postavám hodně věřit. K celkové autenticitě pochopitelně přispívaj fantastičtí herci (u nás neznámí), který hrajou skvostně a fakt neni nejmenší problém jim všechno uvěřit. Vztahy mezi nimi se postupně a uvěřitelně budujou, chemie funguje, takže není problém. Ocením i syrové podání Bratislavy, krásnou minimalistickou a děsně atmosférickou hudbu a velmi vydařenou kameru, s níž se pracuje citlivě. Je samožřejmě škoda, že některý dialogy jsou klišovitý a šustí papírem a náhody, který se ke konci kupěj, jsou až moc šroubovaný a násilný. Taky samotný závěr, který sice dává všem naději, se mi nezdá být úplně pravděpodobný. Ale co já o tom vim, že? :) Dost to ten film sráží, protože jinak mám dojmy vesměs pozitivní a pokud se tohle u nás a na Slovensku dopiluje k jakýs takýs dokonalosti, jednou tu třeba vznikne geniální sociální drama. 70% ()

hygienik

Skoro plytké, ale časom vám to vlezie pod kožu a tak ľahko na to nezabudnete. Dlho som sa obával po negatívnej skúsenosti s Bratislavafilmom, tohto diela, ale nesklamalo, skôr naopak. Naturalizmus v pozitívnom zmysle a pekná Svarinská a navyše nikto z hercov mi nebol nesympatický, čo je v prípade tuzemského filmu malý zázrak. ()

honajz2 odpad!

COŽE ???????????????????? Jsem to kdysi celé okomentoval jen jednou větou, protože to byla jediné, co mě po dokoukání tohohle skvostu napadlo, každopádně už tehdy Kroner dokázal, že nic neumí. Mé dojmy z filmu asi nejlíp vystihuje tenhle komentář... odpad! ()

ilemas

Tento film by mě naprosto minul nebýt spolužákova doporučení. Vůbec jsem tomu nedával šanci, ale zaujalo mě to hned od první minuty a bez sebemenšího hluchého místa až do konce. První slovenský film, který se mě velice líbil se spoustou dobrých hlášek, velmi krásnou babou - aká ty si jebačka :)) ()

kaposlav

Od rozdelenia Československa prvý film čo ma nejakú úroveň. Myslím, že sa to da nazvať Slovenský film a nie ako poniektoré České, kde je podpis aj zo Slovenska, ale podiel bol len minimálny. Samozrejme v medzinárodnom zrovnávani je to priemerny film takmer bez šance konkurovať velkofilmom, ale na naše pomery to bol príjemny šok. ps- Konečne film bez cigánov 4* ()

Martin741

Prilis jednoduche a site na mieru pre teenagerov. Starsie rocniky /30-nici, 40 -nici a 50 -nici/ to neoslovi, pre mna to bola strata casu. Ale som iba nekritizoval, boli tam fajne kozy a zhorelo 1 auto. Takze horko tazko vydalo za 5 % ()

peiton

Love.Film s jednoduchým názvom a predsa s hlbokým príbehom.Veľmi som sa obávala,že táto téma sa mi nebude páčiť, nakoľko tam vystupujú veľmi mladé osoby. Ale film ma veľmi nadchol, nad moje očakávania. Je to pekný milostný príbeh a takisto ukážka toho, ako by sa mali ľudia zachovať v kritických situáciách.Násilie, žúrky tínedžerov, city a ľudskosť. Všetko sa tu mieša a dáva každému divákovi to, čo hľadá. Ja osobne som sa do tohto filmu zamilovala. A osobitne do Maťa ktorý je stelesnením chlapa, akého mnohé tínedžerky hľadajú: je tvrdý, drzý, arogantný a hrubý. Ale "tá pravá" v ňom pomaličky odokryje všetky tie stránky, ktoré zlý chlapc pred svetom skrýva.Ukrýva v sebe príbeh,ktorý by sa mohol udiať aj v skutočnosti.Príbeh je podaný veľmi realisticky,občas drsne (ak si to situácia vyžaduje),ale napriek tomu veľmi hlboko.Veronika a Maťo sú roztomilý. Celý čas som si vravela,že tí dvaja sú si súdení aj napriek tomu čo sa deje v Maťovom zákulisnom svete.Dva rozdielne svety a dve rozdielne osoby,ktoré spája láska.Premýšľala som na koho stranu sa postaviť.A tiež som rozmýšľala ako by som sa v podobnej situácii zachovala.Som rada, že som si mohla pozrieť veľmi pekný príbeh z prostredia reality a tiež z nášho ,,špinavého" bratislavského zákulisia.Po všetkých tých nadprirodzených, utopistických a futuristických filmoch,ktoré v poslednom čase na nás kričia z každého rohu.Takže tento film vrelo odporúčam každému, kto sa rád mrkne na realistický príbeh s možným obrazom v skutočnosti. ()

Petoss1

Na slovenské pomery skvelý film, nemám mu vlastne ani čo vytknúť. Príbeh utečie rýchlo, nenudí a je napísaný vierohodne. Herecké výkony veľmi dobré. ()

bourec

Ze začátku sem měl pocit,že to zase bude film o nicotnejch lidech,s dějem motajícím se kolem drog.Ale naštěstí to bylo i s příběhem.40%. ()

Dannysek4U

Pomerne prostinka lovestory made in Petrzalka, ktery kupodivu nejlip funguje v momente, kdy neni hlavni par na jednom platne. V tu chvili totiz Kronerovi ujizdi ruka az k infantilni naivnosti. Velkym plusem jsou ale samy postavy, jinak paradne uveritelny a docela prirozeny, herci, dobra atmosfera i hezky prodana Blava. Proste skoda ty laviny vsemoznejch klise. Novy Kids to nejsou, ztracenej cas ale taky ne. ()