Ingeborg se cítí být starou a osamělou. Jonas je mladý, pohledný a svou krásu by mohl i prodávat. Anders trpí malou psychickou poruchou a Anna je mladá žena s tělesným postižením. Čtyři lidé velmi toužící po lásce, čtyři lidé, z nichž každý doufá v lepší zítřek, čtyři lidské duše, které spaluje touha. (ČSFD)

iamek

Hodně zvláštní uchýlná romantická podívaná. Severský film se svýma nápadama nikdy nezklame a pořád přináší něco nového a neokoukaného. Hlavně je fascinující kolik mají takové mále země skvělých herců. ()

Crocuta

Vždycky když vidím podobný snímek, hned si připadám trochu normálnější :D. Ale žerty stranou - tenhle film je zajímavý nejen pro diváky dánské televizní série "Zločin", kteří si mohou při jeho sledování lámat hlavu, ve které sezóně "Forbrydelsen" toho kterého herce v menší roli viděli. Především je to občas docela smutné a depresivní, chvílemi však nečekaně vtipné vyprávění o našich bližních, kteří mají jen tu a tam poněkud bizarnější problémy než je zcela běžné. Pointa je možná trochu vykonstruovaná, ale mě se velmi líbila - nakonec to opravdu byli takoví milí lidé. ()

mat.ilda

V zájmu snížení počtu sebevražd ve vánočním období nevhodné k štědrovečerní projekci pro osamělé z důvodu ovdovění, amputace, úchylky a ztráty zábran, všem ostatním doporučeno pro delikátní černohumornost, syrovou romantiku, prožitou erotiku i svérázný happyend... ()

JASON_X

Šmarjá to byl ale divnej film, trochu mi připomínal Knoflíkáře, tedy hodně perverzní Knoflíkáře. To moje adjektivum "divnej" je ovšem myšleno v pozitivním smyslu, mám rád divný filmy. Ale bohužel ten film nebyl jen divnej, ale byl i trochu blbej, konkrétně celá ta záležitost s natáčením amputačního pornáče a kterak při něm herečka slastně vyvrcholila. Ale naštěstí mě taky celkem pobavilo i vyvrcholení celého filmu (i když jsem čekal něco mnohem ujetějšího) a navíc jsem zjistil, že Ryan Gosling má v Dánsku hodně slušného imitátora. Čtvrtou hvězdu dávám navíc, protože tenhle film se mi určitě během pár dnů z hlavy beze stopy nevykouří, jako přes devadesát procent ostatních filmů kterými si proplachuju mozek. ()

Morholt

Panoptikum podivných a do jisté míry zvrácených postaviček, které, když se nad tím člověk zamyslí, vlastně vůbec podivné či výrazněji zvrácené nejsou - exhibicionista, který se snaží svůj problém řešit, prodávající se hoša, tělesně postižená holka a, pravděpodobně nejnormálnější, osamělá vdova. Ti všichni se snaží najít ve zdánlivě nepřátelském světě svůj kousek štěstí. A asi ho nakonec i najdou. Já vlastně nevim. Buď jak buď, ten konec je naprosto geniální. 85% ()

Ozo

Velmi zvláštní film s naprosto neuvěřitelným, přesto ale perfektním závěrem. Takovouhle směsku lidí s jejich úchylkami a starostmi dát dohromady je prostě skvělý nápad. Dánové mne opět velmi mile překvapili. ()

Freemind

Druhý netradiční povídkový film o sexu, který jsem v poslední době viděl, přičemž každý reprezentuje jiný stupeň scénaristické odvahy. Zatímco Australani se s tím v The Little Death nepárali, Dánové se s tím neserou. Storky jsou podané hezky natvrdo, jako by vás někdo přetáhl robertkem přes hubu. "Milí lidé" končí - v trierovském stylu - jako bizarní, hořká komedie, což je skvělá katarze po ultimátní, skandinávské depce, která na diváka padne na začátku filmu. Taneček kolem stromečku 10/10. ()

harfuska

Takí milí úchyláci, ktorí sa pri hľadaní svojho šťastia dostávali do nádherne nemilých situácií. Seba tým uspokojili a mňa tým pobavili. ()

rt12

Zvláštní až úchylný, na jednu stranu mi bylo všech čtyř líto jak se v tom plácají a zároveň se mi klepal žaludek jak mi byli chvílemi odporní. Závěrečné vánoční setkání a taneček u stromku mě odrovnalo docela. ()

FilmFan24

Milí lidé provádí občas celkem nemilé věci. A dívat se na ně v tomhle filmu je celkem dost nepříjemné. Čtyři lidé, čtyři příběhy lidí, kteří touží po lásce a lepším životě. Film, který je hodně nepříjemný ve své podstatě asi kvůli tomu, že je tak strašně lidský... ()

radektejkal

Od Dreyera po Triera (jak se to rýmuje!) jsme se mohli domnívat, že nějak tak to je, a pokud se nám to nezdá, pak to bude nejspíš naše vina. Tady ta závažnost i přesvědčovací scopnost (jak se to rýmuje!) už chybí. Perverze je samozřejmě cesta, ale zde jde o cestu z perverze, která skončí (už mimo film) dvěma sňatky nebo alespoň čtyřmi spokojenými partnery (kteří se mohou jmenovat stejně). Film je legračně pojatý, to je v pořádku, protože perverze je spíš veselá.... Konkrétními Dány jsem začal, obecnými skončím: Když jsme tábořili - zrovna vařili včeři - v jedné písečné duně, přišla za nami - každý s baterkou - delegace osadního výboru (možná spíš domobrana) s vyjednavačem. Dohodli jsme se, že dovaříme, povečeříme a pak pojedeme dál. Ten den jsme večeřeli v záři asi pětadvaceti baterek; třeba to taky patří do expandujícího vesmíru perverze. ()

Petroff

Slova jako úchylka, perverze... apod. by se měla začít přijímat trochu míň negativně. Já třeba mám svý úchylky a fetiše rád... a i tak jsem milý člověk... ()

easaque

moc mile se teda hlavní postavy nechovají, ale přesto jsou hodně přirození a ta hodinka a půl mi s nima krásně utekla. V každém případě jsou to všichni jen lidi se svými problémy, hledající cestu k sobě a nevzdávají se. Severská kinematografie zafungovala a pokud i další filmy od debutujícího režiséra budou stejně dobré, tak se už teď těším. Prostě 5hvězdičkový lidský film. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()